Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (374. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.385
Cevap
221
Favori
1.004.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Saat i bilmiyorum ama Android auto usb den kablo ile aktif olur. Sizde de usb yi görmediği için aktif değildir. Yetkili servise gösterin isterseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr112 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Ontur değil irentten aldım. Konyadayim. Koltuk olayını gösterecem servise bakalım hayırlısı. Lastik olarak yük endeksi taşıyacağı yükü gösteriyor zaten ama özellikle suv yazınca bi fark mi oluyor onu anlamadım. Acaba araç yeni olunca yazliklarla idare edilir mi emin olamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: membranoz

Teşekkürler. Ontur değil irentten aldım. Konyadayim. Koltuk olayını gösterecem servise bakalım hayırlısı. Lastik olarak yük endeksi taşıyacağı yükü gösteriyor zaten ama özellikle suv yazınca bi fark mi oluyor onu anlamadım. Acaba araç yeni olunca yazliklarla idare edilir mi emin olamadim
    Konya merkezde havalar böyle giderse ve merkezde iseniz hiç almaniza gerek yok.Her yere kar yagiyor buraya yagmur yagiyor.Konya dışı ilceler her taraf kar.Ben uzun sürelu binecegim icin kar lastigi aldim.iyi oluyor.3-4 sene önceki kışin araç c-max lastik goodyear ug8 ile herkesin gidemedigi mahsur kaldigi yollarda beyhekime çikmistim.Gene de karar sizin.

• membranoz M kullanıcısına yanıt
    Koltuk olayı ilginçmiş bende öyle bi durum yok, lastik olarak ben, 245-45-19 marshall aldım ama jant lastik almadığma pişmanım lastikleri değiştirirken jantı çizdiler ve 19 jant olduğundan ve yanaklar çok sert olduğundan lastikçilerin makinaları yetersiz kalıyor sürekli sök tak olayı jant lastiğe zarar veriyor lastiklerde tel koparma gibi sorunlar ortaya çıkabilir diye düşünüyorum ve birde marshall,kumho almayın ıslak zeminde çok fena kayıyor ve patinaja kalıyor hergün geçtiğim e5in altındaki alt geçitten çıkarkenki rampada dur kalkta ve 30-40 km gibi hızlarda gaz bastığımda hemen patinaja kaçıyor esp devreye giriyor aynı yerde önceki aracımdaki ultragrip8 ler hiç patinaj yapmıyordu, Karda iyi ama acil frende falan sıkıntı çıkarır aldığıma pişman oldum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • islak zeminde tutunma konusunda yaz lastikleri her zaman daha basarilidir... kis lastigi buz kar ve cok soguk havalardaki kuru zeminlerde daha iyiler, ama 7 derece ustunde heleki islak zeminde asla yaz lastigi gibi olmuyorlar [istinaslari vardir muhakkak ama bu dedigimi genele yayabilirsiniz] ki benim aracimda conti sport 5 geldi, buyuk ihtimal sizinkide oyledir, conti 5 gercekten cok basarili, 0 derecenin altina hic inmedim ama canakale istanbul arasinda surekli yagmur ve 10 dercenin altindaki sicakliklarda suruyorum araci henuz bir kez bile patinaj fren gucunde azalma yasamadim. konfor olarakda uzmedi beni 19" jantlar.

aracdan cok sukur cok ama cok memnunum agirlikdan dolayi arac yakiyor ortalama 7 litre civarinda. dizel 1.6 leon da 5.5 yakiyordu ama 500kg daha hafifti, hal boyle olunca bu agirlik icin bence normal. yol tutus sessizlik konfor cidden basarili. ama uzun yolda da aracin yakit tuketimi 6.5 lara ancak duser gibi geliyor.... benzinli aracdan ornek vereyim, canakale'ye ortalama 110 km surat ile gittigimde 5 litre civarinda yakiyordu, tosuncugumu da ayni sekilde surdugumde yine 6.8 civarinda yakti. ozetle yakit ekominisi anlaminda cok bi beklentim yok. qq yada 3008 kadar hafif olmadigi icin onlar kadar az yakmayacak bu belli. ama onlardan daha tok daha guvenli ve heybetli geliyor bana seviyorum tosunu :)

• symbiat kullanıcısına yanıt
    Ben kısa mesafe ve baya trafikli alanlar ve hava sürekli 4 derece ve aşşası şeklinde kullanıyorum uzun yol hiç yok ortalama yakıt 8.3 şuan. aynı yerde dizel focus 6.2 yakıyodu yapacak bişey yok.
    Yazlık lastikler continanteller gerçekten çok güzel bi lastik ama marşhalları beğenmedim hiç güven vermedi aynı yolda goodyearlar ve petlaslar çok daha iyi performans gösteriyodu şimdiki aklım olsa 17 jant alıp üzerine petlas veya sava lastik takardım( goodyearlar çok pahalı).

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar hyundai tucson için lastik değiştireceğim ama lastik fiyatları kopup gitmiş ne önerirsiniz fiyat/performans olarak? ebatlar 245/45R19 . Kumho düşünüyordum ama baya olumsuz yorumlar var o nedenle danışmak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Arkadaşlar hyundai tucson için lastik değiştireceğim ama lastik fiyatları kopup gitmiş ne önerirsiniz fiyat/performans olarak? ebatlar 245/45R19 . Kumho düşünüyordum ama baya olumsuz yorumlar var o nedenle danışmak istedim.
    Kayınbiraderie aynı ölçüde kışlık kumho aldık, memnun.

• 245 45 19 Lassa competus winter2 almıştım. Kuru zeminde ve yağmurda güzel. Kar henüz görmedim İstanbul’da. Oldukça sessiz.

• Arkadaşlar merhaba. Aracım bu gün beni üzdü. 3200 km deki dizel STYLE plus aracım önce start stop ışığı sarı yanıp sönmeye başladı. Aracı durdurdum. Tekrar çalıştırdım düzeldi. Belirli bir süre sonra motor arıza lambası sarı yandı ve araç çekişten düştü. Açıkçası canımı çok sıktı bu durum. Pazartesi günü servise gideceğim. Başına böyle birşey gelen var mı.

• akyildizemre A kullanıcısına yanıt
    Sanırım enjektör arızası hocam. Tucson'un bazı serilerinde bu sorun mevcut. Garantiden enjektörler değişiyor.
  • Arkadaşlar
    2019 Elite Tucson un navigasyon güncellemesini Servisler yapmıyor mu?
    Ekkranın arka üst kısmında SD card mevcut sanırım sadece navigasyon için kullanılıyor bu kart. Sistemi wifi ye bağlayıp güncelleme yapmaya çalıştığımda usb istiyor. Naviextras.com üzerinden programla güncelleme indirmeye çalışıyorum usb lere dosya atılmııyor.
    Var mıdır bu navigasyon güncellemesinin başka bir yolu.
    Tşk

• quote:

Orijinalden alıntı: tucsonFL

Sanırım enjektör arızası hocam. Tucson'un bazı serilerinde bu sorun mevcut. Garantiden enjektörler değişiyor.
    O zaman bazı serilerde kronik sorunlu enjektör kullanılmış

• quote:

Hatta şöyle yapıyor. Motor soğukken sorun yok. Isındıpında start stop simgesi sarı yanıp sönmeye başlıyor ve motor 3000 devri geçmiyor.

Evet facebook grubunda bir ara çok konuşuluyordu, oradan biliyorum.
    O zaman kesin hocam, enjektörden problem.
  • quote:

O zaman kesin hocam, enjektörden problem.
    Bu zamana kadar çok şükür gayet iyiydi. Nedense bu gün durup dururken yaptı. Peki servis bunu 1 günde halledebilir mi

Hocam zaten ansızın yapıyor o problemi. Valla o konuda bir fikrim yok ama muhtemelen birkaç gün bırakmak zorunda kalabilirsiniz aracı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

Bu zamana kadar çok şükür gayet iyiydi. Nedense bu gün durup dururken yaptı. Peki servis bunu 1 günde halledebilir mi

Alıntıları Göster
    İsallah biz de yasamayiz ayni problemi km 2100 .söylediginiz iyi oldu dikkat edelim bakalim.benim c-max dada benzer bir problem yasamistim isitma bujisi arizasi nedeniyle araba calisiyordu ama 3000 deviri gecemiyordu ve en fazla 50 km hiz yapabiliyordum ona benzer bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 19 Ocak 2020; 22:18:54 >
  • Facebook gruplarında bu problemle karşılaşan var birkaç arkadaş. Kimisi enjektör diyor. Kimisi oksijen sensörü diyor. İşin kötüsü servise gidince hepsi 15 günden ax olmamakla birlikte parça bekliyoruz diyorlar. Çol canımı sıktı bu durum.

• 
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.