Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1138. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.965.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11361137113811391140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben ortalama 20 30 km ile gidilen ve dur kalkı çok olan bir ilçedeyim. 1,4 otomatik ile şehir içi rahat 9 litre yakıyorum...şehirler arası da 90-100 km ortalama hız ile 6,5 7 litre rahat yakıyorum...
  • Teşekkürler arkadaşlar hoşbulduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzakege

quote:

Orijinalden alıntı: overdozz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

arkadaşlar merhaba,
    2011 hyundai i20 mode kullanıcısıyım daha 3 gün oldu aracımı alalı fakat bi sıkıntı farkettim yardımcı olursanız sevinirim.
    gaz pedalında bir sertlik söz konusu ayrıca vites değiştirirken ayağımı gazdan çektiğimde pedal hızlı bir şekilde geri gelmiyor sanki biryere sürterek geri geliyor gibi hissettiriyor, bundan dolayıda araç ara gaz veriyor.

hayırlı olsun güle güle kullanın.ne kadara aldınız sorması ayıp.hangi paket donanımlı.

teşekkürler.25.800 e aldım modeli 1.2 DOCH Mode paketi. şimdilik memnunum ama eski arabamı da aramıyor değilim malesef...

Yil, km. Ve boya durumu nedir acaba?

2011 model km side 29.000 ' de kazası değişeni yok sadece sağ arka çamurlukta 30 cm lokal boyası var o kadar.

Tekrardan hayirli olsun. Kazasiz belasiz surusler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

arkadaşlar merhaba,
    2011 hyundai i20 mode kullanıcısıyım daha 3 gün oldu aracımı alalı fakat bi sıkıntı farkettim yardımcı olursanız sevinirim.
    gaz pedalında bir sertlik söz konusu ayrıca vites değiştirirken ayağımı gazdan çektiğimde pedal hızlı bir şekilde geri gelmiyor sanki biryere sürterek geri geliyor gibi hissettiriyor, bundan dolayıda araç ara gaz veriyor.

hayırlı olsun güle güle kullanın.ne kadara aldınız sorması ayıp.hangi paket donanımlı.

teşekkürler.25.800 e aldım modeli 1.2 DOCH Mode paketi. şimdilik memnunum ama eski arabamı da aramıyor değilim malesef...

Yil, km. Ve boya durumu nedir acaba?

2011 model km side 29.000 ' de kazası değişeni yok sadece sağ arka çamurlukta 30 cm lokal boyası var o kadar.

Tekrardan hayirli olsun. Kazasiz belasiz surusler.

çok teşekkürler

• Hyundai bakım indirimini ne zaman yapacak mart ve nisanda olurdu genelde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakanozbaki -- 4 Mart 2014; 17:46:47 >
  • 1.2 Jump var yazın 7.2-7.5 arası yakan şehir içi kışın 7.8-8 lt ye çıktı.tüp taktıracaktım yılda taş çatlasa 7000 km aparım günlük en uzak 6km kullanırım o yüzden mantıklı gelmediğinden tüpden vaz geçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: Can39

Aracım acayip rüzgar sesi almaya başladı camda delik mi açıldı ne anlamadım

Kapı ayarı bozulmuştur..kapılar sürekli açılığ kapandığı zaman, özellikle sert kapatıldığı zaman kapılarda boşluk oluyor buda çok rüzgar sesi almasına neden olur..serviste 10 dk.da çözerler..kapıda boşluk olduğunu şöyle anlarsınız : kapı kapalıyken dışardan kapıya bastırın, kapı çok azda olsa ileri doğru hafif.e hareket ediyorsa, kapıda boşluk vardır.

Uzun süredir uzun yola çıkmıyordum, dün 250 km lik bir yola çıktım, bir evrağı yetiştirmem gerektiği için otoyolda 170 km/h hızdan aşağıya düşmedim, rüzgar sesi oluyormu diye baya bir baktım ama hiç rüzgar sesi almadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dervishx

Merhaba arkadaşlar ben de aranıza katıldım.

2010 1.4 Crdi Style Kırmızı

HYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONU

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin...Araç hatay plakalı..bende hatay iskenderundayım yaklaşık 1.5 yıldır yeni i20 kullanıyorum..Ben aracı aldığımda iskenderunda 3-5 tane yeni 20 vardı...şimdi nerdeyse her kırmızı ışıkta i20 görüyorum...Aracı güzel günlerde kullanırsınız inşallah..esenlikle kalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin...Araç hatay plakalı..bende hatay iskenderundayım yaklaşık 1.5 yıldır yeni i20 kullanıyorum..Ben aracı aldığımda iskenderunda 3-5 tane yeni 20 vardı...şimdi nerdeyse her kırmızı ışıkta i20 görüyorum...Aracı güzel günlerde kullanırsınız inşallah..esenlikle kalın.

Çok teşekkürler. Evet ben de Antakya'da oturuyorum. Burda da bir hayli fazla görüyorum trafikte. Alırken tereddütlerim vardı Hyundai markasına karşı ama şimdi iyi bir seçim yaptığımı anladım.

Yalnız bir sorum olacaktı araba düz zemindeyken çok fazla değil de biraz bozuk bir zeminde ilerlerken aracın altından çok fazla tekerlek sesi alıyorum. Bu normal mi? Böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı? Varsa eğer bu sorun nasıl giderilir?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Can39

Aracım acayip rüzgar sesi almaya başladı camda delik mi açıldı ne anlamadım

Kapı ayarı bozulmuştur..kapılar sürekli açılığ kapandığı zaman, özellikle sert kapatıldığı zaman kapılarda boşluk oluyor buda çok rüzgar sesi almasına neden olur..serviste 10 dk.da çözerler..kapıda boşluk olduğunu şöyle anlarsınız : kapı kapalıyken dışardan kapıya bastırın, kapı çok azda olsa ileri doğru hafif.e hareket ediyorsa, kapıda boşluk vardır.

Uzun süredir uzun yola çıkmıyordum, dün 250 km lik bir yola çıktım, bir evrağı yetiştirmem gerektiği için otoyolda 170 km/h hızdan aşağıya düşmedim, rüzgar sesi oluyormu diye baya bir baktım ama hiç rüzgar sesi almadım.

Ses ön camdan ugultu şeklinde geliyor gibi kapılardan olması zor ama umarım dediğiniz gibidir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dervishx

quote:

Çok teşekkürler. Evet ben de Antakya'da oturuyorum. Burda da bir hayli fazla görüyorum trafikte. Alırken tereddütlerim vardı Hyundai markasına karşı ama şimdi iyi bir seçim yaptığımı anladım.

Yalnız bir sorum olacaktı araba düz zemindeyken çok fazla değil de biraz bozuk bir zeminde ilerlerken aracın altından çok fazla tekerlek sesi alıyorum. Bu normal mi? Böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı? Varsa eğer bu sorun nasıl giderilir?

Evet bozuk zeminde araç içeri yol sesini çok alıyor..bunun sebebinin lastiklerden kaynaklandığını düşünüyorum..Benim aracın üzerinde fabrika çıkışı dunlop marka lastik var..sanırım Continental veya michelin gibi lastikler takılırsa bu sorun baya azalacaktır..tabi şimdi 4 adet güzel lastik en az 650-700 tl dir. Antakyanın girişinde migros tarafında yol çok bozuk olduğu için her zaman o bölgede bu yol sesini çok hissetmişimdir.

• arkadaşlar araç alma arifesindeyim ve i 20 de seçeneklerden bir tanesi..

aranızda otomatik vites makyajlı kasa i 20 kullanıcısı var mı ?
    aracın yakıt değerleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

ek olarak bu modelin kronik sorunları nelerdir?

şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alaskalı Suikastçi

arkadaşlar araç alma arifesindeyim ve i 20 de seçeneklerden bir tanesi..

aranızda otomatik vites makyajlı kasa i 20 kullanıcısı var mı ?
    aracın yakıt değerleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

ek olarak bu modelin kronik sorunları nelerdir?

şimdiden teşekkürler...

Otomotik vites 1.4 benzinli serisinde olduğu için yakıt konusunda bilgim yok, ben dizelini kullanıyorum..

i20 nin motor ve mekanik aksamla ilgili şu ana kadar foruma yazılmış veya kendiminde rastladığı bir sorun duymadım ve karşılaşmadım...iç plastik aksamdan kaynaklanan ufak tefek tıkırtı sorunu var..Bu durum tabiki biraz şansa bağlı, bazılarında bu durum olmuyor, bazılarımızda oluyor..ben tıkırtı sorununu serviste çözdüm, araç zaten garanti kapsamında olduğu için herhangi bir şikayette hemen müdehale ediyorlar..iç plastik aksamı daha iyi olsaydı i20 piyasadaki en iyi B segmenti araçlardan birisi olduğunu düşünüyorum..

Siz sanırım 1.6 fsi golf kullanıyorsunuz golften inip B segmenti bir arabaya binmek nasıl olur bilmiyorum ama komşumda 2 yıldır 2006 1.6 fsi golf var adam sürekli yakıtından şikayetçi olduğu için arabayı nerdeyse hiç kullanmıyor

• 2011 Dizel Team 75 ps aracımla, hafta sonu yaklaşık 1000 km yol yaptım. Yakıt ortalaması 100 km'de 4.2 lt olarak gerçekleşti. Km başına yaklaşık 17 kuruşa denk geliyor (Yakıtı 4,12'den aldım). Bakımdan önce tüketim 5 lt civarlarına yaklaşmıştı. Yolda genelde 110 km ile, İzmit-İstanbul arası ise 130-140 ortalama ile geldim. Bunun yanında bakımdan sonra arabadaki ses sorunu da tamamen halloldu. Kısacası arabadan performans ve yakıt oalrak gayet memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anoren

2011 Dizel Team 75 ps aracımla, hafta sonu yaklaşık 1000 km yol yaptım. Yakıt ortalaması 100 km'de 4.2 lt olarak gerçekleşti. Km başına yaklaşık 17 kuruşa denk geliyor (Yakıtı 4,12'den aldım). Bakımdan önce tüketim 5 lt civarlarına yaklaşmıştı. Yolda genelde 110 km ile, İzmit-İstanbul arası ise 130-140 ortalama ile geldim. Bunun yanında bakımdan sonra arabadaki ses sorunu da tamamen halloldu. Kısacası arabadan performans ve yakıt oalrak gayet memnunum.

Güzel değerler 4.12 tl ye nerden mazot alıyorsunuz...ben sürekli BP den eorodizel alıyorum lt.si 4.75 tl

Birkaç gün önce tek seferde 300 km lik bir seyehatım oldu..yaklaşık 30 km si şehir içi yoğun trafikte geçti..yola çıkarken ortalama tükemimi sıfırlamıştım..eve geldiğimde ortalama 5.1 lt.yi gösteriyordu...uzun yol boyunca 160-170 km/h hızın altına düşmedim...300 km de ortalama 65-70 tl lik mazot harcadım..Dizellerde güzel olan şey; yüksek hızlada gidilse 100 km.de yakıtta en fazla yarım lt fazla harcama oluyor...Bundan önceki aracım olan fiestada sürekli shell den mazot alırdım, i20 yi aldığımdan beri sadece BP den aldım mazotu, BP nin mazotu sanki daha uzun yol yaptırıyor.

• jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    Hocam mesela en son Sakarya'da otobana girmeden hemen önce Çekoil var. Oradan almıştım. Yolda giderken tabelalara bakıyorum bir yandan. Hesaplı bulduğum bir yere girip alıyorum. Tabi biraz tanınmış bir firma olmasına dikkat ediyorum. Her yere de güven olmaz. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım bu şekilde.
    Bu arada benim araçta yol bilgisayarı yok. Ölçüm tamamen yapılan yol / alınan litre mazot hesabına göre yapılmıştır.
    BP'nin eurodizel performansı nasıl. Bana shell harici diğer firmalardan alınca aracın çekişi düşüyor gibi geliyor. BP hiç almadım ama bugüne kadar
    Lastiklerle pek alakası yok hocam. Kaliteli lastik alırsanız belki bir nebze ses azalabilir ama araçta ses izolasyonu malesef zayıf. Otobanda pek sorun yok ama mıcır yada taşlı asfalta muazzam ses geliyor. Adamlar motora şahane izolasyon yapmışlar. Dizellerde 150 ile giderken bile içeri motor sesi gelmiyor ama yol sesi çok fena.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anoren

Hocam mesela en son Sakarya'da otobana girmeden hemen önce Çekoil var. Oradan almıştım. Yolda giderken tabelalara bakıyorum bir yandan. Hesaplı bulduğum bir yere girip alıyorum. Tabi biraz tanınmış bir firma olmasına dikkat ediyorum. Her yere de güven olmaz. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım bu şekilde.
    Bu arada benim araçta yol bilgisayarı yok. Ölçüm tamamen yapılan yol / alınan litre mazot hesabına göre yapılmıştır.

Ucuz etin yahnisi misali, ucuz mazota dikkat etmek lazım...ben yaklaşık 2 yıl önce adanadayken eski aracıma kadoil adında bir firmadan 2 defa 50 tl lik mazot almıştım bir daha töbe dedim...araç çekişten düşmüştü, baya güçsüzleşmişti...yakıta dikkat etmek lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maniactolga

BP'nin eurodizel performansı nasıl. Bana shell harici diğer firmalardan alınca aracın çekişi düşüyor gibi geliyor. BP hiç almadım ama bugüne kadar

Ben yaklaşık 5-6 yıldır dizel araç kullanıyorum, hemen hemen birçok firmanın mazotunu 1-2 aylığına test etmişimdir...ilk başlarda opetten alıyordum, opetin mazotu dizeli çok sesli çalıştırıyor bence...shell güzel, sessiz çalıştırıyor ama çabuk tükeniyor, TOTAL bence en iyisi ama total istansayonu bulmak bizim buralarda çok zor...Totolin satış ağı zayıf ama mazotu 1 numara bence...Ben i20 yi aldığımdan beri BP den ultimate euro dizel alıyorum çok çok iyi...yani BP nin mazotu bana Opet ve Shell in mazotunun karışımı gibi geliyor, yani sessiz çalıştırıyor ve uzun yol aldırıyor

• 
Sayfa: önceki 11361137113811391140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.