Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (379. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.381
Cevap
220
Favori
1.003.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence biraz yakıt fazla neye göre fazla diyecek olursanız arkadaşımda ford kuga var ondan 1.5-2 litre kadar fazla yakıyor ve ford daha seri, nissanlardan da fazla yakıyor benim kullanımımda onun dışında kapıları hoşuma gitmedi sertçe itmemiz gerekiyor yoksa kapanmıyor, kumanda ile camlar kapanıp açılsa güzel olurdu, uzun yolda gaza basarken sağ dizimizin kenarını acıtıyor orda bi yumuşak yer olmalıydı ve farlar led olaydı iyiydi.
    Beğendiğim yanları yol tutuşu çok güzel,direksiyon başarılı, frenler gayet güzel, sanruf çok güzel, kumanda düğmeleri vs herşey çok güzel, müzik sistemi ve ekran çok güzel, apple car play çok güzel çalışıyor, iç aydınlatma güzel, deri koltuklar ve iç renkler güzel, koltuk ısıtma güzel, araç içi çok ferah arka diz mesafesi çok iyi, bagaj gayet geniş, araç dizel bir araca göre çok sessiz, otomatik şanzıman gayet güzel spor modda ise çok seri ve zevkli tipi çok güzel.
    Özetle araç başarılı yakıt biraz fazlada olsa ford ve nissandan çok daha üstün bir araç rakip olarak 3008 olabilir oda çok başarılı bir araç ama araç hakkında bilgim yok dışardan dikkatimi çeken motor sesi çok yüksekti...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gocabolulu

Bence biraz yakıt fazla neye göre fazla diyecek olursanız arkadaşımda ford kuga var ondan 1.5-2 litre kadar fazla yakıyor ve ford daha seri, nissanlardan da fazla yakıyor benim kullanımımda onun dışında kapıları hoşuma gitmedi sertçe itmemiz gerekiyor yoksa kapanmıyor, kumanda ile camlar kapanıp açılsa güzel olurdu, uzun yolda gaza basarken sağ dizimizin kenarını acıtıyor orda bi yumuşak yer olmalıydı ve farlar led olaydı iyiydi.
    Beğendiğim yanları yol tutuşu çok güzel,direksiyon başarılı, frenler gayet güzel, sanruf çok güzel, kumanda düğmeleri vs herşey çok güzel, müzik sistemi ve ekran çok güzel, apple car play çok güzel çalışıyor, iç aydınlatma güzel, deri koltuklar ve iç renkler güzel, koltuk ısıtma güzel, araç içi çok ferah arka diz mesafesi çok iyi, bagaj gayet geniş, araç dizel bir araca göre çok sessiz, otomatik şanzıman gayet güzel spor modda ise çok seri ve zevkli tipi çok güzel.
    Özetle araç başarılı yakıt biraz fazlada olsa ford ve nissandan çok daha üstün bir araç rakip olarak 3008 olabilir oda çok başarılı bir araç ama araç hakkında bilgim yok dışardan dikkatimi çeken motor sesi çok yüksekti...
    bilgilendirme için teşekkürler, led far olsa çok iyi olurdu evet.hafta içi bayide incelemeyi düşünüyorum.

• ecztolga kullanıcısına yanıt
    yok aküden olduğunu zannetmiyorum çünkü aracım henüz 1 yılllık bile değil sıfır aldım martta 1 yıl olacak,zaten diğer arkadaşların dediği gibi oldu motor ısınınca devreye giriyor dün test ettim ve oldu. yinede verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler.
  • @gocabolulu farlar zaten led ki,hatta sis farları bile led,tabi bu dediğim elit plus donanımda var . takdir edersinizki diğer arabalarında donanımına göre bu tür özellikler konuyor . yani şimdi wv tıguan,skoda karoq,for kuga,nissan qq,vb suvların baz modellerindemi farler leddir yoksa en donanımlı olanlarındamı ? hatta bazıların en full donanımında bile olmayan özellik tucsonda var örnek: 4 koltuk ısıtma .Kapılar hoşuma gitmedi demişsiniz ama bence kapıları muazzam güzel tok bir kapı sesi var buda kaliteli olduğunu hissettiriyor tabi bu benim kendi görüşüm, benim dediklerim tabiki hep elite plus donanım için.kumandayla camlar kapanıp açılsaymış iyi olurmuş o özellik yok ve daha önce olan otomatik park etme özelliğinide kaldırmışlar yerine 360 derece kamera özelliği getirmişler,ama oto parkta olabilirdi diye düşünüyorum. bence tucson çok güzel ,zevkli ,rahatve sessiz bir araç tavsiye ediyorum maddi imkanlar doğrultusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panhandler -- 19 Şubat 2020; 10:26:17 >

• panhandler kullanıcısına yanıt
    Benim araç elit plus değil normal elit benim farlar halojen far bildiğin sarı ampül ve birde far yıkama olmalıymış geçenlerde otoyolda ciddi anlamda ihtiyaç duydum, kapı konusunda size katılmıyorum arabanın kalite algısını düşürüyor diğer 360 derece vs onlar bende yok ama diğer konularda başarılı araç hiç bir kronik sorunu yok ve güzel prim yapıyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, hepinize emniyetli sürüşler.

Aracına cam filmi ve seramik kaplama uygulaması yaptıranlar tecrubelerini paylaşabilir mi? Arka cam yeşil tonunda, yan camlara uygulanan film ile aynı ton olunca göze batıyor mu? Özellikle bu konuyu merak ediyorum.

İzmirde bu işler için tavsiye edebileceğiniz düzgün bir esnaf varsa tavsiyelerinize açığım.

Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araci aralik ayinda aldim, burdaki diger arkdaslarla benzer zamanlarda. 3200km yol yaptim yarisi sehirler arasidir, arac 4*2 elit dizel. Bu sure zarfinda en ufak sorun cikarmadi, sakin kullanimlarda 1780 kg olan bir arac icin bence gayet tasarruflu. Ayrica tork ve beygir gucu olarak rakiplerinin hepsinden daha guclu. { 1.6 dizelleri kiyasladim}

90 km ortalama suratle trafik olmadan tem de 4.5 lt ye kadar dusuyor. Ancak sorun su ki gaza en ufak dokunmanizda aracin ortalamasi kolayca 6-7 arasina geliyor.ozetle ekstra caba sarf etmezseniz aracin ortalamasi 6,5-7 arasinda gezer. yakit tuketimi olarak reno grubu ve psa gurubu modellerden benzer kullanimlarda 1.5 lt da fazla yakabilir. Spor mode cidden cok etkili. Arac yaris arabasi olmuyor ama ozellikle 0-120km arasinda cidden cok seri bir hal aliyor. 120 den sonrasinda artik cok aman aman fark etmiyor {normal mode'a kiyasla soyluyorum} Surus dinamikleri yol tutusu cidden basarili. Sessizlik anlaminda iceriye rahatsiz eden bir yol sesi kesinlikle almiyor. Tabiki bir leon degil sonucda arac agir ve iri dogal olarak surtunme kat sayisi sedan yada hb lerden yuksek oluyor.... Ama suv segnmentinde ozellikle qq ile kiyas kabul etmeyeek bir kalite ve guvenlik algisi var... motor sesi konusunda benzinli araclar ile yarisir. Ben sirf motor sesi izloasyonu yuzunden 3008 almak yerine tucsonu tercih etmistim, 3008 tucsonun yaninda adeta traktor misali gurultulu.

kotu yanlar yok mu var. jantlar buyuk, dogal olarak lastiklerde oyle; yaz kis farketmeden lastik masrafini arttiran bir etmen ve dar yanakli lastikler bozuk yollarda biraz konfordan caliyor.. teknolojik ozellikler bakimindan 3008'den geri kaliyor. ozellikle kadranin daha guncel olmasini ayrica direkiyonda kullanilan malzemenin yine daha kaliteli olmasini arzu ederdim yine kocaman bir multimedya ekrani var ancak sadece multimedya gorevi yapiyor, apple car yada android auto kullanmazsaniz cop kivamina geliyor.... gonul isterdiki aracin verilerini o ekrandan gorebilelim ayarlari oradan yapabilelim ama o imkan yok. malzeme kalitesi olarak sinifiyla ayni denebilir.cam acma kapama dugemeleri biraz sesli ama sorunsuz. yolcu koltugunda yukseklik ayari olmamasi sacma.

akliniza takilan baska birseyler varsa belirtin aciklayalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: symbiat

Araci aralik ayinda aldim, burdaki diger arkdaslarla benzer zamanlarda. 3200km yol yaptim yarisi sehirler arasidir, arac 4*2 elit dizel. Bu sure zarfinda en ufak sorun cikarmadi, sakin kullanimlarda 1780 kg olan bir arac icin bence gayet tasarruflu. Ayrica tork ve beygir gucu olarak rakiplerinin hepsinden daha guclu. { 1.6 dizelleri kiyasladim}

90 km ortalama suratle trafik olmadan tem de 4.5 lt ye kadar dusuyor. Ancak sorun su ki gaza en ufak dokunmanizda aracin ortalamasi kolayca 6-7 arasina geliyor.ozetle ekstra caba sarf etmezseniz aracin ortalamasi 6,5-7 arasinda gezer. yakit tuketimi olarak reno grubu ve psa gurubu modellerden benzer kullanimlarda 1.5 lt da fazla yakabilir. Spor mode cidden cok etkili. Arac yaris arabasi olmuyor ama ozellikle 0-120km arasinda cidden cok seri bir hal aliyor. 120 den sonrasinda artik cok aman aman fark etmiyor {normal mode'a kiyasla soyluyorum} Surus dinamikleri yol tutusu cidden basarili. Sessizlik anlaminda iceriye rahatsiz eden bir yol sesi kesinlikle almiyor. Tabiki bir leon degil sonucda arac agir ve iri dogal olarak surtunme kat sayisi sedan yada hb lerden yuksek oluyor.... Ama suv segnmentinde ozellikle qq ile kiyas kabul etmeyeek bir kalite ve guvenlik algisi var... motor sesi konusunda benzinli araclar ile yarisir. Ben sirf motor sesi izloasyonu yuzunden 3008 almak yerine tucsonu tercih etmistim, 3008 tucsonun yaninda adeta traktor misali gurultulu.

kotu yanlar yok mu var. jantlar buyuk, dogal olarak lastiklerde oyle; yaz kis farketmeden lastik masrafini arttiran bir etmen ve dar yanakli lastikler bozuk yollarda biraz konfordan caliyor.. teknolojik ozellikler bakimindan 3008'den geri kaliyor. ozellikle kadranin daha guncel olmasini ayrica direkiyonda kullanilan malzemenin yine daha kaliteli olmasini arzu ederdim yine kocaman bir multimedya ekrani var ancak sadece multimedya gorevi yapiyor, apple car yada android auto kullanmazsaniz cop kivamina geliyor.... gonul isterdiki aracin verilerini o ekrandan gorebilelim ayarlari oradan yapabilelim ama o imkan yok. malzeme kalitesi olarak sinifiyla ayni denebilir.cam acma kapama dugemeleri biraz sesli ama sorunsuz. yolcu koltugunda yukseklik ayari olmamasi sacma.

bilgilendirme için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: fezabey

Arkadaşlar merhaba, hepinize emniyetli sürüşler.

Aracına cam filmi ve seramik kaplama uygulaması yaptıranlar tecrubelerini paylaşabilir mi? Arka cam yeşil tonunda, yan camlara uygulanan film ile aynı ton olunca göze batıyor mu? Özellikle bu konuyu merak ediyorum.

İzmirde bu işler için tavsiye edebileceğiniz düzgün bir esnaf varsa tavsiyelerinize açığım.

Teşekkür ederim.
    Cam filmini satan bayi yapmıştı bana ve gerçekten gerek film kalitesi gerekse işçilik bakımından iyiydi. Cam filmleri siyah renk. İlk defa bir aracıma cam filmi yaptırdım, kullanışlı oldu Güzel de durdu.

Akabinde ziebart ta seramik kaplama yaptırdım aracıma. Aracım koyu renk olmamasına rağmen farkedilir derecede bir parlaklık kazandı. Araca sadece su bile vursan bu parlaklık üst düzey görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: symbiat

Araci aralik ayinda aldim, burdaki diger arkdaslarla benzer zamanlarda. 3200km yol yaptim yarisi sehirler arasidir, arac 4*2 elit dizel. Bu sure zarfinda en ufak sorun cikarmadi, sakin kullanimlarda 1780 kg olan bir arac icin bence gayet tasarruflu. Ayrica tork ve beygir gucu olarak rakiplerinin hepsinden daha guclu. { 1.6 dizelleri kiyasladim}

selamlar symbiat arkadaşımızın yazdıklarının hepsine katılıyorum.

• Maverick_77 kullanıcısına yanıt
    Seramik kapamayı kaça yaptırdınız

• quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

Seramik kapamayı kaça yaptırdınız
    2.000.-TL ye mal oldu

• İyi para vermişsin hocam. Ama bence değer. Çok fark ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

İyi para vermişsin hocam. Ama bence değer. Çok fark ediyor
    Daha önceki araçlarıma boya koruma yaptırıp geçmiştim. Seramik çok farketti gerçekten. Araba rengi itibarıyla çok kir göstermiyor ancak su vursan bile parlaklığını geri kazanıyor ve su araç üzerinde durmuyor.

Seramik her sene yenileniyormuş. Seneye tekrar ziebart a gidip ücretsiz yeniilemesini yaptıracağım.

Dışarıda,oto yıkamacılarda ya da farklı markalarda 1.000/ 1.500 arası fiyatlar var. Biraz da marka ya vermiş olduk açıkçası ücreti. Bedava yenilemeler ile orta vadede iyi fiyata gelmiş olacak (arabayı satmazsam tabi :)) )

• quote:

Orijinalden alıntı: Maverick_77

Daha önceki araçlarıma boya koruma yaptırıp geçmiştim. Seramik çok farketti gerçekten. Araba rengi itibarıyla çok kir göstermiyor ancak su vursan bile parlaklığını geri kazanıyor ve su araç üzerinde durmuyor.

Seramik her sene yenileniyormuş. Seneye tekrar ziebart a gidip ücretsiz yeniilemesini yaptıracağım.

Dışarıda,oto yıkamacılarda ya da farklı markalarda 1.000/ 1.500 arası fiyatlar var. Biraz da marka ya vermiş olduk açıkçası ücreti. Bedava yenilemeler ile orta vadede iyi fiyata gelmiş olacak (arabayı satmazsam tabi :)) )

Alıntıları Göster
    Evet yenilenmesi için ücret almıyor ise gayet makul fiyat. Ziebart gerçekten kaliteli. İlk aracıma ultra gloss boya koruma yaptırmıştım. Gerçekten aradan 5 yıl geçmesine rağmen çok fark etmişti.

• Arkadaşlar Tucson ile C5 Aircross, 3008 ve Sportage arasında kaldım. Skoda Karoq da belki düşünülebilir. Siz ne dersiniz? Görsel olarak Tucson hoşuma gidiyor ama Aircross'taki shine paketteki doluluk ve genişliğinin biraz daha fazla olması hoşuma gitti.
  • leafblower L kullanıcısına yanıt
    Selamlar, oncelikle araclarin test sruruslerini yapmadiysaniz yapin. bu kismi gercekten cok onemli. Ek olarak oncelikleriniz nedir bunuda bir listeye yine onem sirasina gore yazip ustunden salim kafayla bir gecin derim. siz ne istedginize karar vermeden burada kimse size net bir yorumda bulunamaz. bizim size diyecegimiz , tucson saglam keyifli sorunsuz guclu ve heybetli bir arac. ama konuyu incelerseniz tabiki rakiplerine ustun geldigi yada geri dustugu kisimlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leafblower

Arkadaşlar Tucson ile C5 Aircross, 3008 ve Sportage arasında kaldım. Skoda Karoq da belki düşünülebilir. Siz ne dersiniz? Görsel olarak Tucson hoşuma gidiyor ama Aircross'taki shine paketteki doluluk ve genişliğinin biraz daha fazla olması hoşuma gitti.
    Selamlar kendime göre size cevap vermeye çalışayım.Bahsettiğiniz arabalardan tucson,sportage ve karoq u kullandım öncelikle bunu belirteyim.Kasım 2019 da karoq sıfır almak için kapora bile yatırdım hatta ama son dakika o araçtan vazgeçtim kaporamı geri aldım.C5 Aircross dan başlayayım aracı bayii de inceledim bana iç plastik kısım kalitesi çok düşük geldi diğer araçlara göre dış görünüşü de kendi açımdan beğenmedim.O araçta bana uyan özelliklere sahip SUV shine modeli gayet dolu bir araç fiyatı an itibariyle:263 bin tl.Gelelim 3008 e 2019 un en çok satan klasman birincisine.Araç içi bana göre güzel işçilik kalite iyi.Ama ben e-cocpit sevmiyorum.Artık yeni göstergeler bu şekilde ama bana uymuyor.Hız göstergem kadranlı eski tiplerden seviyorum.Hadi sigortası atsa o cocpitin göstergeler komple yok uğraş dur artık.Geçen senenin sonuna doğru peugeot eat 8 şanzımanı dizel otomatiklerin bir kısmında kaldırarak EAT 6 çıkardı.EAT 8 Joystick tabir edilen tip vites koluna sahipti bu da benim için negatif bir gelişme oldu.3008 in benim istediğim özelliklere sahip aracı allure selectıon ya da actıfe life prime edition paket.Yani en az koltuk ısıtma ve anahtarsız giriş çıkış olacak.An itibariyle allure selectıon paket 281.300 tl-actife life prime edition:260.300 tl.Gelelim Kia sportage'a; Araca biliyorsunuz ferrariyi çizen kişi çizmiş gayet güzel ve spor araç ama istediğim özellikler prestige paketinde var.Benim istediğim paket ötv ve diğer indirimlere girmiyordu o dönemde o yüzden baştan elemiştim. anlık fiyat Kia prestige 4x2 dizel otomatik:251.900 Gelelim karoq'a:O dönemde yani kasım aylarında bana 190-200 Tl arası fiyat verildi dizel otomatiğine ama araç diğer baktığım araçlara göre dolu değildi konuştuğum insanlar pek önermediler bu sebeple araçtan vazgeçtim araçtan vazgeçiş sebebim hyundai tucson dur.Hyundai bayi bana tucson elite paketi 205 bin tl ye bırakabileceğini söyledi ben de 200 e karoq alana kadar 5 daha verip Tucson elite paket aldım.Ön arka koltuk ısıtma var,açılır tavan, göstergeler kokpit istediğim gibiydi.Hiç aklımda inanın tucson almak yoktu ta ki hyundai bayi beni tucsonla test sürüşü yaptırana kadar.Demem o ki sizin alacağınız araçtan ne gibi beklenti içinde olduğunuz önemli.söylediğiniz araçlar arası özellik donanım farkları var.Tucson elite paket şu an 251.900 tl .3008 in forumunda araçla ilgili şikayet bayağı var.Kia nın forumunda genelde memnunlar.Karoq forumu o kadar aktif değil.Ben size bu araçlara ilaveten bir araç önerisinde bulunayım eğer özellikleri ve tipi hoşunuza giderse şu an tam fiyat performans aracı>bahsettiğim araç seat ateca.1.si 1.5 eco TSİ 150 hp Xcellence paket fiyatı:205 bin TL.2.si seat ateca 1.6 tdi Xcellence paket fiyatı:212 bin TL.Ateca da da hayalet ekran var özellikleri iyi fiyatına göre.Fiyat kasım ayına göre aynı fiyat.Bu iş biraz da bunun için ne kadar para ayırdığınıza bakar.Karar sizin hepsine binin kullanın öyle karar verin.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 25 Şubat 2020; 16:10:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dr112

Selamlar kendime göre size cevap vermeye çalışayım.Bahsettiğiniz arabalardan tucson,sportage ve karoq u kullandım öncelikle bunu belirteyim.Kasım 2019 da karoq sıfır almak için kapora bile yatırdım hatta ama son dakika o araçtan vazgeçtim kaporamı geri aldım.C5 Aircross dan başlayayım aracı bayii de inceledim bana iç plastik kısım kalitesi çok düşük geldi diğer araçlara göre dış görünüşü de kendi açımdan beğenmedim.O araçta bana uyan özelliklere sahip SUV shine modeli gayet dolu bir araç fiyatı an itibariyle:263 bin tl.Gelelim 3008 e 2019 un en çok satan klasman birincisine.Araç içi bana göre güzel işçilik kalite iyi.Ama ben e-cocpit sevmiyorum.Artık yeni göstergeler bu şekilde ama bana uymuyor.Hız göstergem kadranlı eski tiplerden seviyorum.Hadi sigortası atsa o cocpitin göstergeler komple yok uğraş dur artık.Geçen senenin sonuna doğru peugeot eat 8 şanzımanı dizel otomatiklerin bir kısmında kaldırarak EAT 6 çıkardı.EAT 8 Joystick tabir edilen tip vites koluna sahipti bu da benim için negatif bir gelişme oldu.3008 in benim istediğim özelliklere sahip aracı allure selectıon ya da actıfe life prime edition paket.Yani en az koltuk ısıtma ve anahtarsız giriş çıkış olacak.An itibariyle allure selectıon paket 281.300 tl-actife life prime edition:260.300 tl.Gelelim Kia sportage'a; Araca biliyorsunuz ferrariyi çizen kişi çizmiş gayet güzel ve spor araç ama istediğim özellikler prestige paketinde var.Benim istediğim paket ötv ve diğer indirimlere girmiyordu o dönemde o yüzden baştan elemiştim. anlık fiyat Kia prestige 4x2 dizel otomatik:251.900 Gelelim karoq'a:O dönemde yani kasım aylarında bana 190-200 Tl arası fiyat verildi dizel otomatiğine ama araç diğer baktığım araçlara göre dolu değildi konuştuğum insanlar pek önermediler bu sebeple araçtan vazgeçtim araçtan vazgeçiş sebebim hyundai tucson dur.Hyundai bayi bana tucson elite paketi 205 bin tl ye bırakabileceğini söyledi ben de 200 e karoq alana kadar 5 daha verip Tucson elite paket aldım.Ön arka koltuk ısıtma var,açılır tavan, göstergeler kokpit istediğim gibiydi.Hiç aklımda inanın tucson almak yoktu ta ki hyundai bayi beni tucsonla test sürüşü yaptırana kadar.Demem o ki sizin alacağınız araçtan ne gibi beklenti içinde olduğunuz önemli.söylediğiniz araçlar arası özellik donanım farkları var.Tucson elite paket şu an 251.900 tl .3008 in forumunda araçla ilgili şikayet bayağı var.Kia nın forumunda genelde memnunlar.Karoq forumu o kadar aktif değil.Ben size bu araçlara ilaveten bir araç önerisinde bulunayım eğer özellikleri ve tipi hoşunuza giderse şu an tam fiyat performans aracı>bahsettiğim araç seat ateca.1.si 1.5 eco TSİ 150 hp Xcellence paket fiyatı:205 bin TL.2.si seat ateca 1.6 tdi Xcellence paket fiyatı:212 bin TL.Ateca da da hayalet ekran var özellikleri iyi fiyatına göre.Fiyat kasım ayına göre aynı fiyat.Bu iş biraz da bunun için ne kadar para ayırdığınıza bakar.Karar sizin hepsine binin kullanın öyle karar verin.
    Saygılarımla

Alıntıları Göster
    Detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Elite 4x2 paketle C5 Aircross arasındayım şu anda. Bir tane elite buldum ama üzerine aksesuar takıp 10 bin lira fiyat şişirmişler. Citroen'den artısı deri koltuklar var ki benim istemediğim bir şey. Bir de arka koltuklar da ısıtmalı. Citroen'deyse güvenlik sistemleri vs daha fazla. Elite pakette aynı güvenlik özellikleri olsa ve bir de 360 kamera sistemi olsa hiç düşünmezdim.

• leafblower L kullanıcısına yanıt
    Selamlar tucson elite paket ile citroen c5 aircross arasında iseniz her iki aracın artı ve eksilerini kıyaslamak gerekir artık.Burda yazdıklarım sadece şahsi fikir ve deneyimleridir onu baştan belirteyim.Ben de sizin gibi deri koltuk sevmiyorum ama 4 koltukta ısıtma olmazsa olmazım.Kendi arabamı alalı 3 ay oldu inanın arabaya girer girmez bastığım ve hep kullandığım tek düğme koltuk ısıtma düğmesidir.Aircrossda sadece ön koltuklarda ısıtma var arka koltuklarda yok.Bakın bu kısım çok önemli bunun yüzünden arabada kavga gürültü olur.Bizim bir arkadaşın arabasında önde ısıtma var arkada yok bu yüzden çocuklarım hep ön koltuğa oturmak istiyorlar bu yüzden hep tartışma çıkıyor demişti.Çocuğunuz var mı bilemiyorum ama kalabalık bir aile iseniz tüm koltuklarda ısıtma yoksa sıkıntı olur.Gelelim güvenliğe benim için şerit takip önemli değildir arabaya güvenip de direksiyonu bırakmam.yorgunluk tespit önemli değildir.Yorulunca zaten kenara çeker dinlenirim.Bir tek front asist olabilir di güvenlik sistemleri içinde o da 60 km hıza kadar çalışıyormuş.Arka kamerayı hiç kullanmıyorum aynalardan bakarım hep.Ön arka park sensoru da sadece dikkatimi çeker dikkat hususunda.Gelelim 2.ele.Aracı alırken ileride kolay satabileceğim bir araç olmasına dikkat ederim yoksa son sahibi ben olabilirim mantığıyla düşünürüm.Vereceğiniz para en az 250 bin tl zira.Ben ne tucson'un ne de aircross'un o fiyatları hak ettiğini düşünmüyorum.Ben olsam ikisini de almam ötv veya hurda indirimi gibi bir kampanya beklerim.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 26 Şubat 2020; 10:53:55 >

• 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.