Şimdi Ara

HYUNDAI STAREX PAYLAŞIM ALANI (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
314
Cevap
5
Favori
188.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzmirde oturan arkadaşların dikkatine STAREXİN YAKITINA ÇÖZÜM BULUNDU bor takviyesi izmirde çok rağbet görüyor yakıt %40 azaltıp motor gücünü arttırıyor 500 tl ye cihazı taktırıp 30 tl ye bor tankını dolduruyorlar tank 1000 km gidiyor bitince tekrar dolduruyorsunuz 40 krş yakan starex 28 krş yakıyor irtibat isteyn arkadaşlara öneririm kesinlik le hiç bi çıkarım yok sadece bunun bilinmesini ve artık mazota bu kadar para verilmemesini istiyorum [dogusun_dunyasi@windowslive.com]
  • quote:

Orijinalden alıntı: malfi35

İzmirde oturan arkadaşların dikkatine STAREXİN YAKITINA ÇÖZÜM BULUNDU bor takviyesi izmirde çok rağbet görüyor yakıt %40 azaltıp motor gücünü arttırıyor 500 tl ye cihazı taktırıp 30 tl ye bor tankını dolduruyorlar tank 1000 km gidiyor bitince tekrar dolduruyorsunuz 40 krş yakan starex 28 krş yakıyor irtibat isteyn arkadaşlara öneririm kesinlik le hiç bi çıkarım yok sadece bunun bilinmesini ve artık mazota bu kadar para verilmemesini istiyorum [dogusun_dunyasi@windowslive.com]

Bu nevi işlere kulak asmayın tamamen dolandırıcılık metodları. İlk mesajını menfaati olmayan bir iş için yazan yurdum insanına bakın hele! Kendisi çok akıllı alem is aptal ya...
  • benim hiç bir menfaatim olamaz bor la tanışmadan önce klasik bir starex isyankarıydım şimdi arcımdan her konuda çok memnunum BENCE SENDE BİR PETROLCÜ FALANSIN mazot satışları azalmasın diye bunları söylüyorsun ama ben bunu herkesin bilmesini istiyorum hiç biriniz bana engel olamayacak.herkes bu yakıt sorunundan kurtulacak ve starex en çok tercih edilen ticari araç olacak sayın petrolcü arkadaş...
  • Yakıt için ECU tuning böyle şeylere göre daha iyi.

Benim de bir iki sorum olacak. Günlük kullanım, 4-5 kişi ve bazen yük, bisiklet falan taşımak için Starex düşünüyorum. Kısa kasa ve az yaktığı söylenen CRDi motorlu, camlı belki VIP gibi deri döşemeli ve klimalı bir Starex kaça alınır. Bunun yakıt tüketimi km'de kaç kuruştur (Manuel ve yüksüz)? Çok sorun çıkartır mı ve bakımları kaça mâl olur?
  • Elimde 2007 model Crdi Vıp vardı sizde taktir edersinizki vıplarin fiyatları biraz yüksek ben 40 bin km deki aracı 24.500 e sattım alacağınız aracın modeline km sine ve özellikle sorunsuz orjinal olmasını istilyorsanız vıpler 21 civarından başlar.
  • VIP olması şart değil aslında, orijinal alıp daha sonra zevkime göre döşeyebilirim. Internet'te baktığım VIP'lerin çoğunun içi rezalet.
  • Ben kendim yaptırmıştım zaten vıp yaptırmak istiyorsanızda şöyle kalitelisinden 8-9 bin tl niz çıkar dolayısı ile 2.el almak daha mantıklı normalleri hakkında pek bir bilgim yok hep vıp aldım.
  • CDRi'ları diğerlerine göre nasıl ayırt ediliyor peki?

Uzun şase, içiyle fazla oynanmamış, CRDi alırsam arka koltukları 5 kişilik olacak şekilde karşılıklı yapmayı düşünüyorum. DVD oynatıcı ve LCD ekran, ses sistemi, belki soğutucu yapabilirim. İçini mümkün olduğunca sade ama konforlu yapmayı düşündüğümden o kadar da pahalı olmaz sanırım. Koltuklar belki deri olabilir, iç döşemeler biraz açık ve tek renk,camlar koyu film ve iç aydınlatma. Zaten içi hakkında kesin bir şey söyleyemem şu anda ancak istediğim ön ızgarası kromajlı, camları dıştan fitilsiz olan, uzun şase bir CRDi.
  • Arkadaşlar bu başlık altında cevaplanmayan birçok soru var lütfen biri bi el atsın bu sorulara, forum uyuyor.
  • Tekrar merhaba arkaşlar. Konudaki önceki mesajlarımda yazmıştım, bir Starex alma düşüncem var ve biraz da VIP yapmayı düşünüyorum ya da içi biraz zevkime göre yapılmış bir VIP alıp, birkaç ekleme daha yapabilirim. Şu anda CRDi motorlu minibüsler 15.000 TL'den başlıyor gibi ancak piyasada, özellikle Ankara'da fazla bulamadım. Ayrıca bazıları kısa şaseye, uzun şase kadar fiyat çekmiş.

En fazla 15.000 TL vererek 2005 model ve üzeri, ruhsatta minibüs olarak görünen şahsi, kısa şase, manuel ve tercihen beyaz renk, CRDi motorlu bir tane almak istiyorum. Yalnız bazıları aracının motorunu bile tam bilmiyor. CRDi'larda fark ettiğim kadarıyla ön kapılarda CRDi yazıyor ama bazıları sökülmüş de olabilir tabi. Kesin olmamakla birlikte KM sayacı analog olanlar bana TSI, dijital olanlar ise CRDi gibi geldi. Bu doğru mudur?

HYUNDAI STAREX PAYLAŞIM ALANI

HYUNDAI STAREX PAYLAŞIM ALANI

• Arkadaşlar 2004 model hyundai starex CRDİ DİZEL 2500 MOTOR 140 BEYGİR 100000KM de bir araç almak üzereyim tam karar veremedim sorduğum bir kaç kişide tutarsız cevaplar verdi kimisi çok yakıyor 400 500 600 arası konuştu kimisi 200 ile 300arası yakıyo dedi kimisi çok memnun kimisi ise aman uzak ol dedi FİYATI VE NE YAKTIĞI VE TAVSİYELERİNİZİ YAZARSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM ŞİMDİDEN ÇOK SAĞOLUN TEŞEKKÜRLER....
  • Alacağınız kısa şase space van mı?

Fiyatı uygun geldiyse ve aracı iyi bir ustaya gösterdikten sonra olur aldıysanız alın derim. Gaza basarsanız fazla yakar, tabi alışana kadar da biraz fazla yakabilir ama 1.6 benzinli bir otombilden fazla yakamaz.

Turbo dizel motor olduğundan düşük devirlerde, hatta 2000 rpm civarı kullanıldığında yakıt tüketimi düşecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 8 Ekim 2010; 22:02:10 >
  • Arkadaşlar, Starex'lerinizin modelini de belirterek anteninin otomatik mi manuel mi olduğunu yazabilir misiniz?
  • 10 aylık 2007 140 bg multiway starex kulanıcısıyım 10 ayda 21 bin km yol yaptım aracımdan cok memnunum süper sorunsuz ir arac hyundai bize böyle bir arac verdigi için cok tesekkür ederm en son konyaya gittim 825 km yol yaptım tam 200 t yaktı aracıma uzun yolda hiçbir transporter yetişemedi kac kişiyle kapıştık ve aracım uzun şase 19 inç 275/35/19 jantlara sahip siz düşünün artık
  • İyi basmışsınız ki iyi yakmışsınız. Ben 2004 TCi ile şehir içi 100km'de 10 litre tüketiyorum. Bu da km'de 30 kuruş yapıyor. Şimdi lastik çapını büyülttüm biraz, belki tüketim bir miktar daha düşer. 30 kuruşun da altını göreceğime inanıyorum.
  • bendede hyundai starex var size bir püf nokta sölüyim biz arabayı sıfır aldık
    2006 model araba şehir içi 390kr otobanda 300kr yakıyordu araba 10.000 devirdi şehir içi 250kr yakıyo otobanda 200kr yakıyodu arka lastikleri 1 numara küçülttük araba otobanda 180 kr şehir içi 290 kr yakıyo 20 tl benzinle 85 km gidiyor ve 95 ten sonra iteklemeye başlıyor bizzat denedik en kısa zamanda arabanın fotolarını koyacagım 2500 motor 140 beygir crdı hıı anten otomatik çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerx27 -- 2 Kasım 2010; 21:12:58 >
  • Otomatik anten dediğin 100 lira.
  • arkadaslar ben de hyundai starex kamyonet almayı düşünüyorum. en uygun model ve özellikler hangisi merak ediyorum. yakıt konusunda bir problemim yok yılda 3 ay kullanacağım. diğer kamyonetlerle 10.000 tl fark çok uzun yıllarda kapanacaktır. ama merak ettiğim, hangi model ve özelliklere sahip olan kamyoneti almam gerektiği

yardımcı olursanız çok sevinirim
  • arabayı sıfır aldıgımız zamanlarda 160 krş yakıyordu şu zamanın fiyatlarıyla uzun yolda 7 lt civarı yakıyor şehir içi 10 lt nin altına düşebiliyorum gaza az basarak freni kullanmayarak. 120binde araba servis bakımı hariç sadece balataları değiştirdik 1-2 gün önce. usta çok şaşırdı ticarı arabanın 120binde balata değiştirmesine ama sadece babam ve ben kullansaydık 150bin rahat görürdü gibime geliyor balatalar çünki elemanlar çok agresif kullanıyor.130luk t5i zorlanarak geçsede yokuşlarda hiç takmıyor. 105lik t5 zaten çocuk oyuncağı yokuş düz yol farketmez. herşeyiyle tavsiye ederim. bu arabaya çok yakıyor diyenler adam taksi alacak bakıyor 20bin tlye en kral starex var starex alalım diyor haliyle otomobile göre çok yakıyor 2tonluk araç ve 2500cc normal yani. tek şikayetçi oldugum nokta arka çok zıplatıyor ama onunda çözümü var 500kg civarı yük attıgın zaman düzeliyor..

• Bu Konu Sessiz Kalmış :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.