Şimdi Ara

HYUNDAI i20 --sonunda geldi--- (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
325
Cevap
0
Favori
51.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sürücüye dönük ön konsol güzel ayrı bir hava katıyor.
  • arkadaşlar i20 ile lgili yeni bilgiler yokmu i20 ler bizim getzlerin fiyatlarını bayağı aşağı çekermi elimizde kalırmı bu konu hakkında bilgi verirmisiniz
  • resimleri bulmak zor bu arabanın fuardan sonra detaylı resimler düşer herhalde nete

HYUNDAI i20 --sonunda geldi---
  • benim bulduğum resimlerde bunlar

daha gerçekçi gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 6 Ekim 2008; 12:48:34 >
  •  HYUNDAI i20 --sonunda geldi---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 6 Ekim 2008; 12:50:34 >
  •  HYUNDAI i20 --sonunda geldi---
  • çok süper bi tasarımı var araba çok güzel gözüküyor içide modern hatlara sahip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabate -- 13 Ekim 2008; 9:44:37 >
  • cumartesi günü autoshow 2008'e gittim...

en merak ettiğim arabalardan biri i20 'ydi.

sadece 1 tane getirmiş oldukları için hemen içine dalamadım.

dış görünüşü resimlerdeki gibi, gayet modern ve avrupalı,

ammavelakin içine girince baya bi hayal kırıklığı yaşadım.

i30 daki gibi kaliteli bir kokpit beklerken i10'dakine çok benzeyen sert bir plastikle karşılaştım.

kapı içlerindeki kumaşın tamamen kaldırılarak komle ucuz plastikle kaplanmış olmasına çok şaşırdım.

araç içindeki kalite şu anki getzin kesinlikle altında kalmış. hatta benim 2005 makyajsız getzimin daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Ancak; 1.6 dizel 128 hp - 260 nm tork değerlerine sahip müthiş bir motor seçeneği var.

eğer bu motor tr'ye gelirse en azından denemek isterim.

bu arada i20'nin direkt rakibi yeni fiestanın da iç mekanı çok şık olmakla beraber kalitesinin mevcut fiestadan düşük olduğunu söyleyemek lazım. demek ki üretim maliyetleri başka türlü düşürülemiyor.

Sonuç olarak i20;

hindistanda üretilmiş olmanın getirdiği düşük kalite dezavantajını düşük fiyatla lehine çevirebilirse başarılı olabilir.

ama bu araç kesinlikle i30 gibi sınıf atlayıp vw, ford, opel veya renault alternatifi olabilecek bir araç değil...

• peki arkadaşlar yukarıda bi resim var i20nin içini gösteriyo o resim hangi arabanın yoksa bunlarda modele göre iç dizaynmı var merak ettim
  • quote:

Orjinalden alıntı: AlexdeLarge

cumartesi günü autoshow 2008'e gittim...

en merak ettiğim arabalardan biri i20 'ydi.

sadece 1 tane getirmiş oldukları için hemen içine dalamadım.

dış görünüşü resimlerdeki gibi, gayet modern ve avrupalı,

ammavelakin içine girince baya bi hayal kırıklığı yaşadım.

i30 daki gibi kaliteli bir kokpit beklerken i10'dakine çok benzeyen sert bir plastikle karşılaştım.

kapı içlerindeki kumaşın tamamen kaldırılarak komle ucuz plastikle kaplanmış olmasına çok şaşırdım.

araç içindeki kalite şu anki getzin kesinlikle altında kalmış. hatta benim 2005 makyajsız getzimin daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Ancak; 1.6 dizel 128 hp - 260 nm tork değerlerine sahip müthiş bir motor seçeneği var.

eğer bu motor tr'ye gelirse en azından denemek isterim.

bu arada i20'nin direkt rakibi yeni fiestanın da iç mekanı çok şık olmakla beraber kalitesinin mevcut fiestadan düşük olduğunu söyleyemek lazım. demek ki üretim maliyetleri başka türlü düşürülemiyor.

Sonuç olarak i20;

hindistanda üretilmiş olmanın getirdiği düşük kalite dezavantajını düşük fiyatla lehine çevirebilirse başarılı olabilir.

ama bu araç kesinlikle i30 gibi sınıf atlayıp vw, ford, opel veya renault alternatifi olabilecek bir araç değil...

peki birader fuar ücreti ne kadar bir bilgi verirmisin girişte bilet satılıyormu

• yukarıdaki resimde içi görünen i20...

fuar hafta içi 12, hafta sonu 15 papel...

foruma üye olacak kadar araba tutkunu olan bir insan fuara mutlaka gitmeli...
  • o resim i20 ise peki neden arka camlar manuel diyolar anlamadım resimi yanlış görmüyorsam 4 camda otomatik hatta sanki direksiyonda bile kontrol tuşları var arabayı iyi inceleyen varsa detay verebilirmi fuara gidemedim hafta sonu işim olduğu için kısmet olursa bu hafta sonu gitmeyi düşünüyorum herkese iyi akşamlar
  • Bende fuarda arabayı inceledim ama hayalkırıklığına uğradım.

Doğrusunu söylemek gerekirse Getz İ20 den daha güzel duruyor.

İ20 benim gözümde alınacak arabalar listesinden çıktı.

Direksiyonun sol tarafında ESP OFF butonu dikkatimi çekti.

TR ye gelen modellerde ESP olurmu olmazmı bilmiyorum.

Yıllarca Getz lerin direksiyondan kumandalı müzik sistemi olanlarını TR de satmadılar bakalım i20 de durum nasıl olacak.

Fuarda satılan modellerde direksiyondan kumandalı müzik sistemi vardı.

Şimdi resimlere geçelim:

Alınabilmesi için fiyatının uygun olması gerekir aksi taktirde yeni Honda Jazz yada yeni Honda City i20 ye göre çok çok daha iyi.

Ayrıca honda 150.000 km yada 6 sene garanti veriyor.

• bir pegueot 206 reklamı vardı çekiçleye çekiçleye ve hatta fil oturtarak bir külüstürü 206 şekline getiren bir hintli .. bu i20 de sanki getsi çekiçlemişler önüne i30 farı çakmışlar gibi duruyor pek karakter sahibi yeni bir dizayn hissi uynadırmadı bende..aynı farları matrixe çaktık bide eraya çakarsak tam olacak

yani bir opel corsa vs. yeni corsa gibi ,fiesta vs. yeni fiesta gibi orijinallik arzetmemiş kanaatimce..
  • hyundai cok güzel direksiyonlar yapmaya basladi bravo cok gelişti kisa zamanda...
  • yahu arkadaşlar

ben bunun antenini hiç beğenmedim.. önde ne güzeldi, arkaya koymuşlar hoşuma gitmedi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

hyundai cok güzel direksiyonlar yapmaya basladi bravo cok gelişti kisa zamanda...

yahu sen hiç getze bindinmi?

yarisle getzi kıyaslasana her bakımdan..
  • hyundai-motor europa sitesinde i20 microsite var ordan baktımda biraz eğer bu arabalar türkiyeye gelirse çok güzel olur direksiyon kontrol sistemi esp 6. vites ve vesaire yani güzel olcak inşaallah

temennim dolu gelmesi getzimi değişimde i20 veya i30 düşünmeye başlıyacağım kısmet olursa
  • quote:

Orjinalden alıntı: BOYSMAN

hyundai-motor europa sitesinde i20 microsite var ordan baktımda biraz eğer bu arabalar türkiyeye gelirse çok güzel olur direksiyon kontrol sistemi esp 6. vites ve vesaire yani güzel olcak inşaallah

temennim dolu gelmesi getzimi değişimde i20 veya i30 düşünmeye başlıyacağım kısmet olursa

2.el fiyatları getzin çok düştü, yinede kararlımısın değiştirmeye
  • Orjinalden alıntı: ffmsahin

Orjinalden alıntı: BOYSMAN
    2.el fiyatları getzin çok düştü, yinede kararlımısın değiştirmeye

haklısın ama bende bi araştırcağım bakalım hayırlısı
    eğer istediğimi bulamazsam eskiyene kadar binerim
    arabamdan herhangi bi şikayetim yok ama işte
    beni düşündüren fiyat konusu dahadaa düşerse
    o zaman bedavaya vermenin anlamı kalmaz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.