Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ 433 ÜYE ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
27.817
Cevap
159
Favori
1.641.162
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Hyundai >> HYUNDAİ i20 KULÜBÜ 433 ÜYE ANA KONU
Giriş
      7116 Mesaj
      24 Şubat 2014 15:44:12
      quote:

Orijinalden alıntı: muallim_25

Vay arkadaş ne ses miş yaaa... Bu ses nasıl bir şey cidden merak ediyorum.. Düz yolda giderken mi yaşıyorsunuz bunları yoksa bozuk yollarda mı? Ben hiç bu tarz sesler duymuyorum... Ya ben sağırım yada siz aşırı takıntılısınız... Bi ara tümseklerden geçerken ufak bir tıkırtı geldi baktım emniyet kemir gevsek kalmış o çarpıyor.....

aracınız kaç km de acaba. Tıkırtı şans işi vede birazda takıntı ile alakalı bir durum. 10 bin km yi görürseniz belki sizde de bu ses problemi ortaya çıkabilir. Ben 6500 km de sattım. Ses tıkırtı vs. Yoktu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      125 Mesaj
      24 Şubat 2014 16:46:29

Evet gercekten son gunlerde şirket aracı olarak cok fazla i20 gordum. ama bu alma satma isi her arabada yaklasık aynı.
      memnun olunmayacak tek ozelligi yakıtıdır. bu arada, bende hiç rahatsız edici bi ses duymuyorum.
      |
      |
      auto_man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      198 Mesaj
      24 Şubat 2014 21:30:48
      Arkadaşlar i20 1.2 D-CVVT JUMP 2014 model 37200 olmuş.
      |
      |

Rabbim Allah!
      ----------------
      Hyundai i20 1.2 2015 Beyaz
    • Yüzbaşı
      350 Mesaj
      24 Şubat 2014 22:20:46
      Herkese iyi aksamlar.

Asagida ozelliklerini yazdigim aracimi satiliga cikaracagim fakat fiyat konusunda bir bilgi edinemiyorum.Cünkü sahibinden de emsal oluşturacak bir arac yok.Siz degerli arkadaşlarımın fikirleri önemli benim için. Hanima otomatik vites bir araç alacağız. Cok uğrasmama rağmen kullanamadi bir türlü. Vereceğiniz fikirler icin simdiden Teşekkürler.

Hyundai i20 1.4 crdi 90 hp
      2009 model km:75000
      Tum bakimlari servisde yapılmış kayitlidir.
      Garanti 2 ay sonra bitiyor.
      Kaza boya kesinlikle yok renk gümüş gri.
      Ithal üretim
      Digital klima, sunroof, deri vites kolu ve deri dreksiyon.
      Fabrikasyon celik jant 195x50x16
      Lastikler daha 2 aylik continental
      Arka tamponda 2.3 tane cizik var keyfi lokal boyatilabilir.
      10 adet hava yastigi ( Ben 8 diye biliyordum fakat ön iki koltugunda yanlarinda da varmis.Servis uyardı.)
      Esp mevcut

Daha artilari var ama aklima gelenler bunlar.Servisin demesine bakarsan Türkiye de toplasan 10 tane cikmaz diyor.

Herkese Teşekkür Ederim...

• Yarbay
      7116 Mesaj
      25 Şubat 2014 03:29:42
      quote:

Orijinalden alıntı: EMOZEY

Herkese iyi aksamlar.

Asagida ozelliklerini yazdigim aracimi satiliga cikaracagim fakat fiyat konusunda bir bilgi edinemiyorum.Cünkü sahibinden de emsal oluşturacak bir arac yok.Siz degerli arkadaşlarımın fikirleri önemli benim için. Hanima otomatik vites bir araç alacağız. Cok uğrasmama rağmen kullanamadi bir türlü. Vereceğiniz fikirler icin simdiden Teşekkürler.

Ithal üretim
      10 adet hava yastigi ( Ben 8 diye biliyordum fakat ön iki koltugunda yanlarinda da varmis.Servis uyardı.)
      Esp mevcut

Daha artilari var ama aklima gelenler bunlar.Servisin demesine bakarsan Türkiye de toplasan 10 tane cikmaz diyor.

yanılmıyorsam eylül ayında da böyle bir mesajınız vardı. Aracınız donanım olarak güzel. Merak ettiğim 5 ay geçmesine rağmen araç için hala fiyat araştırması yapıyorsunuz. Hiç satmak için ilan verdiniz mi yada herhangi bir girişiminiz oldu mu satmak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 25 Şubat 2014; 3:31:54 >

• Yüzbaşı
      350 Mesaj
      25 Şubat 2014 09:02:44
      quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Orijinalden alıntı: EMOZEY

Herkese iyi aksamlar.

Ithal üretim
      Esp mevcut

yanılmıyorsam eylül ayında da böyle bir mesajınız vardı. Aracınız donanım olarak güzel. Merak ettiğim 5 ay geçmesine rağmen araç için hala fiyat araştırması yapıyorsunuz. Hiç satmak için ilan verdiniz mi yada herhangi bir girişiminiz oldu mu satmak için

Evet dogru o aylarda bi gelgit yasadik.Bir miktar para vardi degerlendirmek amacli model yukseltelim dedik ama ne alacagimiza karar veremedik.Kıyamadım belkide bir yerde oylede oldu.Nasil olsa sirket araci var hatun kullansin dedik ama olmuyor manueli kullanamiyor.Yarim yamalak suruyor ama hem ben hasta olmayim hemde trafikdeki diger suruculer hasta olmasin diye salmadim izin vermedim.Simdi birde otomatik sanziman deneyeceğim oda olmadi onun icin bu seruveni sonlandiracağız.

Aracin fiyatını sizlerden iyi tahmin eden olmaz diye düşündüm o yuzden yazdım.

Saygilar..

|
      |

• Yüzbaşı
      487 Mesaj
      25 Şubat 2014 10:22:34
      quote:

Orijinalden alıntı: zts

Arkadaslar 2013 i20 sense modeli var.. Aracıma geri donus kamerası taktıracagım. 3 aydır yukselis servisine gelmediğini soyluyorlar.. İzmirde taktırabilecegim baska bir servis biliyormusunuz.. ( arac ekranlı model ve ekrana baglatacagım. Aynaya baglıatmak cok pahalıya geliyormus)

Bu konuda bilgi sahibi olan hiç arkadaş yok mu??

Yardımcı olursanız sevinirim...

• Teğmen
      125 Mesaj
      25 Şubat 2014 11:48:02

neden serviste taktırıyorsunuz sorabilir miyim? bu urunun garanti ile bir alakası yok dolayısıyla sanayideki elektrikcilerden hem uygun fiyat alabilirsiniz, hemde alternatifi bol olur. ben aynaya taktırma taraftarıyım, i30larda gordugum aynada cıkan kamera gercekten guzel duruyor.
      |
      |
      zts kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      23 Mesaj
      26 Şubat 2014 12:04:16
      SLM ARKADAŞLAR....Benim aracım Hundai i20 dizel 2013 ocakta almıştım aracımın bakım zamanı geldi.Şuanda araç 10.bin KM de.Ben ilk aldığımda ya 10 bin km de bir yada yılda bir bakım yapılacak dediler.2 Ay önce servise sorduğumda bakım fiyatı 280-300 TL civarı demişlerdi.BUGUN Aynı servisi aradım BAkım periyotları 15 bin.e çekildi siz gene yılı doldurduğunuz için bakıma geleceksiniz şuan 10.BİNDE Bİrdahaki bakım 25.binde olacak dediler.AMa ben bir yılda 25.Bin yapmazsam gene 1.yıl dolunca seneye Yaptırcakmışım_??Bana fiyat olarak 450-500 TL CİVARI DEDİLER.Extra frenlere mi ne bakılcakmış cartmış curtmuş ya bu nedir 2.ay önce 300 tl.OLAN BAKIM ŞİMDİ OLMUŞ 500.tl canım sıkıldı bu duruma.ŞİMDİ Peki ben 15.BİN E çekilen bakımı yaptırdım diyelim birdahaki bakımı 1.YIL SONRA Yaptırcam diyelim ama 25.bin yapamadım 20.binlerde kaldım.O ZAMAN 15 BİN E ÇEKİLEN BAKIM SONRASINDA 30.BİN OLMASI Gerekmez mi _?her yıl bize geçirceklermi böyle bu KONUDA BENİ AYDINLATIRMISINIZ_???
      Bir başka sorunda forumda yazan arkdaşlar gibi benim aracımın ses ve tıkırtı problemi var kaç kere servise gittim sorun hala devam ediyor neymiş sert plastik miş miş de miş.YA SIFIR ARAÇ ALDIK 40 BİN TL.ye takır tukur sesler geliyor ne gıcık bir durum yaaaa.Benim araçta camların altındaki kapı kollarının olduğu yerdeki plastiklerden titreşim sesi tır tır tır ses geliyor birde Ön KONSOLDA yol bilgisayarının olduğu yerin tam üstünden Kasis ve çukurlardan geçerken GAcırt gucurt sesler tıkırtı sesleri geliyor bı sıkıntıyı bir türlü çözemediler..yardımcı olurmusunuz bu sorunu yaşayanlar napmalılar_?
      Bakım konusunda anlatdıklarımıda cevaplarsanız sevinirim_? SAYGILARIMLA

• Er
      9 Mesaj
      26 Şubat 2014 13:46:31
      arkadaşlar merhaba;

ben 2013 aralık çıkışlı i20 sense paket araç kullanıyorum geçen gün aracımı park ettim ve el frenini çektiğim anda tak diye bi ses geldi,
      sanki tel takılı oltuğu yerden atmış gibi bir sesti bu.
      daha sonra aracı rampada boşa alıp elfrenini çektim araç geri kaçmaya başladı,bu durum kullanıcı hatasımı geçer yoksa garantiye girermi.
      |
      |

• Teğmen
      209 Mesaj
      26 Şubat 2014 14:03:24

Hocam 1 sene dolunca bakıma çağırıyorlar bildiğim kadarıyla. Bir de 10.000 km'de bir bakım olayı 15.000'de bir olmuş doğrudur. Ama ben 40.000 bakımı için geldiğimde sizin önceki bakım 10.000 km için yapılmıştı o yüzden 40.000'de bakım yapılacak dediler. Bir sonraki bakım 50.000'de bir sonraki ise 65.000'de olacakmış o şekilde ayarlıyorlar. 10.000'den 15.000'e geçişi kademeli yapıyorlar yani. Benim 40.000 km bakımı ön fren balataları değişimiyle birlikte 665 tl tuttu bu arada. Balata olmasa 500-550 arasında bir şey tutuyordu. Yani bakım fiyatları yükselmiş. Hyundai'ın sitesine bakılınca da görünüyor bu link. Aslında belki de garantiyi sallayıp özele gitmeye başlamak lazım artık.
      |
      |
      roninbey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      274 Mesaj
      26 Şubat 2014 17:59:08
      arkadaşlar bugün aracıma birisi 30000 tl verecekti. adamla anlaştık herşey tamam dedim gel al abi arabayı. telefonu kapattım içimi bi sıkıntı kapladı kalp çarpıntısıyla beraber. az önce adamı aradım abi satamicam arabayı dedim ufak bi de yalan söyledim. adam haklı olarak bana bozuk attı. çok fena bozuldum.
      ama arabamı satamadım.
      aracım 2012 yeni kasa dizel i20 km si de 27000 oldu.

ama araba satmak gerçekten çok zormuş onu anladım. internetten ilanımı da kaldıracam. herhalde gözümden bile sakındığım için satamadım.

otomobil özgürlüktür
    • Onbaşı
      23 Mesaj
      26 Şubat 2014 23:27:34
      bu periyodik bakımlarda millete iyi geçiriyorlar fiyatlar uçmuş
      |
      |

• Çavuş
      54 Mesaj
      27 Şubat 2014 01:57:47
      Merhaba arkadaşlar servislerde 1.2 araca ne marka kaç numara yağ kullanılıyor bilen ve servise giden arkadaşlar cevaplarsa seviniriz malum bu fiyatlarla servise gidilmez ben kendi ustama değiştirmeyi düşünüyorum ama ne marka kaç numara yağ kullanılıyor bilmiyorum bu yüzden de lütfen yardım

|
      |

• Yüzbaşı
      635 Mesaj
      27 Şubat 2014 09:14:10
      quote:

Orijinalden alıntı: esat_emin

arkadaşlar bugün aracıma birisi 30000 tl verecekti. adamla anlaştık herşey tamam dedim gel al abi arabayı. telefonu kapattım içimi bi sıkıntı kapladı kalp çarpıntısıyla beraber. az önce adamı aradım abi satamicam arabayı dedim ufak bi de yalan söyledim. adam haklı olarak bana bozuk attı. çok fena bozuldum.
      ama arabamı satamadım.

ama araba satmak gerçekten çok zormuş onu anladım. internetten ilanımı da kaldıracam. herhalde gözümden bile sakındığım için satamadım.

Boşver Usta iyi yapmışsın..bendede aynı araç var 2012 yeni kasa dizel i20.mi şimdi satacak olsam 32.000-33.000 tl den aşağıya vermem aracım 21.000 km.de..birkaç ay önce satmayı çok düşündüm ama 33.000-35.000 tl ye alabilceğim kafama göre 2. el C segmenti bir araç göremediğim için vazgeçtim...araç fiyatları bu şekilde uçmuşken araç satılıp, araç alınmaz bence.
      |
      |

• Yüzbaşı
      635 Mesaj
      27 Şubat 2014 09:24:38
      quote:

Orijinalden alıntı: roninbey

SLM ARKADAŞLAR....Benim aracım Hundai i20 dizel 2013 ocakta almıştım aracımın bakım zamanı geldi.Şuanda araç 10.bin KM de.Ben ilk aldığımda ya 10 bin km de bir yada yılda bir bakım yapılacak dediler.2 Ay önce servise sorduğumda bakım fiyatı 280-300 TL civarı demişlerdi.BUGUN Aynı servisi aradım BAkım periyotları 15 bin.e çekildi siz gene yılı doldurduğunuz için bakıma geleceksiniz şuan 10.BİNDE Bİrdahaki bakım 25.binde olacak dediler.AMa ben bir yılda 25.Bin yapmazsam gene 1.yıl dolunca seneye Yaptırcakmışım_??Bana fiyat olarak 450-500 TL CİVARI DEDİLER.Extra frenlere mi ne bakılcakmış cartmış curtmuş ya bu nedir 2.ay önce 300 tl.OLAN BAKIM ŞİMDİ OLMUŞ 500.tl canım sıkıldı bu duruma.ŞİMDİ Peki ben 15.BİN E çekilen bakımı yaptırdım diyelim birdahaki bakımı 1.YIL SONRA Yaptırcam diyelim ama 25.bin yapamadım 20.binlerde kaldım.O ZAMAN 15 BİN E ÇEKİLEN BAKIM SONRASINDA 30.BİN OLMASI Gerekmez mi _?her yıl bize geçirceklermi böyle bu KONUDA BENİ AYDINLATIRMISINIZ_???
      Bir başka sorunda forumda yazan arkdaşlar gibi benim aracımın ses ve tıkırtı problemi var kaç kere servise gittim sorun hala devam ediyor neymiş sert plastik miş miş de miş.YA SIFIR ARAÇ ALDIK 40 BİN TL.ye takır tukur sesler geliyor ne gıcık bir durum yaaaa.Benim araçta camların altındaki kapı kollarının olduğu yerdeki plastiklerden titreşim sesi tır tır tır ses geliyor birde Ön KONSOLDA yol bilgisayarının olduğu yerin tam üstünden Kasis ve çukurlardan geçerken GAcırt gucurt sesler tıkırtı sesleri geliyor bı sıkıntıyı bir türlü çözemediler..yardımcı olurmusunuz bu sorunu yaşayanlar napmalılar_?
      Bakım konusunda anlatdıklarımıda cevaplarsanız sevinirim_? SAYGILARIMLA

Mrb hocam..aynı araç bende de var..2012 ekim ayında sıfır yeni i20 nin dizelini almıştım...şu anda 21.000 kmdeyim..ocak ayı ortasında 20.000 bakımı için gittiğimde 500 tl çektikleri fiyatı iyim bir pazarlıkla zar zor 430 tl ye indirdim... benzinli i20 içinde en en son oluruna 380 tl demişlerdi...yani benzinli aracında servisteki bakımı ucuz değil..

10.000 km bakımını 320 tl.ye yaptırmıştım..sizin belirttiğimiz gibi neden bu kadar fark olduda 430 tl ye çıktı dedim...10.000 bakımında sadece yağ ve yağ filtresi değişiyormuş...diğer hava filtresi ve polen filtresi temizlenip tekrar yerine konuluyormuş...20.000 bakımında bu filtrelerde değiştiği için 430 tl ye çıkmış..

Yani hocam en son 20.000 bakımında yağ+yağ filteresi + hava filtresi + polen filtresi ve genel kontroller için 430 tl aldılar benden..

Tıkırtı konusunu ben çok yaşadım bu durumu istanbuldaki hyundai genel merkezede bildirdim..sizinde belirttiğimiz gibi tıkırtının kaynağı kapılardaki plastik aksamdan geliyor...4-5 defa servise bıraktım arabayı, her seferinde biraz-biraz daha az ses gelmeye başladı..şu anda çok çok kötü bir yolda belli belirsiz tıkırtı geliyor..Tıkırtı için servise götürün, hatta defalarca götürün artık sizden bıksınlarki, sorunu çözmek için daha fazla çaba harcasınlar..zaten araç garantili olduğu için ücret filan almıyorlar.

yılı doldurduğunuz için bakıma girmeniz gerekiyor...bir sonraki bakımınız 25.000 km de olacak..

Ben istanbuldaki genel merkeze bu servis ücretlerindeki fazlalıktan bahsettim..dışarda bakımı yaptırsam garanti bozulurmu dedim...yaptırdığınız bakımı belgeleyebilirseniz garanti bozulmaz dediler.
      |
      |

• Teğmen
      175 Mesaj
      27 Şubat 2014 15:19:46

yorumlardan ya bendeki araba i20 degil benim sıkıntım biraz sert girilen virajda arkadan savuruyor birde arac üzerindeki dandik dunlop lastiklerden kaynaklı lastik gurultusu onun haricinde bir sıkıntısı yok allaha şükür muallim arkadasıma katılıyorum arkadaki emniyet kemer tokalarını koltuk arasına sıkıstırın ses gelmez...
      |
      |
      auto_man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

i20 1.2 D-CVVT FÜME
    • Yarbay
      7116 Mesaj
      27 Şubat 2014 15:55:22
      quote:

Orijinalden alıntı: esat_emin

ama arabamı satamadım.

üstad sizin bileceğiniz konu tabiki de ama birde işin diğer tarafı var. Galiba aracınız i20 nin navigasyon olmayan ilk serisi. Aracı ben satarken bunun yenilerinde navigasyon var sis farı var fiyat aynı diyorlardı. Birde 2014 te yeni kasa çıkacak. Şu anda satsaniz ne alabileceksiniz o da önemli tabiki. Bence artı eksi herşeyi hesaplamak gerekir

|
      |

• Çavuş
      50 Mesaj
      27 Şubat 2014 19:44:56
      Arkadaşlar bir sorum olcaktı.Aracım 2011 model dizel.Galiba yakıt tankında çatlak var.Yetkili servisten değil de başka bi yerde yaptırsam garanti bozulur mu?

|
      |

HYUNDAİ İ20 1.4 CRDİ
    • Onbaşı
      32 Mesaj
      27 Şubat 2014 21:23:36
      Arkadaşlar 2013 navigasyonlu modelde sürüş esnasında video yasak iletisini kaldırabilme şansımız var mı.Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Hızlı Cevap

Reklamlar
nice türkiye
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
millenicom;internet;servis
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,687
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.