Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (598. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.264
Cevap
201
Favori
1.964.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim.. bakalım bayiyle anlaşabilirsek alıcam bir tane...
  • selamlar bayadır buraya yazamıyordum kaza bela sıkıntı yoktur dicektim ki geçmiş olsun kaza yapan arkadaşa başkalaarı yaşamasın diyelim başka diyecek birşey araçla aram hala iyi çok seviyoruz birbirimizi yarın bi tavan kaplama yapicam bakalim nasıl durucak ama kırmızı aracım beyazmı yapsam parlak siyahmi hala karar veremedim gidince ani bi kararla geçicem hangisi içimden geçicek bakalim o an :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oksit

quote:

Orijinalden alıntı: oksit

Arkadaşlar merhaba, Uzun zamandır araba arayışındaydım. Ben ve eşim çok acemiyiz araba kullanmayı yeni yeni öğreneceğiz. 50-60 bin kmdeki araçlara 25 bin tl vermektense hyundai i20 tema otomatik vitese 31 bin vermek daha iyidir diyerek bu arabayı almak istiyorum. size bir iki sorun olacak kısa zamanda ilgilenir cevap yazarsanız sevinirim. bu akşam bayiye gideceğim.

1. otomatik vites 1.4 modelinde yokuşta kaydırma yapıyormu? illaki biraz kayabilir nihayetinde bir bmw değil bu ama kabul edilebilir sınırdamı? çok acemi olduğumuzdan bu önemli.

2. şehir içinde 100 km de kaç litre yakıyor.

3. 5-6 sene bizi üzmeden kullanabilirmiyiz? bakımlarını düzenli yaptırıcaz tabi..

4. malzeme plastik kalitesi nasıldır?

şimdiden çok teşekkür ederim.

yardımcı olabilecek olan varmı?

Ben manuel dizel kullanıyorum ama yakın bir arkadaşım otomatik benzinli kullanıyor. Daha önce de yazmıştım bununla alakalı. İstanbul trafiğinde 8-8.5 litre yakıyor bazen 9a çıktığı da oluyor dedi arkadaşım ama trafik dur-kalk olduğunda. Kaydırma yapmıyor bildiğim kadarıyla. Ama tabii önce fren ile duracaksınız. Araba kendi ağırlıyla yavaşlar ve durursa her araç kayar

Kullanılan malzeme Accent Era ve Getz'den daha iyi. Tabii yine iç taraf komple plastik. Ama esneme yapmıyor. Ön konsol göbekten çıtırtı sesleri gelmiyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Adhyasa

selamlar bayadır buraya yazamıyordum kaza bela sıkıntı yoktur dicektim ki geçmiş olsun kaza yapan arkadaşa başkalaarı yaşamasın diyelim başka diyecek birşey araçla aram hala iyi çok seviyoruz birbirimizi yarın bi tavan kaplama yapicam bakalim nasıl durucak ama kırmızı aracım beyazmı yapsam parlak siyahmi hala karar veremedim gidince ani bi kararla geçicem hangisi içimden geçicek bakalim o an :)

Parlak siyah +1
  • 1.4 crdi

aracımın trafiğe çıkışı :08/06/2011

aracın kilometresi: 975

yol durumu: istanbul şehiriçi + istanbul-adapazarı karasu(istanbuldan çıkana kadar trafik yine yoğundu)(500 km)

Alınan toplam mazot:210 tl

şu an ki mazot durumu :çeyrek'in altında.

yorumlarınızı bekliyorum ve ayrıca i 20 almak isteyenlerede bir fikir olsun
  • Arkadaşlar bugün sabah aracı servise bıraktım,ön tamponu kurtarırız değiştirmeye gerek yok dediler çamurluk,çamurluk davlunbazı,kapı,sol yan sinyal lambası değişecek işçilik dahil 2000tl tutuyor.Bana çarpan arkadaş ödeyecek servise parasını.
    Bu arada bu işlemler sonunda geri görüş kamerası hediye ediyorlardı istemedim onun yerine normal sesli park sensörü,paspas takımı,pasta cila,rot balans hediyesini aldım.
  • teşekkürler alpi20, dur kalkta 8 lütre benim kabulüm. hayırlısı bakalım halen gidip bir bayide inceleyemedim. umarım anlaşırız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Arkadaşlar bugün sabah aracı servise bıraktım,ön tamponu kurtarırız değiştirmeye gerek yok dediler çamurluk,çamurluk davlunbazı,kapı,sol yan sinyal lambası değişecek işçilik dahil 2000tl tutuyor.Bana çarpan arkadaş ödeyecek servise parasını.
    Bu arada bu işlemler sonunda geri görüş kamerası hediye ediyorlardı istemedim onun yerine normal sesli park sensörü,paspas takımı,pasta cila,rot balans hediyesini aldım.

Serkan kardeşim tekrar tekrar geçmiş olsun.

Belki yeri değil ama bir soru soracaktım. Park sensörünün sesi artırılabiliyor mu? Benim bu sesin düşüklüğü ile ilgili bir sıkıntım var da (duyamıyorum cam açıkken, hafif müzik açıkken falan).

Geri görüş kamerası takılabiliyor muymuş :D buna sevindim :) taktırabilirim, çok havalı oluyor ya :)

• quote:

Orijinalden alıntı: eser81

1.4 crdi

aracımın trafiğe çıkışı :08/06/2011

aracın kilometresi: 975

yol durumu: istanbul şehiriçi + istanbul-adapazarı karasu(istanbuldan çıkana kadar trafik yine yoğundu)(500 km)

Alınan toplam mazot:210 tl

şu an ki mazot durumu :çeyrek'in altında.

yorumlarınızı bekliyorum ve ayrıca i 20 almak isteyenlerede bir fikir olsun

Eser kardeşim, yakıt tüketimin İstanbul için normal diyebilirim. Daha da azalır zamanla. Benim araç bugün 2000KM'yi devirdi. İstanbul şehir içi kullanım: ortalama 5.4 litre/100km. 900'lü kilometrelerde 5.8 litre ortalama yakıyordu. Zamanla motor açılıyor, arabaya da alışıyorsun. düşüyor tüketim. Full depo ile yaklaşık 700-750 km İstanbul için normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpi20

quote:

Arkadaşlar bugün sabah aracı servise bıraktım,ön tamponu kurtarırız değiştirmeye gerek yok dediler çamurluk,çamurluk davlunbazı,kapı,sol yan sinyal lambası değişecek işçilik dahil 2000tl tutuyor.Bana çarpan arkadaş ödeyecek servise parasını.

Serkan kardeşim tekrar tekrar geçmiş olsun.

Belki yeri değil ama bir soru soracaktım. Park sensörünün sesi artırılabiliyor mu? Benim bu sesin düşüklüğü ile ilgili bir sıkıntım var da (duyamıyorum cam açıkken, hafif müzik açıkken falan).

Geri görüş kamerası takılabiliyor muymuş :D buna sevindim :) taktırabilirim, çok havalı oluyor ya :)

Valla bende ilk defa kullanacağım onun için ses ayarı var mı bilemiyorum,geri görüş her araca takılabilir
    Abimin i30unda oldukça yüksek ses veriyordu park sensörü ama onun orjinaldi sonradan takılma değildi.

• Günaydın Arkadaşlar...
  • İlk uzun yolumu haftasonu yaptım, Yalova, gidiş geliş toplam 400km (depoyu fulledikten sonra 100km gitmiştim üstüne Yalovaya gittim geldim ve yol bilgisayarında trip 500km yi gösteriyor) Arabada gidişte 4 kişi, dönüşte 3 kişi vardı. Giderken klima çalışmadı, dönüşte sıcak olduğu için klimayı açtım artık cimrilik etmedim :) Hızım 100-135 arasında gidip geldi ve 6. vitesi de sıklıkla kullandım, yolun 20-30km si stabilize köy yoluydu ve üçüncü vitesten yukarı geçilmedi. Sonuç olarak 500km yol sonrası analog ibre yarım depo çizgisinden bir kıl yukarıda duruyordu, yol bilgisayarı da 320km sonra depoyu doldur diyor ama yola çıkarken de 480km sonra depoyu doldur diyordu :)
    Biraz karışık oldu ama işin özü aynı yolu bir daha gitsem benzinciye uğramadan toplamda 900km yi çok rahat gidebiliyorum gibi görünüyor aracım da 4500km ye geldi. (500km ortalaması 4.7lt görünüyor)

• bence i20 gerçekten şehir içinde gerçekten iyi bi araba yani büyük arabalara göre çok kullanışlı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sehirlizeus

bence i20 gerçekten şehir içinde gerçekten iyi bi araba yani büyük arabalara göre çok kullanışlı :)

Zaten şehir içi için yapılmış bir araç B segmentinin hepsi böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotech

İlk uzun yolumu haftasonu yaptım, Yalova, gidiş geliş toplam 400km (depoyu fulledikten sonra 100km gitmiştim üstüne Yalovaya gittim geldim ve yol bilgisayarında trip 500km yi gösteriyor) Arabada gidişte 4 kişi, dönüşte 3 kişi vardı. Giderken klima çalışmadı, dönüşte sıcak olduğu için klimayı açtım artık cimrilik etmedim :) Hızım 100-135 arasında gidip geldi ve 6. vitesi de sıklıkla kullandım, yolun 20-30km si stabilize köy yoluydu ve üçüncü vitesten yukarı geçilmedi. Sonuç olarak 500km yol sonrası analog ibre yarım depo çizgisinden bir kıl yukarıda duruyordu, yol bilgisayarı da 320km sonra depoyu doldur diyor ama yola çıkarken de 480km sonra depoyu doldur diyordu :)
    Biraz karışık oldu ama işin özü aynı yolu bir daha gitsem benzinciye uğramadan toplamda 900km yi çok rahat gidebiliyorum gibi görünüyor aracım da 4500km ye geldi. (500km ortalaması 4.7lt görünüyor)

Daha da düşücek o yakıt tüketimi

• quote:

İş yerimin önünde park halindeki aracıma çarptılar

Abi çok geçmiş olsun, şimdi gördüm yazdığını
    Umarım çok sorun çıkmadan halledersiniz

• Arkadaşlar bu akşam hyundai bayisine gittim ve tekrar i20 troyu oldukça beğendim. araba kullanmışlığım hiç yok ve oldukça cesaretsizim. (eşek kadar adam olduk okumadığım okul kalmadı halen araba kullanmaktan korkuyorum) bu nedenle otomatik vites düşünüyordum ancak bir kaç arkadaşın ve eniştemin ısrarıyla manuel almaya karar verdim. hem yaklaşık 2000 tl daha ucuz hem daha az yakıyor. hemde araba kullanmayı öğrenmek için manuel daha uygun olacak diye düşünüyorum. benim için zor olacak ama temmuz ayında ne yapıp yapıp araba kullanmayı kendi aracımda öğrenmeliyim.

i20 troy 1.4 benzinli mode manuel vites 29600 fiyat verdiler. renk için metalik füme düşünüyorum.

neyse biraz cesarete ihtiyacım var, araç seçimim için yorumlarınızıda bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotech

quote:

İş yerimin önünde park halindeki aracıma çarptılar

Abi çok geçmiş olsun, şimdi gördüm yazdığını
    Umarım çok sorun çıkmadan halledersiniz

Çok saolun,yeteri kadar sorun çıktı artık çıkmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut616

serkan varmı bir gelişme ne aşamada aracın durumu servise gittiğinde bir kaç resim çekmeyide unutma

Hocam son durum aracı salı sabahı servise bıraktım bugün öğlen izmit fabrikadan çamurluk,çamurluk davlunbazı,kapı ve sol yan sinyal geldi.
    2000tl masraf var aracıma çarpan şahıs kendi aracını satıyor servise ödeyecek ücreti başka çaresi yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 22 Haziran 2011; 21:55:12 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mesut616

serkan varmı bir gelişme ne aşamada aracın durumu servise gittiğinde bir kaç resim çekmeyide unutma

Hocam son durum aracı salı sabahı servise bıraktım bugün öğlen izmit fabrikadan çamurluk,çamurluk davlunbazı,kapı ve sol yan sinyal geldi.
    2000tl masraf var aracıma çarpan şahıs kendi aracını satıyor servise ödeyecek ücreti başka çaresi yok...

selamlar arkadaşlar, birkaç gündür şehir dışındaydım malum yaz geldi
    Serkan meselenin bir şekilde çözüm yoluna girdiğni görmek güzel.
    umarım en kısa zamanda eskisinden de iyi halde aracına kavuşursun.
    geri görüş kamerası hediye etmeleri ilginç olmuş. ben olsam tercihimi ondan yana kullanırdım ama paspas işin işine girmiş sonunda.
    numarasını kodunu ismini cismini yorumunu bekliyorum bakalım neymiş bizim bulamadığımız meşhur paspas.

• 
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.