Şimdi Ara

Hyundai'ın hidrojen yakıtlı otonom aracı menzil rekoru kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Son yıllarda hayatımıza giren ve otomotiv sektörünün geleceği olarak görülen iki kavramla karşı karşıyayız: elektrikli ve otonom. Elektrikli araçlar dünya çapında git gide yaygınlaşırken, üreticilerin otonom teknolojisiyle ilgili çalışmaları da ondan geri kalmıyor. Peki otonom, yani sürücüsüz otomobillerin geleceği salt elektrikli araçlara mı bağlı olacak? Hyundai’ye göre cevap hayır.

Sürücüsüz olarak otoyol rekoru kırdı 

Bu cevabın arkasında duran ve doğruluğunu kanıtlamaya kararlı olan Güney Koreli üretici yeni bir rekora imza attı. Şirketin 4. seviye otonom ve hidrojen yakıtlı beş aracı, Seul’den 2018 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacak Pyeongchang kentine kadar sürücüsüz olarak yaklaşık 200km yol katetti. Hyundai’nin iddiasına göre, bu herhangi bir sürücüsüz otomobilin otoyol hızlarında (100-110km/s) katettiği en uzun mesafe olarak kayda geçti.

Hyundai’nin 5 araçlık otonom filosunda üç tane yeni Nexo SUV, iki tane de Genesis G80 sedan otomobil bulunuyor.

Peki bu bir reklam kampanyası mı? Öyle olsa bile, şirket 4. Seviye araçlarını 2021 yılına kadar ticarileştirmeyi düşünmüyor. Full otonom araçlar ise 2030 yılı itibariyle gelecek.

• Çok Güzel Hareketler Bunlar :D

• arkadaş, şöyle söylemler insanı cidden korkutuyor, "4. seviye otonom, yeni nesil işlem, Quantum bilgisayarlar, Yapay zeka..." bilmem anlatabildim mi?

Sanki sonumuzu hazırlıyoruz gibime geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaazto28

arkadaş, şöyle söylemler insanı cidden korkutuyor, "4. seviye otonom, yeni nesil işlem, Quantum bilgisayarlar, Yapay zeka..." bilmem anlatabildim mi?

Sanki sonumuzu hazırlıyoruz gibime geliyor.

iyi yol almış, korkulcak bşii yok, uyum gerek... !
  • İyide kaç litre yakıtla 200 km yapmış
  • Bunun vergisi ne kadar olur acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptanos -- 6 Şubat 2018; 7:32:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

İyide kaç litre yakıtla 200 km yapmış

Hidrojen metreküp ile ölçülmüyor mu?
  • Ama tesla bir numerooooo
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

İyide kaç litre yakıtla 200 km yapmış

Hidrojen metreküp ile ölçülmüyor mu?

bildiğim kadarı ile araçlarda sıvı hidrojen kullanılıyor
    Yanlış da olabilirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.