Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1238. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.964.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12361237123812391240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar Merhaba bir konuda bilginiz almak istedim. bir yakinimdan araba alacağım 2007 model Hyundai Getz 1.5 dizel. Getz hakkında hiç bilgim yok, bu araçta Abs var mıdır ben sorduğumda ESP var Abs yok dedi ne kadar dogrudur, 3 mu yoksa 4 silindir midir, şehir içi ne kadar yakar şehir dışı ne kadar yakar. Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar Merhaba bir konuda bilginiz almak istedim. bir yakinimdan araba alacağım 2007 model Hyundai Getz 1.5 dizel. Getz hakkında hiç bilgim yok, bu araçta Abs var mıdır ben sorduğumda ESP var Abs yok dedi ne kadar dogrudur, 3 mu yoksa 4 silindir midir, şehir içi ne kadar yakar şehir dışı ne kadar yakar. Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: aayineben

Arkadaslar Merhaba bir konuda bilginiz almak istedim. bir yakinimdan araba alacağım 2007 model Hyundai Getz 1.5 dizel. Getz hakkında hiç bilgim yok, bu araçta Abs var mıdır ben sorduğumda ESP var Abs yok dedi ne kadar dogrudur, 3 mu yoksa 4 silindir midir, şehir içi ne kadar yakar şehir dışı ne kadar yakar. Teşekkür ederim

2007 model getzler 4 silindirli. 3 silindirli olanın kapısında crdi yazar 4 silindirli olanın ise arkasında. 3 silindirli olanın sis lambası arka kısımda köşededir. 4 silindirli olanın ise sis ortada. 3 silindirli olanın ön farları 4 silindirliye göre daha köşelidir. 3 silindirlinin motorunda 12valf yazar. Hiçbir getzde esp bulunmaz. Eps vardır elektrik destekli direksiyon. Esp ile karıştırılır. Getz euro NCAP ta eski kriterlere göre 4 yıldız almıştır. Atak güzel bir araçtır ama virajlara pek gelmez. Abs li olanı tavsiye ederim. Öncelikle esp olan araçta mutlaka abs olur bunu unutmayın. Almadan önce expertiz yaptırın.

• çok teşekkür ederim @mimyapı arkadaşım verdiğin bilgiler nedeniyle. Peki bu araçta abs olmama ihtimali var mı? eğer yoksa ve bu özelliği opsiyonel olarak koyuyorlarsa kafayı yemişler 2003 araçta bile abs varken 2007 araçta yok. Neyse 2 aydır araç arıyorum kazasız değişensiz boyasız ancak bunu bulabildim abs olmasa da alacagım ne yapalım. Teşekkürler yeniden,, yakıt hakkında herhangi bir veri yazmamışsınız onu da alınca kendim hesaplarım artık.
  • Arkadawlar bana belki soveceksiniz ama buyuk forumdonanim ailesinden yardim istiyorum..Hayirlisiysa kendi aracim 2005 corsayi satacagim hafta basinds...baktigim arac astra idi fakat i20 troy lara baktim gercekten disaridan guzel..disaridan guzelde birde ici...?simdi sizden yardim talep ediyorum...2011 model 42 binde 32850 bintl otomatik (1.4 ccvt mode on) arac var..sizce fiyat nasil..vurdusu kirdisi yok gozukuyor..bu arac genel anlamda nasildir..corsadan sonra rahat edeemiyim. 182×110 bir insan sigar mi :) benzin sarfiyati nedir..parcasi ucuz mudur? Kisaca onemli bilgileri verirseniz cok mutesekkir olacagim..
    Iyi forumlar...Ayrica kusura bakmayin tam sayfalara bakamadim gercekten fazla..genel bir aciklama varsa paylasabilirsiniz benimle..

• quote:

Orijinalden alıntı: kaiser_1453

Arkadawlar bana belki soveceksiniz ama buyuk forumdonanim ailesinden yardim istiyorum..Hayirlisiysa kendi aracim 2005 corsayi satacagim hafta basinds...baktigim arac astra idi fakat i20 troy lara baktim gercekten disaridan guzel..disaridan guzelde birde ici...?simdi sizden yardim talep ediyorum...2011 model 42 binde 32850 bintl otomatik (1.4 ccvt mode on) arac var..sizce fiyat nasil..vurdusu kirdisi yok gozukuyor..bu arac genel anlamda nasildir..corsadan sonra rahat edeemiyim. 182×110 bir insan sigar mi :) benzin sarfiyati nedir..parcasi ucuz mudur? Kisaca onemli bilgileri verirseniz cok mutesekkir olacagim..
    Iyi forumlar...Ayrica kusura bakmayin tam sayfalara bakamadim gercekten fazla..genel bir aciklama varsa paylasabilirsiniz benimle..

Mode OV yaziyor arkadaslar kusura bakmayin :)

• quote:

çok teşekkür ederim @mimyapı arkadaşım verdiğin bilgiler nedeniyle. Peki bu araçta abs olmama ihtimali var mı? eğer yoksa ve bu özelliği opsiyonel olarak koyuyorlarsa kafayı yemişler 2003 araçta bile abs varken 2007 araçta yok. Neyse 2 aydır araç arıyorum kazasız değişensiz boyasız ancak bunu bulabildim abs olmasa da alacagım ne yapalım. Teşekkürler yeniden,, yakıt hakkında herhangi bir veri yazmamışsınız onu da alınca kendim hesaplarım artık.

Esp de yoktur onda eps vardır getzlerde abs çok yok zaten yıl ilerledikçe hatta iyice azaldı. dizel getz ben tavsiye ederim 3-4 sene kullandım görüş açısı çok geniştir ,sorun çıkarmaz kasislerde serttir baya bi canınızı sıkar, çok ataktır ben kullanırken 5 civarı yakıyordum.
  • kaiser_1453 kullanıcısına yanıt
    Konfor olarak tüm b sınıfı rakipleri gibi, iç mekan olarak geniştir, corsa'yı aratmaz hatta dingil mesafesi daha geniş buda iç mekana yansıyor.
    Tüketim olarak otomatik 1.4 için 8 9lt arasına ortalama yakarsınız.
    Mode ov adında paket yoktur, ilanı açan kişi otomatik vitesi belirtmek için OV yazmıştır. mode paketi orta pakettir, donanımları ihtiyacınızı karşılıyorsa alınır.
    Yedek parça ve periyodik bakımı rakiplerinden çok farklı değil ama vw kadar da pahalı değil.
  • enemy kullanıcısına yanıt
    Sağol arkadaşım teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, bilgin varsa şunu da izah edebilir misin zahmet olmazsa, 2007 model 1.5 dizel Getz için, classic, gl active bir de vgt diye çeşitleri var. Bunlar ne anlama geliyor farkları nedir hepsi dizel sonucta. Ayrıca şunu da söyleyeyim alacağım araç 120 bin de boyasiz değişensiz, doktordan alacağım abimin is yerinden 21 bin istiyor inmıyor da :( ne yapayım

• quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Konfor olarak tüm b sınıfı rakipleri gibi, iç mekan olarak geniştir, corsa'yı aratmaz hatta dingil mesafesi daha geniş buda iç mekana yansıyor.
    Mode ov adında paket yoktur, ilanı açan kişi otomatik vitesi belirtmek için OV yazmıştır. mode paketi orta pakettir, donanımları ihtiyacınızı karşılıyorsa alınır.
    Yedek parça ve periyodik bakımı rakiplerinden çok farklı değil ama vw kadar da pahalı değil.

Mode,Prime Falan Var ya bunlarda sıralaması ne bunların..yıllara göre de değişiklik oluyor mu?
  • quote:

quote:

Mode,Prime Falan Var ya bunlarda sıralaması ne bunların..yıllara göre de değişiklik oluyor mu?

Team, mode, prime, prime plus sanırım 2011 yılında böyleydi, paketlerin içeriği çok değişti. bir dönem anahtarsız giriş ve anahtarsız çalıştırılabilen i20 bile üretilmişti.
    Araçların donanımlı donanımsız olduğunu şu farklardan anlarsınız.

Donanımsız aracın genel donanımları
    sis farı olmaz
    jantlar kapaktır
    kapı kolları ve aynalar boyasızdır
    direksiyonda tuş bulunmaz ve deri kaplı değildir
    dijital klima yoktur
    yan ve perde hava yastığı yoktur

Bunların hepsi bulunan araçlar full donanım olarak geçer style, prime plus, elite full paketler bunlardır.

• quote:

quote:

quote:

Team, mode, prime, prime plus sanırım 2011 yılında böyleydi, paketlerin içeriği çok değişti. bir dönem anahtarsız giriş ve anahtarsız çalıştırılabilen i20 bile üretilmişti.
    Araçların donanımlı donanımsız olduğunu şu farklardan anlarsınız.

Donanımsız aracın genel donanımları
    sis farı olmaz
    jantlar kapaktır
    kapı kolları ve aynalar boyasızdır
    direksiyonda tuş bulunmaz ve deri kaplı değildir
    dijital klima yoktur
    yan ve perde hava yastığı yoktur

Bunların hepsi bulunan araçlar full donanım olarak geçer style, prime plus, elite full paketler bunlardır.

Anladım..Çok Teşekkür Ederim..İyi Günler

• quote:

Sağol arkadaşım teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, bilgin varsa şunu da izah edebilir misin zahmet olmazsa, 2007 model 1.5 dizel Getz için, classic, gl active bir de vgt diye çeşitleri var. Bunlar ne anlama geliyor farkları nedir hepsi dizel sonucta. Ayrıca şunu da söyleyeyim alacağım araç 120 bin de boyasiz değişensiz, doktordan alacağım abimin is yerinden 21 bin istiyor inmıyor da :( ne yapayım

2006 model öncesi dizel getzler 3 silindirli ve 82 hp idi. Daha sonra çıkan getzler 4 silindirli ve normal turbolu 88 hp ve vgt turbolu 110 hp olarak çıktı ayrıca 3 silindirlilerin trigeri plastik 4 silindirlilerin ise zincirdir. Bende i20 1.2 den önce 2005 model 82 hp lik versiyonu vardı çok ataktı. Şuan ki aracımdan daha ataktı ama i20gibi güven vermiyordu. Bence 2007 model 120000 deki dizel getze o fiyat fazla. O fiyata 2009-2010 daha düşük kmli bulunabilir. İ20 ve getzi kullanmış biri olarak i20 yi tavsiye ederim. Sen getzi 120000 de alıp 150000 de satmak istediğin zaman modelide 2007 olduğundan dolayı çok zarar edersin. Ben şahsen dizel getz alsam 60-70000 km aralığına bakardım. Birde bakımlı olmasına dikkat edin

• mimyapı M kullanıcısına yanıt
    vallaha hocam güzel diyorsun da, 60-70 bin aralığındaki 2007 model getzler 26-27 bin tl çekiyorlar, piyasa alt üst olmuş o kadar param yok malesef, onu da geçin 170-200 bin km deki araçlara bile 22-24 bin tl çekiyorlar sinir bozucu bir durum. allahtan hayırlısı diyelim nasip artık.
  • quote:

hocam donanım farklılıkları var onlarda ama motorlar aynı hepsinde hepsi vgt donanım farklar ne olabilir dersen tol bilgisayarı, elektrikli ayna,elektrikli camlar ön arka, sis farı sunroof, 2 hava yastıgı , abs olabilir bunlardan hangileri var bak ona göre aldığın paketin doluluğunu anlayabilirsin motorda 2 opsiyon var 88 ve 110bg ama 110 bg bulmak zor baya absli getzde pek yok.

fiyat konusunda birşey diyemeyeceğim ama zaten getz dışında o fiyatlaral dizel alternatif yok .

• Araçlara zam gelmiş..
  • Bir tek bizim maaslara zam gelmiyor zaten.

• Yeni i20nin direksiyonu dönüşlerden sonra direksiyonu serbest bıraktığımızda kendini düzlemiyor mu bir inceleme yazısında gözüme çarptı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar iyi gunler.... 2 yildir sorunsuz kullandigim hiz sabitleyici stabil calismiyor...

hiz sabitleyici devrede oldugu zaman el gazi ile hiz azaltmak yada artirmak istedigimde devreden cikiyor...

bazende hiz sabitleyici devreye hic girmiyor....

sorun neden kaynaklaniyordur sizce... servis garanti kapsamina sokarmi bu olayi (3 yil garantisi var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi landscaper -- 2 Şubat 2015; 10:22:32 >
  • Bugun 2014 model i20 1.2 motor style panaromik cam tavanlı aracımı maltepe şubeden aldım. İlk izlenimim gayet iyi araç çok şık ve çok konforlu yol tutuşu çok iyi ivmelenmesi de bana çok iyi geldi 1.2 motora göre. Yakıt tüketimini merak edıyordum daha motor tam açılmamış olmasına rağmen 200km karma tüketimde ortalama 7lt. Kadranda Depo hala full gosterıyor 200 km yol katetmiş olmama rağmen. Açıkçası ilk izlenimim gayet iyi gidin bir test sürüşü yapın kararı kendiniz vereceksiniz zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12361237123812391240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.