Şimdi Ara

Hyundai Tucson Alınır mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
31.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Zaten aynı araç dizel olsa 100 bine alamazsın..bu sebepten dizele vereceğin farkı benzine ödüyorsun..eğer malzeme kalitesi iyiyse vede kronik herhangi bir sorunu yoksa alınır mis gibide binilir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakıtı fazla gelemezse alınır yada kadjar/qashqai 1.5 1.6 dci alınır bana göre bu sınıfin en iyi üç arabası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar qq 1.6 Dci 130 hp aynası kameralı hariç full olan versiyonunu aldık,memnuniyetsizlik sonrası 7.000 km de sattık,(aşırı başarısız şanzımanı ve yalıtım problemleri,rüzgar ve motor sesi vb.)

Kadjar ı test ettik içi dar ve kasvetli geldi onun dışında yakıt şanzıman vs.gayet iyiydi bir de özellikle aracın arkası hoşumuza gitmedi,Hacim ve tip olarak hoşunuza giderse şu an segmentinde en iyisi bence Kadjar..Motor,şanzıman,tüketim değerleri süper..

Hyundai Tucson çıktı, öncelikle modeli o denli beğenip de 1.6 dizel versiyonunun olmadığını öğrenince gıcık olduk ve araca gidip bakmadık bile..Sonrasında maximum 120-130 bin tl ye kadar olan 1.6 dizel bakmadığımız araba kalmadı desem yalan olmaz..Ve en son Passat a yoğunlaştık onda da highline dedik yok ve gelecek araç da yok dediler,tamam comfortline olsun napalım dedik navi blue idi sanırım o renk vardı istemedik,sonra benim aklım ne dediyse gidelim şu tucson a bir bakalımm dedik,(sanırım tipini çok beğendiğimizden)..

Gelelim Tucson'a,Arka tarafta Honda crv den sonra gördüğüm en geniş alan,ortada çıkıntı var ama az oluşu,diz mesafesi,koltukların yumuşak ve kaliteli döşemesi,iç bej renk seçeneği,yerden yüksek aracın iniş binişlerdeki ve trafikteki rahatlığı,donanım olarak zenginliği,sunroof un açılır oluşu vs..vs..Test sürüşü yaptık harika bir yalıtım gayet konforlu süspansiyon,lastik uğultusu bile yok denecek kadar az,çekiş ivmelenme çok keyifli derken...

Aracı bizim için inanılmaz cazip hale getirdi,ve şöyle bir hesap yaptık 1.6 dizel binek araç ile aylık yakıt masrafımız nedir,bunu alırsak aylık cebimizden fazladan ne çıkacak,bu sorunun cevabı bizim için (yaptığımız km ye göre) 100-150 tl oldu yani yıllık 1200-1800 tl arasında,aracın periyodik bakım fiyatları var internette gerçekten bir çok markaya göre makul onu da göz önünde bulundurduk..

Tercihimiz Tucson oldu..

Evet araç 10-11 lt şehir içi tüketiyor olabilir ama dediğim gibi bütün kriterleri toparladığımızda tüketimi kabullendik..

Sonuç gidin alternatif düşündüğünüz araçları inceleyin test sürüşü yapın hangisi hoşunuza giderse onu alın..

Ama sakın Tucsonu benzinli tüketimi yüksek diye devre dışı bırakmayın..Mutlaka inceleyin ve test sürüşü yapın vazgeçemeyeceksiniz..Yılda 8-10.000 km yapanlar hele hiç düşünmesin..Araçtan gerçekten çook memnunuz ve tipi de çok hoşumuza gidiyor..Konforu,yalıtımı gerçekten çok iyi..
  • 77 fiyatı bedava. Şekil var arazide de gidiyor rakiplerine gore üstün her açıdan. 1.6 dizelide olsa tadından yenmezdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 km de 50 lira vermek koymazsa al tabi.
  • çok yakması dışında hiçbir sorunu yok. bence alınır.
  • 1.6 dizel gelsin artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahane bi araç
  • Tucson 177hp dct şanzımanlarda ısınma problemi var. istanbulda dur kalk trafiğe çok giriyorsanız Tucson almayın derim. Köprünün ortasında sağa çekmek durumunda kalabilirsiniz.
  • sorunsuz tam otomatiği kaldırıp çift kavrama neden koyarlar anlamıyorum. tamam az yaktırıyor ama problemli
  • yaklaşık 15 gündür bu aracı (elite plus dct 4x4) kullanıyorum da sanki o beni daha cok kullanıyormuş gibi geliyor hele benzinliğe yanaştıgımda :D))) bu cümleyi kurduğuma bakmayın araçtan her acıdan yakıtı da dahil cok ama cok memnunum ...

güclü tok bir araç ve paranın her kuruşunu hakediyor ...

eski aracım ix35 idi ve onunla 7,8 lt lerde ortalama tüketim verilerine sahip idim ki o araç 1,6lt 135hp, manuel, 4x2 bir araçtı ... şimdiki aracımızda da ortalama tüketim degerimiz 9 lt civarlarında bir ortalama tüketim verisine sahip ki yol bilgisayarı verileri ile reel pompa verileri eş deger ... ancak bu aracın 177hp, 4x4 ve otomatik ve 300 kg daha agır oldugunu unutmamak gerekiyor ...

otomatik 1,6 lt hacimli ve 4x4 c suv lara baktıgımda sadece iki seçenegim vardı honda crv ve hyundai tucson ... honda nın o mekanik el freni ve teknoloji fakiri imişcesine gözüken ki asla öyle degil biliyorum kokpit i hadi boşuna 40 bin fazla vermeye degmez cocugum git hyundai ye diyen kalbime kulak asmamı engelleyemedi ... ha honda 7 lt (ki arkadaşımda 4x2 manuel i var 2015 model benim kadar şehir içi kullanımı olmamasına ragmen 6,8lt civarı ortalama tüketimi) civarlarında gezerdi bizim kullanımımızda hyundai 9 litrelerde

umarım pozitif anlamda bu tartışmaya katkı saglamış olabilirim .. saygılarımla ...
  • Değmez.
  • Bu tarz araçlarda 2.0 dizelden aşağısı sağlıklı olmuyor.2.0 dizel de lt olarak,bu aracın yaktığını yakıyor.Lt fiyatı farkı 0.70 krş....
    4x4 ,1700 kg bir araç,kullanımı çok keyifli,bende elit plas var,6.8 lt kadar düştü uzunyol kullanımında..ş.içi 2,5 km de 10 lt yakıyor...177 bg makina ,istersen spor kullanımada uygun,hantal değil....düşünenler kesinlikle test sürüşü yapsın...
    katalok verilerine bakıp,dışarıdan görüp yorum yapanlara bakmayın.....
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.