Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (986. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.262
Cevap
201
Favori
1.964.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 984985986987988
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SAMET/

6 yılda baya bir tozlanmıştır bu bahaneyle temizlenmiş oldu. sorunun çözülmesine sevindim

Hemde nasıl Samet çıkan tozu görünce kendimden utandım
    Bahaneyle hem kasayı hemde işletim sistemini temizlemiş olduk
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: neyro61

Arkadaşlar merhaba eskiler tanır beni :))
    Başımdan geçen bir olayı size açıklayayım sizlerinden bilgisi olsun ve daha dikkatli olsun.
    Geçen gün ön koltuğa koli koyup bir yere gidiyordum ve fren yapmak zorunda kaldım ve koli klima seviyesinin ayar düğmesinin üzerine çarptı ve durum fotoğraflardaki gibi. düğme yerinden çıktı daha doğrusu ana karttan koptu. ve düğmenin aksamı ana karta o kadar ince 4 adet köprü ile sabitlenmiş. fotoğraflarda görünüyor kırılmaması içten değil. aman dikkat edin. pazartesi servise gittiğimde haliyle garanti dışı bir durum dediler ve onarım için 2100tl artı kdv artı iççilik dediler. :)) :)) ben şok geçirdim. sadece düğmenin onarılması gibi bir durum yokmuş, olay tüm klima ünitesinin değiştirilmesi gerekiyormuş. bunun da ücreti 2100 tl kadv işçilik.

dedim kalsın delimisin o ne para diyerek çıktım. şimdi çalıştığım firmada elektrik elektronik konusunda uzman arkadaşlar olayın başında yarın onarımı bitecek inşallah. bugün ön paneli videodaki gibi söktük ve kartı çıkardık ve gerkli işlemler başladı. umarım yarın herşey düzelmiş olacak. size benden tavsiye bu iki düğmeye fazla güç yüklemesinden sakının.

http://www.youtube.com/watch?v=Hj1NGgS3NS8&feature=player_embedded

http://b.hizliresim.com/upload.php

Geçmiş olsun neyro,satmamışsın daha aracı
    Valla ağzım açık kaldı 2100tl ne demek ya şaşırdı bu Hyundai iyice Atmaş mı verdi bu fiyatı Gençlerden de bi fiyat alsaydın ama önemli olan sorunun giderilmesi ha servis ha kendi imkanın.
    İşyerinde olduğumdan resim ve videoları göremiyorum frewalla takılıyor

aynen kardeşim atmaş geçiriyor 2100tl, adamlar hiç demiyor tamir etmeye gönderelim diye direk değişim yeni parça :)) genclere sormadım değişen birşey olacağını sanmıyorum.

• quote:

aynen kardeşim atmaş geçiriyor 2100tl, adamlar hiç demiyor tamir etmeye gönderelim diye direk değişim yeni parça :)) genclere sormadım değişen birşey olacağını sanmıyorum.

Servisler öyle malesef tamir onarım yok direk değişecek diyorlar
    Serviste bi eş dost akraban varsa ancak öyle onarım tamir işine giriyorlar.
  • quote:

quote:

ya arkadaş fıttırdım ama ya adam hiç demiyor tamir edilebilir karşımda hafif sırıtarak 2100tl diyor üstüne 4-5 saat işçiliği var diyor 100 tl den 500 de o yapar gayet ciddi söyleyebiliyor bunu totoş herif:)

alt tarafı gri renk panei çıkaracak ki 3 dk lık iş max. 1 saatlik işçiliği var. iç dış yıkama süreside içerisinde yani. :))

neyse bugün elektrikçi arkadaşlar son işlemleri yapıyorlar inşallah sorunsuz klimamı kullanmaya devam edeceğim.

zaten sabah bir sis vardı soğuktuda etrafı görmeden zor geldim. neyse öyle işte arkadaşım.

• quote:

quote:

quote:

ya arkadaş fıttırdım ama ya adam hiç demiyor tamir edilebilir karşımda hafif sırıtarak 2100tl diyor üstüne 4-5 saat işçiliği var diyor 100 tl den 500 de o yapar gayet ciddi söyleyebiliyor bunu totoş herif:)

alt tarafı gri renk panei çıkaracak ki 3 dk lık iş max. 1 saatlik işçiliği var. iç dış yıkama süreside içerisinde yani. :))

neyse bugün elektrikçi arkadaşlar son işlemleri yapıyorlar inşallah sorunsuz klimamı kullanmaya devam edeceğim.

zaten sabah bir sis vardı soğuktuda etrafı görmeden zor geldim. neyse öyle işte arkadaşım.

Böyle servis personeli insanı hem araçtan hem markadan soğutur.
    Onarım işlemini yapalım ilk önce begenmezseniz şöyle yaparız filan deyip altarnetifler sunacaklarına direk değişecek mantığıyla para koparma çabasına giriyorlar...
    İnşallah sorunsuz bi şekilde çalışır

• quote:

Orijinalden alıntı: mazosman

mrb arkadaşlar.geçen cumartesi ilk aracım olan Hyundai i20 1.2 Jump modelini teslim aldım.pek tecrübem yok.öğrenmeye çalışıyorum.önerilerinizle bana yardımcı olursanız sevinirim.bir de aracın standart donanımları arasında alarm da var sanırım.nasıl çalışıyor alarm.bilgisi olan var mı?

bir sorum daha var.aracın yakıt oranı çok yüksek.şu anda 10 lt/100 km.neden böyle, düşer mi bu oran.şehir içinde kullanıyorum aracı.

Beldede 1.4 otomatik vites var.suan 250 km.d]e daha.benimkiside 10lt gösteriyor.
    alarm var araçta.kapilari uzaktan kumanda ile açmadan direk olarak kapıyı anahtarı kapı kilidine sokarak açmaya çalış.korna ötüyor:-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar önceki bölümlerde yazıldıysa özür dilerim. HGS etiketini takan var mı tam olarak nereye takacağız. Takıp denyen varsa bilgilendirirse sevinirim
  • Arkadaslar selam.Size bir sorum olacak.Kis lastigi almayi dusunuyorum,sadece on iki tekerlege taksam,arkalar yaz,onler kis lastigi olsa olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan8383

quote:

Orijinalden alıntı: mazosman

mrb arkadaşlar.geçen cumartesi ilk aracım olan Hyundai i20 1.2 Jump modelini teslim aldım.pek tecrübem yok.öğrenmeye çalışıyorum.önerilerinizle bana yardımcı olursanız sevinirim.bir de aracın standart donanımları arasında alarm da var sanırım.nasıl çalışıyor alarm.bilgisi olan var mı?

bir sorum daha var.aracın yakıt oranı çok yüksek.şu anda 10 lt/100 km.neden böyle, düşer mi bu oran.şehir içinde kullanıyorum aracı.

Beldede 1.4 otomatik vites var.suan 250 km.d]e daha.benimkiside 10lt gösteriyor.
    alarm var araçta.kapilari uzaktan kumanda ile açmadan direk olarak kapıyı anahtarı kapı kilidine sokarak açmaya çalış.korna ötüyor:-)

anladığım kadarıyla sonradan takılan alarmlara benzemiyo.
    kardeş senin araç 1.4 ve otomatik.10 lt yakması yine de fazla ama; benim araba 1.2 ve 10 lt yakıyo.umarım düşer ilerleyen zamanlarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: KAYA47

Arkadaşlar önceki bölümlerde yazıldıysa özür dilerim. HGS etiketini takan var mı tam olarak nereye takacağız. Takıp denyen varsa bilgilendirirse sevinirim

Ben diğer araca aldım fakat size yapıştırılacak kısmı işaretledim. yazı tarafı içe, beyaz tarafı dışa bakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 5 Ocak 2013; 0:12:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muratpotur

Arkadaslar selam.Size bir sorum olacak.Kis lastigi almayi dusunuyorum,sadece on iki tekerlege taksam,arkalar yaz,onler kis lastigi olsa olur mu?

OLmasına olurda tam perforans almak için 4adet almanı tavsiye ederim,bana da kimse önermemişti iki taneyi bende 4adet aldım.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar önceki bölümlerde yazıldıysa özür dilerim. HGS etiketini takan var mı tam olarak nereye takacağız. Takıp denyen varsa bilgilendirirse sevinirim

Ben diğer araca aldım fakat size yapıştırılacak kısmı işaretledim. yazı tarafı içe, beyaz tarafı dışa bakıyor.

Gosterdiginiz yer cok altta degilmi? Ben aynanin arkasinda siyah noktali bolumun bittigi yere yapistirdim. Aksi halde goz onunde kaliyor...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muratpotur

Arkadaslar selam.Size bir sorum olacak.Kis lastigi almayi dusunuyorum,sadece on iki tekerlege taksam,arkalar yaz,onler kis lastigi olsa olur mu?

OLmasına olurda tam perforans almak için 4adet almanı tavsiye ederim,bana da kimse önermemişti iki taneyi bende 4adet aldım.

arkadaşım kış bitti nerdeyse naapacan bu vakitten sonra kış lastiğini hiç gereği yok bence
  • Arkadaşlar bu sabah i20 aracıma 20 tl lik mazot aldım. Mazot almadan önce kadrandaki benzin çubuğu 0 ın tam üstünde ve yol bilgisayarında 55 km yol gidilebilir yazıyordu. Mazotu aldıktan kısa bi süre sonra kadrandaki benzin çubuğu 0 ı geçti biraz fakat yol bilgisayarında hala 55 km yol gidilebilir yazıyor. Bi sorunmu var acaba yol bilgisayarında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Montana88 -- 5 Ocak 2013; 9:49:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tods

quote:

quote:

Gosterdiginiz yer cok altta degilmi? Ben aynanin arkasinda siyah noktali bolumun bittigi yere yapistirdim. Aksi halde goz onunde kaliyor...

dikiz aynası bacağından sonra 5 santim aşağısı

• quote:

Orijinalden alıntı: Montana88

Arkadaşlar bu sabah i20 aracıma 20 tl lik mazot aldım. Mazot almadan önce kadrandaki benzin çubuğu 0 ın tam üstünde ve yol bilgisayarında 55 km yol gidilebilir yazıyordu. Mazotu aldıktan kısa bi süre sonra kadrandaki benzin çubuğu 0 ı geçti biraz fakat yol bilgisayarında hala 55 km yol gidilebilir yazıyor. Bi sorunmu var acaba yol bilgisayarında?

4 5 litre mazot sağlıklı ölçüm yaptırmaz, verileri değiştirmez.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Montana88

Arkadaşlar bu sabah i20 aracıma 20 tl lik mazot aldım. Mazot almadan önce kadrandaki benzin çubuğu 0 ın tam üstünde ve yol bilgisayarında 55 km yol gidilebilir yazıyordu. Mazotu aldıktan kısa bi süre sonra kadrandaki benzin çubuğu 0 ı geçti biraz fakat yol bilgisayarında hala 55 km yol gidilebilir yazıyor. Bi sorunmu var acaba yol bilgisayarında?

4 5 litre mazot sağlıklı ölçüm yaptırmaz, verileri değiştirmez.

Anladım. Pazartesi günü fullemek lazım o zaman depoyu :)
  • quote:

quote:

Çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tods

quote:

quote:

Peki yapıştırdığınız yerde kullandınız mı?

• arkadaşlar bende 1,4 dize jump var. arabayı çalıştırırken debriyaja basmazsak marş basmıyor mu???bi kaç defa çevirdim marş basmadı nedeni nedir acaba araç sıfır daha.
  • 
Sayfa: önceki 984985986987988
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.