Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1040. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10381039104010411042
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yağmurkaçağı

quote:

Orijinalden alıntı: DreamTeather

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yivyiv

quote:

Orijinalden alıntı: gokhantopal

s.a. arkadaşlar bende otomatik i20 almak ve aranıza katılmak istiyorum. yakıtla ilgili sorum olacak. sitede yakıt tüketimi 8.1 gözüküyor. gerçekte ne kadar yakıyor. acil yardımlarınızı talep ediyorum

ben yeni aldım otomatik i20, 1.4 benzinli. araba şu an 600 km de, hızlanırken fazla basmadan sakin kullanıyorum, 100 tl lik benzinle yaklaşık 300 km gidiyor sanırım, daha 2 kere benzin aldım. yol bilgisayarı ortalama 6,7 lt/100 km gösteriyor.

benim 1.2 aracım 7,5 lt aşağı göstermiyor şehir içinde. nasıl oluyor da 1.4 daha az yakıyor anlamıyorum acaba benim araçta mı sorun var. 1.2 kullanan arkadaşlar sizin yakıt durumu nasıl bilgi verirseniz sevinirim.

benim yol bilgisayarı ş.hiçi 6.6 civarı gösteriyor.Ş.dışı hıza göre değişiyor.Hız yapmazsan %5-5~6 arası değişiyor.Hız yaparsamda 6.5 i geçmiyor. Amma velakin bugüne kadar aldığım benzin / gittiğim yol hesabına göre yol bilgisayarı çokta gerçekçi değil. Hesaplama aşağıdadır.,

Merakımdan aracı aldığımdan itibaren aracın ortalama ne kadar yakıt tükettiğini hesapladım .Sizlerle paylaşmak istedim.Araç 1.2 jump modelidir.
    Yaptığım km : 4479km
    içindeki yakıtla gidilebilecek mesafe : 220
    Aracı aldığımdan bu yana aldığım yakıt : 1465,13

4479-220 = 4259
    1465,13/4259=0,344 kr

0,344 * 100 / 4,85 = 7,09

Genelde mersin hatay arası düz otoyolda 120-140 km hızla ve şehir içi kullanımdada ilçede trafiğimiz az olduğundan dur kalk yapmadan kullanmaktayım.Aracı kullanım alanım %80 düz zemin rampasız alandadır.Araç bugüne kadar hesapladığımda %7 yakıt tüketmekte.km başına 34 kuruş yakmaktadır..

arkadaşım sanırım yanlış hesap yapıyorsun. çünkü verdiğin para 1465 tl. bu para ile 4479 km gitmişsin zaten artı aynı para ile daha gidebileceğin 220 km varmış. yani 1465 tl ile 4479 gidilen + 220 gidilebilecek.

4479-220 değilde 4479+220=4699 km olacak.
    1465/4699=0,311 krş

0,311*100 / 4.85 = 6, 41 lt eder....

haklısınız ya teşekkürler :))) bende kuruntu yapıyordum :)

• arkadaşlar aracımdaki tıkırtılar devam ediyor malesef, 2 defa servise gitmeme rağmen. servis en son sağ öngöğüsten geldiğinini iddaa etti torpidonun orda hava yastıgı baglantı kablolarımı ne varmış onlardan olabilir söküp bakalım diyor ustalar. ama vakit alacak birseymiş. sizce söktürmeli miyim? ve birde tıkırtının bi kısmınında usb giriş bölümünden geldiğini fark ettim.
  • quote:

arkadaşlar aracımdaki tıkırtılar devam ediyor malesef, 2 defa servise gitmeme rağmen. servis en son sağ öngöğüsten geldiğinini iddaa etti torpidonun orda hava yastıgı baglantı kablolarımı ne varmış onlardan olabilir söküp bakalım diyor ustalar. ama vakit alacak birseymiş. sizce söktürmeli miyim? ve birde tıkırtının bi kısmınında usb giriş bölümünden geldiğini fark ettim.

İstanbuldamı ikamet ediyorsun? Ediyor isen Maltepe Hunko servisine götür bende aynı sorun ile gittim ilgilendiler çözdülerde

Syg
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

quote:

Orijinalden alıntı: index

quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

arkadaşlar i20 aracına cam perdesi kullanan veya konu hakkında bilgisi olan varmı, nedir, ne değildir, kullanışlımıdır, işe yararmı, ne dersiniz.

ben aldım ama sonra iade ettim. yan camlar için gayet güzel monte ediyorsun ama arka cam olmuyor. montajını dedikleri şekilde yapamıyorsun. markası bod idi galiba.

teşekkürler, benim aracın arka camında film var zaten, yan camlara düşünüyorum sadece. peki montajdan sonra perdeler inip kalkıyormu, yani hep açıkmı kalıyor yoksa açmak istediğimizde kenarda biryerde dürülüp katlanabiliyormu?

hep açık kalyıyor, sabit yani. çıkarıp bagaja atıyorsun, katlarsan özelliği kaybolur büyük ihtimal.

• herkese selamlar....

Bizim canavar 62.000 km ye geldi ve önümüzdeki hafta periyodik bakıma girecek.60 Bin bakımında neler yapılıyor bileniniz varmıdır? Periyodik bakımın haricinde fren balatalarım bitmiş önler kesin değişmeli ama arkaları bilmiyorum bakalım o konuda da ne söyleyecekler.

Aracım 2009 model ve üstünde orjinal Michelin Energy Saver 195*50*16 lastikler var.Lastiklerin diş derinliği gayet güzel ama yıldan dolayı yanaklarda çatlaklar başladı.Fren mesafesi uzadı ve ABS çok sık devreye giriyor.Geçenlerde Michelin bayisine gittim ve lastiğin yenisini sordum.Artık o ebatın üretiminin olmadığını söylediler.Continental markasında ise 370,00 TL/ Adet fiyat aldım.Çok pahalı geldi açıkcası 1480,00 TL lastik masrafı şu aşamada beni üzer.Yine Michelinde 205*55*16 diye bir ölçü var tanesi 200,00 TL civarında onu denettim oda direksiyonu tam sol yada tam sağ yaptığınızda dablumbaza sürtüyor.Sanırım bu işi ucuza kapatamıyacaz.Lastik konusunda tavsiyelerinizi beklerim.

aracımın 4 camınada mugen tip rüzgarlık takdırdım.Aynı honda civic de olduğu gibi güzel durdu.Yine yakın zamanda Xenon far uygulaması yaptıracağım.Farlarda 16000 Kelvin sislere ise 8000 Kelvin takdıracağım.Farlardan sonra resim paylaşıp bir onayınıza sunalım bakalım nasıl olmuş

Herkese iyi akşamlar.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMOZEY -- 9 Mayıs 2013; 22:29:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EMOZEY

herkese selamlar....

Bizim canavar 62.000 km ye geldi ve önümüzdeki hafta periyodik bakıma girecek.60 Bin bakımında neler yapılıyor bileniniz varmıdır? Periyodik bakımın haricinde fren balatalarım bitmiş önler kesin değişmeli ama arkaları bilmiyorum bakalım o konuda da ne söyleyecekler.

Aracım 2009 model ve üstünde orjinal Michelin Energy Saver 195*55*16 lastikler var.Lastiklerin diş derinliği gayet güzel ama yıldan dolayı yanaklarda çatlaklar başladı.Fren mesafesi uzadı ve ABS çok sık devreye giriyor.Geçenlerde Michelin bayisine gittim ve lastiğin yenisini sordum.Artık o ebatın üretiminin olmadığını söylediler.Continental markasında ise 370,00 TL/ Adet fiyat aldım.Çok pahalı geldi açıkcası 1480,00 TL lastik masrafı şu aşamada beni üzer.Yine Michelinde 205*55*16 diye bir ölçü var tanesi 200,00 TL civarında onu denettim oda direksiyonu tam sol yada tam sağ yaptığınızda dablumbaza sürtüyor.Sanırım bu işi ucuza kapatamıyacaz.Lastik konusunda tavsiyelerinizi beklerim.

aracımın 4 camınada mugen tip rüzgarlık takdırdım.Aynı honda civic de olduğu gibi güzel durdu.Yine yakın zamanda Xenon far uygulaması yaptıracağım.Farlarda 16000 Kelvin sislere ise 8000 Kelvin takdıracağım.Farlardan sonra resim paylaşıp bir onayınıza sunalım bakalım nasıl olmuş

Ben geçen hafta 60bin km bakımından çıktım.
    Yağ,yağ filtresi,hava filtresi,mazot filtesi değişti,polene hava tutuldu temizlendi gerisinde yağlama temizleme işleri oldu.
    Benim ön balatalar 30.000km değişmişti şuan önler yarı ve arkalar yarı durumda baya daha idare eder dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

herkese selamlar....

Aracım 2009 model ve üstünde orjinal Michelin Energy Saver 195*55*16 lastikler var.Lastiklerin diş derinliği gayet güzel ama yıldan dolayı yanaklarda çatlaklar başladı.Fren mesafesi uzadı ve ABS çok sık devreye giriyor.Geçenlerde Michelin bayisine gittim ve lastiğin yenisini sordum.Artık o ebatın üretiminin olmadığını söylediler.Continental markasında ise 370,00 TL/ Adet fiyat aldım.Çok pahalı geldi açıkcası 1480,00 TL lastik masrafı şu aşamada beni üzer.Yine Michelinde 205*55*16 diye bir ölçü var tanesi 200,00 TL civarında onu denettim oda direksiyonu tam sol yada tam sağ yaptığınızda dablumbaza sürtüyor.Sanırım bu işi ucuza kapatamıyacaz.Lastik konusunda tavsiyelerinizi beklerim.

Yağ,yağ filtresi,hava filtresi,mazot filtesi değişti,polene hava tutuldu temizlendi gerisinde yağlama temizleme işleri oldu.
    Benim ön balatalar 30.000km değişmişti şuan önler yarı ve arkalar yarı durumda baya daha idare eder dediler.

Ne kadar tuttu peki hocam bu dedikleriniz ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

herkese selamlar....

Ne kadar tuttu peki hocam bu dedikleriniz ?

Birde garantiden ön sağ ve sol z rotlar değişti alttan ses geliyordu onlar değişince kesildi.
    430tl verdim hocam bugüne kadar girdiğim 6 bakımdan en yüksek tutan bu bakım oldu.

• 195/50/16 ebatını bulmak çok zor uzak doğu markalarında var genellikle. 195/55/16 alıp kullanın ben öyle yaptım.
    goodyear modellerine göz atın.
  • arkadaşlar aracım 350 km ye geldı yalnız dun gece farkettım yenı basladıgını dusunuyorum farları acınca rolantı devrınde azda olsa bı yukselme oluyor bu normal degıl dıye dusunuyorum yardımcı olabılecek varmı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yivyiv

quote:

Orijinalden alıntı: gokhantopal

s.a. arkadaşlar bende otomatik i20 almak ve aranıza katılmak istiyorum. yakıtla ilgili sorum olacak. sitede yakıt tüketimi 8.1 gözüküyor. gerçekte ne kadar yakıyor. acil yardımlarınızı talep ediyorum

ben yeni aldım otomatik i20, 1.4 benzinli. araba şu an 600 km de, hızlanırken fazla basmadan sakin kullanıyorum, 100 tl lik benzinle yaklaşık 300 km gidiyor sanırım, daha 2 kere benzin aldım. yol bilgisayarı ortalama 6,7 lt/100 km gösteriyor.

benim 1.2 aracım 7,5 lt aşağı göstermiyor şehir içinde. nasıl oluyor da 1.4 daha az yakıyor anlamıyorum acaba benim araçta mı sorun var. 1.2 kullanan arkadaşlar sizin yakıt durumu nasıl bilgi verirseniz sevinirim.

benim aracımda yol bilgisayarında 6,2 lt/100 km ile 6,8 lt/100 km arasında kullanıma göre farklılık gösteriyor (1,2 d-cvvt sense 2012 model km:2800 )

• İ20 vision modelini almayı düşünüyorum ama içinde ESP ve VSM olmadığı için tereddütlerim var.
  • Dün ceviz büyüklüğünde dolu yağdı ve arabanın kaportasında ve tavanında yer yer çökmeler oldu.Bugün servise götürdüm, 1800 tl fiyat verdiler. boya yapıyorlarmış.Boya istemediğim için kabul etmedim.(kasko karşılıyormuş)
  • selamlar herkese

bir seneden beri garajımda yatmakta olan 2012 model i20 1.2 team lpg 6000 km deki beyaz renkteki hatasız boyasız çiziksiz yıllık servis bakımı yapılmış aracımı satıyorum ... ilgilenen olursa buralardayım...rakam olarakta 26 500 tl düşünüyorum ....
    saygılarla .....
  • quote:

Orijinalden alıntı: rechan_cdx

selamlar herkese

bir seneden beri garajımda yatmakta olan 2012 model i20 1.2 team lpg 6000 km deki beyaz renkteki hatasız boyasız çiziksiz yıllık servis bakımı yapılmış aracımı satıyorum ... ilgilenen olursa buralardayım...rakam olarakta 26 500 tl düşünüyorum ....
    saygılarla .....

eski kasa anladığım kadarıyla fiyat yüksek geldi
  • http://www.n11.com/sony-xs-gtr1720s-17cm-2-yollu-hoparlor-P13071496

arkadaşlar bu hoparlörleri alsam önleri bunlarla değişip arkalara ön takımları yerleştrisem nasıl olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barutyusuf

arkadaşlar aracım 350 km ye geldı yalnız dun gece farkettım yenı basladıgını dusunuyorum farları acınca rolantı devrınde azda olsa bı yukselme oluyor bu normal degıl dıye dusunuyorum yardımcı olabılecek varmı.

Farlar nedeniyle Rölanti düştüğünü duymuştum ama yükseldiğini ilk kez işittim. Aracı uzun süre kullanmadığınız oldu mu acaba?
    Edit. Farlar nedeniyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 12 Mayıs 2013; 0:26:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada benimde benzinden lpgye geçişte rölanti yükseliyor. Ama titreme ve stop etme olmadığı için problem değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi geceler arkadaşlar. 2013 i20 1.2 sense siparişi verdim biraz aceleye geldi gibi oldu. henüz almadım ancak buraya bakınca, tıkırtı gelmesi, parça kalitesizliği gibi konulardan dolayı aklım karıştı...araç sanırsam yeni nesil navigasyon, gündüz farları vs. var. ne diyorsunuz yanlış işe mi girmek üzereyim?
  • arkadaşlar bu resimlerde benden olsun. araç kardeşimin aracıdır. i20'ye jant denemelerimiz ve deneyimlerimiz:

ilk önce 7,5" ofsetli taktık:
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

bu jantlar üzerinde 24 saat durmadı. ofset 7,5" olduğu için arka koltuklara 2 (iki) kişi oturduğu zaman yaylanmadan dolayı sürtme yaptı. üstteki son resimde 7,5 ofsetin araca ne kadar çıkıntı yapığı gözükmektedir.

4*100 olmasına rağmen (en fazla jant modeli nerdeyse bu bijon aralığındadır.) jant alternatifi fazla yoktu bizde değişiklik olsun dedik beyaz jant taktık/taktırdık. beyaz slk jantlar 6,5" ofset:
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

bu beyaz model de beyazın renk tonundan dolayı hoşumuza gitmedi, jantın vitrinde durmasıyla araç üzerinde durması çok farklı. dediğim gibi fazla seçeneğimiz kalmadı. gönül isterki 16-17" jant takmak ama görüldüğü gibi disk çamurluk mesafesi çok dar olduğu için 15 ten başka seçenek yok:
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

büyük ihtimalle bu hafta içi ön taraftaki jantı taktıracağım, sizden de yorumlarınızı veya başka jant seçeneklerinizi yazmanızı istiyorum, şimdilik iyi geceler.

• 
Sayfa: önceki 10381039104010411042
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.