Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (206. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: izzertas7979
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
9.384
Cevap
221
Favori
1.004.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu lpg takılmama olayı canımı sıktı sanırım ekim gibi civic beklemeye devam edicam.hayırlısı artık.alıpta kullanan arkadaşlara kazasız belasız kullanmak nasip etsin rabbim.yazlıktan hepinize sevgiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocukler

Bu lpg takılmama olayı canımı sıktı sanırım ekim gibi civic beklemeye devam edicam.hayırlısı artık.alıpta kullanan arkadaşlara kazasız belasız kullanmak nasip etsin rabbim.yazlıktan hepinize sevgiler.

Sadece merakımdan soruyorum cevap vermek zorunda değilsiniz tabi...Cıvıc i tercih etme sebebiniz nedir...saygılar
  • Selamlar,
    Dun denk gelen bir tuketim degerini sizlerle paylaşmak istedim.Genele referans olamaz ama motorun boyle bir kapasitesi de var, sasirdim....
    Bu değerleri Ankara'da duz yolda, Bahçelievler'den yaşamkente giderken tutturdum, ortalama 60~80 kilometre hızla gittim ve dört tane ışıkta durdum..
    Bu mesaja eklenen görseller:

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY)

• Merhabalar. Paylaşımlarınız için öncelikle teşekkürler. Benim bir sorum olacak. Bu aracın 4x4'ü ile normali arasında yakıt farkı olur mu acaba ? Malum DSG ile ilgili yorumları okuduktan sonra insan korkuyor. Bu araçtaki DCT şanzıman'ında DSG'de olduğu gibi sahibinin kucağına atlayıp sanayiye gitme hevesi mevcut mudur ?

@cancaneses

Hocam aynı yerde oturuyoruz sayılır. Bu araçla bu kadar yavaş gitmezseniz kaç ortalama alıyorsunuz acaba ? Teşekkürler.
  • Ridianod kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 9000km deyim . DCT 4x4 Elite Plus yakıt verileri ;

Şehirlerarası 6.5 (90km civarı hız ile) , 7.5 (110-120km hız ile) .
    Şehiriçi 8.5-9.5 (rahat trafik sakin kullanım) , 10-11.5 Yoğun trafik rahat tasarruf yapmaya çalışmadan kullanım ile . Ben en kötü şartlarda, en yoğun Ankara trafiğinde (şehir merkezi , Kızılay , Sıhhiye , Kolej tarafı) genel ortalama 11.5 üzerinde görmedim şu ana kadar ( 1 depo ortalama tüketim sonucu için söylüyorum ) ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: intana

Yaklaşık 9000km deyim . DCT 4x4 Elite Plus yakıt verileri ;

Şehirlerarası 6.5 (90km civarı hız ile) , 7.5 (110-120km hız ile) .
    Şehiriçi 8.5-9.5 (rahat trafik sakin kullanım) , 10-11.5 Yoğun trafik rahat tasarruf yapmaya çalışmadan kullanım ile . Ben en kötü şartlarda, en yoğun Ankara trafiğinde (şehir merkezi , Kızılay , Sıhhiye , Kolej tarafı) genel ortalama 11.5 üzerinde görmedim şu ana kadar ( 1 depo ortalama tüketim sonucu için söylüyorum ) ..

Oh oh harika. LPG ile kullanan bir arkadaşla da konuştum. Otopark'ın videosunda da beğenmişler arabayı zaten hoşuma gitti çok. Listemize aldım bu aracı. Çok teşekkürler.
  • intana İ kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Siz zaten yakit ile ilgili bütün merak edilenleri cok iyi yazmissiniz. Açıkçası benim tuketim degerlerim de sizinkine cok yakin. Dikkatli kullansaniz da kullanmasaniz da trafikte tuketim artiyor, ancak bos yolda da hemen düşüyor. ..
    Zaten benim 5lt lik tuketim paylasimim da buna en iyi ornek..Deavmli olmasi imkansiz, ama istediginizde yapabiliyor makine...Bence bi boyut ve agirlik ile atmosferik bir motor icin mucize..
    Saygilar..

• Kesinlikle bu ağırlık ve boyuttaki araç çok fazla yakmıyor... Normal sedan araçlar ne yakıyorsa Tucsonda ona yakın yakıyor..

Gerçekten almayı düşünenlere şiddetle tavsiye ederim... GDI Otomatik aracımla İstanbul şehir içi 9-10 lt yakıyorum
  • Coşkun Uçar kullanıcısına yanıt
    Dostum civic yıllardır ailemiz tarafından kullanılan sorunsuz sıkıntısız otomatik vites arabaların orta gelir seviyesindeki insanlar için üretilmiş kralıdır.ayrıca tutkudur tutku.

• cancaneses C kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 1 yıl kullanım sonucu şunu farkettim . Tasarruf için çok dikkat etmekle etmemek arasında şehirçinde 1-1.5lt şehirlerarasında 1lt gibi bir fark oluşuyor en fazla . Bu nedenle artık bende çok dikkat etmiyorum tasarruf yapacağım diye :) . Araç durduğunda kullanım raporu veriyor ya onu kapatmak mümkün olsa çok memnun olacağım . Bu özellikten dolayı ister istemez bakıyorsunuz ne yakmış diye :) . Yoksa ben alıştım şehiriçinde en kötü ihtimalle 1 depoyla 500km civarı yol yapmaya (En kötü 530km en iyi 900km yol yaptı 1 depoyla genel kullanımda) .
  • arkadaşlar tucsonla yakından ilgilenmekteyim.ama merak ettiğim bazı noktalar var.
    1-GDI ile T-GDI nin farkları neler
    2-LPG konusunda tam bir curcuna var.kimisi taktırdım memnunum diyor,kimisi ilerde başınıza iş açabilir diyor
    aydınlatırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

arkadaşlar tucsonla yakından ilgilenmekteyim.ama merak ettiğim bazı noktalar var.
    1-GDI ile T-GDI nin farkları neler
    2-LPG konusunda tam bir curcuna var.kimisi taktırdım memnunum diyor,kimisi ilerde başınıza iş açabilir diyor
    aydınlatırsanız sevinirim.

Bu motora Lpg takılıyor. İster sivi ister karma. Hemde yillardir takılıyor. Kimin takilmaz dediği bellidir.
    Lgp yi takin
    Takilmaz diyeni takmayin :)

• Tucsondan once civic elegance vardi.arabayi aldim 1 ay sonra lpg taktirdim.5 sene kullandim tik bile demedi.gecen satmak icin expere götürdük.motoru yüzde 89 cikti.cok mukemmel dediler exper raporunda.tucsona da takdirdim.su an iyi ama ilerde ne olacagini Allah bilir.ben arabayi aldığımda honda bayiine sordum aman zararlı taktirma dediler.1 sene sonra kendileri takmaya basladilar.belki ilerde hyundai de takmaya başlar.

• Arkadaşlar merhaba max butcem 82.000 tl

Siz olsaniz 2013~2014 vw tiguan 1.4 tsi dsg chrome edition mi alirsiniz 2015 1.6 gdi elite otomatik mi tercih edersiniz neden

1.6 gdi otomatik eger 2013 te sahip olduğum i30 daki yokuslarda bayilan sollama icin acik alan isteyen ,1.6 132 hp motor degildir umarim.

Not 1.6 turbo gdi dct ye butcem elvermiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vereceğim teknik bir cevap olmayacak, motor-şanzuman-donanım karşılaştırması yapmak için daha fazla bilgi sahibi olmak lazım, ancak biraz hissi konuşacak olursam ikisi arasında benim tercihim kesinlikle Tucson olurdu, ikisinin sadece markaları yer değiştirseydi, Tiguan Hyundai imzalı Tucson olarak satışta olsaydı, ikisi arasında kimsenin şu anki Tiguan'ı Tucson'a alternatif olarak göstermek için ciddiye alacağını dahi sanmıyorum, estetik algısı öznel (hatta aşırı öznel) bir durum olmasına, kişiden kişiye inanılmaz farklılıklar dahi olabilecek olmasına rağmen gerek aracın dış estetiği, gerek iç mekanın genişliği/ferahlığı düşünüldüğünde, ve Tucson'un standart olarak sunduğu donanımları opsiyonel paketler halinde sunan firmaların göz boyayıcı satış politikalarını düşününce Tucson'un daha çekici görünmesinin dışında aynı fiyatlara alınabilecek Tucson ve Tiguan arasında Tucson'un daha donanımlı olacağını öngörmek zor değil (2014 tiguan chrome edition demişsiniz, sadece merakımdan sahibinden üzerinden biraz önce üstünkörü baktım, 2014 82.000 ve altına çok kolay bulunur mu bilmiyorum ama benim gördüğüm kadarıyla Tiguan'ın 2013-2014'ü fiyatına Tucson 2015 Elite donanım seviyesi alabilmek mümkün, ki Elite donanım seviyesi içerik olarak "bariz" üstün... Ancak aldığınızda biri toplumda Megastar Tarkan, diğeri Mustafa Keser muamelesi görüyor, orası ayrı...)

• Cevap icin cok teşekkürler 2013 chrome edition u 80.000 bandinda bulabilmek mum kun lakin performans anlaminda 1.6 gdi otomatikten bariz ustun mu tiguan 1.4 tsi dsg 160 hplik olan

• Civic tahmini fiyatlari beni korkuttu tekrar tucson takip

• quote:

Orijinalden alıntı: asandra

Cevap icin cok teşekkürler 2013 chrome edition u 80.000 bandinda bulabilmek mum kun lakin performans anlaminda 1.6 gdi otomatikten bariz ustun mu tiguan 1.4 tsi dsg 160 hplik olan

2.elde 77 k civarina 1 tane turbo vardi.

• Herhalde manueldi

• Evet

• 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.