Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1139. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11371138113911401141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maniactolga

Lastiklerle pek alakası yok hocam. Kaliteli lastik alırsanız belki bir nebze ses azalabilir ama araçta ses izolasyonu malesef zayıf. Otobanda pek sorun yok ama mıcır yada taşlı asfalta muazzam ses geliyor. Adamlar motora şahane izolasyon yapmışlar. Dizellerde 150 ile giderken bile içeri motor sesi gelmiyor ama yol sesi çok fena.

Evet motor 10 numara..kullandığım ve çevremdeki birçok dizel araçtan sessiz çalışıyor..Sizinde bahsettiğiniz gibi lastik yol sesinin gelmesini ne kadar engeller bilmiyorum ama bu tarz ufak arabalarda bu tarz yol sesi sorunu oluyor..Yani ben içeri yol sesi almayan B segment bir araca rastlamadım...Geçenlerde kendi yol güzergahım olan bir yola honda jazz ile gittim, yol sesi tam bir facia; yanımdaki adamla konuştuğumu anlamamı engelleyecek kadar araç içinde ses oluyor..

Ben eski aracımda 1.5 yıl yeni aldığım michelin energy saver lastikleri kullanmıştım, bir miktar yol sesini azaltıyor ama hani öyle aman aman yol sesini yok edecek bir etki yartmamıştı michelin.

• jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    Forumda bir arkadaş aracına komple ses izolasyonu yaptırmıştı Bursa'da hyundai servisinde. Böyle bir çözüm üretilebilir. Ben şahsen yol sesini sıfıra indirmek için herhangi bir şey yapmazdım. Tamam yol sesi var ama dediğiniz gibi daha facia arabalarda var bu ses konusunda. i20'de yol sesi var kabul ama beni açıkçası çok fazla rahatsız etmiyor. Bazı arkadaşlar tıkırtılardan bahsetmiş. Sonra i20'i kötülemişler. Hocam ne kadar ekmek o kadar köfte diye bir laf var. Bu arabanın kapasitesi bu. Ben Opel Corsa'yı da biliyorum VW Polo'yu da. Özellikle opel corsa i20'nin yanına yaklaşamaz. Biliyorum çünkü 5 senede 2 tane farklı corsam olmuştu. illallah ettim o arabadan. 2013 yazında kuzenim paraya kıyıp ne zamandır çok istediği honda civic'i aldı. Sıfır olarak. Birlikte köye gittik. Tamam köy yolu bozuk ta bu kadarda olmaz. Arabada sanki süspansiyon diye birşey yok. Sarsıntıdan kafam tavana vuracaktı. Ama i20'de o derece sarsıntı olmuyor. Yani demek istediğim i20 konfor açısından kendi segmenti ve üst segmentinde ki çoğu arabadan da iyi. Biraz yol sesi, biraz tıkırtı da göz ardı edelim lütfen. Servisler zaten böyle sorunları çözüyor. Gerçi artık benim servisle işim olmaz da. Aslında hyundai iyi bir marka. kayınpederimin 2001 model hyundai elentrası var. 13 yaşındaki araba periyodik bakımları hariç servise gitmedi. Kayınpeder avukat olduğu için neredeyse tüm Türkiye'yi dolaşıyor. Araç 220 binde ama tık yok canavar gibi gidiyor. Bizim Türk tüketicisinde Hyundai hakkında kötü bir marka algısı mevcut. Aslında Avrupa ve Amerika'da çok beğenilen ve tutulan bir marka hyundai. 2010 senesinde work and travel ile Amerika'ya gittiğimde o kadar çok hyundai ve kia marka araç gördüm ki çok şaşırmıştım.

• quote:

Forumda bir arkadaş aracına komple ses izolasyonu yaptırmıştı Bursa'da hyundai servisinde. Böyle bir çözüm üretilebilir. Ben şahsen yol sesini sıfıra indirmek için herhangi bir şey yapmazdım. Tamam yol sesi var ama dediğiniz gibi daha facia arabalarda var bu ses konusunda. i20'de yol sesi var kabul ama beni açıkçası çok fazla rahatsız etmiyor. Bazı arkadaşlar tıkırtılardan bahsetmiş. Sonra i20'i kötülemişler. Hocam ne kadar ekmek o kadar köfte diye bir laf var. Bu arabanın kapasitesi bu. Ben Opel Corsa'yı da biliyorum VW Polo'yu da. Özellikle opel corsa i20'nin yanına yaklaşamaz. Biliyorum çünkü 5 senede 2 tane farklı corsam olmuştu. illallah ettim o arabadan. 2013 yazında kuzenim paraya kıyıp ne zamandır çok istediği honda civic'i aldı. Sıfır olarak. Birlikte köye gittik. Tamam köy yolu bozuk ta bu kadarda olmaz. Arabada sanki süspansiyon diye birşey yok. Sarsıntıdan kafam tavana vuracaktı. Ama i20'de o derece sarsıntı olmuyor. Yani demek istediğim i20 konfor açısından kendi segmenti ve üst segmentinde ki çoğu arabadan da iyi. Biraz yol sesi, biraz tıkırtı da göz ardı edelim lütfen. Servisler zaten böyle sorunları çözüyor. Gerçi artık benim servisle işim olmaz da. Aslında hyundai iyi bir marka. kayınpederimin 2001 model hyundai elentrası var. 13 yaşındaki araba periyodik bakımları hariç servise gitmedi. Kayınpeder avukat olduğu için neredeyse tüm Türkiye'yi dolaşıyor. Araç 220 binde ama tık yok canavar gibi gidiyor. Bizim Türk tüketicisinde Hyundai hakkında kötü bir marka algısı mevcut. Aslında Avrupa ve Amerika'da çok beğenilen ve tutulan bir marka hyundai. 2010 senesinde work and travel ile Amerika'ya gittiğimde o kadar çok hyundai ve kia marka araç gördüm ki çok şaşırmıştım.

Ağzina sağlikk...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bir sorum olacak,bende i20 troy aldım da,bu araç anlık yakarı gösteriyor mu?trip tuşunu kullandım ama bir türlü ulaşamadım
  • SAMET/ kullanıcısına yanıt
    http://www.turboaksesuar.com/kategori/hyundai/i-20.aspx Arkadaşım buradan aracına aksesuar temin edebilrsin , aracımda kendim gibi yakışıklı olsun diyorsan
  • Selamlar,

Geçen gün dikkatimi çekti. Aracı bir kaç farklı yerde ve düz olduğunu düşündüğüm zemin üzerinde park ettiğimde sol arka tarafın sağ arka tarafa göre 1-1,5 cm aşağıda olduğunu fark ettim. Aracın sürüşünde bir sıkıntı yok. yüksek hızlarda çekme yok. 120 km ile direksiyonu bıraktığımda araba ip gibi gidiyor. Park ettiğim yere göre bu fark 0.5 cm' e kadar kapanıyor ancak az da olsa var. Lastiklerin havası ile ilgili değil zaten basınçlar tüm lastiklerde 33 psi. Aracın duruşu zeminin durumuna göre farklı olabilir bunun farkındayım.
    Acaba sizinkilerde durum nedir? Paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Ağzınıza sağlık Tespitleriniz doğru

• quote:

Orijinalden alıntı: _JayMz_

arkadaşlar bir sorum olacak,bende i20 troy aldım da,bu araç anlık yakarı gösteriyor mu?trip tuşunu kullandım ama bir türlü ulaşamadım

Hocam arabanın model yılı, donanım ismi nedir? Bende 2011 model Team var mesela ve benim arabada da yok. Trip tuşuna bastığınız halde gelmiyorsa muhtemelen sizde de yoktur.
  • <<<FİYAT KONUSUNDA FİKİRLERİNİZİ ALABİLİR MİYİM: 2012 model i20troy 1.2 DOHC Mode 48000 km de. boya ve değişeni yok,ilk sahibinden,son fiyat 27750 istiyor. normal mi ya da kaça kadar normal.Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anoren

quote:

Orijinalden alıntı: _JayMz_

arkadaşlar bir sorum olacak,bende i20 troy aldım da,bu araç anlık yakarı gösteriyor mu?trip tuşunu kullandım ama bir türlü ulaşamadım

Hocam arabanın model yılı, donanım ismi nedir? Bende 2011 model Team var mesela ve benim arabada da yok. Trip tuşuna bastığınız halde gelmiyorsa muhtemelen sizde de yoktur.

2012 model team var bende de,fakat saçma olmuş bu özelliği esirgemeleri ilginç :(
  • Cok guzel bir gunes ve harika bir yagmur var.
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

• Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum 😊
    Arabaya Isofix bağlantılı Anakucağı bakıyorum, güvenli ve bebek ergonomisi için F/P oranı iyi ürünleri belirtir misiniz.
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: UnFoI2GiVeN

Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum 😊
    Arabaya Isofix bağlantılı Anakucağı bakıyorum, güvenli ve bebek ergonomisi için F/P oranı iyi ürünleri belirtir misiniz.
    Teşekkürler.

İsofix bağlatılı ana kucağı varmıdır bilmiyorum ama çocuk için araç aparatı alacaksanız ( oto koltuğu vb.) Heyner , pieerre cardin veya kraft marka öneririm...Heyner markanın oto koltukları 1 numara bence fiyatı internette ortalama 230-250 tl civarında..

Anakucağı mevzusuna gelirsek, benim eşim hemşire, sağlık ocağına yeni doğmuş bebekleri aşı için getirdiklerinde bebeğin anne ve babası 2-3 defa çocuğu ana kucağından düşürmüş, bebeğin anakucağından kaydığı pek anlaşılmadığı için ana kucağında çocuk taşırken çok dikkat etmek lazım..

Diğer önemli hususta; yeni doğmuş bir bebek ilk 6 ay sert bir zeminde düz bir şekilde uyuması veya uzanması gerekiyor( omirilik gelişiminin doğru olması için) ana kucağında çocuk C şeklinde durduğu için pek iyi bir durum değil ( çevremizdeki doktorların ve internet araştırmalarımıza dayanarak yazıyorum).

Saygılar.

• Arkadaşlar 2011 i20 sahibiyim. Aracımın trafiğe çıkış tarihi 03.04.2011. Aracımın aküsünü hiç değiştirmedim. Bu sıralar marşa basarken araç tekleyecek gibi oluyor ama teklemiyor çalışıyor araç. Aküyü değiştirsem mi acaba? Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar..
  • baylar B kullanıcısına yanıt
    Aracım 2011 model. Benim aracımda da kaputta sağ fara yakın bir yerde yan yana 2 tane nokta nokta küflü bir bölüm var. 1 ay önce farkettim. Taş çarpması desem imkansız çünkü nokta nokta. Araç kapalı garajda da durmuyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

Orijinalden alıntı: UnFoI2GiVeN

Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum 😊
    Teşekkürler.

İsofix bağlatılı ana kucağı varmıdır bilmiyorum ama çocuk için araç aparatı alacaksanız ( oto koltuğu vb.) Heyner , pieerre cardin veya kraft marka öneririm...Heyner markanın oto koltukları 1 numara bence fiyatı internette ortalama 230-250 tl civarında..

Anakucağı mevzusuna gelirsek, benim eşim hemşire, sağlık ocağına yeni doğmuş bebekleri aşı için getirdiklerinde bebeğin anne ve babası 2-3 defa çocuğu ana kucağından düşürmüş, bebeğin anakucağından kaydığı pek anlaşılmadığı için ana kucağında çocuk taşırken çok dikkat etmek lazım..

Diğer önemli hususta; yeni doğmuş bir bebek ilk 6 ay sert bir zeminde düz bir şekilde uyuması veya uzanması gerekiyor( omirilik gelişiminin doğru olması için) ana kucağında çocuk C şeklinde durduğu için pek iyi bir durum değil ( çevremizdeki doktorların ve internet araştırmalarımıza dayanarak yazıyorum).

Saygılar.

-Harikasınız, tecrübeniz ve verdiğiniz bilgiler benim için çok önemli.
    -İnşallah sağlıkla dünyaya gelsin; araç içi seyahat için ilk etapta ana kucağı düşünmüştüm daha sonra da oto koltuğu.
    -Her şeyden önce her an gözümüz üzerinde olmalı, bunu sizin uyarınız ile bir kere daha anladım.
    -Heyner'i şimdi internetten inceleyeceğim, çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fcetintas

Arkadaşlar 2011 i20 sahibiyim. Aracımın trafiğe çıkış tarihi 03.04.2011. Aracımın aküsünü hiç değiştirmedim. Bu sıralar marşa basarken araç tekleyecek gibi oluyor ama teklemiyor çalışıyor araç. Aküyü değiştirsem mi acaba? Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar..

Yaşadığınız şehri ve araç kullanım sıklığınızı bilmiyorum ama araçlarımız aşağı yukarı aynı zamanda trafiğe çıkmış. 3 yılda kolay kolay akü bitmez ancak yine de içinize sinmesi için ölçtürmenizde fayda var. Buarada aracı çalıştırırken far gibi elektrik kullanan aksamları kullanıyorsanız bunları araç çalıştıktan sonra açın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

Orijinalden alıntı: Alaskalı Suikastçi

arkadaşlar araç alma arifesindeyim ve i 20 de seçeneklerden bir tanesi..

aranızda otomatik vites makyajlı kasa i 20 kullanıcısı var mı ?
    aracın yakıt değerleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

ek olarak bu modelin kronik sorunları nelerdir?

şimdiden teşekkürler...

Otomotik vites 1.4 benzinli serisinde olduğu için yakıt konusunda bilgim yok, ben dizelini kullanıyorum..

i20 nin motor ve mekanik aksamla ilgili şu ana kadar foruma yazılmış veya kendiminde rastladığı bir sorun duymadım ve karşılaşmadım...iç plastik aksamdan kaynaklanan ufak tefek tıkırtı sorunu var..Bu durum tabiki biraz şansa bağlı, bazılarında bu durum olmuyor, bazılarımızda oluyor..ben tıkırtı sorununu serviste çözdüm, araç zaten garanti kapsamında olduğu için herhangi bir şikayette hemen müdehale ediyorlar..iç plastik aksamı daha iyi olsaydı i20 piyasadaki en iyi B segmenti araçlardan birisi olduğunu düşünüyorum..

Siz sanırım 1.6 fsi golf kullanıyorsunuz golften inip B segmenti bir arabaya binmek nasıl olur bilmiyorum ama komşumda 2 yıldır 2006 1.6 fsi golf var adam sürekli yakıtından şikayetçi olduğu için arabayı nerdeyse hiç kullanmıyor

Arkdaşlar merhaba,
    i20 2013 model 1.4 otomotik araç kullanıcısıyım.arabayı alalı 4 ay oldu.Yakıt konusunda bilgilendirmek istedim.
    Şehir içi Ocak ayında 300 km ile 27.9 litre yaktı.
    Şehir içi Şubat ayında 275 km ile 29.1 litre yaktı.

• Arkadaşlar merhaba, ben de aranıza yeni katıldım. Arabam 2013 model 1.4 otomatik Jump. Temmuz ayında sıfır aldım şu an 4200 km.de. Bu öğlen ankarada işe gidecekken araba 3. marşta çalıştı acaba neden olmuş olabilir, şimdiden teşekkürler.
  • Kasım ayında herşey dahil 37400 liraya mal olan 1.4 crdi sense 2013 model 3750 kmdeki aracımı biraz önce 38500 liraya sattım.57500 liraya i30 crdi otm. stylee aldım. İlk aldığımda istanbul şehiriçinde 9 lt yakan araç son zamanlarda beni satma der gibi 5.8 lt yakmaya başlamıştı Satarken üzüldüm açıkcası.Kazasız belasız günler dilerim...
  • 
Sayfa: önceki 11371138113911401141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.