Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1237. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.262
Cevap
201
Favori
1.964.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12351236123712381239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende 2013 1.2 jump ile aranızdayım iyi paylaşımlar :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abuç -- 28 Ocak 2015; 16:30:01 >
  • Arkadaşım i20 blue drive dizel aracını satıyor, internette bu araç hakkında bilgi yok, blue drive hakkında bilgi verecek arkadaş var mı aracın km si 60000 ne gibi masraflar yapma ihtimalim var, triger zincirlimi ?...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • melih52 kullanıcısına yanıt
    merhaba fabrika çalışanı olarak bu konuya cvp yazmadan edemedim bundan 15-20 sene önceki hyundailer için teneke diyebiler belki ama bugün tam tersi başka bir otomobil fabrikasında da çalıştım başka markaların servislerinde de şunu kesin söylüyorum dış sac her markada aynı kalınlıkta ve hyundai bügün çelik üretiminde dünya liderliğine oynuyor kendi çeliğini kendi yapıyor ki bu bile bi artı iç şaseye gelirsek ki önceki kasadan kat kat üstün önceki kasa ncap testinden 5 yıldız almıştı hyundaiye binmeden çamur atmak kolay her aracın artısı eksisi mutlaka var araç içinize sindikten sonra kimseye kulak asmamak lazım önemli olan bu başkası kullanmayacak kendiniz kullanacaksınız.
  • Merhaba arkadaşlar, yeni i20 aracımı bu ay başında teslim aldım. Araçtan genel olarak çok memnunum, ancak aracın saati ilk açılışta yanlış gösteriyor daha sonra düzeliyor. Benzer sorun yaşayan var mı? Bu sorun neden kaynaklanabilir ve çözümü nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskolnn

Merhaba arkadaşlar, yeni i20 aracımı bu ay başında teslim aldım. Araçtan genel olarak çok memnunum, ancak aracın saati ilk açılışta yanlış gösteriyor daha sonra düzeliyor. Benzer sorun yaşayan var mı? Bu sorun neden kaynaklanabilir ve çözümü nedir?

Aynı sorunu bütün yeni i20 sahipleri yaşıyor eğer navigasyonu açıp kapatırsan saat düzeliyor. Çözüm şu an yok.
  • Teşekkürler yanıt için, sanırım kontağı kapatınca teybi besleyecek bir güç kaynağı yok. Ama sadece saatin bozulup tarihin bozulmaması ilginç. Servise sordum RDS otomatik modundan saati çıkarın dediler. Onu yapmak için genel ayarlar menüsüne girmek gerek o da şifre istiyor. Söküp üretici firmaya göndermek gerekebilirmiş. Basit bir sorun içinde teybi söktürmeye gerek yok dedim. Firmanın sitesine sorunu yazdım cevap bekliyorum bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raskolnn -- 28 Ocak 2015; 22:24:00 >
  • Merhaba arkadaşlar benim de bir sorun olacak. Geçtiğimiz ramazan bayramından önce 2014 i20 sense almıştık. Sorunum mesela 2. vitesde biraz hızlı gidince araba 1. vitese geçmiyor. Mesela ışıklara yaklaşınca 3den 2 ye atıyorum. 2den de 1 atıp o şekil frenleme yapıyorum fakat 2den 1e geçmiyor. Zor geçiyor. Acaba dişlileri mi bozuldu ( babam biraz sert kullanıyor), yoksa arabanın kendi koruması mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KingdeviL

Merhaba arkadaşlar benim de bir sorun olacak. Geçtiğimiz ramazan bayramından önce 2014 i20 sense almıştık. Sorunum mesela 2. vitesde biraz hızlı gidince araba 1. vitese geçmiyor. Mesela ışıklara yaklaşınca 3den 2 ye atıyorum. 2den de 1 atıp o şekil frenleme yapıyorum fakat 2den 1e geçmiyor. Zor geçiyor. Acaba dişlileri mi bozuldu ( babam biraz sert kullanıyor), yoksa arabanın kendi koruması mı ?

Ustad hic bir aracta 2 den bire hareket halinde iken(10km uzeri) çok kolay geçmez hatta bazilarinda hareket halinde hiç gecmiyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muallim_25

quote:

Merhaba arkadaşlar benim de bir sorun olacak. Geçtiğimiz ramazan bayramından önce 2014 i20 sense almıştık. Sorunum mesela 2. vitesde biraz hızlı gidince araba 1. vitese geçmiyor. Mesela ışıklara yaklaşınca 3den 2 ye atıyorum. 2den de 1 atıp o şekil frenleme yapıyorum fakat 2den 1e geçmiyor. Zor geçiyor. Acaba dişlileri mi bozuldu ( babam biraz sert kullanıyor), yoksa arabanın kendi koruması mı ?

Ustad hic bir aracta 2 den bire hareket halinde iken(10km uzeri) çok kolay geçmez hatta bazilarinda hareket halinde hiç gecmiyor...

Anladım teşekkür ederim. Sanki ilk zamanlar geçiyordu gibime geliyor. Belki ben yanılıyorumdur. Tekrardan teşekkürler. Araçta sorun olmadığına sevindim.

• quote:

Orijinalden alıntı: beo59

İyi günler arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 5 günlük bir i20 kullanıcısıyım. Aracım 1,2 elite panorama 46.000,00 TL.ye aldım. Sizce fiyat nasıl.

hayırlı olsun, bende aynısından almak istiyorum. Kasko + trafik sigortası ne kadara maal oldu?

panoramik tavan nasıl memnun kaldınız mı? Aracın fotosunu paylasırsmısınız?
  • quote:

1. Vitese zor geçmesi çok normal ,birçok farklı araç kullandım hepsi aynısıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: Registered

quote:

Orijinalden alıntı: beo59

İyi günler arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 5 günlük bir i20 kullanıcısıyım. Aracım 1,2 elite panorama 46.000,00 TL.ye aldım. Sizce fiyat nasıl.

hayırlı olsun, bende aynısından almak istiyorum. Kasko + trafik sigortası ne kadara maal oldu?

panoramik tavan nasıl memnun kaldınız mı? Aracın fotosunu paylasırsmısınız?

Sağolun trafik sigortası araç fiyatına dahil bayi yatırdı tam hatırlamıyorum ama 295,00 TL. idi galiba, kasko ise 700,00 TL.
    Panoramik tavan perde açıkken aracın içi daha ferah ayrıca aracın görüntüsüne kattığı artı değer var gayet hoş olmuş. Havalar biraz yağmurlu bi ara yıkattığımda fotoları koyarım.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    2004 model Citroen C3 kullandım 4,5 yıl. Aynı şekilde 1. vitese zor geçerdi. Hız ne kadar düşerse o kadar kolaylaşırdı geçmesi. Misal 7-8 km ve altındaki hızlarda. Sanırım debriyajın mantığı ile alakalı normal bir durum bu :) Bence 2 den 1 e atmaktansa boşa alman daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

Normalde hasari olmamis olsa ortalama 28.000-30.000 tl civarina cok rahat satilir..anladigim kadariyla aracta 4 parca degisen var..sistemde toplam hasar kaydiniz ne kadar gorunuyor?

Şimdi bulabildim 3 ayrı kazada toplam 3000 tl hasar var.Yan sürücü tarafı kapı orjinaliyle değişti.Arka tampon orjinaliyle değişti.Ön tampon ve çamurluk orjinaliyle değişti.2011 model 1.4 crdi 40 000 de.Tüm bakımları yetkili serviste yapıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratpotur

quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

Normalde hasari olmamis olsa ortalama 28.000-30.000 tl civarina cok rahat satilir..anladigim kadariyla aracta 4 parca degisen var..sistemde toplam hasar kaydiniz ne kadar gorunuyor?

Şimdi bulabildim 3 ayrı kazada toplam 3000 tl hasar var.Yan sürücü tarafı kapı orjinaliyle değişti.Arka tampon orjinaliyle değişti.Ön tampon ve çamurluk orjinaliyle değişti.2011 model 1.4 crdi 40 000 de.Tüm bakımları yetkili serviste yapıldı.

Okadar hasar 3000 tl tutması çok ilginç.

• Sabah normal bir şekilde park ettiğim aracım, şimdi kontağı çeviriyorum çalışmıyor. Öksürük gibi bir ses geliyor ama katiyen çalışmıyor. Nedendir sizce :(

• Wesley1010 kullanıcısına yanıt
    Aracinizin yasini km sini bilmiyorum ama, kontagi cevirdiginizde motor cevirmiyorsa aku bitmis olabilir.

• 6000 km.de ama akü problemi yok çünkü marş dönüyor ama almıyor

• muratpotur M kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim kasim ayinda aldigimiz araci 3 farkli ustaya gosterdik..bagaj kapaginda el buyuklugunde bir yerde boya var, kaskodan yaptirilmis 1000 tl hasar cikiyor..normalde bir tamponu degistiriyorlar 2000-2500 tl hasar kaydicikariyorlar...sizin bu kadar parca degisimine oranla hasar kaydi oldukca uggun..araciniz ortalama 24.000-25.000 tl eder gibime geliyor..birkac galericiye ugrayip fiyat konusunda yardim alabilirsiniz.

• Wesley1010 kullanıcısına yanıt
    Bu tarz durumlarda bem aklima birkac olasilik geliyor..akude sorun yoksa mars motorunda bir sorun olabilir yada arac benzinliyse bujilerle ilgili bir durum olabilir..arac hala calismiyorsa tarin servisi arayip yardim alabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 12351236123712381239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.