Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1241. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.965.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12391240124112421243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oder

HYUNDAİ i20 D-CVVT benzin tüketimi Şehir içi 6.7 litre sizce nasıl. Benzini Opet ten alıyorum. Shell in benzini daha fazla yol yapıyor diyorlar doğrumu. bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

6.7 lt güzel değer
  • quote:

Orijinalden alıntı: _JayMz_

arkadaşlar merhaba, hafta içi ikinci el 2012 makyajlı kasa sense 1.4 crdi araç alıp aranıza katıldım diyebilirim. iş dolayısıyla çok kullanamadım aracı ama, sormak istediğim bir konu var,
    dün depoyu fulledim, 500m sonra eşimin eczaneye uğraması gerekiyordu, neyse ben bekledim araç içinde, araç rolantide, 5dk falan bekledim. Neyse, ortalama tüketim ekranındaydı, 20lere kadar çıktı 5 dkda.. ışıklarda falan beklerken rolantide olsun bu kadar fazla mı yakıt tüketiyor bu araç? sonra ortalama düşürcez diye uğraşıyoruz, psikolojik baskı oluyor üstümde. bilgisi olan yada dikkatini çeken var mı arkadaşlar? normal mi bu ve yol bilgisayarı genel olarak doğru tahmin yapar mı bu araçta? şimdiden çok teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Hayırlı olsun..siz yol bilgisarına pek bakmayın, bu araç şehir içi 5.5-6 lt yakıt yakıyor..çok soğuk ve yoğun trafikte 6.5 lt civarında yakar.

• quote:

Orijinalden alıntı: oder

HYUNDAİ i20 D-CVVT benzin tüketimi Şehir içi 6.7 litre sizce nasıl. Benzini Opet ten alıyorum. Shell in benzini daha fazla yol yapıyor diyorlar doğrumu. bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Ortalama hız verebilirmisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar merhaba, hafta içi ikinci el 2012 makyajlı kasa sense 1.4 crdi araç alıp aranıza katıldım diyebilirim. iş dolayısıyla çok kullanamadım aracı ama, sormak istediğim bir konu var,
    dün depoyu fulledim, 500m sonra eşimin eczaneye uğraması gerekiyordu, neyse ben bekledim araç içinde, araç rolantide, 5dk falan bekledim. Neyse, ortalama tüketim ekranındaydı, 20lere kadar çıktı 5 dkda.. ışıklarda falan beklerken rolantide olsun bu kadar fazla mı yakıt tüketiyor bu araç? sonra ortalama düşürcez diye uğraşıyoruz, psikolojik baskı oluyor üstümde. bilgisi olan yada dikkatini çeken var mı arkadaşlar? normal mi bu ve yol bilgisayarı genel olarak doğru tahmin yapar mı bu araçta? şimdiden çok teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Merhaba hayırlı olsun.
    Olay söyle. Siz benzin alıp fulleyip muhtemelen trip km sini 0 yaptiniz. Sonra 500 metre gittiniz baktiniz. Zaten.500 metrede arabanin 100 km de sehir icinde ne yaktiginin degerini alamazsiniz ama i20 de soyle birsey var. Trip 0 yaptiktan sonra aracin 100 kmde ne yaktigini olcmeye başlıyor. Yani trip 100 km oldugunda baktiginiz deger dogru olacaktir. Trip 0 yapildiginda geriye dönük 100 km deki yakit tuketim degeri siliniyor bastan olcmeye başlıyor. 500 metrede de yokus yukari yada cok dur kalkli bir yol olduysa size ilk 500 metreyi gösterdiği icin fazla deger çıkmıştır. Trip 100 km olunca tekrar bakin derim. Araba 1/100 km yakit tuketimini tripe gore olcuyor çünkü

• i20 1.2 d-cvvt jump la 2.5 yıllık birlikteliğimiz geçen haftalarda sona erdi, dizel sevdasıyla fiestaya geçiş yaptım,umarım pişman olmam :)
  • 4 aydir i20 1.4 sense otomatik kullaniyorum. Henuz 800 km deyim, ortalama yakit 9.5 lt de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeni kasa i20 1.4 otomatikte son viteste 100 km'de kaç bin devirde oluyor araç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dardanel811

4 aydir i20 1.4 sense otomatik kullaniyorum. Henuz 800 km deyim, ortalama yakit 9.5 lt de.

Kardeş aracın hayırlı olsun. Ben de otomatik düşünüyorum. Nasıl memnun musun ? . Vites geçişleri nasıl ? İ20 şanzıman sorunu var mı ? . Teşekkür ederim
  • quote:

Çok sefer ölçtüm. Benim 2012 1,4 cvvt otomatik yol bilgisayarının gösterdiğinden yaklaşık % 15 fazla yakıyor. Yani 6 gösteriyorsa 6,9-7 arası yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orijinalden alıntı: robotech

Arkadaşlar 60bin bakımından yeni çıktım, debriyaj baskı balatayı da değiştirelim dediler serviste, ben de bitmiş mi dedim, kirlenmiş ses yapıyor ne kadar gideceği de belli değil değiştirelim dediler, 750tl fiyat verdiler, aracın hala 1 seneden biraz fazla garantisi var, fiyat konusunda bilgisi olan var mı? Son zamanlarda baskı balata değiştiren var mı?
    60bin ağır bakım 600tl + ön fren balataları 150tl
    Canıma okudu bu servisler yahu

Bence hyundai servisi baskı balata için ucuz fiyat vermiş, değişim gereklimi ayrı konu, biryere daha gösterin.
    Ben renault servisinden logan 1.2 için 2000 tl fiyat almıştım , baskı balata değişimi için, sanayide 300 tl ye malettim.

Bu arada aracım 4 yaşına geldi sayılır, cahilliğimi mazur görün ama bu 5 sene garanti olayı burada yazanlara bakılırsa biraz hikaye göz doldurma gibi görünüyor, yani ben boşuna garantim bozulmasın diye çabalıyorum gibi geldi işin açıkçası. 2 yıl sonunda aslında her şey bitmiş oluyor 5 sene için ne veriyorlar ben anlamadım, üretim hatası 5. senede çıkmazki?? Mekanik garantisi 2 yılda bitiyorsa, şu an elektrikli açılıp kapanan aynalarım artık garantili değilse (ki bu metne göre öyle duruyor) ben niye tırmalıyorum anlamadım. Sizlerin de fikrini alabilirsem sevinirim.

http://www.hyundai.com/tr/tr/Services/Warranty/WarrantyPolicy/index.html

Yeni araç alan arkadaşlar güle güle, kazasız belasız kullansın, hayırlı olsun.

• 5. yıl garantiden değişen parçalar. garanti işi bölgeye göre servis memnuniyeti açısından farklılık gösterebiliyor. sürekli aynı yere gittiyseniz sizi garanti konusunda üzmüyorlar.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar 60bin bakımından yeni çıktım, debriyaj baskı balatayı da değiştirelim dediler serviste, ben de bitmiş mi dedim, kirlenmiş ses yapıyor ne kadar gideceği de belli değil değiştirelim dediler, 750tl fiyat verdiler, aracın hala 1 seneden biraz fazla garantisi var, fiyat konusunda bilgisi olan var mı? Son zamanlarda baskı balata değiştiren var mı?
    60bin ağır bakım 600tl + ön fren balataları 150tl
    Canıma okudu bu servisler yahu

Bence hyundai servisi baskı balata için ucuz fiyat vermiş, değişim gereklimi ayrı konu, biryere daha gösterin.
    Ben renault servisinden logan 1.2 için 2000 tl fiyat almıştım , baskı balata değişimi için, sanayide 300 tl ye malettim.

Bu arada aracım 4 yaşına geldi sayılır, cahilliğimi mazur görün ama bu 5 sene garanti olayı burada yazanlara bakılırsa biraz hikaye göz doldurma gibi görünüyor, yani ben boşuna garantim bozulmasın diye çabalıyorum gibi geldi işin açıkçası. 2 yıl sonunda aslında her şey bitmiş oluyor 5 sene için ne veriyorlar ben anlamadım, üretim hatası 5. senede çıkmazki?? Mekanik garantisi 2 yılda bitiyorsa, şu an elektrikli açılıp kapanan aynalarım artık garantili değilse (ki bu metne göre öyle duruyor) ben niye tırmalıyorum anlamadım. Sizlerin de fikrini alabilirsem sevinirim.

http://www.hyundai.com/tr/tr/Services/Warranty/WarrantyPolicy/index.html

Yeni araç alan arkadaşlar güle güle, kazasız belasız kullansın, hayırlı olsun.

Zaten baskı balata, fren balatası türü şeyler garantiye girmez imalat hatası yoksa,ben ilk bakımdan sonra yetkiliye gitmedim boşa masraf, sanayide ustam var daha iyi bakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektrik_Mühendisi

quote:

4 aydir i20 1.4 sense otomatik kullaniyorum. Henuz 800 km deyim, ortalama yakit 9.5 lt de.

Kardeş aracın hayırlı olsun. Ben de otomatik düşünüyorum. Nasıl memnun musun ? . Vites geçişleri nasıl ? İ20 şanzıman sorunu var mı ? . Teşekkür ederim

Teşekkür ederim hocam. Ben cok memnunum, gecisler hic hissedilmiyor ( pegout 208 ve yaris e gore mukemmel geçişler) sadece biraz fazla yakiyor, diger arkadaslar daha iyi bilir ama otomatik olup az yakan otomobil de yok sanirsam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim hocam. Ben cok memnunum, gecisler hic hissedilmiyor ( pegout 208 ve yaris e gore mukemmel geçişler) sadece biraz fazla yakiyor, diger arkadaslar daha iyi bilir ama otomatik olup az yakan otomobil de yok sanirsam.

manuele göre otomatik olduğu halde daha az yakan araçlar var. hyundai bu konuda iyileştirmeye gitmesi şart

• quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

quote:

quote:

manuele göre otomatik olduğu halde daha az yakan araçlar var. hyundai bu konuda iyileştirmeye gitmesi şart

Megan 1.6 cvt nin manuelden az yaktığını söylüyor kullananlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

quote:

quote:

Megan 1.6 cvt nin manuelden az yaktığını söylüyor kullananlar.

Aynı şekilde tsi dsg ikiliside manuel vitese göre az yakıyor. çoğu markada bu yönde gelişmeler var

• dardanel811 kullanıcısına yanıt
    Hocam araç 4 ileri otomatik değil mi. Son viteste 100 km hızdayken motor devri kaç acaba? Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık arabaya sığmamaya başladık, i30cw düşünüyorum ikinci el eski kasa otomatik için bütçem olabilir, yeni kasa demeyin şu an alma durumum yok
    Çevrenizde otomatik 2011-2012 öncesi eski kasa otomatik vites i30cw kullanan varsa bana kaç ileri vitestir, yakış durumu nasıldır, kronik sorunu var mıdır gibi bilgilerinizi paylaşabilirseniz sevinirim, nette aradığımda çok şey bulamadım işin açıkçası. Başka markalara geçişi de çok düşünmüyorum, Hyundainin parça ve işçiliği nispeten benim için daha uygun görünüyor. Yukarda yazdıklarımla tezat olabilir ama durum böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

Hayırlı olsun..siz yol bilgisarına pek bakmayın, bu araç şehir içi 5.5-6 lt yakıt yakıyor..çok soğuk ve yoğun trafikte 6.5 lt civarında yakar.

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurmulazimoglu

Çok sefer ölçtüm. Benim 2012 1,4 cvvt otomatik yol bilgisayarının gösterdiğinden yaklaşık % 15 fazla yakıyor. Yani 6 gösteriyorsa 6,9-7 arası yakıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: BAT007

Merhaba hayırlı olsun.
    Olay söyle. Siz benzin alıp fulleyip muhtemelen trip km sini 0 yaptiniz. Sonra 500 metre gittiniz baktiniz. Zaten.500 metrede arabanin 100 km de sehir icinde ne yaktiginin degerini alamazsiniz ama i20 de soyle birsey var. Trip 0 yaptiktan sonra aracin 100 kmde ne yaktigini olcmeye başlıyor. Yani trip 100 km oldugunda baktiginiz deger dogru olacaktir. Trip 0 yapildiginda geriye dönük 100 km deki yakit tuketim degeri siliniyor bastan olcmeye başlıyor. 500 metrede de yokus yukari yada cok dur kalkli bir yol olduysa size ilk 500 metreyi gösterdiği icin fazla deger çıkmıştır. Trip 100 km olunca tekrar bakin derim. Araba 1/100 km yakit tuketimini tripe gore olcuyor çünkü

ilginiz için çok teşekkür ederim, dediğiniz doğru yeni sıfırladığım için değerler çok oynamıştı ama hani rolantide yükselmesi garip gelmişti, sanki rolantide anlık yakarı 25lt de yavaş avaş yükseltiyormuş gibi. deposu 45lt sanırım bunların, yaptığınız km'ler nasıl acaba? 1 depo ile kaç km şehir içi/şehir dışı?

• _JayMz_ kullanıcısına yanıt
    Ben sehir ici 30 krş da gördüm 35 de 40 da. Tamamen trafige ve kullanima bagli. Uzun yol sadece 1 kere Yalova'ya gittim hiz sabitleyici 100 e sabitledim genelde hiz sabitleyici ile korfezden sakin sakin gittim. 25 krş yaktı. En son trafikte cok kaldigim bir donemde 41 krş yakti. Anlayamıyorum 1.2 arabam eski Peugeot 206 1.4 aracim ile aynı yakiyor.
    Evlenecegim icin model dusurecegim arabayi satmam gerek nakit lazim oldu. Ilan acamadim araba 3 gündür kar altinda foto cekince atacagim. Ancak ilgilenen olursa ön bilgi icin yazayim
    2013 model
    11700 km de
    1.2 sense paket bilenler biliyor full olan paket. Navigasyonlu video playerlı olan model. Video player hareket halindeyken de aktif. Serviste aktif ettirdim.
    3.5 sene daha garantisi var uçar plazadan alinma ve 1 kere yıllık bakima girdi. Kaza boya değişen darbe bisey yok. Düşük km li modelli dizel araçlar ile takas dusunebilirim.
    piyasa degerlerinde 34000 istiyorum.

• 
Sayfa: önceki 12391240124112421243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.