Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (289. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.385
Cevap
221
Favori
1.004.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu anda 2017 model Suzuki Vitara GL+/AT kullanıyorum. Araçtan memnunun özellikle de yakıtından, ancak fazla küçük olduğundan otomatik vites 1.6 GDI Tucson Style veya Elite almayı düşünüyorum.

Suzuki Vitara'lar ülkemize boş olarak geliyor, multimedyaları ve geri görüş kameraları DAIICHI firması tarafından Türkiye' de monte ediliyor ve de bu cihazlarda bir sürü problem çıkıyor.

Elite'de durum nedir bilgisi olan var mı? Aracın üzerindeki multimedya ve geri görüş kamerası fabrikasında mı takılıyor yoksa Türkiye'demi montaj yapılıyor?

Bu soruyu Hyundai'nin sayfasında navigasyon güncellemelerinde Daiichi adı geçtiği için soruyorum.

Bir de navigosyan olarak hangi yazılımı kullanıyor? Güncellemeleri nasıl yapılıyor?

Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toes

İyi forumlar;
    Şu anda 2017 model Suzuki Vitara GL+/AT kullanıyorum. Araçtan memnunun özellikle de yakıtından, ancak fazla küçük olduğundan otomatik vites 1.6 GDI Tucson Style veya Elite almayı düşünüyorum.

Suzuki Vitara'lar ülkemize boş olarak geliyor, multimedyaları ve geri görüş kameraları DAIICHI firması tarafından Türkiye' de monte ediliyor ve de bu cihazlarda bir sürü problem çıkıyor.

Elite'de durum nedir bilgisi olan var mı? Aracın üzerindeki multimedya ve geri görüş kamerası fabrikasında mı takılıyor yoksa Türkiye'demi montaj yapılıyor?

Bu soruyu Hyundai'nin sayfasında navigasyon güncellemelerinde Daiichi adı geçtiği için soruyorum.

Bir de navigosyan olarak hangi yazılımı kullanıyor? Güncellemeleri nasıl yapılıyor?

Şimdiden teşekkür ederim.

Multimedya Motrex marka ve fabrikadan montajlı geliyor diye biliyorum. Çok iyi bir cihaz olmasa da idare eder. Car Play/Android Auto olmaması en büyük eksikliği. Navigasyon harita güncellemeleri naviextras.com üzerinden yapılıyor.

• vincentvega kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgi için.
  • DAIICHI adı geçiyor çünkü motrex in Türkiye servisi aynı şirket
  • Bugun itibariyle 1.6 t-gdi elit 4x2 siparisi vererek araniza katilmak icin adim attik biz de ins hayirli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burakcelikkol1 B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

• Tesekkurler

• Arkadaşlar 1.6 t gdi ile 1.6 gdi deki şanzumanlar farklı mı? Hangisinde ısınma problemi oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: uuuR_

Arkadaşlar 1.6 t gdi ile 1.6 gdi deki şanzumanlar farklı mı? Hangisinde ısınma problemi oluyor?

GDI'de tam otomatik tork konvertörlü T-GDI'de ise yarı otomatik çift kavrama (DCT) şanzıman var. Isınma sorunu olan DCT. Ama tabi esasen düzgün kullanılırsa ısınma sorunu yok.
  • Bende elimdeki aracı satıp alma arefesindeyim kafam çok karışık elite mi elite plus mı gdi mi t gdi mi? Sizlerin tavsiyesi ne?

• Bence turbo alın. Öbğrtürlü eski motora yeni kasa yapmışlar gibi oluyor.

• Tucson ile Freemont arasında gidip gelirken km ve fiyat olarak iyi bir Tucson buldum. Aracı alma arifesindeyim ancak 3500TL dolu hasarı gözüküyor ve satıcı hasarın sadece kaputta olduğunu söyledi. Servisten km ve garanti bilgisini sordum sorun yok, ilk sahibinden, tüm sorgulamalar (şasi ve plaka ile) sıkıntısız ancak 3500TL dolu hasarı çok mantıklı gelmedi. Aslında her yerinde dolu hasarı olup yapılmış olsa da benim için sıkıntı değil ancak sadece kaputta dolu 3500TL'lik fatura çıkarır mı? Endişem sel hasarı vs bir durum olması ve bunun gizleniyor olması, expere götüreceğim ancak yine de kullanıcılara danışmak istedim.
  • mknsm kullanıcısına yanıt
    Elit ve elit plus arasında kalite ve konfor uçurumu var

Gücünüz yetiyorsa elit plus alın derim

• Dün itibariyle 1.6 T-GDI 4X4 Elite Plus sahibiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 29 Kasım 2017; 7:12:51 >
  • Arkadaşlar 4x2 t-gdi elite paket araç bulabilen var mı? Hiç bir bayide araç yok. Sanırım Aralık ayı bekleniyor.
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

• Yok ise zam yaparlar büyük ihtimal.

Almaya niyetiniz varsa başka şehirden bulmaya çalışabilirsiniz.

Kolay gelsin.

• trust06 T kullanıcısına yanıt
    İstanbulda bir bayi 1 adet var dedi ancak istediğim renk olmaması sebebiyle beklemeye karar verdim. Tabi en son 2 gün önce bilgi aldım. Bu 2 günde bir değişiklik varsa bilmiyorum. Tahminime göre 1 Aralık gelmeden kulaklarının üstüne yatacaklar. Nereyi aradıysam araba yok,ne zaman geleceğini ve fiyatını bilmediklerini söylediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre

Tucson ile Freemont arasında gidip gelirken km ve fiyat olarak iyi bir Tucson buldum. Aracı alma arifesindeyim ancak 3500TL dolu hasarı gözüküyor ve satıcı hasarın sadece kaputta olduğunu söyledi. Servisten km ve garanti bilgisini sordum sorun yok, ilk sahibinden, tüm sorgulamalar (şasi ve plaka ile) sıkıntısız ancak 3500TL dolu hasarı çok mantıklı gelmedi. Aslında her yerinde dolu hasarı olup yapılmış olsa da benim için sıkıntı değil ancak sadece kaputta dolu 3500TL'lik fatura çıkarır mı? Endişem sel hasarı vs bir durum olması ve bunun gizleniyor olması, expere götüreceğim ancak yine de kullanıcılara danışmak istedim.

Bu tip arabalar için 3500 öyle çok çok abartı bir rakam değil.
    3-5 dolu hasarı için fazla görünüyor doğrudur, ama motor aksamında hele hele sel gibi bir hasarda çıkabilecek rakam 5 haneyi bulur günümüz şartlarında bu tip araçlarda. Yine de siz bir expere danışın, hatanın ayrıntılarını da öğrenin.
    Hasarda ne olduğu yazar normalde, çarpma, park halinde çarpma vb gibi.
    sigorta bilgi sitesi üzerinden detaylı sorgu da yapılabiliyor bir süredir.
    10-100 binlerce vereceğiniz araca 5-10 TLlik sorguyu esirgemeyin derim.

• isikayhan kullanıcısına yanıt
    Anladım, teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.