Şimdi Ara

Hyundai Ioniq Hibrit modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
4
Favori
38.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğru demişsin benzinden yaptığım tasarruf yeter.Kabaca hesaplasam bir önceki aracım benzinliydi normal kullanımda 8.5 lt yakıyordu,ioniq 4.6 yakıyor aradaki fark 100km/3.9 lt aracım 33 bin km de şuan yani 1.287 lt tasarryf etmişim şuan 6.80 tl ile hesaplasak 8.750 tl kar 2 yılda o da 2 yıllık kasko,mtv,trafik sigortası işte
  • Aracına LPG taktıran ya da araştıran oldu mu hiç?
  • Merhaba,

Benim duyduğum yaris'e taktıran biri vardı, 3,2 mi ne yakıyordu. Bu araç yazın İstanbul gibi tepeli bir coğrafyada 4,2-3 gibi yakıyor. Ben şahsen 1 lt tasarruf edeceğim diye aracın garantisinden feragat etmem. Ayrıca lpg tankı ayrıca ağırlık yapacaktır, bu da yakıta yansıyacaktır. Yani LPG'den edilecek tasarruf, aracın ağırlığının artması ile yine başabaş gelir sanki. Ayrıca 3 farklı yakıt modeli ve aktarım mekanikleri ne şekilde olur inanın kestiremiyorum. Elektrik motoru arka koltukların altında. Şaft tüneli yok denecek kadar az. Bagaja konumlandırılacak tankın yeri kalır mı şüpheliyim.

Ben riske atmazdım şahsen.

Hepimizin aslında yapması gerekenin bir aracın orijinal halini bozarak değil de, fahiş vergiler konan yakıta tepki göstemekten geçtiğini düşünüyorum. Ülkede otomotiv ile alakalı her şey; 2. elden listesine, bakımlarından, yakıta, yedek parçasından ustasına bana sorarsanız hepsi fahiş.

Tesla'nın Türkiye'de şirketini faal hale getirmesi ile (kuruldu ama pasif) ilk yapacağım iş Model 3 almak olacak. Benim kimse şatafat yapsın diye sokağa dökecek param yok, Tesla alacak param var, smoothie için, Hermes çanta için yok. Bedavadan yedirilen içirilen bakılan okutulan Suriler için de yok. Kimse kusura bakmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Realkaysersoze

Merhaba,

Benim duyduğum yaris'e taktıran biri vardı, 3,2 mi ne yakıyordu. Bu araç yazın İstanbul gibi tepeli bir coğrafyada 4,2-3 gibi yakıyor. Ben şahsen 1 lt tasarruf edeceğim diye aracın garantisinden feragat etmem. Ayrıca lpg tankı ayrıca ağırlık yapacaktır, bu da yakıta yansıyacaktır. Yani LPG'den edilecek tasarruf, aracın ağırlığının artması ile yine başabaş gelir sanki. Ayrıca 3 farklı yakıt modeli ve aktarım mekanikleri ne şekilde olur inanın kestiremiyorum. Elektrik motoru arka koltukların altında. Şaft tüneli yok denecek kadar az. Bagaja konumlandırılacak tankın yeri kalır mı şüpheliyim.

Ben riske atmazdım şahsen.

Hepimizin aslında yapması gerekenin bir aracın orijinal halini bozarak değil de, fahiş vergiler konan yakıta tepki göstemekten geçtiğini düşünüyorum. Ülkede otomotiv ile alakalı her şey; 2. elden listesine, bakımlarından, yakıta, yedek parçasından ustasına bana sorarsanız hepsi fahiş.

Tesla'nın Türkiye'de şirketini faal hale getirmesi ile (kuruldu ama pasif) ilk yapacağım iş Model 3 almak olacak. Benim kimse şatafat yapsın diye sokağa dökecek param yok, Tesla alacak param var, smoothie için, Hermes çanta için yok. Bedavadan yedirilen içirilen bakılan okutulan Suriler için de yok. Kimse kusura bakmasın.
    Ben yine de maksimum 5 lt LPG yakacağını düşünüyorum. İş daha ziyade bunu yapabilecek bir usta bulmakta. Isparta'da biri Corolla'ya taktırmış yakın zamanda.
  • Doğrudur, ama şu noktayı ihmal etmeyin, Toyota'da elektronik şanzıman var, yani aslında fiili bir şanzıman yok. Ben araç mekaniklerinden çok anlamam ama çift kavramanın yer kapladığını ve aktarım için başka noktalara ihtiyaç duyduğunu biliyorum.

Aslında bu aracın PHev'i var, o kısmi pil dolumunu elektrik yapıyor yanlış bilmiyorsam 70 km kadar sadece elektrikle gidiyor. (Sürat değil menzil) bitince yine hybride dönüyor o burası için harika ama fiyatı pahalı tabi.
  • Yeni modeller fiyatı pahalı olacağı için mi gelmiyor artık?

Aslında Plug In Hybrid ve otonom sürüş olanı IONIQ ile yenilemek isterim aracımı zamanı gelince.

Yani çok memnunum aracımdan. Toyota'ların içini beğenmiyorum açıkcası ve IONIQ'in yenisi olsa daha mutlu olacağım.
  • gucluu G kullanıcısına yanıt
    Evet İoniq in yeni fiyatları 200 bin tl civarı olduğu için o parayı verecek kişi suv seçeneğine yöneliyormuş o yüzden hyundai nin yan kuruluşu olan ve ioniqle aynı altyapısı olan Kia Niro geliyor ama hyundai ioniq gelmiyor.Cimer e,bakanlıklara hibrit araçlara ötv mtv indirimleri olup cazip hale gelmesinin önemini yazdım.Teşekkür edip çalışmalarımız olacaktır cevabı verdiler ama toyotaya özel teşvikler var sadece.O yüzden aslında temiz ikinci eller daha mantıklı bu süreçte fiyatlar daha uygun.Yeni modeller olsa 200 küsür bin olacak 0 modellerin fiyatı yükseldikçe 2.ellerde yükselecektir
  • Hyundai Ioniq Hibrit modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?Hyundai Ioniq Hibrit modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?Hyundai Ioniq Hibrit modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?Hyundai Ioniq Hibrit modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?

Uzun zamandır sıfırlamamıştım mesafeyi ve tüketimi,4.6lt tüketim görünüyordu geçen gün sıfırladım ve İstanbul bahçeşehir den Bolu ya gittim geldim.Gidişim cuma günü saat 4 gibi yola çıktım trafik vardı biraz ve İstanbul çıkışına doğru göstergede 70 km yol yaptığım ortalama hızda 44 km/h tüketimde 2.9 lt görünüyordu sonra normal kullanımımdan biraz daha sakin kullandım ve Boluya tünelden değil bolu dağını çıkarak gittim.Dönüştede Boludan otobana çıkarak yine 110 km/h limit koyup geldim ve İstanbul 2.köprü yoluna doğru trafik başladı,köprüyü geçtikten sonrada biraz devam etti dur kalklar sonra tekrar açıldı.Normal şartlarda da otobanda 115km/h i pek geçmem ve sonuç olarak fotoğraflarda görüldüğü gibi 605 km yolculukta tüketimim 3.7 lt görünüyordu 69km/h ortalama hız,sürede 09:16h tam net öğrenenebilmek içinde depoyu fulledim 23,27lt benzin aldı 158.47 tl tuttu.Yani 26 kr yakmışım ve hesabıma görede 3.82lt tüketim olmuş yani göstergede aşağı yukarı 0.1 lt fark var.Bu kullanımım %57 Ekonomik,%39 normal,%4 agresif olmuş..Tahminimce normal kullanımımda %36 ekonomik,%52 normal,%12 agresif görünüyordu bu şartlarda ortalamam 4.2lt olacaktır.Kışında kar lastiği ile değerler 1 lt artar 5.2-5.5 olacaktır.Bilgi edinmek isteyen bu şekilde daha detaylı ve görüntülü bilgilere ulaşabilir..
  • namre3kutuk kullanıcısına yanıt
    Ben biraz arastirdim. Kore de taksi olarak kullanilan niro larda prins vsi2 di takiliyor. İspanya da niro ve ioniq e takan bikac kisi var onlarda prins takmis. Taksiciler icin uygun ancak normal kullanicilar icin fiyat kazanc orani dusuk gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batur17 -- 11 Kasım 2019; 16:11:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimki ile örtüşüyor. Gerçek tüketim İstanbul için 4.2 civarı olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 2020de tekrar gelecek mi bu model ülkemize net bilgisi olan var mı?
  • Sonunda bende aracıma kavuştum :) yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum ve çok memnunum
  • Aracınız hayırlı olsun. Son mesajınız üzerinden 1 ayı aşkın zaman geçmiş. Kaça almıştınız, memnuniyetiniz devam ediyor mu? Biraz tecrübelerinizden bahseder misiniz? Aracın yeni phev modeli gelecek mi ?

• Merhaba, 2017 model ioniq, mavi renk, 2018 Kasım'da sıfır olarak aldığım aracimi, ev alacağım için satıyorum, araç 14.000km'de, kaza, boya, değişen en ufak birşeyi yok, ilgilenenler özelden ulaşabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sajahn

Merhaba, 2017 model ioniq, mavi renk, 2018 Kasım'da sıfır olarak aldığım aracimi, ev alacağım için satıyorum, araç 14.000km'de, kaza, boya, değişen en ufak birşeyi yok, ilgilenenler özelden ulaşabilir.
    Yeni araç ne alacaksınız? araçtan memnunmuydunuz?
  • Şampiyon GALATASARAY kullanıcısına yanıt
    Yeni araç almayacağım, ev alıp, arabasız idare edeceğim bir süre.
    Araçtan memnunum, tavsiye ederim, zaten ev almıyor olsam, satmayı düşünmezdim.
    Yakıt ortalaması 4.3 civarında, özellikle yoğun trafiğe girenler için bence çok ideal.
    Olumsuz tarafı ise satmak istediginizde hem değer kaybı var, hem de kolay satılmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sajahn

Yeni araç almayacağım, ev alıp, arabasız idare edeceğim bir süre.
    Araçtan memnunum, tavsiye ederim, zaten ev almıyor olsam, satmayı düşünmezdim.
    Yakıt ortalaması 4.3 civarında, özellikle yoğun trafiğe girenler için bence çok ideal.
    Olumsuz tarafı ise satmak istediginizde hem değer kaybı var, hem de kolay satılmıyor.
    Bende de beyazı var 41.000 kmde yeni aldım 1,5 ay olacak çok memnunum. satılma konusunda haklı olabilirsiniz bilemiyorum. ama piyasa düşüyor yavaş yavaş ve karantina nedeniyle kimse kıpırdayamıyor
  • Kaça almıştınız aracı sakıncası yoksa yazabilir misiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mng

Kaça almıştınız aracı sakıncası yoksa yazabilir misiniz.
    160.000 tl
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.