Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1385. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.262
Cevap
201
Favori
1.964.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13831384138513861387
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aykutersoy

arkadaşlar,

hyundai i20 2012 model aracım var, yol bilgisayarını hep yola çıkışta resetliyormusunuz ? nasıl kullanıyorsunuz ?
    Nasıl yani soruyu tam anlamadım ama ben her yakıt alisimda sifirliyorum yakıt hesaplamak için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

Nasıl yani soruyu tam anlamadım ama ben her yakıt alisimda sifirliyorum yakıt hesaplamak için

Alıntıları Göster
    hocam,

anlık yakış bilgisi var ya, onu resetliyormusunuz ?
  • quote:

hocam,

anlık yakış bilgisi var ya, onu resetliyormusunuz ?

Alıntıları Göster
    Anlık olanı resmetme durumunuz zaten yok sıfırlama izni vermiyor yol bilgisayarı

• Kadirdalgic kullanıcısına yanıt
    ortalama yakıştan bahsetmiştim.
  • aykutersoy A kullanıcısına yanıt
    Periyodik bakımdan bakıma sıfırlanıyor benimki. Ben istemiyorum ama sıfırlanmış teslim alıyorum. Her ful depo yakıt alışımda da A veya B km sayaçları var, onlardan birini sıfırlarım kaç km gittiğimi ölçmek için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

ortalama yakıştan bahsetmiştim.
    Sifırlamak icin reset tuşuna uzun basın 3 saniye kadar o sifirlayacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: holyturk06

Selamlar 2012 model 1.4 cvvt manuel sense i20 sahibiyim. Kapı aynaları elektrikli yani aynaları içeriden düğmeyle açısını oynayabiliyorum.
    Fakat elektrikli katlanabilir değil manuel fakat birtürlü katlayamadım dönmüyor zorlamakta istemiyorum kırarım diye hiç katlamadım yani aldığımdan beri. Asıl sorum bu aracın aynalarını elektrikli katlanır yapıp yapamayacağım. Opsiyonelde olsa benim modele uygun elektrikli katlanabilir ayna varmıdır? çıkma falan taktırsam? yada yan sanayisimi bulmak lazım? cevaplar için teşekkürler
    Tabii ki yapılır. Basit bir işlem. Araç kapı kilit mekanizmasına parelel çekilecek.

Oto elektrik işi yapanlar basitçe yapacaktır.

https://youtu.be/qBf7CEVZrY0

• Arkadaşlar yakın zamanda servise giden varmı? 45bin bakımı yaptırmayı düşünüyorum fiyat ne çıkar 2015 dizel i20 için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • omer_impreza kullanıcısına yanıt
    Liste fiyatı 800 TL.

Yağ
    Yağ filtresi
    Hava filtresi
    Polen filtresi
    Fren, debriyaj hidroliği ( bunu yeni çıkardılar her 15.000 de bir değiştiriyorlar. Normal de 45-60 bin gibi değişyordu)
    İşçilik

5.3 litre yağ koyuluyor ve Ortlama litresi 50 TL civarı. Kdv dahil 315 TL civarı oluyor

İşçilik saati 145 TL, 1.6 saatten kdv dahil 275 TL

Toplamda 590 TL bunların ikisi yapıyor.

30 TL yağ filtresi, 50 TL hava filtresi, 65 TL civarı polen diye hatırlıyorum.

590+145=735 TL yapıyor.

Hidrolik, yağ tapası ve contası, cam suyu, sarf malzeme toplamda 100-125 TL yazılır .

Genel toplam 835-860 TL arası değişir. Göstermelik inidirm ile 800 TL ye gelir.

Size tavsiyem bir kaç servisten teklif alın. Proforma faturayı mail olarak isteyin. Fiyatları karşılaştırın.

Bu arada parçada ve işçilik te %15-20 indirim opsiyonları her zaman mevcut.

İstanbul için hyundai maslak niyazi beyi bulun yardımcı olur. Diğer şehirler için yorum yapamam 😊

• janavar® J kullanıcısına yanıt
    Tamamdır, çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba. Bugün, akü değiştiren sanayideki usta, i20 arabam için baskı balata bitmiş dedi.

Araç 2014 benzin/lpg ve garantisi devam ediyor.

Sizce baskı balata değişimini serviste ücretsiz garanti kapsamında yaptırma şansım nedir?

Yarın servisten randevu aldım. Ona göre gerekirse garanti için zorlayayım diyorum.

Bir de son zamanlarda böyle bir değişimi ücretli yaptıran varsa, servis fiyatı yaklaşık ne tutar?

• 990500135m 9 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle aracınız kaç binde. Siz test ettiniz mi?

Normal şartlarda baskı balata sınırlı kullanım ömrü olan malzeme olduğu için garanti kapsamı dışındadır.

Fakat çok nadir olarak fabrikasyon hata olabiliyor.

Servis garanti kapsamında söker, fakat kullanıcı hatası varsa işçilik ücretini alır.

Yanlış hatırlamıyorsam toplamda 1200-1500 TL gibi bir masrafı vardı serviste. Ama dolar, faiz vs yükselince fiyat değiştimi bilmiyorum. Arayarak fiyat alabilirsiniz.

Dışarda yaklaşık 500 tl malzeme 100-150 de işçilik alınır.

Yeni kasa için bir arkadaşımın paylaşımı aşağıdaki şekilde. Fakat bu herkes için geçerli değil elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janavar® -- 6 Kasım 2018; 17:50:37 >

• merhaba arkadaslar i20 1.4 mpi elite otomatik hakkında düsünceleriniz nelerdir?
    Benzin + lpg olarak kullanacagım. lpg sehir ici kac yakar?

Ve bu aracta otomatik sanzıman nasıldır? 15bin km
  • quote:

Orijinalden alıntı: -RAUL

merhaba arkadaslar i20 1.4 mpi elite otomatik hakkında düsünceleriniz nelerdir?
    Benzin + lpg olarak kullanacagım. lpg sehir ici kac yakar?

Ve bu aracta otomatik sanzıman nasıldır? 15bin km
    Elite paket dolu olan pakettir.Donanim sizi tatmin edecektir.

Şehir içinde LPG yaklaşık 35 krs civarlarında yakmaktadır LPG litresi 3.59 TL olduğunda yaktığı değerdir.Sehir içi dur kalkli yakıttır bu söylediğim şehir dışında 24 krslarda olacaktır.

Şanzıman sıkıntısiz ama eski nesildir 4 ileri vites en olumsuz özelliğidir.

Aklınıza takılan başka sorular var ise sorabilirsiniz.

• -RAUL kullanıcısına yanıt
    Elite paket yeterli dolulukta bir pakettir.

4 ileri şanzıman en sorunsuz şanzıman olup tek eksisi yüksek yakıt masrafıdır.

1.4 otomatik, İstanbul gibi yerlerde benzinde kullanım şekline göre 9 lt/100km gibi bir yakıt değerine sahiptir. LPG de ise Ortlama bunun %15 fazlası olur. 10,5-11lt/100km olur.

Burada önemli olan LPG nin nerede takıldığıdır. Serviste takıldıysa, servisle görüşüp garantinin, sadece ilgili serviste mi geçerli, yoksa yurt genelinde tüm servislerde mi geçerli olduğu öğrenilmeli. Aksi takdirde ilgili servis dışında tüm yetkili servislerde aracın, motor ve elektrik aksamı garanti dışıdır.
    Dışarıda takıldıysa zaten garanti dışıdır.

Alacağınız aracın 15.000 bakımı yapılmış mı kontrol edilmeli, Aksi takdirde alır almaz yetkili serviste bakım yaptıracaksanız, bu size ekstra 650 TL daha masraf demektir.

Araç 2016 ve hiç bakım yapılmamışsa zaten hepten garanti dışıdır.

Son olarak alacağınız aracın elite paket olduğundan emin olun. Bir çok satıcı style pakete multimedya taktırıp elite paket diye satıyor. Ya tarafta siyah kapı koruması varsa elittir. Yoksa style. Satıcılar onunla uğraşmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

Elite paket dolu olan pakettir.Donanim sizi tatmin edecektir.

Şehir içinde LPG yaklaşık 35 krs civarlarında yakmaktadır LPG litresi 3.59 TL olduğunda yaktığı değerdir.Sehir içi dur kalkli yakıttır bu söylediğim şehir dışında 24 krslarda olacaktır.

Şanzıman sıkıntısiz ama eski nesildir 4 ileri vites en olumsuz özelliğidir.

Aklınıza takılan başka sorular var ise sorabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    hocam bu arabayı seviyorum fakat herkes en kötü özelliği yakıt olarak söylüyor. LPG li 35 kurus oldugunu söylüyorsunuz bence bu cok iyi rakam. baktıgım aracda benzin + lpg diyor. baska arac baksamda lpg taktırırım bu arac lpgsiz cok yakıyor maalesef. Ankara icinde kullanacagım 40 45 bile olsa benim icin iyi.

İlk aracım olacagı icin 4 ileri olayını cok takmıyorum zaten b segment oldugu icin cokta önemli degil diye düsünüyorum.

Baktıgım arac 15bin kmde benzin + lpg 65bin tl gözüküyor kazası yok bir iki önemsiz yerde cizik var. Sizcee bu arac icin deger mi herseyiyle? yoksa o paraya baska araclara mı yönelin dersin? Bu arada sonkez bir daha soracagım lpgli 35 kurus dediniz lpgsiz kac yakar ankara ici?

• quote:

Orijinalden alıntı: janavar®

Elite paket yeterli dolulukta bir pakettir.

4 ileri şanzıman en sorunsuz şanzıman olup tek eksisi yüksek yakıt masrafıdır.

1.4 otomatik, İstanbul gibi yerlerde benzinde kullanım şekline göre 9 lt/100km gibi bir yakıt değerine sahiptir. LPG de ise Ortlama bunun %15 fazlası olur. 10,5-11lt/100km olur.

Burada önemli olan LPG nin nerede takıldığıdır. Serviste takıldıysa, servisle görüşüp garantinin, sadece ilgili serviste mi geçerli, yoksa yurt genelinde tüm servislerde mi geçerli olduğu öğrenilmeli. Aksi takdirde ilgili servis dışında tüm yetkili servislerde aracın, motor ve elektrik aksamı garanti dışıdır.
    Dışarıda takıldıysa zaten garanti dışıdır.

Alacağınız aracın 15.000 bakımı yapılmış mı kontrol edilmeli, Aksi takdirde alır almaz yetkili serviste bakım yaptıracaksanız, bu size ekstra 650 TL daha masraf demektir.

Araç 2016 ve hiç bakım yapılmamışsa zaten hepten garanti dışıdır.

Son olarak alacağınız aracın elite paket olduğundan emin olun. Bir çok satıcı style pakete multimedya taktırıp elite paket diye satıyor. Ya tarafta siyah kapı koruması varsa elittir. Yoksa style. Satıcılar onunla uğraşmaz
    Merhaba baktıgım arac
    15bin kmde
    benzin + lpg
    1.4 mpi elite paket
    kazasız(1-2 önemsiz çizik)
    4 ileri otomatik

böyle bir arac 65bin TL. Sizce alınır mı? Yoksa o fiyata baska araclara mı yönelmeliyim? En önemlisi dediğiniz gibi yakıt sorunu. Ankara gibi biyerde kullanacagm maalesef. LPG ve Benzin kullanım sizce kac kurus olur?

edit bu arac elite mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -RAUL -- 13 Kasım 2018; 8:55:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -RAUL

hocam bu arabayı seviyorum fakat herkes en kötü özelliği yakıt olarak söylüyor. LPG li 35 kurus oldugunu söylüyorsunuz bence bu cok iyi rakam. baktıgım aracda benzin + lpg diyor. baska arac baksamda lpg taktırırım bu arac lpgsiz cok yakıyor maalesef. Ankara icinde kullanacagım 40 45 bile olsa benim icin iyi.

İlk aracım olacagı icin 4 ileri olayını cok takmıyorum zaten b segment oldugu icin cokta önemli degil diye düsünüyorum.

Baktıgım arac 15bin kmde benzin + lpg 65bin tl gözüküyor kazası yok bir iki önemsiz yerde cizik var. Sizcee bu arac icin deger mi herseyiyle? yoksa o paraya baska araclara mı yönelin dersin? Bu arada sonkez bir daha soracagım lpgli 35 kurus dediniz lpgsiz kac yakar ankara ici?

Alıntıları Göster
    Bu araç bence sizin için çok ideal yakıt konusunda da benzinde 65 70 krs yakar yaklaşık

• Tesekkurler yorumunuz için.

1.4 MPI elite LPG'li sehir içi(Ankara) yakıt tüketimi sizce kaç olur bir arkadaş 35 kurus dedi diğer kullanıcılarda görüslerini yazabilir mi?
  • janavar® J kullanıcısına yanıt
    Elite pakete ilave olarak: Dijital Klima, kararan dikiz aynası.
  • 
Sayfa: önceki 13831384138513861387
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.