Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (850. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.964.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 848849850851852
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emasu83

tum i20 ci arkadslara iyi pazarlar..
    buarada bi fenerli olarak galatasaraya tebrikler..
    6000 km devirdim vay bee..ne cabuk geciyo gunler mayis 25 te tam 1 sene olacak ..gecen sene bu zamanlar i20 fiyat arastirmasi, yapilan yorumlar, her bilgiyi ogrenmeye calisyodum.

Evet zaman çabuk geçiyor bende dün bayide aracı böyle görüntülemiştim şimdi 3sene 47.000km oldu

Tarih:16 Mayıs 2009

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

tum i20 ci arkadslara iyi pazarlar..
    buarada bi fenerli olarak galatasaraya tebrikler..
    6000 km devirdim vay bee..ne cabuk geciyo gunler mayis 25 te tam 1 sene olacak ..gecen sene bu zamanlar i20 fiyat arastirmasi, yapilan yorumlar, her bilgiyi ogrenmeye calisyodum.

Evet zaman çabuk geçiyor bende dün bayide aracı böyle görüntülemiştim şimdi 3sene 47.000km oldu

Tarih:16 Mayıs 2009

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

vay masallah..sene basina yaklasik 16 bin yapmisin demek..ben daha 6 binden bahsediyorum..tabi benzinli olmasi beni frenliyo ..gerci frenliyo diyorum ama yaklasik bi seneden beri biriktrdigim benzin fislerini attim(niye biriktirdiysem.. arkadsin aklina uydum biriktirdim gecenlerde attim cope, attigmda toplamadim ama yaklasik 2000 tl civarindaydi)
    bugun bi ufak piknik yaptik..kirkpinar gureslerinin yapildigi sarayici bolgesinde

HYUNDAİ i20  ANA KONU

• cümleten hayırlı akşamlar herkeze
  • benim araç 2012 team otomatik arka kapıda hoporlör yok ama tesisatı çekili
  • Ben 3senedir biriktiriyorum desem ne dersin topar topar oldular

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar , nasipse bu hafta içinde ilk arabam olacak olan hyundai i20'yi teslim alacağım ve ben de aranızdan biri olacağım. Ancak sizlere şu sıralarda yaşadığım ilk arabamı almak için yapmış olduğum araştırmalardan bahsetmek istiyorum.
    Uzun süreden beridir araba almak niyetindeydim.Ancak işimin evime yakın oluşu ve biraz da pek eksikliğini hissetmememden dolayı bugune kadar bunu hep ertelemiştim.Gerçekten araba almak kolay bir iş değil, hele ki arabadan hiç anlamıyorsanız ve çevrenizde de anlayan çok samimi birisi yoksa hiç kolay değil. Arabadan hiç anlamadığım için zaten zar zor biriktirdiğim peşinatımı da 2. el hatalı bir araca denk gelip kaptırma ihtimaline karşı 0 bir araca yöneldim. Gerçi çevremde bu konuda görüş ayrılıkları çok var. Kimi der ki 2. el ucuz bir araçta başla, şöforlugunu pekiştir, kimi de güvenlikli iyi bir 0 araçla başla. Ben yukarıda yazmış olduğum sebeplerden dolayı 2. seçeneği tercih ettim.
    Bulunduğum şehirde hemen hemen tüm otomobil galerilerini gezdim. Yalnız aracı olmayan biri için o galerilere gitmek de hiç kolay değil, çünkü neredeyse hepsi şehir dışında. Bu sebepten ötürü ilk önce şehir içinde olan ford ve fiat bayilerine bir göz attım.Zaten aklımdaki aracın sınıfı ve bütçem belliydi. 30.000 tlyi pek aşmayacak b sınıfı bir araç arıyordum. Fiatta panda ve punto, Fordta ise fiestayı inceledim. Panda modeli fiyatıyla (1.2 motor 26000tl) beni cezbetti ancak içerisinde kullanılan malzemenin kalitesi gerçekten kötüydü ve hep sert plastikti. Zaten puntoya geçtiğimde bunu çok daha net gördüm. Puntonun 1.2 motor ve manuel olan modeli üzerinde durdum,aracı beğendim ancak satıcı pandanın kasasında kullanılan motorun aynısının puntoda kullanıldığını , puntonn kasasının ağır olduğu için 1.4e bakmam gerektiğini söyledi. Öyle olunca da 30000 diye düşündüğüm fiyat bir anda 32500e çıktı ki arabanın içinde direksiyondan kumanda,soğutmalı torpido, 4 cam otomatik, yol bilgisayarı gibi özellikler de yoktu. Hesaplamaya geçtik 1.4 benzinli manuel punto 32500 tl ve 10500 peşinatımla 36 ayda 671 tl taksit hesapladılar. Oradan çıktık forda gittik. Ford fiesta gerçekten yakışıklı bir araba olmuş, puntoya göre daha dinamik ve spor bir havası var ancak arkada oturanlar için aracın içi çok kasvetli geldi bana. Ford 1.25 fiesta için 32300 tl fiyat verdi 10300 peşinle 36 aya 671 de taksit hesaplandı. Tabi onda da yukarıda yazdığım özellikler yoktu.
    Sonrasında ise toyota bayinin yolunu tuttuk. Yaris modeli için. Yaris çok şık bir araç olmuş. Yeni kasası özelikle koyu kırmızı renkle çok gösterişli duruyor. İç mekan sade ve kullanışlı. Aracı gerçekten beğendim. Dışarıdan göründüğünden çok daha ferah.Ancak bütçem olan 30.000 tl ile sadece 1.0 motor seçeneği mevcuttu. Kimi zaman ailece de seyahat edeceğimiz için bu motor bana güçsüz gelir gibi düşündüm ve oradan da ayrıldım.
    Hyundai bayine gittim. Zaten daha önceden de beğendiğim bir araçtı i20. Hyundai i20 1.2 mode seçeneği için 30900 fiyat aldım. Bunun içine plaka trafik sigortassı vs vs gibi ekleri de ekleyince satıcı bana hesaplı gelmeye başladı. Hyundai donanım açısından üstün bir araç yapmış.Direksiyondan kumanda,soğutmalı torpido, 4 cam otomatik, yol bilgisayarı gövde rengi kapı kolları elektirikli yan aynalar, sürücü mahalindeki krom detaylar aracı çok çekici kılmış. Arka koltuklar da oldukça ferah ve diz mesafesi yeterli geldi bana.Hyundai aklıma yatmaya başlamıştı. Açıkçası hyundaiye biraz önyargıyla gitmiştim çünkü çevremde bu marka için yaramaz yorumu yapan kişiler de olmuştu ama araç bana güven verdi. Herhalde adamlar araca güvenmese 5 yıl granti vermezler diye de düşündüm. Sonuçta pazarlığı yaptık ve en son 28600 tlye düşürdük. Bunu da 10000 peşein 540 tl 48 ay gibi bi kredilendirmeye bağladık.Bu hafta içi de kredi belgelerini halledip aracı teslim alacağım nasipse.Bu bütçeye en dolu araç i20 diye düşünüyorum. İnşallah i20 yüzümü kara çıkartmaz

• @nirvana_26 ;
    arkadasim simdiden hayirli olsun..fiyatina gore aracimiz sinifinin belkide en donanimlisi..otohaber dergisinin bununla ilgili bi haberi vardi gecenlerde Samet arkadsimiz paylasmisti.

ulkemizde uretilmesi de buyuk bi arti..bakma sen hyundaiye o para verilmez diyenlere onlarin parasi cok galiba bos bi puntoya poloya versinler 30 35 bin lira..cok sukur memnunum..bende gecen sene senin gibi arastirdim bayi bayi dolastim..bilen bilmeyen herkesten sordum fikir aldim..bende senin gibi acemi ve ilk arabamdi..
    bayi sehir disinda demisin nerden katilyosun aramiza ..adettendir soralim memleket neresi?
    tekrar hayirli olsun..gule gule kullanmak nasip olsun. aracini teslim aldiginda fotolarini bekliyoruz..arabayi alinca buralari unutma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

• quote:

@nirvana_26 ;
    arkadasim simdiden hayirli olsun..fiyatina gore aracimiz sinifinin belkide en donanimlisi..otohaber dergisinin bununla ilgili bi haberi vardi gecenlerde Samet arkadsimiz paylasmisti.

ulkemizde uretilmesi de buyuk bi arti..bakma sen hyundaiye o para verilmez diyenlere onlarin parasi cok galiba bos bi puntoya poloya versinler 30 35 bin lira..cok sukur memnunum..bende gecen sene senin gibi arastirdim bayi bayi dolastim..bilen bilmeyen herkesten sordum fikir aldim..bende senin gibi acemi ve ilk arabamdi..
    bayi sehir disinda demisin nerden katilyosun aramiza ..adettendir soralim memleket neresi?
    tekrar hayirli olsun..gule gule kullanmak nasip olsun. aracini teslim aldiginda fotolarini bekliyoruz..arabayi alinca buralari unutma.

@emasu83
    yorumun için teşekkür ederim. Hiç unutur muyum :D İlk işim arabanın fotoğraflarını yüklemek olacak ;) Bayini elinde gümüş gri araç vardı o yuzden de gümüş gri olacak. Ben de çok renk ayırt etmediğim için tamam dedim. Bu arada eskişehirden katılıyorum aranıza ;)

• Herkese cümletten selamlar.allah hepinizi kazadan korusun.
    2012 model 1.4 crdi mode metalik siyah aracım.eylül ayında aldım,ilk arabam.
    inanılmaz derecede memnunum 7.500km bırakmak zorunda kaldım.
    yurt dışındayım yaklaşık 4 aydır kullanamıyorum ve 3 ay daha bi hasret çekıcem.
    insan arabasını özlermi ya,inanın özlüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

simdide sanki samet yok..bi iki gundur gozukmuyo..hayirdir insallah..napiyosunuz nobetlesemi takilyosunuz foruma

nirvana_26;

bende buz mavisi yada beyaz istiyodum ama ellerinde gri vardi.ilk baslarda hosuma gitmiyodu ama simdi begeniyorum.. hem ikinci el piyasasinda icin en cok tutulan renkmis hemde kiri fazla gostermiyo..

edit: nirvana 61 yazmisim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emasu83 -- 14 Mayıs 2012; 16:15:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serbest77

Herkese cümletten selamlar.allah hepinizi kazadan korusun.
    2012 model 1.4 crdi mode metalik siyah aracım.eylül ayında aldım,ilk arabam.
    inanılmaz derecede memnunum 7.500km bırakmak zorunda kaldım.
    yurt dışındayım yaklaşık 4 aydır kullanamıyorum ve 3 ay daha bi hasret çekıcem.
    insan arabasını özlermi ya,inanın özlüyor

ozlenir tabii aslinda duygusal bag kurmasak iyi ama arabasini sevince ozlenir de..fotograflarina bak. yurtdisinda hyundai bayisine gidip camin disindan uzaktan bak.. :) yada alicakmis gibi test durusu yap..orda nasil olur bu isler bilmem ama biraz teselli verir sanirim. ;)
  • quote:

simdide sanki samet yok..bi iki gundur gozukmuyo..hayirdir insallah..napiyosunuz nobetlesemi takilyosunuz foruma

yok nöbetleşe takılmıyoruz
    bi işi filan vardır
  • Cumartesi günü Lassa-Bridgestone bayine gittim 185/60/15 için fiyat aldım;

Lassa İmpetus Revo 170tl
    Bridgestone Turanza Er300 200tl
  • Beyler ucuza sis ve arka kapilara kolon taktirmak istiyorum ist bevlerde yasiyorum yardimci olabilecek varmi acaba?
  • Özlenennnn...

HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • almayı düşünüyoru.yakışırmı, türkiyede yok sanırım..
  • difüzör yakışırmı,YAKIŞMAZMI desenize.

HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • quote:

Orijinalden alıntı: serbest77

difüzör yakışırmı,YAKIŞMAZMI desenize.

HYUNDAİ i20  ANA KONU

Bu foto bana Daciaları hatırlattı nedense
  • 
Sayfa: önceki 848849850851852
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.