Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1140. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.964.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11381139114011411142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaslar Bedede 2013 i20 1.2 sense var aracim 3000 km de arac 47 kurus yakiyo ankara sehir icinde acaba yakit duser mi tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şaka gibi fiyatların geldiği noktaya bakın
    HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • Merhaba arkadaşlar bende 1.2 sense var 5085km malumunuz benzin fiyatları yükseldi ve ben lpg takıp takmama konusunda kararsız kaldım evimle dükkanın arasında 5km mesafe var ve ben hergün 4sefer gitgel yapmak durumundayım senede bir sefer tatile gidiyorum sizce takmalımıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: baylar

Merhaba arkadaşlar bende 1.2 sense var 5085km malumunuz benzin fiyatları yükseldi ve ben lpg takıp takmama konusunda kararsız kaldım evimle dükkanın arasında 5km mesafe var ve ben hergün 4sefer gitgel yapmak durumundayım senede bir sefer tatile gidiyorum sizce takmalımıyım

yılda 15.000 km yapmıyorsanız taktırmayın sizin hesaba göre yapmayacaksınız.

taktırmayın yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: dervishx

Merhaba arkadaşlar ben de aranıza katıldım.

2010 1.4 Crdi Style Kırmızı

HYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONU

hayırlı olsun, sonax ta ne işlemi yaptırdınız? renk çok canlı duruyor daha önce uygulama yapılmış mı?

aracın km si ve verdiğiniz fiyat nedir?

kazasız belasız...

• Merhabalar arkadaslar Bedede 2013 i20 1.2 sense var aracim 3000 km de arac 47 kurus yakiyo ankara sehir icinde acaba yakit duser mi tesekkurler

• Merhaba arkadaşlar bende aranıza katıldım

Deneyimli arkadaşlara bir kaç sorum olacak. 2010 1.2 team kullanıcısıyım ancak 3 haftadır gaz pedalına alışamadım. Gaz pedalına daha dokunmam ile gaz vermeye başlıyor, çok az bastım mı bir den fazla gaz veriyor bu durum özellikle 1. viteste problem yaratıyor. Bu durum ayarlanabilir bir şey mi? Yoksa herkes de böyle mi?

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
  • merhaba arkadaşlar.dün yolda kaldım.hyundai yol yardımını aradım ve yarım saat, kırk dakika içinde geldiler sağolsunlar.gelen arkadaş baktı motora ve vantilatör kayışı kopmuş dedi.çekici çağırmamız ve aracı servise götürmemiz lazım dedi.çekiciyi yönlendirdi.kırk dakika içerisinde çekici de geldi ve aracı servise gönderdim ben eve döndim.saat 21 civarı.arabam 2012 model jump.garantili yani.sabah beni servisten aradılar ve motora büyük ihtimalle kedi veya farenin girdiğini ve bu durumun garanti kapsamı dışında olduğunu söyledi.motor kabloları da zarar görmüş dedi.ayrıca motor suyu bitmiş dedi.ne yapmam gerekiyo acaba?
    bu arada aracın yıllık bakımı da gelmiş.380 tl dedi.normal mi bu fiyat?değerli yorumlarınız bekliyorum.saygılar.
  • Merhaba arkadaşlar,

Aracımda rolantide hafif bir titreme var, 2 yetkili servis ve tanıdığım güvenilir bir usta sorunun magnezyum alaşımlı süpablardan olduğunu söyledi, lpg + yüksek devirde kullanım böyle sıkıntılar doğuruyormuş.
    Magnezyum subapları değiştirmek bu sorunu çözüyormuş fakat yine magnezyum subap takılacağı için tekrarlar diye düşünüyorum ve çelik subap (i20 için varsa) taktırmak istiyorum.
    i20 1.4 motor aracıma çelik subap taktırsam sorun olur mu? Daha önce arabaya çelik subap taktıran var mı? Motorun diğer aksamları bildiğim kadarıyla aliminyum. Sübapların çelik olması bir sıkıntı doğurur mu?

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Şaka gibi fiyatların geldiği noktaya bakın
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

Biz zamanında bedavaya almışız Samet...
    Biz bu araçları alırken 50bine Suv alınıyordu şimdi B sınıfı alıyorsun

• sfzb67 kullanıcısına yanıt
    Yazın satmayı düşünüyorum fakat bu fiyatlardan sonra ne olacak bilmiyorum
  • arkadaşlar merhabalar.. i20 1.2 sense aracımın sanki debriyajı biraz sertleşti .... ocak ayında sıfır aldım aracı 730 km yi tamamladım.... Bu normal midir tecrübesi olan arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim... saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Şaka gibi fiyatların geldiği noktaya bakın
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

Biz zamanında bedavaya almışız Samet...
    Biz bu araçları alırken 50bine Suv alınıyordu şimdi B sınıfı alıyorsun

Bende alırken 5 yıl sonunda satarım diyordum. ama hem güncel fiyatlar hem de araçtan memnun olmamdan dolayı daha devam ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Son bakimda servise sordum yenisi 18.500 Euro, mevcudun üzerine 6.000 Euro istediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: atillaacar

Merhaba arkadaşlar,

Aracımda rolantide hafif bir titreme var, 2 yetkili servis ve tanıdığım güvenilir bir usta sorunun magnezyum alaşımlı süpablardan olduğunu söyledi, lpg + yüksek devirde kullanım böyle sıkıntılar doğuruyormuş.
    Magnezyum subapları değiştirmek bu sorunu çözüyormuş fakat yine magnezyum subap takılacağı için tekrarlar diye düşünüyorum ve çelik subap (i20 için varsa) taktırmak istiyorum.
    i20 1.4 motor aracıma çelik subap taktırsam sorun olur mu? Daha önce arabaya çelik subap taktıran var mı? Motorun diğer aksamları bildiğim kadarıyla aliminyum. Sübapların çelik olması bir sıkıntı doğurur mu?

Teşekkür ederim.

Artık birçok araçta magnezyum alaşımlı sübaplar kullanılıyor..Magnezyum alaşımlı sübaplar, yakıt sarfiyatını azaltıp, karbonmonoksit salımını azaltıyor ve motordan daha fazla verim alınmasını sağlıyor ( Ben böyle biliyorum)

Magnezyum sübapların en büyük dezavantajı LPG ye uygun sübaplar değil...LGP motor içinde daha yandığı zaman daha yüksek bir sıcaklık ortaya çıkarttığı için magnezyum sübaplara çok zarar veriyor..Dayım opel astrasına LPG taktırmıştı ve yaklaşık 30.000 km sonra sübaplarında erime vb bir sorun olduğundan motoru indirdiler...Opellerde bu magnezyum sübaptan dolayı, LGP takılan araçlarda sübap eritme kronik bir sorunmuş...Hyundai lerde böyle bir soorun olurmu bilmiyorum ama LPG magnezyum sübapları yok edebiliyor, buda motorun indirilip sübapların değişmesini yani büyük masraflara neden oluyor.

• Ahm3tt A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Sonax'ta nano boya koruma,iç-dış detaylı temizlik,motor koruma ve cam filmi gibi işlmeler yapıldı.

Araç 40bin km'de.

Aracı kaça aldığımı mı yoksa Sonax'a ne kadar verdiğimi mi soruyorsunuz? O kısmı pek anlamadım :)
  • dervishx D kullanıcısına yanıt
    Siz her ikisininde fiyatlarini verirseniz buradaki arkadaslarin tumune guzel bilgiler vermis olursunuz
    Sonax 1. Sinif cikarmis

• Ahm3tt A kullanıcısına yanıt
    Aracı bir tanıdıktan 27000 TL'ye aldım.

Sonax'ta yaptırdığım işlemler için ücret ödemedim sağolsun işletmecisi arkadaşım olduğu için. Ama yapılan işlemlerin ücreti 750-1000 TL arası diye tahmin ediyorum.

İşlemler yapıldıktan sonra aracın rengi kendine geldi. Park ettiğim yerde gelip soran çok oluyor. Tavsiye ederim.
  • i 20 1.2 DOHC mode şehir içi yakıt tüketimi ne kadardır
  • Merhabalar, ben 25-27 bin bütçe ile bir araç bakıyorum. Aklımda punto ile i20 var. Size sormak istediğim aşağıdaki aracın ne gibi bir sorunu olabileceği. İlanda çok temiz denmiş. Telefon etsem muhtemelen ilandakinden farklı bir şey söylemeyecek. O yüzden size danışayım dedim.

http://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-hyundai-i20-1-2-d-cvvt-sense/cok-temiz-uygun-fiyat/4648078
  • 
Sayfa: önceki 11381139114011411142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.