Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1041. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.965.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dün tıkırtılar nedeniyle aracımı yetkili servise götürdüm beraber teste çıktık sesleri dinledik ve aracı bıraktım. akşam aracınız oldu gelin alın diye aradılar. aracı teslim aldım yola çıktım ancak sesler kesilmesi bir tarafa daha artmış acayip şekilde. adamlar aracı kontrol bile etmeden teslim etmiş. hemen geri döndüm yetkili kimseyi bulamadım akşam olduğu için sadece aracı yapan ustayı bulabildim. onunla tekrar araca bindik kendisiyle bu defa sesler havayastığı bağlantı noktalarında dedi tüm torpidoyu sökmem gerekir ancak cok parca sökeceğim için başka yerlerden sesler gelebilir dedi. neyse ordan sonra aracı özel servise götürdüm ustayla test sürüşüne çıktık YETKİLİ SERVİS in bulamadığı sesi 1 dakikada buldu meğer ses yan aynanın iç kapağında geliyormuş yetkili servise kalsak bütün torpidoyu sökecekti!!
  • eski ve yeni hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banistercaq -- 13 Mayıs 2013; 19:03:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinaygun

arkadaşlar bu resimlerde benden olsun. araç kardeşimin aracıdır. i20'ye jant denemelerimiz ve deneyimlerimiz:

ilk önce 7,5" ofsetli taktık:

bu jantlar üzerinde 24 saat durmadı. ofset 7,5" olduğu için arka koltuklara 2 (iki) kişi oturduğu zaman yaylanmadan dolayı sürtme yaptı. üstteki son resimde 7,5 ofsetin araca ne kadar çıkıntı yapığı gözükmektedir.

4*100 olmasına rağmen (en fazla jant modeli nerdeyse bu bijon aralığındadır.) jant alternatifi fazla yoktu bizde değişiklik olsun dedik beyaz jant taktık/taktırdık. beyaz slk jantlar 6,5" ofset:

bu beyaz model de beyazın renk tonundan dolayı hoşumuza gitmedi, jantın vitrinde durmasıyla araç üzerinde durması çok farklı. dediğim gibi fazla seçeneğimiz kalmadı. gönül isterki 16-17" jant takmak ama görüldüğü gibi disk çamurluk mesafesi çok dar olduğu için 15 ten başka seçenek yok:

büyük ihtimalle bu hafta içi ön taraftaki jantı taktıracağım, sizden de yorumlarınızı veya başka jant seçeneklerinizi yazmanızı istiyorum, şimdilik iyi geceler.

Öndeki güzel duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: akf66

iyi geceler arkadaşlar. 2013 i20 1.2 sense siparişi verdim biraz aceleye geldi gibi oldu. henüz almadım ancak buraya bakınca, tıkırtı gelmesi, parça kalitesizliği gibi konulardan dolayı aklım karıştı...araç sanırsam yeni nesil navigasyon, gündüz farları vs. var. ne diyorsunuz yanlış işe mi girmek üzereyim?

Aracınız hayırlı olsun aramızda neredeyse 4 yıl 60 bin kilometredir kullanıp ilk günden bu yana memnun olanlarda var, daha 5bine gelmeden tıkırtı geliyor diyenlerde. Ama hangi arabanın forumunu okusam bu tıkırtı takurtu olayları var. Benim özel olarak takip ettigim baz modeli 60 binden başlayan araçlarda dahi aynı seyleri okuyoruz. Ustaya gittim ses surdan geliyormuş vs. diye. Sözün özü buna kendiniz karar vereceksiniz. Şahsi gorusum araç ne kadara maloldu bilmiyorum ancak bu fiyat aralığında gayet iyi bir tercih yapmış olduğunuz yönünde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün servise gittim arkadaşlar klimanın bu yılki soğutma performansında belirgin bir düşüklük vardı hatta hiç soğutmuyor desem yeridir,klima gazı özelliğini yitirmiş dediler tekrardan dolum için 90tl istediler.Yüksek gibi geldi bana ama siz ne dersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Dün servise gittim arkadaşlar klimanın bu yılki soğutma performansında belirgin bir düşüklük vardı hatta hiç soğutmuyor desem yeridir,klima gazı özelliğini yitirmiş dediler tekrardan dolum için 90tl istediler.Yüksek gibi geldi bana ama siz ne dersiniz.

Serkan en fazla 50-60 lira gibi birşey olması lazım. Yanında polen filtrelerini de yeniliyorlar mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Dün servise gittim arkadaşlar klimanın bu yılki soğutma performansında belirgin bir düşüklük vardı hatta hiç soğutmuyor desem yeridir,klima gazı özelliğini yitirmiş dediler tekrardan dolum için 90tl istediler.Yüksek gibi geldi bana ama siz ne dersiniz.

Serkan en fazla 50-60 lira gibi birşey olması lazım. Yanında polen filtrelerini de yeniliyorlar mı?

Polen filtresini yenileyeceğiz demediler sadece gaz özelliğini yitirmiş yeniden gaz basıcaz dediler.
    Sanayide daha uygundur ama cesaret edemiyorum bi sıkıntı olur diye
  • Araçtan ne beklediğinize bağlı. kendi sınıfı olan rakiplerinden artısı var eksiği yok. hayırlı olsun.
  • işi iyi bilen döşeme ve ses sistemi üzerine deneyimi olan yerde yaptırırsanız olur. almadan önce yaptıracağınız yerden öneri almanız iyi olur, ufak anfi takviyesi ile daha performanslı sonuç alınabilir.
  • Hava üfleme konusunda sıkıntı var mı? eğer vakum yapıp tam dolumsa fiyat uygun sayılır. fakat üzerine eklemeyse pahalı.
    vakum yapılmayınca full dolum yapılamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Hava üfleme konusunda sıkıntı var mı? eğer vakum yapıp tam dolumsa fiyat uygun sayılır. fakat üzerine eklemeyse pahalı.
    vakum yapılmayınca full dolum yapılamıyor.

Hava üflemede sıkıntı yok Samet,sadece soğutmada sıkıntı var.Normalde vakumla içerde olan gazı çekip kaçak kontrolünü yapıp yeni gazı basmaları lazım.
    Yani tam dolum yapacaklar.
  • O halde tam piyasa nedir bilmiyorum ama aşağı yukarı bu fiyatları duyuyorum. küçük bir araştırma yaptım 50 60tl yapan yerlerde varmış.
  • quote:

O halde tam piyasa nedir bilmiyorum ama aşağı yukarı bu fiyatları duyuyorum. küçük bir araştırma yaptım 50 60tl yapan yerlerde varmış.

Evet 50-60tl yapan yerler var,acaba 30tl daha verip serviste yaptırmak daha mı iyi en azından garantili iş olur için rahat olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: esat_emin

dizelci arkadaşlar size bir sorum olacak. möhüm bir soru.
    bugün yol bilgisayarında bir şey farkettim yeni i20 crdi aracımda mazotu tam bitirme seviyesine getirdim mazot ışığı yandı üstüne 50 km daha gittim yol bilgisayarı --- gösterdi(gidilebilecek yol kısmı) 60 tl lik mazot aldım yol bilgisayarında gidilecek yol 329 yazdı ama 40 km yolun sonunda baktım gidilebilecek yol 277 ye düştü yakıt tüketimi olarak da 3.9 litre görünüyor. gittiğim 40 km lik yol ise inişli çıkışlı bol virajlı bir yol.
    bu işte bir gariplik varmı sizce. umarım açık b,r şekilde anlatabilmişimdir.

Senin anlık tüketimine göre kat edebileceğin mesafe değişebilir gayet normal

• dizelci arkadaşlar size bir sorum olacak. möhüm bir soru.
    bugün yol bilgisayarında bir şey farkettim yeni i20 crdi aracımda mazotu tam bitirme seviyesine getirdim mazot ışığı yandı üstüne 50 km daha gittim yol bilgisayarı --- gösterdi(gidilebilecek yol kısmı) 60 tl lik mazot aldım yol bilgisayarında gidilecek yol 329 yazdı ama 40 km yolun sonunda baktım gidilebilecek yol 277 ye düştü yakıt tüketimi olarak da 3.9 litre görünüyor. gittiğim 40 km lik yol ise inişli çıkışlı bol virajlı bir yol.

• quote:

quote:

ama yakıt tüketimi (3.9/100) ne göre gidilen yoldan daha az düşmesi gerekmezmi? mantıken çünkü bu şekilde düşerse 3.9 litre tüketimle tahminim 60 liralık mazotla 200 km gitmesi gerek.

• quote:

quote:

O halde tam piyasa nedir bilmiyorum ama aşağı yukarı bu fiyatları duyuyorum. küçük bir araştırma yaptım 50 60tl yapan yerlerde varmış.

Evet 50-60tl yapan yerler var,acaba 30tl daha verip serviste yaptırmak daha mı iyi en azından garantili iş olur için rahat olur

Çevrende güvenebileceğin yer yoksa servise mecbur yaptırmak zorundasın. en azından garantili iş olur.
  • quote:

quote:

quote:

Çevrende güvenebileceğin yer yoksa servise mecbur yaptırmak zorundasın. en azından garantili iş olur.

Aynen bende öyle düşünüyorum çevremde bu iş için tanıdığım güvenebileceğim hiç biyer yok,servisin yolu taştan yine

• quote:

quote:

quote:

ama yakıt tüketimi (3.9/100) ne göre gidilen yoldan daha az düşmesi gerekmezmi? mantıken çünkü bu şekilde düşerse 3.9 litre tüketimle tahminim 60 liralık mazotla 200 km gitmesi gerek.

güzel sormuşsun esat_emin :)
    aslında bu bize teknolojinin oynadığı bir oyun. bunun nedeni araç beyninin kalan yakıtla gidilecek km hesabını sizin aracı nasıl kullandığınızla yani gerideki 100 km de yaktığınız yakıtı hesaplayarak yapıyor.karışık ve kapalı oldu biraz açayım.

aracın deposunda X lt mazot var

1.durumda;
    100 km de 4 lt yakyıtsanız
    gösterge kalan yakıtla 200km gidersiniz der

2. durumda;
    100 km de 5 lt yaktıysanız
    gösterge kalan yakıtla 160 km gidersiniz der.

yani kalan yakıtla gidelebilecek mesafe = depodaki yakıt / gerideki 100 km de yaktığın yakıt miktarıdır (100km de 1 lt yakıtla kaç km gittiğini bulacaksın ve kalan yakıtla çarpacaksın)

hesap bu bu mantığa göre aracı kullanan herkes yakıtı hesaplayabilir.
    ancak şu da varki teknolojimiz gelişti fakat arabada kullanılan teknoloji tam doğru ölçüm yapmaya yaramıyor.
    yani fazla kaliteli değil kalitelisi pahalıya mal oluyor.
    bu nedenle; yeni yakıt aldığınızda, trip leri sıfırladığınızda yada tribi sıfırladıktan sonra bir 100 km gitmeden tam doğru hesap yapamaz. bir de bunlara aracın belli süre sabit bir oran yakıt kullanmadıysanız. yani 4 lt yakarken bir bayıra yada sıkısık trafiğe grip ani yakıt çekişi yaptığınızda anlık yakıt artar yani sabit harcama yapamazsınız.
    saydığım nedenlerden dolayı yakıtı hesaplayan basit algoritma doğru işlem yapamaz. ve sonuçlar hatalı çıkar. en azından belli bir süre için.

bir programcı olarak mantığı anlatmaya çalıştım umarım. yararlı olmaya çalışırken daha çok kafa karıştırmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgahancoban -- 13 Mayıs 2013; 2:24:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyinaygun

büyük ihtimalle bu hafta içi ön taraftaki jantı taktıracağım, sizden de yorumlarınızı veya başka jant seçeneklerinizi yazmanızı istiyorum, şimdilik iyi geceler.

Öndeki jant daha orjinal durmuş, tabi zevk meselesi. Benim önereceğim jant Carre 531 isterseniz bir bakın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VICTRIX -- 13 Mayıs 2013; 2:34:51 >

• 
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.