Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1143. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11411142114311441145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baylar

Merhaba arkadaşlar lpg takmaktan vaz geçtim 20 kuruş kâr edeceğiz diye 5 yıllık garanti sona erecek kaskoya bildireceksin ek ücret ödeyerek kaskoyu yenileyecek lpg li diye işleyecek 04-06-2016 ya kadar muayenesi var o bitecek ayrıca sorduğum lpg firması i20 ler riskli gruba giriyor sibopları kitleniyor 50 55 bin km sonra sibopları eritiyor dedi ama istersen çelik sibop takılıyor ozaman ömürlük oluyor dedi Velhasıl kelam yüzü astarını geçiyor

Evet başta biraz uğraştıcı gibi görünüyor ama iki günde çok rahat halledilecek işlemler. Ayrıca bir ara fabrika garantili lpg'li i20ler piyasaya çıktı. Riskli olsa firma bunu yapar mı? Ben dahil 4-5 yıldır ve uzun kilometrelerdir lpg ile kullanan araç sahipleri var. Çok şükür bahsedildiği gibi bir sorunlar yaşanmadı. Tabi araç da sizin karar da.

• İşlemleri bir günde de de hallederiz sorun değil benim demek istediğim 20 kuruş kâr edeceğiz diye bukakadar çok şeyden fedakarlık etmeye değmez diyorum ayrıca Ben lpg ve bu sibop olayını servise de sordum verdikleri cevap hyundai 2 yıldan beri lpg yi tavsiye etmiyor dedi bende yeni araçların bir kısmı lpg li çıkıyor dedim onların motor kısmı sibopları ona göre tasarlanıyor dedi ayrıca o 4-5 yıl önceki i20 motorları şimdi kiler den farklı tıpkı golflerin lpg ye uyum sağlamayan bir kaç motoru gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motor aynı motor, subaplar farklı sadece. Değişimi maliyeti daha da artıracaktır tabi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet aynen öyle bu yüzden de 20 kuruş kâr edeceğiz diye bukakadar çok maliyete değmez bence ama herkesin kendi düşüncesi saygı duymak lazım bu arada ilgin alakan için teşekkür ederim saygılar

• arkadaşlar hundai i20 1.4 ccvt sense otomatik vites 2012 model araç 12500 km de, 50 tl lik benzinle 65 km gidiyor şehir içi kısa mesafelerde. Cok aşırı değilmi yakıt tüketimi aynı model sınıf araç kullananlarınki nasıl acaba. Servisi aradım 10-15 bin km arası yakıt düşmeye başlar dediler ve bakım km sinin 15000 olduğunu söylediler. araca lpg taktırırsam ortalama ne kadar düşer yakıt sarfıyatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustange -- 31 Mart 2014; 12:32:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustange

arkadaşlar hundai i20 1.4 ccvt sense otomatik vites 2012 model araç 12500 km de, 50 tl lik benzinle 65 km gidiyor şehir içi kısa mesafelerde. Cok aşırı değilmi yakıt tüketimi aynı model sınıf araç kullananlarınki nasıl acaba. Servisi aradım 10-15 bin km arası yakıt düşmeye başlar dediler ve bakım km sinin 15000 olduğunu söylediler. araca lpg taktırırsam ortalama ne kadar düşer yakıt sarfıyatı

Yakıt tüketiminiz çokk fazla..Ben sürekli 100 tl lik mazot alırım..100 tl lik mazotla sadece şehir içi 380-400 km arası yol yapıyorum...50 tl lik mazotla ortalama yakıt göstergesinin tam çevreğini dolduruyor...çevrek gösterge tam 200 km şehir içi yol yaptırıyor...Yani 2 aracında kasası aynı, 1400 motor olmasına rağmen benzinlisinin dizeline göre 3 kat yakması normal bir durum değil..

Şu anda aracım 22.000 km.de toplam 2 defa bakıma girdi..ilk aldığımla şu an arasında 100 tl lik mazotta ortalama 20-30 km fazla gidiyorum..Bakımdan sonra aracın yakıt tükeminde abartı bir fark olmadı...Saygılar.

• Maalesef yakıtta düşme olmuyor. Bende de 2012 prime otomatik var ve şu an 20 bin km gectim. Genelde şehir icinde aynı güzergahta kullanıyorum ve ilk gün ne yaktıysa şimdi de aynı. Hiç degismedi. Yaz ve kış dönemleri dısında fark olmuyor. Aynı standartta ki aracların hepsi kısa mesafede çok yakar. Mesafe uzadıkça ve dur kalk azaldıkça tüketiz azalır. Diger markaların forumlarına bakarsanız ki yeni clio 1.2 turbo edc bizimki ile aynı yakıyor. Uzun yolda( istanbul - izmir arası) gecen sene tek basıma 4.6 lt/100km yi ekranda gordum ama pompada 4.8 lt oldu.

• yani yapabileceğim bişey yokmu bu durumda lpg taktırsam ne kadar düşer bu oran yakıt ne olur hangi marka lpg önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

Orijinalden alıntı: dervishx

Merhaba arkadaşlar ben de aranıza katıldım.

2010 1.4 Crdi Style Kırmızı

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin...Araç hatay plakalı..bende hatay iskenderundayım yaklaşık 1.5 yıldır yeni i20 kullanıyorum..Ben aracı aldığımda iskenderunda 3-5 tane yeni 20 vardı...şimdi nerdeyse her kırmızı ışıkta i20 görüyorum...Aracı güzel günlerde kullanırsınız inşallah..esenlikle kalın.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1EE7697A5 -- 20 Kasım 2020; 16:50:22 >

• jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    Ben de mazot ışığı yanınca 100 TL'lik mazot doldurdum 20 gün önce bugün tam 300 Km oldu (hepsi şehir içi) ışık tekrar yandı. Bu değerler normal mi? Yoksa fazla mı yakıyor ?
  • Benim hesabıma gore 100 TL lik mazot ile tuketiminiz 7.6 lt/100 km olmus. Az mı cok mu sorusuna diger dizel kullanan arkadaslar cevap verecektir ancak bana fazla geldi. Bu ortalama ile benim otomatik i20 nin tuketimi makul geliyor.

• laleoglu L kullanıcısına yanıt
    sizinki ne kadar yakıyor yani benim araçtamı bi sorun var yoksa genelimi böyle otomatik 1.4 lerin, çok kısa mesafeli kullanıyorum şehir içi 1-2 km mesafelerde, daha önce peogeot 307 vardı otomatik ondan dert yanıyordum çok yakıyor diye bu iki katı fazla yakıyor. anlık yakıt tüketiminde km göstergesi 1 km de 5 km birden düşüyor (yani benzin alınca 200 km yol gösteriyor ama 50 km ancak gidiyor) devamlı surette D konumunda kullanıyorum, alalı 20 gün oldu pişman gibbiyim
  • mustange M kullanıcısına yanıt
    Hocam, kısa mesafede 9 tl / 100 km den az yakması imkansız. cok dikkat edilirse belki 8-9 arasına inebilir.
    Gercekten yakıt olarak tatmin etmiyor bu arac.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dervishx

Ben de mazot ışığı yanınca 100 TL'lik mazot doldurdum 20 gün önce bugün tam 300 Km oldu (hepsi şehir içi) ışık tekrar yandı. Bu değerler normal mi? Yoksa fazla mı yakıyor ?

Bulunduğunuz şehrin trafiği yakıt tüketiminde önemli etkendir..kullanım tarzıda yakıt tüketiminde baya etken oluyor...menzil 50 km yi gösterince menzil göstergesi --- şeklinde oluyor...ben yaklaşık 20-25 km daha yol yapınca; 100 tl lik mazot alıyorrum ve her seferinde gidilin menzil kısımında ortalama 380 km değerini görüyorum..

En son Bp den 2 hafta önce mazot aldığımda lt.si 4.65 tl civarındaydı..100 tl ye ortalama 21 lt mazot almıştım 21 lt 380 km yaptırdığına göre; şehir içi tüketim ortalama 5.5 lt ye denk geliyor...benim bulunduğum yerde trafik orta yoğunlukta, bir kızı ışıkta en fazla 2-3 dk beklersiniz...ben gün içinde aracı çok sık stop ettirip çalıştırıyorum ( Sabah çocuğu kayımvalideme bırakmak için gidiyorum, hanımı işi bırakıyorum, markete- fırına uğra filan derken gün içinde en az 8-10 defa bu şekilde araç stop edip- tekrar çalıştırıyorum)

Dizeller devirli kullanım istiyor, düşük devirlerde yüksek viteste kullanmak tüketimi arttırıyor bence, ben genelde 2750-3000 devirde vites değiştiriyorum, ani ve sert fren yapmıyorum...Mesela çoğu kişiyi görüyorum; 40-50 metre ilerde kırmızı ışık yanıyor, adam hala gaza basıyor ışıların dibine gelince frene asılıyor, bu çok yanlış.

Birde gözlemlediğim bir durum var; yakuş inerken aracı boşa aldığımızda veya yüksek viteste hızlı şekilde indiğimizde menzil göstergesi çok çabuk azalıyor..Yani yokuşları; çıklan vitesle inmek en ideali....Daha öncede belirttiğim gibi Bp nin mazotundan memnunum ve Bp.nin mazotu Shell'e göre daha fazla yol yaptırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sami2221

Hocam, kısa mesafede 9 tl / 100 km den az yakması imkansız. cok dikkat edilirse belki 8-9 arasına inebilir.
    Gercekten yakıt olarak tatmin etmiyor bu arac.

evt haklısın ben 10 lt yede razıyım, ama benim hesaplara göre 50 tl lik benzinle 65 km gidiyorsa demekki 14-15 lt yakıyor şehir içi 100 km de. depoyu hiç fullemedim heralde full olsada farkeden birşey olmaz, benzin ışığı yandığında almıştım tekrar yandığında bu kadar km yaptı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustange -- 1 Nisan 2014; 12:34:38 >
  • jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    @jjjoookkkeeerrr

Antakya trafiği malesef İstanbul trafiği gibi bazen çok fazla yoğunluk oluyor dur kalkla devamlı 1.viteste ilerlemeye çalışıyorsun. Kırmızı ışıklar çok fazla olduğundan yine aynı şekilde dur kalk çok fazla oluyor. Bu arada ben Opet'ten alıyorum mazotu. BP ya da Shell denemedim hiç. Vites geçişlerini 2000 devirin üzerinde yapıyorum genelde.
  • Merhaba arkadaşlar benimde i20 troy 1.4 mode otomatik aracım var 2012 model benzinli yakıtı 9litreden aşagı inmiyor. Şehir içi şehir dışı hesapladım yakıtta azalma dahi olmuyor şehir dışında. Km.de 40kurustan aşagı inmedi hiç lpg taktırsam sizce sıkıntı olurmu. Hyundai servisine sormustum bunlara lpg pek uyuşmuyor gibilerinden konuşmuştu şuan satma derecesindeyim arabayı bi yol bulamazsam.
  • dervishx D kullanıcısına yanıt
    Hocam ş.içi 100 liralık mazotla 300km gayet normal. uzun yolda 90-100km hızla 100liralık mazotla 500 km görmüşlüğüm vardır. Ancak i20 dizel pek şehir içinde kullanılacak araba değil bence. Benim araba şehiriçi neredeyse benzinli bir araç kadar yakıyor.
  • Bende aranıza yeni katıldım abilerim.Araç 1.2 sense 2014 model.

Üzerinde 2000tl değerinde (internette araştırınca 750 tl ye bulabilirsiniz) body kit
    650 Tl değerinde boya koruma ve
    650 Tl değerinde 2 yıl garantili cam filmi mevcuttur.Araç haramidere Hyundai den 41 bin tl ye alınmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ümit Güzel -- 3 Nisan 2014; 16:25:28 >
  • Ümit Güzel Ü kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, mtv ve sigorta dahil mi bu fiyata?
  • 
Sayfa: önceki 11411142114311441145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.