Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1234. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Engin Cann
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.262
Cevap
201
Favori
1.964.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12321233123412351236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese merhaba,2015 model i20 almayı düşünüyorum.fakat bazı forumlarda ve televizyon programlarında direksiyonla ilgili bazı problemler olduğü söyleniyor.problem demek yanlış belki ama tam olarak anlamadım bende.Virajı aldıktan sonra direksiyon düzelmiyor ve kendimiz düzeltiyormuşuz sanırım.bu konuda bilgi sahibi olan var mı. showroomlarda hiç bir sıkıntı yok tabii falan dendi ama bilemedim.test sürüüşünde pek bi şey fark edemedim
  • arkadaşlar yeni kasa 1.4 elite otomatik cam tavanlı aracı en son kaç liraya aldınız?
  • Arkadaşım ben aracı alalı 1 hafta oldu şu ana kadar böle bir problem yaşamadım gayet güzel kendi yanıyor kendi sönüyor sıkıntı yok relaxx...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kitap34

quote:

Orijinalden alıntı: sinancakar1

Selam, aynı sıkıntı bende de var. Aracı teslim alırken kontroller sırasında dokunmatik ekranın çalışmadığı fark edildi. 2 gün sonra değiştirildi fakat bahsettiğiniz sıkıntı var. Başka bir ekrana geçip saat olan ekrana gelince doğru saate geliyor. Bu arada araçla ilgili iki mesajınız okudum. Dedim bunlar benim ağzımdan yazılmış :) Biz de eşimle beğenerek aldık. Aslına bakarsanız yakıt konusu oldukça kafamı kurcalıyordu, hala kurcalıyor ama çok takılmamaya çalışıyorum. Dizel düz araçtan otomatik benzinliye geçtiğim için böyle oldu sanırım :) Aracı 20 aralıkta teslim aldık, dün akşama kadar %80 şehiriçi 375 TL lik yakıt ile 870 km yaptık. 43 kuruşa geliyor ortalama. Aslında eşimin işe giderken kullandığı çok yokuşlu 3 km yola göre 43 kuruş normal bu araç için. Sizin yakıt değerleriniz nasıl? Bu arada aracınızın rengi çok hoş. Hayırlı olsun.

Benimde aracı alalı 4-5 ay oldu .Yakıt dışında pek problemim yok temde kullanırken 6-7 lt ye kadar düştü.Ama ev civarı oldukça yokuş ve çok kısa süreli dur kalklar yapıldığı için hiç 11 lt renin altını görmedim..aracı alırken clio ile arada kalmıştım Bunu tercih ettim...Clio nun yakıt tüketi şehir içi 6.5 bizimkinin 8.1 görünüyordu fabrika verileri O zaman clio yeni çıktığı için fazla yoktu şimdi istediğin kadar var :)

Lpg yi ciddi ciddi düşünüyorum ancak kısa mesafelerde kullanıldığı için yararı ne kadar olur onu net kestremiyorum...

Senin araba otomatik mi?

• Merhaba Arkadaşlar,2011 model i20 otomatik aracım var. fren yapıp yavaşlamaya yakınken bir garçlama sesi oluyor. Bu garçlama sesi trafikte normal dururken, gitmeye karar verip freni yavaş yavaş bırakırkende oluyor..normal seyir halinde olmuyor.
  • Arkadaslar , Hyundai i20 troy 1.4 cvvt otomatik vites araclara bakıyorum merak ettigim birsey var, bu aracın trigeri zincir mi yoksa kayıs mı cevaplarnz icin simdiden tesskkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aracım satılıktır. İlgili ilan ektedir. Saygılarımla

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hyundai-i20-boyasiz-degisensiz-197571927/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

Arkadaşlar sizde öndeki araçların kokusu aşırı derece de içeri girmiyor mu yoksa bende mi problem var daha önce hiç bir arabamda bu kadar ekzoz kokusu içeriye girmiyor du

Evet malesef i20 de öndeki aracın egzos kokusunu alma durumu var..fan-klima kademesini tamamen sıfır konumuna getirsenizde koku geliyor..yeni kasada bu durum çözülmüştür inşallah...banada ilk başta normaldir, her araçta olur diyordum; şu anda kullandığımız clio4 te bu sorunu hiç yaşamadım..

Bu sorunu çözmek için üreticiler havalandırma kısmına özel partikül filtreleri ekleyip dışartab gelen kokuları engelliyorlarmış.

evet ben de dikkatimi verdim bu sorun var...önceleri bana normalmiş gibi geldiydi..yukarıdada yazmıştım...bunu çözmek için ne yapalım???serviste özel partikül filtrei konulabil rmi???

• quote:

Orijinalden alıntı: herroes

quote:

quote:

Arkadaşlar sizde öndeki araçların kokusu aşırı derece de içeri girmiyor mu yoksa bende mi problem var daha önce hiç bir arabamda bu kadar ekzoz kokusu içeriye girmiyor du

Evet malesef i20 de öndeki aracın egzos kokusunu alma durumu var..fan-klima kademesini tamamen sıfır konumuna getirsenizde koku geliyor..yeni kasada bu durum çözülmüştür inşallah...banada ilk başta normaldir, her araçta olur diyordum; şu anda kullandığımız clio4 te bu sorunu hiç yaşamadım..

Bu sorunu çözmek için üreticiler havalandırma kısmına özel partikül filtreleri ekleyip dışartab gelen kokuları engelliyorlarmış.

evet ben de dikkatimi verdim bu sorun var...önceleri bana normalmiş gibi geldiydi..yukarıdada yazmıştım...bunu çözmek için ne yapalım???serviste özel partikül filtrei konulabil rmi???

Hocam servise sormak lazım ama aracın fabrika çıkışı dna sında özel bir filtre takma yeri yok ise böyle bir uygulama olacağını sanmıyorum..mesela yaz aylarında otoyolda giderken yol kenarında yanan bir yerin dumanı yola gelmişse ve siz bu dumanın içinden geçerseniz, sanki cam açıkmış gibi tüm duman kokusu aracın içine giriyordu..şu an kullandığımız clio4 te böyle bir durumla karşılaşmadım..

• quote:

Orijinalden alıntı: xnergy

Merhaba Arkadaşlar,2011 model i20 otomatik aracım var. fren yapıp yavaşlamaya yakınken bir garçlama sesi oluyor. Bu garçlama sesi trafikte normal dururken, gitmeye karar verip freni yavaş yavaş bırakırkende oluyor..normal seyir halinde olmuyor.

bu sorun bizim i20.dede vardı..servis balataları temizleyince birkaç hafta sorun yok olmuştu ama fren sistemi toz topladığı için bu ses hep oluyordu..aracı basınçlı suyla yıkarken balata ve disk kısımlarına iyi şekilde sus tutarsanız ses kesiliyor...ilk kalkışta garçlama neden olur bilemiyorun ana tekerlerdeki bilyalarla ilgili bir durum olabilir..aracın garatisi devam ediyorsa mutlaka servise uğrayın.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam servise sormak lazım ama aracın fabrika çıkışı dna sında özel bir filtre takma yeri yok ise böyle bir uygulama olacağını sanmıyorum..mesela yaz aylarında otoyolda giderken yol kenarında yanan bir yerin dumanı yola gelmişse ve siz bu dumanın içinden geçerseniz, sanki cam açıkmış gibi tüm duman kokusu aracın içine giriyordu..şu an kullandığımız clio4 te böyle bir durumla karşılaşmadım..

hocam böyle bir porblem var...bulunduğum yer itibari ile yol kenarındaki evlerden duman filan geliyor ve aracın içerisinde hissedebiliyorsunuz...bakalım bi servisler görüşeyim ne diyecekler...çok önemli değil ama olmasa daha iyi tabi...

• Arkadaşlar merhaba aracımın 30000 bakımını yaptırıcam . İlk aradigim yer 475 lira fiyat verdi . Gecen bakimi 300 liraya yaptirmistim . Bu kadar fark amacsiz gibi . Baska bi servisi aradim o da 400 lira dedi ikiside yetkili servis . 5 yıl garanti olayı olmasa kendim halledicem de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut Aşkın

Arkadaşlar merhaba aracımın 30000 bakımını yaptırıcam . İlk aradigim yer 475 lira fiyat verdi . Gecen bakimi 300 liraya yaptirmistim . Bu kadar fark amacsiz gibi . Baska bi servisi aradim o da 400 lira dedi ikiside yetkili servis . 5 yıl garanti olayı olmasa kendim halledicem de

Evet malesef hyundai servis fiyatlarını son 1 yıldır şişirdi...sırf bu yüzden benim gibi hyundai aracı olanlar arabasını satmak zorunda kaldı.. ben vw'e acımasız diyordum, vw.de bile benzinli bir aracın periyodik bakımı 450-500 tl tutuyor..hyundai yetkili servislerinin, renault'ta olduğu gibi periyodik bakım fiyatlarının Türkiyenin her yerinde tekel maddesi gibi sabit fiyat yapması gerekiyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam böyle bir porblem var...bulunduğum yer itibari ile yol kenarındaki evlerden duman filan geliyor ve aracın içerisinde hissedebiliyorsunuz...bakalım bi servisler görüşeyim ne diyecekler...çok önemli değil ama olmasa daha iyi tabi...

içeri giren duman yada koku olayı her arabada var ama seviyesi nedir değişir. Bunun çözümü içerideki havayı devir daim yapan havalandırma kademe düğmesinin solundaki düğmeye basmak. o düğmeye bastıgınızda dışarıdan hava koku toz gelmeyecektir.

• Değerli arkadaşlar, yeni kasa 1.2 motor i20 alanlar şehir içi yol bilgisayarında ortalama hızın 20-22 km/h olduğu aralıkta yakıt değerlerini paylaşırsa memnun olurum..saygılar.
  • kral_tokatlı kullanıcısına yanıt
    evet...
  • merhaba arkadaşlar. aracıma orjinal olan daiichi navigasyon almak istiyorum. servisler harici bulunmuyor onlarda yüksek mebla istiyorlar. elinde olan yada temin yolunu bilen varsa iletişime geçerse sevinirim. araç üstünde gelen daiichi markalı navigasyon olması gerekmektedir.
  • Çok sayfa var, okumak imkansız. Kullanan arkadaşlara sorularım olacak.
    Manuel 1,2 motor için soruyorum. Bu motor sanırım atmosferik değil mi ? Yakıt ekonomisi nasıl ? Fabrika verisi gibi 4,2 ş.dışı gerçekçi mi ? 1,2 tsi turbolu motora göre (polo) yakışı nasıldır ?

Bir de en üst donanımda dahi çift bölgeli dijital klima seçeneği yok galiba

Ve son soru; metalik boya fiyat farkı var mı ?
  • 1) hyundaide metalik boya farki alinmiyor
    2) yeni kada i20 de hicbir donanimda digital klima yok ama hyundai 1 yil icinde donanimlarda ufak tefek oynamalar yapiyor..2015 in ikinci yarisinda bazi donanim paketlerine yeni seyler eklenecegini dusunuyorum..onceki kasada boyle yaptilar cunku

3) evet i20 deki 1.2 motor atmosferik motor..ayni sekilde clio4 ve 1.25 fiestadada benzer motor var..bu 1.2 motorlar genel anlamda sehir ici 7.5-8 sehir disindada ortalama 110 km/h hizda 5-5.5 lt yakiyorlar..1.2 tsi polo daha performansli bir motor ve sehir icindede sehir disindada atmosferik motorlara gore ortalama 1 lt daha az yakiyor.

• Arkadaşlar selam.2011 crdi aracım 40.700 de.Bugün 45 000 bakımımı da yapmış oldum.Yalnız fatura biraz kabarık geldi.
    Atık filtre bedeli 2 adet: 2.50
    Cam suyu kışlık 1 adet: 2.59
    Hava filtresi kapağı: 3.80
    5W30 yağ 5.3 lt:193.45
    Polen filtresi 2 adet: 57.66
    Dipsiz park ampülü 2 adet: 4.32
    Sarf malzeme 1 adet: 5.00
    Fren balata temizleyicisi: 1 adet:9.39
    Hava filtresi 1 adet: 33.77
    Yağ filtresi 1 adet: 29.94
    Yağ boşaltma tapası 1 adet: 3.98
    Periyodik bakım işçiliği 1.5 saat:120
    Toplamda parçalarda %10 ve işçilikte %15 blue card indirimi yapıyorlar
    Kdv dahil 490 tl tuttu.
    Aracımın garantisi seneye mayısta bitiyor.Herhalde sanayide yarı fiyatına bakımı tamamlarım.
    Fiyatlardan bilgisi olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 12321233123412351236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.