Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (356. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: trust06
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
9.383
Cevap
221
Favori
1.003.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arabayı araştırırken gördüm yazdığınızı bendede maalesef 1.2clio var şuan 2018 model,yarın nasipse Tucson alıyorum ,clio beni bitirdi🤨

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm dostlara selamlar. Ben de bir Tucson sahibi oldum. 2016 model 1.6 GDI otomatik tüplü aracım. Stlye donanım. Bakalım inşallah pişman olmam.

• Arkadaşlar geçen sağ ön lastiğim patladı lastikçi fitil yöntemi ile lastiğe fitil geçirdi 2dkda işlemi bitirdi bu yöntem güvenli midir?
    Ayrıca lastik basınçları arasında fark var diğer lastikler 40-41 iken bu sağ ön lastik 38 civarında ve araç sanki sağa çekiyor, diğer lastiklerin havasını indirsem düzelir mi?
  • neşter61 kullanıcısına yanıt
    Yeni aracınız hayırlı olsun hemşerim, keyifli sürüşler.

• c@sper kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Araçlar bazen her şey yolundayken bile hafif sağa çekiyor hissi verebilir çünkü yol genelde sağa doğru eğimlidir. Bu durum sonradan başladıysa öncelikli olarak 4 lastiğinizin de basıncını -soğukken- 35Psi olarak ayarlayın, aynı çekme devam ediyorsa aracınızın rot ayarlarını kontrolde fayda vardır.
    Fitil yöntemi işçiliği basit olan bir yöntem, bu şekilde sorun yaşayan duymadım ancak mümkünse düzgün bir işçilikle içten yama daha güvenilir olacaktır.

• Burak DEMİRAL B kullanıcısına yanıt
    Android Auto Ile WhatsApp a mesaj gönderemiyorum.
    Sadece SMS gönderebiliyorum.( Okumada sorun yok)
    Siz hangi komutla WhatsApp tan mesaj gönderiyorsunuz?
    WhatsApp mesaj gönderilemiyor benzeri birmuyarı çıkıyor...

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Apple Car Play açıldıktan sonra, ekranda Wp uygulamasına giriyorum. Mesaj oku ve gönder seçenekleri var. Gelen mesaj varsa, sesli okuyor. Ben göndereceksem araç sesli komut tuşuna basıyorum. Siri söylediğimi teyit ediyor ve gönderiyor.
    Teşekkürler
    Benim telefonum android yazılımlı.
    Android auto ile bağlanıyorum. Ve sizin belirttiğiniz WhatsApp kısmı çıkmıyor.
    Android Auto kullanarak WhatsApp tan mesaj GÖNDEREBİLEN var mı?

• Merhaba arkadaslar,8900 kmdeki dizel 2018 4x4 hyundai tucson elite aracimi motor ariza lambasi yanmasi sebebiyle servise goturdum.Lamba yandiktan sonra aracin vites gecisleri cok hissedilir derecede olmaya basladi.Bikac kez saga cekip tekrar calistirdum ancak duzelmedi.Serviste 1 saat kadar araca baktiktan sonra motorun P061B00,P067100,P067200,P067300,P067400 hata kodlarini verdigini ve atesleme sistemiyle ilgilli bi ariza oldugunu ancak kontrol ettiklerinde herhangi bir sikinti goremediklerini soylediler.Ustayla test surusune ciktigimizda da herhangi bir sorun olmadi.Ustaya daha once karsilastiniz mi dedim?Motor ariza lambasi yanip servise gelen tucsonlar oldugunu ama bu hata koduyla daha once gelen olmadigini soyledi.Daha once tucson araciyla boyle bir durumla karsilasan var mi acaba?Birde arizadan bagimsiz ecu guncellemesi yaptik dedi.Tam olarak ecu guncellemesi nedir ne ise yarar acaba?

• Değerli Hyundai Kullanıcıları,
    1 ay önce 2016 Model Tucson aracı 16.800km de 2. el satın aldım.Arcım garanti sürdürülebilirliği için KM’si dolmasa bile her yıl düzenli servise girmiş. Şu ana kadar kazası, değişeni veya herhangi bir onarımı olmamış. Aracımı aldıktan sonra gösterge panelinde ve sağ ön farın içerisinde su lekeleri olduğunu fark ettim. Geçen hafta yine KM’si dolmamasına rağmen 1 yıllık bakımı için servise gittiğimde aracın sorunlarını paylaştım,
    1* Göstergede bulunan su lekelerinin sadece fotoğrafı çekildi ve merkezle paylaşılacağı bildirildi. Bu arada lekeler hiç bir şekilde dış yüzeyde değil, panel ekranının içinde. Bugün merkezden garanti kapsamına alınmadığı bilgisi geldi. Bölgenin açılıp-açılmadığı, sıvının içerisine nasıl girmiş olabileceği veya herhangi bir detaylı inceleme yapılmadan buna nasıl karar verilebiliyor? Binlerce lira masrafı olan bir parçanın tek bir fotoğraf ile kullanıcıya yüklenmesi garanti süresi devam eden bir araç için ne kadar doğru bir yöntemdir?
    2* Yine aynı şekilde far kısmının fotoğrafı çekildi ve merkezle paylaşılacağı söylendi. Bugün aracı tekrar getirmem gerektiği ve farın detaylı incelenmesi gerektiği bildirildi. Yaşadığım yerden servise gidiş geliş mesafem 400 km ve sadece Pazar günleri izin kullanmaktayım. Bu durumda aracıma bu kontrolün yapılabilmesi için tarafıma çekici gönderilmesini ve aracın kontrolü yapıldıktan sonra yine çekici üzerinde adresime bırakılması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda servise bir geri bildirimde bulunmadım ancak mutlaka bulunucam. Sizlerle bu detayları paylaşmak istedim. Destek ve çözüm önerilerinize açık olduğumu belirtirim.

• salgam9919 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Farın içerisindeki suyu bir nebze anlarım ama gösterge paneli içinde nasıl su lekesi oluyor, çok ilginç...
    Acaba araç yıkamada falan, temizlerken gösterge paneline sprey temizleyici gibi birşey sıkıldı da, kenarlardan biryerden sızdı mı diye düşündüm...
    Sadece far kontrolü için servise 400km gitmek zorunda kalmanız üzücü ve ciddi maliyet, ancak garanti kapsamında da olsa çekici ile getirip-götürmeyi kabul edeceklerini pek sanmıyorum maalesef. Biraz zorlayın derim, belki bir ihtimal gezici servisleri yakında bir yere geldiklerinde farı değiştirebilirler mesela.
  • Arkadaşlar, ben de şu ara bir Tucson almayı düşünüyorum, hangi yıl-model tavsiye edersiniz?
    Teşekkürler
  • Arkadaşlar 1.6 turbosuz 2016 model gdi var bende. 6 ileri otomatik vites. Bunun 7 ileri otomatik vitesten farkları nelerdir. Benim araç dsg şanzuman mı oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

Arkadaşlar 1.6 turbosuz 2016 model gdi var bende. 6 ileri otomatik vites. Bunun 7 ileri otomatik vitesten farkları nelerdir. Benim araç dsg şanzuman mı oluyor.
    Sizinki tam otomatik vites yani tork konvertörlü
    7 ileri olan DCT ise çift kavramalı yarı otomatik yani DSG benzeri

• quote:

Orijinalden alıntı: ccobanog

Merhaba,
    Farın içerisindeki suyu bir nebze anlarım ama gösterge paneli içinde nasıl su lekesi oluyor, çok ilginç...
    Acaba araç yıkamada falan, temizlerken gösterge paneline sprey temizleyici gibi birşey sıkıldı da, kenarlardan biryerden sızdı mı diye düşündüm...
    Sadece far kontrolü için servise 400km gitmek zorunda kalmanız üzücü ve ciddi maliyet, ancak garanti kapsamında da olsa çekici ile getirip-götürmeyi kabul edeceklerini pek sanmıyorum maalesef. Biraz zorlayın derim, belki bir ihtimal gezici servisleri yakında bir yere geldiklerinde farı değiştirebilirler mesela.
    Bence detailing çıktı mertlik bozuldu. Bu işi profesyonel olarak yapanlara lafım yok ama gunumuzde hicbir bilgi sahibi olmadam cesit cesit kimyasalları bidonuyla alıp amacına uygun kullanamayan oto yıkamacılar türedi ne yazikki.
    Detailingte sert plaatik icin, yumusak plastik icin, deri icin, kumas icin, cam icin ayri ayrı kimyasallar var ama bunları uyhun ölcüde ve dogru sekilde kullanilmadiginda cok sıkintilar yasaniyor.
    Ornegin i20ler kapi icleri bej olanlara APCler yeterimce dulandirilmayip kullanildiginda bej plastiklerde kararma oluyor, boyası atiyor.

Bu tarz seylere dikkat edilmeli...

• Karma sistem için hangi Lpg markasını öneriyorsunuz

Bende iphone sahibiyim ama araca bi türlü bağlayamadım telefonu carplay ile nasıl yapıyoruz bilgilendirirseniz çok memnum olurum.

• neşter61 kullanıcısına yanıt
    Ben 0 dan
    atiker taktırdım sorunsuz kullanıyorum 8 aydır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirlem35

Bende iphone sahibiyim ama araca bi türlü bağlayamadım telefonu carplay ile nasıl yapıyoruz bilgilendirirseniz çok memnum olurum.
    Eski kasalarda iphone bağlanmıyor yeni kasalarda bağlanıyor.
  • izmirlem35 İ kullanıcısına yanıt
    Apple orjinal kabloyu, aracın USP girişine taktığınız zaman, Car Playı yüklüyor, 10 sn sonra ekranda menü tuşuna bastığınızda car play iconu aktif hale geliyor. Tıkladığınızda wp, mesajlar, google haritalar vb destekleyen birçok applikasyonu araç ekranında görebiliyorsunuz. Mesaj ve Wp'yi siri ile komut ediyorsunuz. Bu arada sirinin çalışması için telefonunuzun internetinin açık olması gerekiyor.
  • 
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.