Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ 433 ÜYE ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
27.817
Cevap
159
Favori
1.641.274
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Hyundai >> HYUNDAİ i20 KULÜBÜ 433 ÜYE ANA KONU
Giriş
      77 Mesaj
      28 Ocak 2015 16:26:50
      bende 2013 1.2 jump ile aranızdayım iyi paylaşımlar :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abuç -- 28 Ocak 2015; 16:30:01 >
      |
      |

TOPRAK 58,SOFRA 38,MEKAN 40,VATAN TÜRKİYE !

YARI DALGALI OLMAMALI DENİZ,
      YA DURMALI YA KUDURMALI.
      SONUNA KADAR GİRMELİ HANÇER,
      YA KININDAN HİÇ ÇIKMAMALI
    • Binbaşı
      1229 Mesaj
      28 Ocak 2015 18:54:02
      Arkadaşım i20 blue drive dizel aracını satıyor, internette bu araç hakkında bilgi yok, blue drive hakkında bilgi verecek arkadaş var mı aracın km si 60000 ne gibi masraflar yapma ihtimalim var, triger zincirlimi ?...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      28 Ocak 2015 19:19:39

merhaba fabrika çalışanı olarak bu konuya cvp yazmadan edemedim bundan 15-20 sene önceki hyundailer için teneke diyebiler belki ama bugün tam tersi başka bir otomobil fabrikasında da çalıştım başka markaların servislerinde de şunu kesin söylüyorum dış sac her markada aynı kalınlıkta ve hyundai bügün çelik üretiminde dünya liderliğine oynuyor kendi çeliğini kendi yapıyor ki bu bile bi artı iç şaseye gelirsek ki önceki kasadan kat kat üstün önceki kasa ncap testinden 5 yıldız almıştı hyundaiye binmeden çamur atmak kolay her aracın artısı eksisi mutlaka var araç içinize sindikten sonra kimseye kulak asmamak lazım önemli olan bu başkası kullanmayacak kendiniz kullanacaksınız.
      |
      |
      melih52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      19 Mesaj
      28 Ocak 2015 21:49:30
      Merhaba arkadaşlar, yeni i20 aracımı bu ay başında teslim aldım. Araçtan genel olarak çok memnunum, ancak aracın saati ilk açılışta yanlış gösteriyor daha sonra düzeliyor. Benzer sorun yaşayan var mı? Bu sorun neden kaynaklanabilir ve çözümü nedir?

• Teğmen
      105 Mesaj
      28 Ocak 2015 21:59:27

quote:

Orijinalden alıntı: raskolnn

Merhaba arkadaşlar, yeni i20 aracımı bu ay başında teslim aldım. Araçtan genel olarak çok memnunum, ancak aracın saati ilk açılışta yanlış gösteriyor daha sonra düzeliyor. Benzer sorun yaşayan var mı? Bu sorun neden kaynaklanabilir ve çözümü nedir?

Aynı sorunu bütün yeni i20 sahipleri yaşıyor eğer navigasyonu açıp kapatırsan saat düzeliyor. Çözüm şu an yok.
      |
      |
      Bahsedilenler: raskolnn

İlk arabam Hyundai İ20 1.2 Elite Blue....En Büyük Fenerbahçe......Tokatlı olmak ayrıcalıktır......
    • Onbaşı
      19 Mesaj
      28 Ocak 2015 22:23:01
      Teşekkürler yanıt için, sanırım kontağı kapatınca teybi besleyecek bir güç kaynağı yok. Ama sadece saatin bozulup tarihin bozulmaması ilginç. Servise sordum RDS otomatik modundan saati çıkarın dediler. Onu yapmak için genel ayarlar menüsüne girmek gerek o da şifre istiyor. Söküp üretici firmaya göndermek gerekebilirmiş. Basit bir sorun içinde teybi söktürmeye gerek yok dedim. Firmanın sitesine sorunu yazdım cevap bekliyorum bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raskolnn -- 28 Ocak 2015; 22:24:00 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      515 Mesaj
      28 Ocak 2015 23:23:50
      Merhaba arkadaşlar benim de bir sorun olacak. Geçtiğimiz ramazan bayramından önce 2014 i20 sense almıştık. Sorunum mesela 2. vitesde biraz hızlı gidince araba 1. vitese geçmiyor. Mesela ışıklara yaklaşınca 3den 2 ye atıyorum. 2den de 1 atıp o şekil frenleme yapıyorum fakat 2den 1e geçmiyor. Zor geçiyor. Acaba dişlileri mi bozuldu ( babam biraz sert kullanıyor), yoksa arabanın kendi koruması mı ?

MSI GL62M 7RD ///// Iphone 8 Plus 64 Gb
    • Yüzbaşı
      425 Mesaj
      28 Ocak 2015 23:37:46
      quote:

Orijinalden alıntı: KingdeviL

Merhaba arkadaşlar benim de bir sorun olacak. Geçtiğimiz ramazan bayramından önce 2014 i20 sense almıştık. Sorunum mesela 2. vitesde biraz hızlı gidince araba 1. vitese geçmiyor. Mesela ışıklara yaklaşınca 3den 2 ye atıyorum. 2den de 1 atıp o şekil frenleme yapıyorum fakat 2den 1e geçmiyor. Zor geçiyor. Acaba dişlileri mi bozuldu ( babam biraz sert kullanıyor), yoksa arabanın kendi koruması mı ?

Ustad hic bir aracta 2 den bire hareket halinde iken(10km uzeri) çok kolay geçmez hatta bazilarinda hareket halinde hiç gecmiyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

HYUNDAİ i20 1.2 D-CVVT SENSE 2013
      HYUNDAİ İ20 1.2 STYLE+PAN 2016
    • Yüzbaşı
      515 Mesaj
      29 Ocak 2015 00:07:23
      quote:

Orijinalden alıntı: muallim_25

quote:

Ustad hic bir aracta 2 den bire hareket halinde iken(10km uzeri) çok kolay geçmez hatta bazilarinda hareket halinde hiç gecmiyor...

Anladım teşekkür ederim. Sanki ilk zamanlar geçiyordu gibime geliyor. Belki ben yanılıyorumdur. Tekrardan teşekkürler. Araçta sorun olmadığına sevindim.
      |
      |

MSI GL62M 7RD ///// Iphone 8 Plus 64 Gb

• Binbaşı
      1032 Mesaj
      29 Ocak 2015 01:36:01
      quote:

Orijinalden alıntı: beo59

İyi günler arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 5 günlük bir i20 kullanıcısıyım. Aracım 1,2 elite panorama 46.000,00 TL.ye aldım. Sizce fiyat nasıl.

hayırlı olsun, bende aynısından almak istiyorum. Kasko + trafik sigortası ne kadara maal oldu?

panoramik tavan nasıl memnun kaldınız mı? Aracın fotosunu paylasırsmısınız?

Asus X550JX-XX171D + Playstation 4 + Samsung 48J5570 + WL TOYS V911
      Samsung S4 + 16GB 3GS İPHONE JB + 16 GB NEW İPAD
      ASUS M4A79XTD EVO, AMD PHENOM X4 965 3.4 GHZ, SAPPHİRE HD 5770, Kingston 4GB (2*2GB) KIT Hyperx DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram, 1 TB SEAGATE,32MB SATA 7200RPM, Samsung 23" S23N350, THERMALTAKE VI15021W2E M9 500W,
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      29 Ocak 2015 08:30:43
      quote:

1. Vitese zor geçmesi çok normal ,birçok farklı araç kullandım hepsi aynısıydı

• Er
      2 Mesaj
      29 Ocak 2015 09:21:14
      quote:

Orijinalden alıntı: Registered

quote:

Orijinalden alıntı: beo59

İyi günler arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 5 günlük bir i20 kullanıcısıyım. Aracım 1,2 elite panorama 46.000,00 TL.ye aldım. Sizce fiyat nasıl.

hayırlı olsun, bende aynısından almak istiyorum. Kasko + trafik sigortası ne kadara maal oldu?

panoramik tavan nasıl memnun kaldınız mı? Aracın fotosunu paylasırsmısınız?

Sağolun trafik sigortası araç fiyatına dahil bayi yatırdı tam hatırlamıyorum ama 295,00 TL. idi galiba, kasko ise 700,00 TL.
      Panoramik tavan perde açıkken aracın içi daha ferah ayrıca aracın görüntüsüne kattığı artı değer var gayet hoş olmuş. Havalar biraz yağmurlu bi ara yıkattığımda fotoları koyarım.
      |
      |

• Onbaşı
      16 Mesaj
      29 Ocak 2015 12:01:35

2004 model Citroen C3 kullandım 4,5 yıl. Aynı şekilde 1. vitese zor geçerdi. Hız ne kadar düşerse o kadar kolaylaşırdı geçmesi. Misal 7-8 km ve altındaki hızlarda. Sanırım debriyajın mantığı ile alakalı normal bir durum bu :) Bence 2 den 1 e atmaktansa boşa alman daha iyi olur.
      |
      |
      ufuk-34JD58 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      50 Mesaj
      29 Ocak 2015 14:05:42
      quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

Normalde hasari olmamis olsa ortalama 28.000-30.000 tl civarina cok rahat satilir..anladigim kadariyla aracta 4 parca degisen var..sistemde toplam hasar kaydiniz ne kadar gorunuyor?

Şimdi bulabildim 3 ayrı kazada toplam 3000 tl hasar var.Yan sürücü tarafı kapı orjinaliyle değişti.Arka tampon orjinaliyle değişti.Ön tampon ve çamurluk orjinaliyle değişti.2011 model 1.4 crdi 40 000 de.Tüm bakımları yetkili serviste yapıldı.

HYUNDAİ İ20 1.4 CRDİ
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      29 Ocak 2015 14:33:24
      quote:

Orijinalden alıntı: muratpotur

quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

Normalde hasari olmamis olsa ortalama 28.000-30.000 tl civarina cok rahat satilir..anladigim kadariyla aracta 4 parca degisen var..sistemde toplam hasar kaydiniz ne kadar gorunuyor?

Şimdi bulabildim 3 ayrı kazada toplam 3000 tl hasar var.Yan sürücü tarafı kapı orjinaliyle değişti.Arka tampon orjinaliyle değişti.Ön tampon ve çamurluk orjinaliyle değişti.2011 model 1.4 crdi 40 000 de.Tüm bakımları yetkili serviste yapıldı.

Okadar hasar 3000 tl tutması çok ilginç.

|
      |

• Onbaşı
      36 Mesaj
      29 Ocak 2015 20:25:34
      Sabah normal bir şekilde park ettiğim aracım, şimdi kontağı çeviriyorum çalışmıyor. Öksürük gibi bir ses geliyor ama katiyen çalışmıyor. Nedendir sizce :(

• Yüzbaşı
      635 Mesaj
      29 Ocak 2015 21:11:50

Aracinizin yasini km sini bilmiyorum ama, kontagi cevirdiginizde motor cevirmiyorsa aku bitmis olabilir.

|
      |
      Wesley1010 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Onbaşı
      36 Mesaj
      29 Ocak 2015 21:20:58
      6000 km.de ama akü problemi yok çünkü marş dönüyor ama almıyor

• Yüzbaşı
      635 Mesaj
      29 Ocak 2015 21:21:50

Hocam bizim kasim ayinda aldigimiz araci 3 farkli ustaya gosterdik..bagaj kapaginda el buyuklugunde bir yerde boya var, kaskodan yaptirilmis 1000 tl hasar cikiyor..normalde bir tamponu degistiriyorlar 2000-2500 tl hasar kaydicikariyorlar...sizin bu kadar parca degisimine oranla hasar kaydi oldukca uggun..araciniz ortalama 24.000-25.000 tl eder gibime geliyor..birkac galericiye ugrayip fiyat konusunda yardim alabilirsiniz.

|
      |
      muratpotur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      635 Mesaj
      29 Ocak 2015 21:26:18

Bu tarz durumlarda bem aklima birkac olasilik geliyor..akude sorun yoksa mars motorunda bir sorun olabilir yada arac benzinliyse bujilerle ilgili bir durum olabilir..arac hala calismiyorsa tarin servisi arayip yardim alabilirsiniz.

|
      |
      Wesley1010 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hızlı Cevap

Reklamlar
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
nice türkiye
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
millenicom;internet;servis
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.