Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.239
Cevap
201
Favori
1.962.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12401241124212431244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BAT007

Ben sehir ici 30 krş da gördüm 35 de 40 da. Tamamen trafige ve kullanima bagli. Uzun yol sadece 1 kere Yalova'ya gittim hiz sabitleyici 100 e sabitledim genelde hiz sabitleyici ile korfezden sakin sakin gittim. 25 krş yaktı. En son trafikte cok kaldigim bir donemde 41 krş yakti. Anlayamıyorum 1.2 arabam eski Peugeot 206 1.4 aracim ile aynı yakiyor.
    Evlenecegim icin model dusurecegim arabayi satmam gerek nakit lazim oldu. Ilan acamadim araba 3 gündür kar altinda foto cekince atacagim. Ancak ilgilenen olursa ön bilgi icin yazayim
    2013 model
    11700 km de
    1.2 sense paket bilenler biliyor full olan paket. Navigasyonlu video playerlı olan model. Video player hareket halindeyken de aktif. Serviste aktif ettirdim.
    3.5 sene daha garantisi var uçar plazadan alinma ve 1 kere yıllık bakima girdi. Kaza boya değişen darbe bisey yok. Düşük km li modelli dizel araçlar ile takas dusunebilirim.
    piyasa degerlerinde 34000 istiyorum.

Bence satma sebebiniz evlilik için nakit ihtiyacı değil

Takas düşündüğünüz düşük km li ve modelli dizel araç için üzerine para vermeniz gerekmiyor mu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

quote:

Orijinalden alıntı: BAT007

Ben sehir ici 30 krş da gördüm 35 de 40 da. Tamamen trafige ve kullanima bagli. Uzun yol sadece 1 kere Yalova'ya gittim hiz sabitleyici 100 e sabitledim genelde hiz sabitleyici ile korfezden sakin sakin gittim. 25 krş yaktı. En son trafikte cok kaldigim bir donemde 41 krş yakti. Anlayamıyorum 1.2 arabam eski Peugeot 206 1.4 aracim ile aynı yakiyor.
    Evlenecegim icin model dusurecegim arabayi satmam gerek nakit lazim oldu. Ilan acamadim araba 3 gündür kar altinda foto cekince atacagim. Ancak ilgilenen olursa ön bilgi icin yazayim
    2013 model
    11700 km de
    1.2 sense paket bilenler biliyor full olan paket. Navigasyonlu video playerlı olan model. Video player hareket halindeyken de aktif. Serviste aktif ettirdim.
    3.5 sene daha garantisi var uçar plazadan alinma ve 1 kere yıllık bakima girdi. Kaza boya değişen darbe bisey yok. Düşük km li modelli dizel araçlar ile takas dusunebilirim.
    piyasa degerlerinde 34000 istiyorum.

Bence satma sebebiniz evlilik için nakit ihtiyacı değil

Takas düşündüğünüz düşük km li ve modelli dizel araç için üzerine para vermeniz gerekmiyor mu...

Aynen +1000.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış anlattım sanırım. Düşük modelden kastım 2007-2008 falan. 15 senelik araba degil yani. 1-2 yaşında istesem daha pahalı tabiki biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAT007 -- 19 Şubat 2015; 23:25:24 >
  • Arkadaşlar 2009 1.2 i20 araç satın aldım ama aklıma takılan birşey oldu aracın arka tamponuyla bagaj kapağı birleşimi kısmında tam aracın orta noktasında arkadan H ambleminin alt kısmında tamponda (araç Siyah) i 20 yazıyor beyaz işleme direk tamponda bu normal mi 1 2 araçta baktım yoktu şüphelenmeye başladım yorumlarınızı bekliyorum.
  • Wesley1010 kullanıcısına yanıt
    merhaba böyle bir şey mümkün değil olsa bile sizinki eski kasa i20 yeni kasa dahi olsa mümkün degil üretim esnasında normal tavanlı araçlara tavan sacının altına destek citaları üretim esnasında kaynaklanır ama panaroma olanlar ise bu cıtalar yok ve tamamen üstü açık ama yan direkler daha güçlü olarak üretiliyor sipariş olarak siz bunu sanayide yaptırayım derseniz kendi güvenliğinizi hiçe sayarsınız.
  • Arkadaslar bugun 1.2 style icin 41.700 fiyat aldim. Lists fiyati 43.100 TL. Navigasyon icin de 2.500 TL fiyat cektiler. Since bu fiyatin altina inme ihtimali var midir? Son zamanlarda fiyat alan ya da satin alim yapan arkadaslarin yardimlarini rica ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barcelo

Arkadaslar bugun 1.2 style icin 41.700 fiyat aldim. Lists fiyati 43.100 TL. Navigasyon icin de 2.500 TL fiyat cektiler. Since bu fiyatin altina inme ihtimali var midir? Son zamanlarda fiyat alan ya da satin alim yapan arkadaslarin yardimlarini rica ederim.

Ben pazarlık yapmadan 41.500 almıştım 3 gün oldu. 2015 model

• Merhaba arkadaşlar,
    2012 model i20 otomatik benzinli aracım için garanti kapsamında 3. bakıma ( 45.000 km bakımı) götüreceğim. İstanbul Anadolu yakasında üç farklı yeri aradım ve hepside aynı rakamı verdiler. 550 TL. Bu da 610 TL den indirimli hali. Araç henüz 29 bin küsür km'de. Bildiğimiz kalemlere ek olarak bujileri ve antifirizi değiştireceklermiş. Rakamlar sanki dizel bakımı için veriliyor. Bana biraz fazla gibi geldi. Yakın zamanda 3. Bakım için fiyat alan varsa paylaşımlarını bekliyorum.
    Kolay gelsin.

• Arkadaslar Merhaba,

dizel düşük kilometreli bir araç ararken bizim damat elindeki i20 yi önerdi yaklaşık bir haftadır deniyorum aracı çok beğendim aslında yakıt tüketimi 4.9 ile 5.4 arasında değişiyor, sürekli yol bilgisayarında anlık yakıt tuketimi takibi yapıyorum aldığımdan beri. Bugün enteresan bir şekilde anlık yakıt takibi gaza az bastığım halde afaki değerlerde yakıt tüketimi göstermeye başladı huylandim ben de gazdan çektim az da olsa tüketim göstermeye başladı. Bir haftadır az çok tanıdım ne kadar yakması gerektiğini, 5-6 litre beklerken 10-11 litrelerde gezmeye başladı tüketim. Boşa atıyorum 8-9 litre tüketim gösteriyor. işin garibi bugün yapmaya başlaması daha önce böyle bir problem yaşayan var mı? Çok killandim çünkü. Teşekkürler simdiden

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Merhaba.
    Hayırlı olsun. Hangi bayii den ve renk aldınız

• quote:

Orijinalden alıntı: SolidMan

Merhaba.
    Hayırlı olsun. Hangi bayii den ve renk aldınız

Sadece teklif aldım çekmeköydeki bayiden, birazdaha düşerdi alsaydım.

• Merhaba,

Yeni i20 1.4 Elite otomatik kullanıcısıyım arabayı Ocak 21 de aldık. Dokunmatik ekran problemimden bashetmek istiyorum. Araçla giderken bir anda radyonun sesi gidiyor ve donuyor veya navigasyondayken anlatım sesi kesiliyor veya donuyor, ekran durup durduk yere tamamen donuyor, veya shot down edilmeli yazısı çıkıyor vs... 1 keresinde de kumlu ekran geldi eski tip tvlerde yayın kesilince gelen ekran gibi tamamen çöktü sistem. Arabayı kapatıp tekrar açmadan da düzelmiyor. Bunun için yarın Servisten randevu aldım, arabayı alıp yapacaklar ama 3 sorum var.

1.si arabayı kapatıp açmadan reset etme şansım varmı

2.si sizin başınıza böyle bir sorun geldiğinde servis direk kullanıcı hatasımı diyor yoksa böyle bir problem sık sık yaşanıyor mu?

Son olarak istanbuldaki kar yağışından sonra başladı bu problem bu tarz durumlar kullanıcı hatasına girer mi?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
  • merhaba ben 2014 i20 1,4 benzinli aldım.çok yakıyor. LPG taktırmak istiyorum.ne tavsiye edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huner46

merhaba ben 2014 i20 1,4 benzinli aldım.çok yakıyor. LPG taktırmak istiyorum.ne tavsiye edersiniz.

Lpg taktirinca arabanın garantisi bozulmuyor mu?

• ESönmez E kullanıcısına yanıt
    Selam,

Muhtemelen navigasyonların hepsinde aynı problemler var. Benimkinin de teslim alırken dokunmatik ekranı çalışmadı. Ertesi gün gelmemi, değiştireceklerini söylediler. Birkaç gün sonra bir arkadaşımla gönderdim. Değiştirdiler, maalesef konsolda klima panelinin üstündeki kısımda iki küçük iz bıraktılar. Şimdi dokunmatik ekran çalışıyor fakat hata mesajları veriyor çok sık olmasa da. Kullanıcı hatası demek gibi bir şansları olamaz. Değiştirilmesini talep edin ve mutlaka başında durun söküp takılırken.
  • Bilgi için çok teşekkür ederim.
  • Merhaba,
    2011 model 1.4 dizel team aracımın bakımını en son 2014 şubatında yaptırmıştım. Şimdi 1 sene geçtiği için yeniden bakım yaptırmam gerekiyor. Bir Hyundai servisi arayıp fiyat istedim. İlettikleri proforma aşağıdaki gibi.
    %10 müşteri indirimi ile birlikte bakım ücreti 676 tl'ye geliyor. Bana biraz yüksek geldi siz ne dersiniz, düşürmek için ne yapabilirim. Dışarıdan kendim alıp değiştirebileceğim parça var mı burada? Ya da başka servislerden de fiyat isteyeyim mi? Araç 50.000 km'de bu arada.
  • Anoren kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu kadar insafsizlik gormedim dizel i20.mi sirf bu yuzden sattim..2 haftadir elimde 2010 model dizel focus trend x var..arac 136.000 km.de..dun sanayide 20 yillik kendi ustamizda genel bakimini yaptirdim..

4.5 lt orijinal yag 70 tl + yag filtresi orijinal ford otosan 15 tl + hava filtresi 20tl + 2 lt benzin goturdum, usta karteri ve motor blogunu benzinle temizledi gicir gicir oldu + 30 tl iscilik icin ustaya verdim = 130 tl.ye patladi bana..kapi ayarlarini yapti, kapi menteselerini spreyledi filan ivir zivir islerde yapildi..

Hadi polen ve yakit filtresinide degistirseydim tas catlasa 200 tl tutacakti..bu islemler yaklasik1.5 saat surdu...servis hem parca fiyati hemde iscilik icin 2-3 kat fazla istiyor.

• jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    4.5lt hangi yağ 70tl? çok ucuzmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

4.5lt hangi yağ 70tl? çok ucuzmuş

ford un tüm araçlarında kullandığı FMY diye bir marka..bu yağı ford servislerindede kullanıyorlar..4 lt. 10w-30 kapalı kutusu 60 tl..

castrol magnetec 5w-30 4 lt ( 80 tl)

castrol edge 5w-30 4 lt ( 110-120tl)

mobil süper 3000 formula 5w-30 4lt ( 70 tl)

3-5 gündür sanayide ve internette araştırma yaptım bu saydığım yağlar güzel samet hocam..

yağ filtreleri 10-15 tl , hava filtreleri 20-25 tl ye satılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12401241124212431244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.