Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (606. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3gunonce antalyaya geldim 1depo mazotla 850 km yaptim hala 100km gider diyor isik yanmadi tek basima geldim yukum yok sadece valiz ivir vizir toplasan 100 kilo yuk yakit super bide gelirken full den aldim yakiti % 25 indirim vardi. Nerdeyse bedavaya gelecektim :)
  • 30bin bakımında ilk verilen ücret 340 tl idi sonrasında polen filterini çıkarttım ve cam suyu gibi ıvırzıvırı çıkarınca 210tl ücret verdiler nasıl oldu anlamadım ama iyi fiyat motor yağı yağ filtresi hava filtresi, genel bakım jontalar spreyler değişecekmiş. Bir cam suyu katkısı koyma dedim 40 tl indirim yaptı nasıl bir ücretlendime anlamadım.
  • 2012'ler ne zaman gelir bilgisi olan varmı?

tam i20 almaya niyetlendim,bayi de araç yok.1 ay süre verdi :(

corsa 206+ ya da fiesta'ya kayabilirim.

ne der i20 kullananlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neyro61

30bin bakımında ilk verilen ücret 340 tl idi sonrasında polen filterini çıkarttım ve cam suyu gibi ıvırzıvırı çıkarınca 210tl ücret verdiler nasıl oldu anlamadım ama iyi fiyat motor yağı yağ filtresi hava filtresi, genel bakım jontalar spreyler değişecekmiş. Bir cam suyu katkısı koyma dedim 40 tl indirim yaptı nasıl bir ücretlendime anlamadım.

Atmaş bu verdi bu fiyatı?
    Gençlere sordunuzmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snopy28

3gunonce antalyaya geldim 1depo mazotla 850 km yaptim hala 100km gider diyor isik yanmadi tek basima geldim yukum yok sadece valiz ivir vizir toplasan 100 kilo yuk yakit super bide gelirken full den aldim yakiti % 25 indirim vardi. Nerdeyse bedavaya gelecektim :)

Evet yakıt tüketimi oldukça tatmin edici
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

i20'miz ilk zile gerede seferine çıktı 411km uzaklıkta bugün gidip gelinecek bakalım bu sefer full depo tüketimi ne olacak. tosya yolunda da yol çalışması var aksi gibi. (şuan gerede'de)

Hadi hayırlısı bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeepers_creepers

2012'ler ne zaman gelir bilgisi olan varmı?

tam i20 almaya niyetlendim,bayi de araç yok.1 ay süre verdi :(

corsa 206+ ya da fiesta'ya kayabilirim.

ne der i20 kullananlar.

i20 den vazgeçme derim her açıdan karlı çıkacaksınız
  • gençler aynı işlemlere 200tl verdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

i20'miz ilk zile gerede seferine çıktı 411km uzaklıkta bugün gidip gelinecek bakalım bu sefer full depo tüketimi ne olacak. tosya yolunda da yol çalışması var aksi gibi. (şuan gerede'de)

Hadi hayırlısı bakalım

MERHABA,

BENDE HAFTASONU IZMIRE GIDECEGIM YAKIT KONUSUNDA TUKETIMINI PAYLASIRSAN SEVINIRIM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: neyro61

gençler aynı işlemlere 200tl verdi

Gençler daha iyi hemde fiyat olarak da avantajlı gibi duruyor ama çorludan gelip gitmek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

arkadaşlar 1.2 motorun performansı ve yakıt tüketimi nasıl acaba?

Performansı beklediğinizden yüksek çıkacak, devirlenmeye istekli yüklü olduğun da dahi ben giderim diyen bir motoru var... 4 kişi en son hafta sonu gezisinde, araca ilk defa binen bir arkdaşım 1.6 mı bu diye sordu::)
    Yakıta gelince... Sakin kullanımda yüksüz kesin 5 literenin altında yakar... Ben 4.3 litreye kadar indim... Ortalama 4.8 yakıyorum şehir dışı... Performanslı kullanımda tam yükte en son 6,4 ortalam oldu, 150 km hıza kadar çıktım, ve aracın da çok stabil olduğunu yol bozuk olduğu halde söylemem gerekir... Bu araçta performans sıkınıtısı var ve yakıt çok yakıyor lafları keisnlikle geçerli değil.. BU fiyata alınabilecek en mantıklı ve parasını hak eden bir araçtır... Blue yu ne kadar beğenmedi isem, elentranın ne kadar eksiği varsa, i30 ve i20 bunlara zıt olarak o kadar iyi araçlar... Bence hyundai i serisini devam ettirmeli, blue ve elentra hiç olmamaış...

• Günaydın Arkadaşlar...
  • Gidiş tosya üzeri dönüş ankara üzeri oldu toplam 950km yapıldı yakıt ışığı halen yanmadı. gidilebilir menzil 96km daha gösteriyor.
    gerede toki evleri ev tutuldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: /SAMET

Gidiş tosya üzeri dönüş ankara üzeri oldu toplam 950km yapıldı yakıt ışığı halen yanmadı. gidilebilir menzil 96km daha gösteriyor.
    gerede toki evleri ev tutuldu.

Oldukça iyi bir tüketim Samet ben yakalayamadım o değeri henüz
    Hadi hayırlısı bakalım Toki evleri iyidir

• tahminim bu tüketimin çıkma nedeni tosya yolunda yol çalışması varmış konvoy halinde 200km kadar 80 ile falan gidilebilmiş. yavaş gidince iyi değerlar çıkıyor.
  • Ne oldu samet yine 15gün vermişler
  • Slm arkadaşlar, uzunca bir araştırma sürecinden sonra nihayet i20 troy 1.4 otom. prime ile aranıza katıldım. ablama aldığımız için otomatik vites almak zorunda kaldık. ilk izlenimlerim olumlu yönde oldu. yanımda oturanlar beni yavaş sürmem konusunda uyarmaya başlayınca hız göstergesine baktım ve gözlerime inanamadım, 120 yi gösteriyordu ama ben 80 le falan gidiyorum sanıyordum ;) (eh önceki arabamın reno 19 olduğunu da belirteyim) olumsuz yönlere gelince tabiki 1. sırada yakıt; şehirler arası yolda 100 km ye 6.5 litre yaktı. zamanla düşer mi dersiniz biraz? bir de kısa dan uzun fara geçişin kolu iterek yapılıyor olması çok kullanışlı gelmedi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enermax600

Slm arkadaşlar, uzunca bir araştırma sürecinden sonra nihayet i20 troy 1.4 otom. prime ile aranıza katıldım. ablama aldığımız için otomatik vites almak zorunda kaldık. ilk izlenimlerim olumlu yönde oldu. yanımda oturanlar beni yavaş sürmem konusunda uyarmaya başlayınca hız göstergesine baktım ve gözlerime inanamadım, 120 yi gösteriyordu ama ben 80 le falan gidiyorum sanıyordum ;) (eh önceki arabamın reno 19 olduğunu da belirteyim) olumsuz yönlere gelince tabiki 1. sırada yakıt; şehirler arası yolda 100 km ye 6.5 litre yaktı. zamanla düşer mi dersiniz biraz? bir de kısa dan uzun fara geçişin kolu iterek yapılıyor olması çok kullanışlı gelmedi bana.

Kısa dan uzun fara geçiş şekli araçların % 90 ında bu şekildedir. Sadece garip olarak Fransız araçlarında biraz hafif kendinize çekerseniz selektör , daha sert çekerseniz uzun fara geçiş yapar ki , bu çok kullanışlı bir sistem değil , selektör yapayım derken uzun fara geçip beklemek olasıdır... İ 20 de kullanılan sistem daha kullanışlı bir kol düzenidir..

Ortalama yakıt biraz daha düşer iler ki km lerde..

• quote:

Slm arkadaşlar, uzunca bir araştırma sürecinden sonra nihayet i20 troy 1.4 otom. prime ile aranıza katıldım. ablama aldığımız için otomatik vites almak zorunda kaldık. ilk izlenimlerim olumlu yönde oldu. yanımda oturanlar beni yavaş sürmem konusunda uyarmaya başlayınca hız göstergesine baktım ve gözlerime inanamadım, 120 yi gösteriyordu ama ben 80 le falan gidiyorum sanıyordum ;) (eh önceki arabamın reno 19 olduğunu da belirteyim) olumsuz yönlere gelince tabiki 1. sırada yakıt; şehirler arası yolda 100 km ye 6.5 litre yaktı. zamanla düşer mi dersiniz biraz? bir de kısa dan uzun fara geçişin kolu iterek yapılıyor olması çok kullanışlı gelmedi bana.

Hayırlı Olsun...
    Aramıza Hoşgeldiniz...

• quote:

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın sizide hesabın cezası kalkınca ilk sayfaya eklerim

• 
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.