Şimdi Ara

Hyundai IX35 Aşıkları Yeni Sayfanız Artık Burada (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
3
Favori
46.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saykopat53

herkese selamlar... ben dubaide yasiyorum ve hyundai ix 35 sahibiyim ( burada tucson diye satiyorlar) almak isteyenlere fikir vermek amaciyla araba tam olarak 22 aylik ve 102bin km yol yapti... arac 2.0 BENZINLI 6 ileri otomatik vites.... araci genelde santiye ortaminda kullaniyorum zor sartlarda yani... genel olarak memnun oldugum yanlari bugune kadar aracta herhangi bir sorun yasamadim ne kucuk ne buyuk...hic bir yerinde ariza cikmadi... yakit tuketimi ortalama 9.5 ile 10.5 lt/100km arasi degisiyor... bugune kadar minimum uzun yol agirlikli 8.9 oldu... otomatik vitesi cok guzel sarsintisiz... tasarimi cok guzel zaten ona laf yok... olumsuz yonlerine gelince kaliteli (parca kalitesi, komfor, surus) bir arac oldugunu dusunmuyorum aracin icinde parca kalitesi cok dusuk butun plastikler sert plastik (TR de satilanlari bilmiyorum farkli olacagini zannetmem) yumusak plastik yok .... suspansiyonlari cok sert... cok rahatsiz ediyor bozuk yollarda... max hiz 170-175 km/s yapabildim 140 tan sonra cok dengesizlesiyor araba...burada arabalar ucuz vergi sistemi olmadigi icin (65bin AED yani, 33 bin TL ye almistim) acikcasi tr de olsam (sanirim 50 binin ustunde baslangic fiyati) bu arabayi almam 50-55 bin tl ye C segmentinde cok guzel arabalar var... kompakt SUV diye satiliyor ama benim gozumde boyut olarak C segmentinden farki yok ix 35 in biraz yuksek sadece...Gozlem ve fikirlerimi ilettim sadece kimse yanlis anlamasin lutfen... alacaklara hayirli ugurlu olsun, var olanlar gule gule kullansin iyi forumlar...

2000 motor benzinli varmı bilmiyorum...

Eleştrilerinize kısmen katılıyorum.. Süspansiyonların sert olmasının sebebi araç yüksek olduğundan takla atmasın diye sert yapılmış.. Evet plastikler bana da kalitesiz ve sert geldi ama emin ol eski arabam focus tu yumuşaktı parçaları takır tukur sesler geliyordu..

• Evet burada 2.0 ve 2.4 benzinli geliyor. Suspansiyona gelince baska araclarda kullandim mitsubishinin yeni asx (sanirim) arabasini kullandim cok farkli komfor acisindan. Yani sonucta bu araba yeri geldiginde arazide bozuk yolda gitmek icin, bu kadar sert olmasina anlam veremiyorum. Evet dedigim gibi kalitesiz ama 100 binden fazla yol yapmama ragmen hic ses yok arabani parcalarinda. O acidan cok iyi birsey. Ayrica 2.0 benzinli bile bana bazen yetersiz geliyor. Tr de 1.6 benzinli nasil olur denemek lazim.
  • 1.6 da fazla performans bekleme.. Yokuşlarda düşük vitesle yüklenmezsen araç bayılır.. Bu paraya suv tarzı araç isteyen için en güzel alternatiflerden biri.. SErvis yedek parça ucuz araç görünümü harika.. Zaten herşey mükemmel olsa bu fiyata olmazdı..Bu arabayı ilk aldığımda benim ilk dikkatimi çeken 1. sert plastik berbat gelmişti 2. ise tümseklerde araba acayip sarsıyordu.. Alıştım onlara da .. Plastik olayı zamanla ses gelmediginden hoşuma gitmeye başladı..Sen bozuk arazide çok biniyorsan bence land cruser vs araba al ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

1.6 da fazla performans bekleme.. Yokuşlarda düşük vitesle yüklenmezsen araç bayılır.. Bu paraya suv tarzı araç isteyen için en güzel alternatiflerden biri.. SErvis yedek parça ucuz araç görünümü harika.. Zaten herşey mükemmel olsa bu fiyata olmazdı..Bu arabayı ilk aldığımda benim ilk dikkatimi çeken 1. sert plastik berbat gelmişti 2. ise tümseklerde araba acayip sarsıyordu.. Alıştım onlara da .. Plastik olayı zamanla ses gelmediginden hoşuma gitmeye başladı..Sen bozuk arazide çok biniyorsan bence land cruser vs araba al ..

IX 35 ocakta satış grafiğinde yükselmiş qasqai de belirgin bir düşüklük var ki qasqai de alternatif motor seçenekleri bol olmasına rağmen..

Hyundai IX35 Aşıkları Yeni Sayfanız Artık Burada

• Arkadaşlar yeni i30 un özelliklerini görünce delirmemek elde değil.. Neden ix35 e bunları koymamışlar..

Yeni nesil i30’un standart özelliklerinin kalitesi ve zenginliği için Hyundai’nin yeni D-segment otomobili i40’a bakmak yeterli. Yeni nesil i30’un sürücülerini cezbedecek yeni özellikleri arasında anahtarsız giriş ve çalıştırma, 10 ayrı yöne otomatik hareket edebilen elektrikli sürücü koltuğu, elektronik park freni ve hız sabitleyici, çift bölgeli klima, arka koltuk yolcuları için havalandırma kanalı ve panoramik cam tavan yer alıyor.
  • Sn. ix35 kardeşlerimiz, neden farklı bir konu başlığı açtınız bilmiyorum, mutlaka geçerli bir sebebiniz vardır ama, ikiye bölünerek sayfa sayınıza eksi yönde etki etmiş olacaksınız. Bizim, ilk sayfada kontrolümüz yok, konuyu açan kişi bizimle iletişimde değil. İdare ediyoruz yine de. Eski sayfanız zaten yeterince seviyeliydi, bence bölmeyin.
    Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asaltek

Sn. ix35 kardeşlerimiz, neden farklı bir konu başlığı açtınız bilmiyorum, mutlaka geçerli bir sebebiniz vardır ama, ikiye bölünerek sayfa sayınıza eksi yönde etki etmiş olacaksınız. Bizim, ilk sayfada kontrolümüz yok, konuyu açan kişi bizimle iletişimde değil. İdare ediyoruz yine de. Eski sayfanız zaten yeterince seviyeliydi, bence bölmeyin.
    Saygılar...

Sana katılıyorum eski sayfayı açan kişi iletişim kurmuyor o yüzden yoğun istek üzerine bu açıldı.. Sen de ekibi organize et artık burda yazalım..
  • Arkadaşlar gdi motorlu sportage arabaya brc nin yaptığı montajın resmi.. Tahmini nisanda montajlar başlayacak...

Hyundai IX35 Aşıkları Yeni Sayfanız Artık Burada
  • quote:

Orijinalden alıntı: darcany

CVT şanzımanlı araç ile AT şanzıman farkı.
    CVT hakkında fikir vermesi açısından güzel bir video.

bu nasıl bir vidyodur, sanki at arabası ile karşılaştırıyor.
    tamamen reklam. herhalde 20 yıl öncesinin otomatik şansumanı ile kıyaslıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whoppix

quote:

CVT şanzımanlı araç ile AT şanzıman farkı.
    CVT hakkında fikir vermesi açısından güzel bir video.

Alıntıları Göster
    quote:

Kesinlikle katılıyorum söylediklerinize...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: freshizmir

açıkçası uzun zamandır suv aracları takip ediyorum..,
    su an düşündüğüm araçların basında geliyor.
    ancak hyundai marka olarak nedense cok güven vermiyor.piskolojik biraz herhal..
    aracı olanlar ltf objektif yorumlarınızı alabilir miyiz.
    servis ,iç,dış ,kullanım nasıldır..
    su an opel astra aracım var ve memnunum.,pişman olur muyum.
    o düşündürüyor...

Ben 1 yılı aşkındır kullanıyorum...Önceki aracım focus idi..

Devlet memuruyum fazla km yapmayan araçta çok fazla performans beklemeyen aracı sakin kullanan bir tipim...

artıları..

Sürüş kalitesi olarak 1.6 benzinli motor için yeterli
    - Yol tutuşu başarılı
    - yakıt tüketimi 7.5 litrenin üzerine çıkmadı. Güzergahımın genelde dur kalk olmayan ana caddeler olduğunu belirtmeliyim
    - Yokuşlarda benzinli bir araca göre 170 Nm sıkıntı yaşatmıyor
    - Vites geçişleri sıkıntısız ve uzun vadede masraf sebebi olmayacak bir teknoloji kullanılması büyük avantaj
    - Kabin içi ses şehir içi hızlarda yok denecek kadar az (eski aracımdaki sesi servis birtürlü giderememişti)

Donanım:

- Sıkça söylendiği gibi aracın donanımı fiyatına göre fazlasıyla tatmin edici
    - Geri görüş kamerasının göğüste değil dikiz aynasında olması çok kullanışlı. Ama kameranın açısı daha iyi ayarlanabilirdi. (Ekranın alt kısmını plaka kaplıyor)
    - Koltuklar yeterli konforda. Koltuk ısıtma derecesi olması gerektiği gibi
    - Kabin içi kalite ortalama seviyede ama tasarım ve yerleşimi ile göz dolduruyor

eksileri

koltuk arkasındaki sert plastik kaplama hem yapaylık hissi veriyor hem de huzursuz ediyor. Olmasa da olurmuş ...
    ön konsoldaki plastik aksamlar kapı kenarlarındaki plastik aksamlar hoşuma gitmedi..
    arabayı ilk aldıgımda aractan lokurtu gibi ses geliyordu servis halletti
    lpg takılamıyordu ama şimdi o da takılabiliyor

Bence bu paraya bu araç mükemmel tercih...Bendeki eski hyundai imajını sildi bitirdi..focustan kat kat her acıdan iyi sadece focusun yere yakınlıgından dolayı virajlarda daha bir güvenirligi vardı bu aracla hızlı giremiyorum

ix 35 e lpg olmuyor sanıyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sedefbyo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: freshizmir

açıkçası uzun zamandır suv aracları takip ediyorum..,
    su an düşündüğüm araçların basında geliyor.
    ancak hyundai marka olarak nedense cok güven vermiyor.piskolojik biraz herhal..
    aracı olanlar ltf objektif yorumlarınızı alabilir miyiz.
    servis ,iç,dış ,kullanım nasıldır..
    su an opel astra aracım var ve memnunum.,pişman olur muyum.
    o düşündürüyor...

Ben 1 yılı aşkındır kullanıyorum...Önceki aracım focus idi..

Devlet memuruyum fazla km yapmayan araçta çok fazla performans beklemeyen aracı sakin kullanan bir tipim...

artıları..

Sürüş kalitesi olarak 1.6 benzinli motor için yeterli
    - Yol tutuşu başarılı
    - yakıt tüketimi 7.5 litrenin üzerine çıkmadı. Güzergahımın genelde dur kalk olmayan ana caddeler olduğunu belirtmeliyim
    - Yokuşlarda benzinli bir araca göre 170 Nm sıkıntı yaşatmıyor
    - Vites geçişleri sıkıntısız ve uzun vadede masraf sebebi olmayacak bir teknoloji kullanılması büyük avantaj
    - Kabin içi ses şehir içi hızlarda yok denecek kadar az (eski aracımdaki sesi servis birtürlü giderememişti)

Donanım:

- Sıkça söylendiği gibi aracın donanımı fiyatına göre fazlasıyla tatmin edici
    - Geri görüş kamerasının göğüste değil dikiz aynasında olması çok kullanışlı. Ama kameranın açısı daha iyi ayarlanabilirdi. (Ekranın alt kısmını plaka kaplıyor)
    - Koltuklar yeterli konforda. Koltuk ısıtma derecesi olması gerektiği gibi
    - Kabin içi kalite ortalama seviyede ama tasarım ve yerleşimi ile göz dolduruyor

eksileri

koltuk arkasındaki sert plastik kaplama hem yapaylık hissi veriyor hem de huzursuz ediyor. Olmasa da olurmuş ...
    ön konsoldaki plastik aksamlar kapı kenarlarındaki plastik aksamlar hoşuma gitmedi..
    arabayı ilk aldıgımda aractan lokurtu gibi ses geliyordu servis halletti
    lpg takılamıyordu ama şimdi o da takılabiliyor

Bence bu paraya bu araç mükemmel tercih...Bendeki eski hyundai imajını sildi bitirdi..focustan kat kat her acıdan iyi sadece focusun yere yakınlıgından dolayı virajlarda daha bir güvenirligi vardı bu aracla hızlı giremiyorum

ix 35 e lpg olmuyor sanıyordum.

IX 35 gibi direct enjeksiyonlu arabalara artık lpg takılabiliyor ama şu an sadece prosedürler kaldı..

Prins direct liqui max var mart sonu lpg fuarından sonra başlayacaklarmış.
    BRC ldi var onlar da martta bayilere montaj öğretip mart sonu başlayacaklarmış.
    Lovato var onlarda bizim arabayı listelerine koymuşlar fakat kit henüz hazır degilmiş o da tahmini birkaç ay içerisinde başlayacak montaja

• Merak ettiğim bir şey var yokuş kalkış desteği geri viteste de geçerlimi.Deneyen var mı?
  • quote:

Merak ettiğim bir şey var yokuş kalkış desteği geri viteste de geçerlimi.Deneyen var mı?

Evet devreye giriyor..
  • herkese selam
    aracıma lpg takılıyor sanırım yarın bitecek. fotoğraflarını ve resimlerini paylaşırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemiyiel

herkese selam
    aracıma lpg takılıyor sanırım yarın bitecek. fotoğraflarını ve resimlerini paylaşırım

neeeeeeeee my best friendimden önce birisi lpg mi taktırıyor inanmam.
  • quote:

herkese selam

hayırlı olsun, güle güle kullanın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

herkese selam

bu işte var bir aksilik..Şu an resmi olarak bizim araçlara lpg montajı başlamadı ki.. Sadece tek seçenek var o da recep ustanın prinsi.. O da yurtdışından getirtiyor..4500 tl.. Merak ettim hangi marka ve kime taktırıyor.. Umarım bilmeden montaj yaptırmıyordur..Bazı ustalar abi takarız diyip anasını ağlatmasınlar arabanın benden söylemesi..Bizim araçlara bazı kitler takılıyor biraz benzin biraz lpg karışımı onlar da 60 binden sonra 2000 tl masraf veriyor.. :)

• arkadaşlar bu tüp olayını ben bilmiyom ama bizim ix35 lere ni için lpg takılamıyor ? derdi ne neye kızıyor araba ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

herkese selam

bu işte var bir aksilik..Şu an resmi olarak bizim araçlara lpg montajı başlamadı ki.. Sadece tek seçenek var o da recep ustanın prinsi.. O da yurtdışından getirtiyor..4500 tl.. Merak ettim hangi marka ve kime taktırıyor.. Umarım bilmeden montaj yaptırmıyordur..Bazı ustalar abi takarız diyip anasını ağlatmasınlar arabanın benden söylemesi..Bizim araçlara bazı kitler takılıyor biraz benzin biraz lpg karışımı onlar da 60 binden sonra 2000 tl masraf veriyor.. :)

Alıntıları Göster
    quote:

.Bazı ustalar abi takarız diyip anasını ağlatmasınlar arabanın benden söylemesi..Bizim araçlara bazı kitler takılıyor biraz benzin biraz lpg karışımı onlar da 60 binden sonra 2000 tl masraf veriyor.. :)

İşte benim korktuğum da bu, inşallah arkadaşımızın başı ağırmaz...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.