Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1240. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12381239124012411242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: landscaper

quote:

Orijinalden alıntı: rsk7

quote:

Arkadaslar iyi gunler.... 2 yildir sorunsuz kullandigim hiz sabitleyici stabil calismiyor...

hiz sabitleyici devrede oldugu zaman el gazi ile hiz azaltmak yada artirmak istedigimde devreden cikiyor...

bazende hiz sabitleyici devreye hic girmiyor....

sorun neden kaynaklaniyordur sizce... servis garanti kapsamina sokarmi bu olayi (3 yil garantisi var)

Benzeri bende de bazen oluyor.
    1 ay önce ilk yıl sonu bakımına gittiğimde, söyledim. İlk kayıtta yazdırdım.
    Sonra bakımı yapan genç çocuğa sordum. İlk kaydı okumamış bile ve sırıttı, "ilk defa senden duyduk abi böyle bişey", dedi.

Daha sonra ustabaşına söyledim.
    O da okumamış kayıtta yazdırdığım problemleri ve sanırım tüm personel aynı eğitimi almıştı ki, o da sırıttı ve ekledi "ilk defa senden duydum bunu"

:)
    Ne yapayım,
    ben de hala hatırlayıp sırıtıyorum aynı problem tekrarladıkça.

Sanki debriyaja basınca hız sabitleyiciye sinyal gönderen swich bazen takılıyor gibi. Debriyaja basıp çekince düzeliyor.

ilk defa duydular da bakmadılar mı sorunu ne diye?

Hayır.
    Ustasının ve çırağının tepkileri, balıkçı pazarında hamsiyi gösterip "ustam bu torik mi?" diye soran müşteriye balıkçının yaklaşımı gibiydi.
    Dedim ya, eğitimlilerdi.

Çok uğraşmam lazımdı.
    Eşref günümdeydim.

Bu yaşımda kaç araba kaç servis gördüm.
    Bırakın halletmeyi, girişte doldurdukları problemler formunu okuyan tek bir eleman veya elemanına okutabilen bir yöneticiye rastlasam, duygulanır, ağlarım.
    Okunmadığını bildiğim için, mutlaka bakım yapılırken yanaşıp bi de ustaya anlatırım.
    Ama bu servise iki kere uğradım, elemanlar çok eğitimliler. Hepsi de benzer aşağılayıcı sırıtma eğitimi almışlar.
    Ha, bi üçüncü defa gidersem, o zaman kendime kendim de sırıtırım. :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar iyi gunler.... 2 yildir sorunsuz kullandigim hiz sabitleyici stabil calismiyor...

hiz sabitleyici devrede oldugu zaman el gazi ile hiz azaltmak yada artirmak istedigimde devreden cikiyor...

bazende hiz sabitleyici devreye hic girmiyor....

sorun neden kaynaklaniyordur sizce... servis garanti kapsamina sokarmi bu olayi (3 yil garantisi var)

Benzeri bende de bazen oluyor.
    1 ay önce ilk yıl sonu bakımına gittiğimde, söyledim. İlk kayıtta yazdırdım.
    Sonra bakımı yapan genç çocuğa sordum. İlk kaydı okumamış bile ve sırıttı, "ilk defa senden duyduk abi böyle bişey", dedi.

Daha sonra ustabaşına söyledim.
    O da okumamış kayıtta yazdırdığım problemleri ve sanırım tüm personel aynı eğitimi almıştı ki, o da sırıttı ve ekledi "ilk defa senden duydum bunu"

Ne yapayım,
    ben de hala hatırlayıp sırıtıyorum aynı problem tekrarladıkça.

Sanki debriyaja basınca hız sabitleyiciye sinyal gönderen swich bazen takılıyor gibi. Debriyaja basıp çekince düzeliyor.

ilk defa duydular da bakmadılar mı sorunu ne diye?

Hayır.
    Ustasının ve çırağının tepkileri, balıkçı pazarında hamsiyi gösterip "ustam bu torik mi?" diye soran müşteriye balıkçının yaklaşımı gibiydi.
    Dedim ya, eğitimlilerdi.

Çok uğraşmam lazımdı.
    Eşref günümdeydim.

Bu yaşımda kaç araba kaç servis gördüm.
    Bırakın halletmeyi, girişte doldurdukları problemler formunu okuyan tek bir eleman veya elemanına okutabilen bir yöneticiye rastlasam, duygulanır, ağlarım.
    Okunmadığını bildiğim için, mutlaka bakım yapılırken yanaşıp bi de ustaya anlatırım.
    Ama bu servise iki kere uğradım, elemanlar çok eğitimliler. Hepsi de benzer aşağılayıcı sırıtma eğitimi almışlar.
    Ha, bi üçüncü defa gidersem, o zaman kendime kendim de sırıtırım. :)

iyiymiş...

• Hyundai i20 mi servise bakıma verdim . Bakımdan önce navigasyonum çalışıyordu. Şimdi çalışmıyor. Kartı tanımıyor hatası veriyor ne olabilir acaba. İlla üzerindeki Micro SD cartlamı çalışır. yoksa herhangibir Micro SD kart olurmu.
  • Araca sonradan ekran ve navigasyon takılabiliyor mu? Ücreti ne kadar? Hyundai'nin sunduğu navigasyon güzel mi?
  • melih52 kullanıcısına yanıt
    Geri görüş kamerası çok işe yarıyor. Navigasyonu daha yeni öğrenmeye başlamışken bakıma verdim . Bir bakayım navigasyona dedim kartı tanımıyor. Serviste kartı değiştirmiş olabilirlermi diye şüphe ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oder -- 4 Şubat 2015; 22:52:59 >
  • oder O kullanıcısına yanıt
    Navigasyon almayı düşünüyorum ben de ancak fiyatı çok uçuk değilse orjinal ekran taktırabilirim.
  • Arkadaşlar 60bin bakımından yeni çıktım, debriyaj baskı balatayı da değiştirelim dediler serviste, ben de bitmiş mi dedim, kirlenmiş ses yapıyor ne kadar gideceği de belli değil değiştirelim dediler, 750tl fiyat verdiler, aracın hala 1 seneden biraz fazla garantisi var, fiyat konusunda bilgisi olan var mı? Son zamanlarda baskı balata değiştiren var mı?
    60bin ağır bakım 600tl + ön fren balataları 150tl
    Canıma okudu bu servisler yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotech

Arkadaşlar 60bin bakımından yeni çıktım, debriyaj baskı balatayı da değiştirelim dediler serviste, ben de bitmiş mi dedim, kirlenmiş ses yapıyor ne kadar gideceği de belli değil değiştirelim dediler, 750tl fiyat verdiler, aracın hala 1 seneden biraz fazla garantisi var, fiyat konusunda bilgisi olan var mı? Son zamanlarda baskı balata değiştiren var mı?
    60bin ağır bakım 600tl + ön fren balataları 150tl
    Canıma okudu bu servisler yahu

Bence hyundai servisi baskı balata için ucuz fiyat vermiş, değişim gereklimi ayrı konu, biryere daha gösterin.
    Ben renault servisinden logan 1.2 için 2000 tl fiyat almıştım , baskı balata değişimi için, sanayide 300 tl ye malettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomatik vitesin üzerinde hangi viteste olduğunu gösteren ışık yanmıyor. Dün akşam farkettim. Servise gitmeden halledebilir miyim bilen var mı? Teşekkürler.
  • ozgurmulazimoglu O kullanıcısına yanıt
    Gidiyim mi gitmeyim mi derken baktım sağ far lambası bugün patlamış paramparça olmuş. Otomatik vitesin içinde bir soket çıkmış onu yerine taktılar. Farın lambasını da değiştirdiler. Çok da borç çıkarmadılar. Herkese iyi günler hayırlı sürüşler.
  • şu arabanın markası wv olsa 70 bin fiyat cekerler. Arabanın tipi cokguzel, ozellikleri, ama önyargı bu aracı bitiriyor bence.
  • Arkadaşlar merhaba ben sıfır i20 almak üzere olan birisiyim (aslen abime!). Yeni tanıdık aracı. Style+ düşünüyoruz.
    Muhtemelen BU HAFTA bu iş netleşecek...

1) Kafamızda kalan iki soru işareti şunlar:
    Kasa değişimi sonrası acaba eski 1.2 motor ekstra bir performans sorunu yaşar mı?

Tecrübesi olan varsa çok faydalı olur yorumunuz. Son noktada sayılırız.

2) Yedek parça (hiç sanamıyorum ama!) pahalı demeye kalkışanlar oldu bu noktaya gelmişken midemizi bulandırdı???

3) Bir de bu noktaya gelmiş ve ilk defa sıfır araç alacak birisine (bize) neler tavsiye edersiniz? Nelere dikkat etmek lazım. Kandırılabileceğimiz bir şeyler...veya uyanık olabileceğimiz hususlar...pazarlık konusu...koparabileceğimiz şeyler bayiden...ileriye yönelik daha şimdiden almamız gereken önlemler (varsa) başka bayiler (Denizli'deyiz)....vs....

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Registered

şu arabanın markası wv olsa 70 bin fiyat cekerler. Arabanın tipi cokguzel, ozellikleri, ama önyargı bu aracı bitiriyor bence.

+1
  • Renk olarak seçeneği yokmu ,çamur rengi çok itici yakışmıyor.

• Arkadaşlar bende i20 almaya karar verdim . Aralık aylarında gerek liste fiyatında gerekse bayi fiyatlarinda bariz indirimler olduğunu biliyorum tabi bunu 2014 için kaçırdım ben. Şimdi sormak istediğim yıl içinde yakın bir tarihte kampanya falan olur mu? Şubat mart ayları araba almak icin doğru aylarmı? Hyundai genelde hangi aylarda fiyat kampanyası yapar? İstanbul da hangi bayii tavsiye edersiniz? .

• Aranızda Yeni i20 1.4 CRDİ kullanan var mı ? Yol sesi, kabin sessizliği ve motor sessizliği konuları nasıl ? Jump olanı test ettim çok beğenmedim açıkcası. 1.2 style daha sessizdi.
  • HYUNDAİ i20 D-CVVT benzin tüketimi Şehir içi 6.7 litre sizce nasıl. Benzini Opet ten alıyorum. Shell in benzini daha fazla yol yapıyor diyorlar doğrumu. bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
  • arkadaşlar merhaba, hafta içi ikinci el 2012 makyajlı kasa sense 1.4 crdi araç alıp aranıza katıldım diyebilirim. iş dolayısıyla çok kullanamadım aracı ama, sormak istediğim bir konu var,
    dün depoyu fulledim, 500m sonra eşimin eczaneye uğraması gerekiyordu, neyse ben bekledim araç içinde, araç rolantide, 5dk falan bekledim. Neyse, ortalama tüketim ekranındaydı, 20lere kadar çıktı 5 dkda.. ışıklarda falan beklerken rolantide olsun bu kadar fazla mı yakıt tüketiyor bu araç? sonra ortalama düşürcez diye uğraşıyoruz, psikolojik baskı oluyor üstümde. bilgisi olan yada dikkatini çeken var mı arkadaşlar? normal mi bu ve yol bilgisayarı genel olarak doğru tahmin yapar mı bu araçta? şimdiden çok teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _JayMz_ -- 13 Şubat 2015; 11:28:27 >
  • Herkese iyi forumlar 7-8 aylık araç arayışımdan sonra bir bankacı ablamdan 2009 1.2 motor i20sini satmaya ikna edip ay sonu inşallah aracı satın alacağım aracı 2 kere kullanma fırsatım olmuştu ama arabadan çok anlamıyorum birde ilk aracım olacak 2 sorum var sizlere yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler aracın gaz pedalında bi sıkıntı var basıyorum araç kalkmıyor 1-2 kere stop ettirdim sorduğumda başkalarıda aynısını demiş kendisine ne gibi bir problem olabilir debriyaj gaz pedalının 2sinden birinde var birşey ama dediğim gibi anlamıyorum ben belki duyanınız olmuştur..2. sorum ise bu aracı alırken servise götüreceğim 109binde araç 3 kaza var 400 500 liralık yani ciddiyetli birşey değil servisle birlikte ben araçta nelere dikkat edeyim şurasına burasına şu noktasına bak dediğiniz birşey var mı onlar ailecek sıkıntısız kullanıyor ama benim özellikle nelerine dikkat etmem lazım inşllah cevaplarsınız bende sorularımın çözümünü bulurum.Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: horoz28

Herkese iyi forumlar 7-8 aylık araç arayışımdan sonra bir bankacı ablamdan 2009 1.2 motor i20sini satmaya ikna edip ay sonu inşallah aracı satın alacağım aracı 2 kere kullanma fırsatım olmuştu ama arabadan çok anlamıyorum birde ilk aracım olacak 2 sorum var sizlere yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler aracın gaz pedalında bi sıkıntı var basıyorum araç kalkmıyor 1-2 kere stop ettirdim sorduğumda başkalarıda aynısını demiş kendisine ne gibi bir problem olabilir debriyaj gaz pedalının 2sinden birinde var birşey ama dediğim gibi anlamıyorum ben belki duyanınız olmuştur..2. sorum ise bu aracı alırken servise götüreceğim 109binde araç 3 kaza var 400 500 liralık yani ciddiyetli birşey değil servisle birlikte ben araçta nelere dikkat edeyim şurasına burasına şu noktasına bak dediğiniz birşey var mı onlar ailecek sıkıntısız kullanıyor ama benim özellikle nelerine dikkat etmem lazım inşllah cevaplarsınız bende sorularımın çözümünü bulurum.Teşekkürler.

aracın gaz pedalına biraz fazla basmanız gerekiyor..araçların debriyaj-gaz tepki noktaları farklı olabilir...ben yerinizde olsam asla servise gitmem,servis detaylı ekspertiz için 250-300 tl istiyor yaptıkları hiç bişey yok...şimdi heryerde oto ekspertiz merkezleri açıldı insanlar 250.000 tl lik aracı bile buralarda ekspertiz yaptırıyor..80-100 tl gibi bir para alıyorlar aracın motor dyno testinden,alt takım,boya,fren vs herşeyine bakıyorlar, size dosya halinde 5-6 sayfalık ekspertiz raporu veriyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12381239124012411242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.