Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (997. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sistem ses algilamayinca enerjiyi kesip tekrar bağlanmaya çalışıyor olabilir. iphone kullanan birileri deneyip size fikir verebilir. Yeni iphone modelleri baglayinca sorun yaşandığını daha önceden duymuştum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Sistem ses algilamayinca enerjiyi kesip tekrar bağlanmaya çalışıyor olabilir. iphone kullanan birileri deneyip size fikir verebilir. Yeni iphone modelleri baglayinca sorun yaşandığını daha önceden duymuştum.

sağol hocam yrn bi farklı bellekle deniyeyim artık ona göre hareket ederim
  • GÜnaydın arkadaşlar, madem konu medya üzerinden devam ediyor, geçenlerde sormuştum aslında cevap alamadım.

Radyo dinlerken PTY Tuşuna bastığımda pop, rock, jazz gibi eko modları geliyor. Bunu seçiyorum da kaydetmek için tune düğmesine bastığımda pty searc geçiyor. Anlamadım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazosman

mrb arkadaşlar.öncelikle bu faydalı konu için teşekkür etmek istiyorum.
    beni de eklerseniz sevinirim.yeni i20 1.2 jump gümüş gri ile aranızdayım.araç çook tatlı.ama yakıt tüketiminden bahsetmek istiyorum.27 aralıkta teslim aldım aracı.400 km yol yaptım.tabi hep istanbulda ve şehir içinde.yakıt tüketimi 8.5/100 km olarak görünüyor.ve fazla yakıyor fabrika verilerine göre.düşer mi bu miktar?
    saygılarımla...

Hayırlı Olsun,Aramıza Hoşgeldiniz.
  • 2012 model 1.2 aracımın bakım zamanı geldi, ilk bakımını yaptıranlar ne kadar ücret ödedi ve neler yapıldı cevaplarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

2012 model 1.2 aracımın bakım zamanı geldi, ilk bakımını yaptıranlar ne kadar ücret ödedi ve neler yapıldı cevaplarsa sevinirim.

peryodik bakımlar 15.000 km veya da bir yılda bir yapılmaktadır. peryodik bakım esnasında motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, yağ boşaltım tıpası, polen filtresi değiştirilir,. Bununla birlikte akslardan, fren balatalarına tutun, elektrik aksamına kadar herşey kontrol edilir. fiyat aralığını ise hyundai sitesinde güncel olarak sunulur.
  • Renault Servislerinde Lastik Depolama Sitemi var,Yani Yazlık Lastiklerini çıkarıyorlar,sana kışılıkları takıyorlar,Yazın ise yazlık Lastikleri Takıyorlar,Herkes İçin Ayrı ayrı Lastikleri depoluyorlar vede ücretsiz olması harik,
    Acaba Hyundai Servislerinde de böyle bir hizmet varmıdır.Malum Çıkan Lastikleri Nereye koyacağız yer sorunu oluyor,vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scil

Renault Servislerinde Lastik Depolama Sitemi var,Yani Yazlık Lastiklerini çıkarıyorlar,sana kışılıkları takıyorlar,Yazın ise yazlık Lastikleri Takıyorlar,Herkes İçin Ayrı ayrı Lastikleri depoluyorlar vede ücretsiz olması harik,
    Acaba Hyundai Servislerinde de böyle bir hizmet varmıdır.Malum Çıkan Lastikleri Nereye koyacağız yer sorunu oluyor,vs.

Güzel bir hizmet ama Hyundai de olduğunu pek sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joé black

quote:

quote:

quote:

quote:

bugün ilk defa usb girişi deneme imkanım oldu ve canım sıkıldı baya, taktığım flash belleği tanımadı reading error yazısı çıktı ekranda daha sonra da iphone'u bağladım usb kabloyla o da devamlı tak çıkar yapmışım gibi bağlanığ bağlanıp koptu umarım büyük bir sorun çıkarmaz

bellek kaynaklı sorun olmuş ntfs veya fat32 fark etmez siz biçimlendirin yine olmazsa başka bellekle deneyiniz. ayrıca 16gb kadar denedim en ufak sorun olmadan okuyor

hocam tek sorun bellek değil, iphone'u usb kabloyla bağlayınca da bağlanmadı ve kopma oldu devamlı olarak, bakalım yrn tekrar bi deneyeceğim farklı bellek ve kabloyla olmazsa götürücem mecbur servise

Denediginiz kablo bu değilse çalışmaz

http://cdn101.iofferphoto.com/img3/item/516/059/479/KucZhyundai-kia-3-5mm-aux-usb-input-cable-for-ipod-iphone-4.jpg

çalışmasa da en azından şarj etmesi gerekli değil miydi normal usb kabloya ben mi yanlış biliyorum? çünkü telefonu usbden kabloyla bağladığımda sanki devamlı takıp çıkarıyormuşum gibi bi saniye şarj olup bi saniye kopuyordu

ben arabayı aldığımda torpidoda kullanma klavuzunun yanında birde orjinal iphone - ipod kablosu vardı. poşetli filan fabrikadan geldiği belliydi.sizin arabada çıkmadı mı bu. bir kontrol edin isterseniz torpidoları.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgahancoban

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bugün ilk defa usb girişi deneme imkanım oldu ve canım sıkıldı baya, taktığım flash belleği tanımadı reading error yazısı çıktı ekranda daha sonra da iphone'u bağladım usb kabloyla o da devamlı tak çıkar yapmışım gibi bağlanığ bağlanıp koptu umarım büyük bir sorun çıkarmaz

bellek kaynaklı sorun olmuş ntfs veya fat32 fark etmez siz biçimlendirin yine olmazsa başka bellekle deneyiniz. ayrıca 16gb kadar denedim en ufak sorun olmadan okuyor

hocam tek sorun bellek değil, iphone'u usb kabloyla bağlayınca da bağlanmadı ve kopma oldu devamlı olarak, bakalım yrn tekrar bi deneyeceğim farklı bellek ve kabloyla olmazsa götürücem mecbur servise

Denediginiz kablo bu değilse çalışmaz

http://cdn101.iofferphoto.com/img3/item/516/059/479/KucZhyundai-kia-3-5mm-aux-usb-input-cable-for-ipod-iphone-4.jpg

çalışmasa da en azından şarj etmesi gerekli değil miydi normal usb kabloya ben mi yanlış biliyorum? çünkü telefonu usbden kabloyla bağladığımda sanki devamlı takıp çıkarıyormuşum gibi bi saniye şarj olup bi saniye kopuyordu

ben arabayı aldığımda torpidoda kullanma klavuzunun yanında birde orjinal iphone - ipod kablosu vardı. poşetli filan fabrikadan geldiği belliydi.sizin arabada çıkmadı mı bu. bir kontrol edin isterseniz torpidoları.

hocam jump donanımda kablo verilmiyor maalesef, ben normal kabloyla da şarj olur diyordum bileydim hediye ettirirdim kabloyu da

• Merhaba Değerli Arkadaşlarım,

Aracımla 1 ayımı devirdim Rabbim başta bana olmak üzere sizlere ve diğer şoför arkadaşlara kaza ve bela vermesin hayırlı sürüşler nasip etsin...

BENZİN SARFİYAT DURUMU:
    Yaklaşık 1 ayı aşkın süredir aracımla okuluma gidip gelirken bol bol ne kadarlık benzin sarfiyatım olduğunu hesaplamış oldum..
    Şu an -13 derecedeyiz. Aracım 2000 km yi geçti...Toplam 5 kişi ile gidip geliyoruz. Hyundai i20 1.2 jump modelimle sabahları 35 km lik mesafeyi (bunun 30 km si şehir dışında) eğer 2.000 devirde stabil kullanırsam ve yeni benzin aldıysam stabil olarak 4.8 /100 km yazıyor... 2500-3000 devirde kullanırsam 5.1 e çıkıyor, ancak benzin orta ve alt seviyelere düştüğünde stabil olarak 5.5 de kalıyor. Bugüne kadar ise en fazla /en düşük gördüğüm değerleri de belirteyim şehir içinde 5.5 ila 6.0 arasında iken şehir dışında 3.8 ila 5.5 oldu. (Bu arada bir önerim size benzin aldıktan sonra bütün trip ayarlarınızı sıfırlamayı unutmayınız.)

MEKANİK DURUMU
    --Aracın mekaniği ile ilgili bir sıkıntı mıdır değil midir bilmiyorum ama arka tarafından gelen fan sesinin sorun olmadığını öğrenen arkadaşımın buradaki beyanından sonra bir nebze de olsa rahatladım.
    --Bu aşırı soğuklarda geri vitese geçerken bir hayli zorlanıyorum. Bir de geçen gün bir kaç kez bunu yaşadım buzlu ve karlı yolda birden frene basınca frenin altından sanki ayağıma takozla veya çekiçle saniyede bir kaç kez vuruyorlar gibi oluyor. Bunun adı abs midir yoksa başka bir nedeni var mıdır?
    --Aracın usb portunu ise sağlıklı bir şekilde kullanıyorum. Hamdolsun gerçi mp3 dinlerken kapatıp açtığımda yine en başa alıyor. Bunu aracı kapatıp açınca bilgisayarı açıp kapatmaya benzettiğim için normal karşılıyorum.
    -- Aracın hararet çubuğu hamdolsun 90 dereceye çok nadir geldi. Bu sıcaklığın bana faydası aracın klimasını kullanmıyorum genelde motor sıcaklığıyla idare ediyorum.

İSTEĞİM:
    Bu aşırı soğuklarda öncamdaki buzlanmayı sabah kalktığımda ancak 15 dakikada çözebiliyorum. Bunu kısaltmak için ılık su mu kullanmalıyım ya da başka kolay ve araca zarar vermeyecek bir yol var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: yağmurkaçağı

slm arkadaşlar beni de alın aranıza :) bu arada aracım daha 250 km de ama şoför koltuğundan gıcırtı gelmeye başladı. bu olayın çözümü var mı acaba? servis kolayca yapılabilir mi?

Öncelikle aracınız hayırlı olsun

Birkaç sayfa önce vardı aynı konu. Sanırım hallediliyormuş hemen serviste. Sanırım son 5 sayfadan birinde bulabilirsiniz aynı konu ile ilgili yorumları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazosman

mrb arkadaşlar.öncelikle bu faydalı konu için teşekkür etmek istiyorum.
    beni de eklerseniz sevinirim.yeni i20 1.2 jump gümüş gri ile aranızdayım.araç çook tatlı.ama yakıt tüketiminden bahsetmek istiyorum.27 aralıkta teslim aldım aracı.400 km yol yaptım.tabi hep istanbulda ve şehir içinde.yakıt tüketimi 8.5/100 km olarak görünüyor.ve fazla yakıyor fabrika verilerine göre.düşer mi bu miktar?
    saygılarımla...

Bende de yakıt tüketimi yüksek. Banada ilk bakım olan 1 senenin sonu yada 15000 km den önce pek değişiklik olmaz dendi ama bakıyorum bazı arkadaşlarda ise tüketim çok çok az oluyor. Bu arada ekranda yazanada inanmayın anlık yakıt tüketimi gerçeği yansıtmıyor kesinlikle...
  • Hyundai i20 kullanan arkadaşlarımızın facebook gibi sosyal medya ortamında daha rahat bilgi paylaşımını sağlayan bir grup var bilginiz olsun...

http://www.facebook.com/groups/i20fankulubu/
  • quote:

arkadaşlar araca sonradan, görüntüyü dikiz aynasına aktaran geri görüş kamerası taktırabilmek mümkün mü acaba?

bu arada beni de yeni nesil listesine eklerseniz sevinirim yaklaşık 3 hafta oldu aracı teslim alalı

hayırlı olsun aracınız,eğer sense paketi ise aracınız taktırabilirsiniz ayna üzerinde görüntü sistemi mevcut fakat kamera yok sadece.ben servise sordum takabiliriz demişlerdi geçen ay aldığımda aracımı.artık ilk yıllık bakımına gittiğimde taktırmayı düşünüyorum ben de.
  • Aracın 15000 bakımını yaptıran varsa, nelere dikkat etmeliyiz? Tecrübelerinizi yazabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: newsted05

quote:

arkadaşlar araca sonradan, görüntüyü dikiz aynasına aktaran geri görüş kamerası taktırabilmek mümkün mü acaba?

bu arada beni de yeni nesil listesine eklerseniz sevinirim yaklaşık 3 hafta oldu aracı teslim alalı

hayırlı olsun aracınız,eğer sense paketi ise aracınız taktırabilirsiniz ayna üzerinde görüntü sistemi mevcut fakat kamera yok sadece.ben servise sordum takabiliriz demişlerdi geçen ay aldığımda aracımı.artık ilk yıllık bakımına gittiğimde taktırmayı düşünüyorum ben de.

teşekkürler aracım maalesef jump paket araştırdığım kadarıyla ya navigasyon taktırmam gerekiyor ya da dediğiniz gibi görüntü donanımlı dikiz ayna taktırmam lazım ki bu dikiz ayna taktırma olayı acaba garantiyi bozar mı onu düşünüyorum çünkü navigasyon benim için hem çok gereksiz hem de çok masraflı..

• 1.2 i20 nin 60.000km bakımına son zamanlarda giden oldu mu acaba? olduysa ne kadar tuttu?

yada fren balatası değiştiren olduysa onlarda fiyat yardımında bulunabilirler mi?

teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: newsted05

quote:

teşekkürler aracım maalesef jump paket araştırdığım kadarıyla ya navigasyon taktırmam gerekiyor ya da dediğiniz gibi görüntü donanımlı dikiz ayna taktırmam lazım ki bu dikiz ayna taktırma olayı acaba garantiyi bozar mı onu düşünüyorum çünkü navigasyon benim için hem çok gereksiz hem de çok masraflı..

valla bana söyledikleri garantiyi bozar şeklinde idi.tabi işin doğrusu nedir bilemiyorum.belki parayı kendileri kazanmak istedikleri için öyle dediler.malum servislerde bu tür donanımlara fahiş fiyatlar+işçilik alıyorlar.siz yine de bi yetkili servise danışın derim ben ne olur ne olmaz

• Ya bende de Sense modeli var. Bende aynı şeyi merak ediyordum. Ama bildiğim kadarıyla Görüntülü ekran Tune paketinde var. Sense'de kararan dikiz aynası var. Sense paketinde kamera ekranı olduğundan emin misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.