Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (257. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.385
Cevap
221
Favori
1.004.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mikailc78

Arkadaşlar merhabalar, navigasyon u güncellemek istiyorum, bazı lokasyonlari bulmuyor. Telefonu bağladım netten gunceller diye fakat olmadı, yardımlarınızı bekliyorum

USB bellek ile pc'de yapılıyor:http://www.hyundai.com/tr/tr/Services/PartsAccessories/NavigationUpdate/index.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iimrenn İ kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın biraz uçmuş. Bende de prins lpg var.uzun yolda henüz kullanmadım ama şehir içinde 12-13 litre diyebilirim. Şehir dışında da olsa olsa 10 litre diyebiliyorum ama denemedim tabii ki.

big_manisa ya cevap vermek gerekirse;
    Şehir içinde benzinle 10 litre yakıyor benim.(gdi otomatik bu arada)
    Küçük bir hesap yaparsak.(tabii ki şehir içi hesap yapıyorum.) 10 bin km gaz yaktığında 2.6 dan litre fiyatını hesaplarsak 3380 tl harcamış olursun.
    10 bin km benzin yaptığında 5.4 den litre fiyatını hesaplarsak 5400 tl harcarsın yaklaşık.

Bu da demek oluyor ki 10 bin km deki kazancın 2000 tl oluyor.40 bin km de lpg amorti eder. Yılda 15 bin km binen için ve uzun süre kullanmayı düşünenler için iyi.
    Ama lpg taktırdığın için her zaman bir korku içinde yaşayacaksın.
    Karar tamamen sizin...
  • Şunu sormak istiyorum.
    Start-stop özelliği olan araçlarımızda ışığa geldiğimiz zaman araba stop ediyor mu. Bende etmiyor. Bir yerden start-stop özelliği açma olayı var mı?
  • g_onur2 G kullanıcısına yanıt
    start stop yok tucsonlarda. Anahtarsız calıstırma var sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: isikayhan

quote:

Arkadaşlar merhabalar, navigasyon u güncellemek istiyorum, bazı lokasyonlari bulmuyor. Telefonu bağladım netten gunceller diye fakat olmadı, yardımlarınızı bekliyorum

USB bellek ile pc'de yapılıyor:http://www.hyundai.com/tr/tr/Services/PartsAccessories/NavigationUpdate/index.html

Bu sayfaya bakmıştım, burada tucson yazmıyor, naviextras sitesinden de nereden indirelecegini bilmiyorum.. Biraz daha açabilir misiniz acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: isikayhan

quote:

Bu sayfaya bakmıştım, burada tucson yazmıyor, naviextras sitesinden de nereden indirelecegini bilmiyorum.. Biraz daha açabilir misiniz acaba?

Daiichi olan bizimki en üstteki yani

• Hatay antalya arası 697 km yolda 320 tl tüketimim oldu. Benzini 5.42 den aldım tam bi depo benzin gitti. Aracımız özellikle uzun yolda gerçekten çok iyi yakıyor ama benzin pahalı malesef. Virajlı iniş çıkışlı yolları bilenler bilir ona ragmen tüketim makul benim için bence çok km yapmayanlar hiç tüpe bulsşmasınlar

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Flashı araca takın. Navigasyondan güncelle sekmesine basın ve bekleyin işlem tamamlanınca flashı pc ye takın. Naviekstra tools diye bi program var onu indirip kurun üye olup oturum açın. Bu işlemi yaptıktan sonra program güncelleme varsa örneğin 1 adet harita güncellemesi var yazıyo güncelle yiyin işlem bitince flashı arabaya takın. Navigasyon menüsünden yine güncelle sekmesine basın ve bekleyin. Basit bir işlem bende burda bi arkadaş tarif etmişti ordan öğrenmiştim nasıl yapılacağını

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrmm1

Flashı araca takın. Navigasyondan güncelle sekmesine basın ve bekleyin işlem tamamlanınca flashı pc ye takın. Naviekstra tools diye bi program var onu indirip kurun üye olup oturum açın. Bu işlemi yaptıktan sonra program güncelleme varsa örneğin 1 adet harita güncellemesi var yazıyo güncelle yiyin işlem bitince flashı arabaya takın. Navigasyon menüsünden yine güncelle sekmesine basın ve bekleyin. Basit bir işlem bende burda bi arkadaş tarif etmişti ordan öğrenmiştim nasıl yapılacağını

araçtakileri yaptıktan ve programı indirdikten sonra gerisi kolay:https://www.naviextras.com/shop/portal/downloads

bu da videosu:https://www.youtube.com/watch?v=weZaD9wt68o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isikayhan -- 26 Ocak 2017; 23:35:10 >

• isikayhan kullanıcısına yanıt
    Evet basit bir işlem ben sık sık bakıyorum güncelleme varmı diye. Bizim araçlara apple carplay gelicekmi bi bilginiz varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrmm1

Çok teşekkür ederim, ilk fırsatta deneyeceğim..

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim kolay gelsin iyi sürüşler

• g_onur2 G kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

• arkdaşlar merhaba. eski arabam tiguan benzinli. malum benzin aldı başını gidiyor satıp yeni birşey almak istiyorum. tuscon 2015-2016 bayi çıkışlı lpg modelleri var sanıyorum. benim tereddüdüm lpg li tusconlar nasıl herhangi bir sıkınıtı varmı. tercih edermisiniz. avantaj ve dez avanjları nelerdir. yardımcı olurmusunuz
  • Arkadaşlar aracımın deri koltuklarını temizlemek istiyorum ayrıca oto şampuanıda yıkarken kullanmak istiyorum zira aracı hep kendim yıkar temizlerim. Önereceğiniz ürünler var mıdır ?

• ozd87 kullanıcısına yanıt
    ozd87 bayi cıkışlı tüplü olmuyor taktıranlar sonradan taktırıyor genelde sıvı sistem takıyolar 8 bin civarı şikayet etmiyorlar şimdilik herkes memnun muş sorduklarım öyle dediler brn tüpsüz kullanıyorum simdilik bilginiz olsun saygılar
  • yldrmm1 Y kullanıcısına yanıt
    Deri koltukların yazın terletme durumu nedir acep?

• lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    Bende merak ediyorum bu durumu. Arabayı 2016 kasım ayında aldım bu yüzden bi fikrim yok 😊

• Eger deri koltuklarında soğutma fonkiyonu yoksa ki bu Tucsonlarda yok mutlaka terletir ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antalya'da yaşıyorum haliyle yazın 50 derece görüldüğü durumlarda bile sıkıntı yaşamadım bahsettiğiniz hususta.
  • 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.