Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (246. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.385
Cevap
221
Favori
1.004.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu arada 4x4 yazdığınızı fark etmemişim. 4x4'ü arazi için düşünüyorsanız bence farklı alternatiflere yönelmek daha mantıklı. Ancak yukarıda belirtildiği gibi 4x4 genel kanının aksine sadece arazi için faydalı bi sistem değil. Asfaltta da aracın basit tabirle yola daha sağlam basmasını sağlar.
    Ancak bu araç için konuşursak benim o fiyata çıkmışken tercihim 4x4 elite yerine 4bin lira farkla 4x2 elite plus olurdu.
    Tabi 20 bin lirayı cepte bırakıp gdi elite de tercih edilebilir o ayrı konu. Ama ben turbo dct 4x4 alacağım derseniz bence elite plus daha makul.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Daha önce de izlenimlerimi 3-4 defa yazmıştım, devam ediyorum; GDİ-Elit alalı 6 oldu ve an itibari ile toplamda 10 bin km'den fazla yol yaptım. Daha önceki aracım 3008 dizel olduğu için benzinli motor (T-GDİ i si de dahil) biraz garip geldi tabi en başta, özellikle yokuşlarda aynı hızda kalabilmek için (120-140 km arası bir hızla gidiyorsanız) gaza daha da fazla basmak; sonuçta dizel motorlar torkla giden makineler daha çok. Ama onun haricinde GDİ'nin performansından gayet memnunum, ben ona alıştım, o da bana. Ankara'da yaşıyorum her sabah Cinnah yokuşunu çıkıyorum, eğer basarsam satte 100 kmlere kadar ulaşabilirim, ama eğer basmazsam toparlanması biraz sürebiliyor.

Tüketim 9-11 arası bir yerlerde, ama uzun yolda 5lt lere kadar görebildim.

Şanzıman çok iyi, konfor ve sessizlik hala üst düzeyde, koltuk ısıtması bu zamanlarda tam bir kurtarıcı; kalorifer çok çabuk ısınıyor, tıpkı klima gibi, müzik sistemi ortalamanın üzerinde.

Hala en beğendiğim özelliği ise direksyonun hafifliği.

Ön park sensörü olmalıydı, ayrıca arka sensörlerin dashbordda gösterilmesi çok saçma, parkederken göremiyorsunuz!!

• GDi motorlu araç TGDi olana göre 130 kg daha hafif. Yakıt tüketimlerine etki eden önemli bir neden de bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • vincentvega kullanıcısına yanıt
    Acaba bu ağırlık farkı sadece jant+lastik, motor ve şanzımandan mı kaynaklanıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: cancaneses

Selamlar,

Daha önce de izlenimlerimi 3-4 defa yazmıştım, devam ediyorum; GDİ-Elit alalı 6 oldu ve an itibari ile toplamda 10 bin km'den fazla yol yaptım. Daha önceki aracım 3008 dizel olduğu için benzinli motor (T-GDİ i si de dahil) biraz garip geldi tabi en başta, özellikle yokuşlarda aynı hızda kalabilmek için (120-140 km arası bir hızla gidiyorsanız) gaza daha da fazla basmak; sonuçta dizel motorlar torkla giden makineler daha çok. Ama onun haricinde GDİ'nin performansından gayet memnunum, ben ona alıştım, o da bana. Ankara'da yaşıyorum her sabah Cinnah yokuşunu çıkıyorum, eğer basarsam satte 100 kmlere kadar ulaşabilirim, ama eğer basmazsam toparlanması biraz sürebiliyor.

Tüketim 9-11 arası bir yerlerde, ama uzun yolda 5lt lere kadar görebildim.

Şanzıman çok iyi, konfor ve sessizlik hala üst düzeyde, koltuk ısıtması bu zamanlarda tam bir kurtarıcı; kalorifer çok çabuk ısınıyor, tıpkı klima gibi, müzik sistemi ortalamanın üzerinde.

Hala en beğendiğim özelliği ise direksyonun hafifliği.

Ön park sensörü olmalıydı, ayrıca arka sensörlerin dashbordda gösterilmesi çok saçma, parkederken göremiyorsunuz!!

On park sensoru en full ünde mi var ? Hangi donanımla geliyor

• Bagaj havuzu almam lazım acilen. Alışveriş sitelerinden alabileceğim bi ürün var mı tavsiye edebileceğiniz?
  • hayrul52 kullanıcısına yanıt
    Elite plusda var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birinci ve ikinci nesil i30'dan sonra üçüncü araç olarak üçüncü nesil i30'dan vazgeçip Tucson aldım. İlk i30'um dizel manueldi ve fevkalade performansı vardı. İkinci i30 ise 2. nesil tam otomatik dizeldi. Konfor olarak gayet iyi olmasına rağmen aktarma performansı düşürüyordu.Tucson'u ise her bakımdan muazzam buldum. Keşke i30'daki gibi ayrı web sayfalı bir kulübümüz olsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EagleWing -- 12 Aralık 2016; 15:04:16 >
  • Evet sıvı sistem... %20 benzin+%80 gaz ile çalışıyormuş, vade farklı 9 taksit yapabiliyorlarmış
    aracın performansında şu ana kadar bir sıkıntı gözlemlemedim açıkcası

• quote:

Orijinalden alıntı: Remlak

Bu satıcıdan almıştım. 175x99 ölçüsü uygun.
    [link=https://www.aliexpress.com/item/152-85-175-99-152-91-175-97-LCD-Guard-for-Hyundai-IX25-IX35-Car-GPS/32584823395.html?spm=2114.13010608.0.0.FjOywc][/link]

Peki elinizde fazla var mı? sizden satın alsak nasıl olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: murat-akbas

Evet sıvı sistem... %20 benzin+%80 gaz ile çalışıyormuş, vade farklı 9 taksit yapabiliyorlarmış
    aracın performansında şu ana kadar bir sıkıntı gözlemlemedim açıkcası

Arkadaslar benim araçta da prins sıvı sistem var.Benim ustanın dediğine göre sıvı sistemler kesinlikle benzin kullanmıyor.İbrede yol bilgisayarında düşme meydana geliyor.Ama daha sonra benzin aldığınızda ibre güncellenip yeniden yerine hatta aldığınız kadar daha yükseliyor.
  • Son dönemde

Tucson 1.6 T-GDI ELITE PLUS 4X4 DCT

için fiyat alan oldu mu?

127.200 TL liste fiyatı gözüküyor.
  • Tucson tdgi aracima lpg taktirmayi dusunuyorum. Karma sistemle, sivi sistem arasinda kaldim. Gaz yaninda benzin de yakmasi, motorun yaglanmasi icin daha iyi olur diye yorumlar gordum. Cok kararsiz kaldim. Aracina lpg taktiran arkadaslar, yakit tuketimleri ile ilgili bilgi verebilir mi acaba?
  • ben tercihimi sıvı sistemden yana kullandım. hem motorun orjinalliğide bozulmuyor. yarın taktıracam inşallah. detayları tekrardan burda paylaşırım resimlerle.
  • Arkadaşlar arada multimedia ekranın çalışmaması veya arka park sensorunun çalışmaması sorunu yaşayan var mı?reset atıncaya kadar düzelmedi ekran sıkıntısı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Yok bir adet almıştım.
    Forumda birleşip toplu alırsanız aynı kalitede ve daha ucuzu bulunabilir.
    Benim gördüğüm bazı ürünleri ruslar bu şekilde alıyorlar.
  • coupe96 kullanıcısına yanıt
    Ekranda donma güncelleme öncesi bir kaç kez başıma gelmişti .. güncelleme sonrası işe daha başıma gelmedi hiç .. arka park sensorleri ile bir sıkıntı hiç yaşamadım .. sensorlerin hareket halinde ve dursaniz bile r ye almadiktan sonra devreye girmediğini biliyorsunuz değil mi ..

• soundofthesea kullanıcısına yanıt
    konu dışı belki ama, sensörler elektronik el freni yanındaki p tuşuna basarak ileri giderken de aktif edilebiliyor... r ye almasına gerek yok yani...
  • s7e7v7e7n7 kullanıcısına yanıt
    evet ... 40km/h in üzerinde yeniden pasif oluyor .. ix35 in makyajlı kasasında da benzer bir uygulama yapmışlardı bizdeki versiyonu ise sürekli aktif idi ..
  • 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.