Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1033. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10311032103310341035
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: oznozcn

İşte Spoilerli halimiz ...
    HYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONU

güzel olmuş, ne kadar tuttu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

quote:

spoileri hyundai maslaktan aldım 181 tl boyasını kendim dışarıdan aldım 10 tl boya ustasına 30 tl spoileri taktırtmak içinde nikelajcıya gittim onada 20 tl ( spoilerin içinden çıkan yapışkanlı bantı boya yapan ustam cok begenmedi ) verdim 240 tl ye mal oldu ....

• Kumho kh31 195/50/R16 4 mevsim lastikleri adet fiyatı:150tl (montaj+balans dahil)

fiyat nasıl beyler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: neyro61

Kumho kh31 195/50/R16 4 mevsim lastikleri adet fiyatı:150tl (montaj+balans dahil)

fiyat nasıl beyler...

Kumhonun yeni çıkan Kh27 Ecowing modelini tavsiye ederim hocam,ses seviyeside oldukça düşük.

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=70484061&mpage=1

HYUNDAİ i20  ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 25 Nisan 2013; 13:21:55 >

• quote:

quote:

quote:

spoileri hyundai maslaktan aldım 181 tl boyasını kendim dışarıdan aldım 10 tl boya ustasına 30 tl spoileri taktırtmak içinde nikelajcıya gittim onada 20 tl ( spoilerin içinden çıkan yapışkanlı bantı boya yapan ustam cok begenmedi ) verdim 240 tl ye mal oldu ....

Boya, işçilik filan girince biraz pahalıya gelmiş. Ben 180 TL verdim herşey dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: index

quote:

quote:

quote:

Boya, işçilik filan girince biraz pahalıya gelmiş. Ben 180 TL verdim herşey dahil.

Piyasadaki ürünleri çok begenmedim acıkcası body kit konusunda acayip zevksizler bu işi yapanlar yurtdışındaki hyundai forumlarında resimlere bakıyorum adamlar neler yapıyorlar ... özellikle hyundainin kendisinin ürünü çıkartmasını bekledim daha önce getzim vardı onada taktırtmıştım piyasada biraz sıkıntı yaşadım o yüzden bu sefer servisi terçih ettim ürünü alırken boyayı montajı dışarıda yaptırttım .

• güle güle kullanın gayet güzel olmuş, araçlarımız aynı renk spoilerin nasıl duracağı konusunda çok iyi fikir verdi bu fotoğraflar bunun için ayrıca teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: joé black

güle güle kullanın gayet güzel olmuş, araçlarımız aynı renk spoilerin nasıl duracağı konusunda çok iyi fikir verdi bu fotoğraflar bunun için ayrıca teşekkür ederim

çok sagolun Rica ederim .. bu renk basit gibi duruyor ama biraz zahmetli 10 tane boya karıştırıyorlar bu tonu tutturmak için.Boya karısımını yapan arkadas hyundainin çalıştığı boya firmasıyla çalışıyorum ben marka söyledi ama unuttum ton heryerde tutmaya bilir dedi başka yerdede yaptıracaksan bu boya firmasının ürünlerini satan yerlerde yaptır bu boyayı diye uyardı ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ...
  • arkadaşlar biraz acemiyim o yuzden soracağım soru için bağışlayın, bugün şehir içinde yaklaşık 40 km hızla giderken demir olan kasisler var ya, onları farketmeden uzerınden geçtim. lastik basınçlarım 33 psi durumdaydı ve tek başıma kullanıyordum, araba sert girdi gibi geldi. Alt takım mıdır nedir onlara zarar vermiş midir ? Bilmediğim için biraz panik yaptım :( Bu konuda bilgisi olan arkadaşım varsa bilgilendirebilir mi ? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nayha87

arkadaşlar biraz acemiyim o yuzden soracağım soru için bağışlayın, bugün şehir içinde yaklaşık 40 km hızla giderken demir olan kasisler var ya, onları farketmeden uzerınden geçtim. lastik basınçlarım 33 psi durumdaydı ve tek başıma kullanıyordum, araba sert girdi gibi geldi. Alt takım mıdır nedir onlara zarar vermiş midir ? Bilmediğim için biraz panik yaptım :( Bu konuda bilgisi olan arkadaşım varsa bilgilendirebilir mi ? Teşekkürler.

Şuanda alttan yürüyen takımlardan herhangi anormal bi ses gelmiyorsa bişey olmamıştır
  • sağolun, yok anormal bir ses gelmiyor, sonrasında bi 10 km yol yaptım, anormal bir ses gelmiyordu, fakat 33 psi çok sanırım, 33 psi yaptım yapalı frenler de tutmuyormuş gibi bi his uyandırdı, daha geç durma suresi oldu. lastik sert olduğundan olsa gerek darbe durumunda da direk amaortisörlere kuvvet uyguluyor anladığım kadarıyla.
  • quote:

sağolun, yok anormal bir ses gelmiyor, sonrasında bi 10 km yol yaptım, anormal bir ses gelmiyordu, fakat 33 psi çok sanırım, 33 psi yaptım yapalı frenler de tutmuyormuş gibi bi his uyandırdı, daha geç durma suresi oldu. lastik sert olduğundan olsa gerek darbe durumunda da direk amaortisörlere kuvvet uyguluyor anladığım kadarıyla.

32ps yaparsanız uygun olur
    Hyundai mekanik olarak sağlam bir markadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 25 Nisan 2013; 21:49:05 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: joé black

güle güle kullanın gayet güzel olmuş, araçlarımız aynı renk spoilerin nasıl duracağı konusunda çok iyi fikir verdi bu fotoğraflar bunun için ayrıca teşekkür ederim

çok sagolun Rica ederim .. bu renk basit gibi duruyor ama biraz zahmetli 10 tane boya karıştırıyorlar bu tonu tutturmak için.Boya karısımını yapan arkadas hyundainin çalıştığı boya firmasıyla çalışıyorum ben marka söyledi ama unuttum ton heryerde tutmaya bilir dedi başka yerdede yaptıracaksan bu boya firmasının ürünlerini satan yerlerde yaptır bu boyayı diye uyardı ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ...

Ben de orjinalini taktırdım zaten. Ama boyalı idi o yüzden ekstra bişey yaptırmadım. Showroomdaki araç için getirtmişler onu aldım.

• ön ve arka lastikleri 33 ps yaptım, yakıtta sanki iyileşme var gibi geliyor bana. araç daha serileşti gibi ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

sağolun, yok anormal bir ses gelmiyor, sonrasında bi 10 km yol yaptım, anormal bir ses gelmiyordu, fakat 33 psi çok sanırım, 33 psi yaptım yapalı frenler de tutmuyormuş gibi bi his uyandırdı, daha geç durma suresi oldu. lastik sert olduğundan olsa gerek darbe durumunda da direk amaortisörlere kuvvet uyguluyor anladığım kadarıyla.

32ps yaparsanız uygun olur
    Hyundai mekanik olarak sağlam bir markadır.

Bunca zamandır bende 32 psi de kullanıyordum ama araç kapısında min 33 max 36 psi yazıyor

• doğrudur hocam, siyah ya da beyaz gibi kesin bir renk olmadığı için tutturması zor olsa gerek, bulunduğum şehirde hyundai ile çalışan bir usta var ona sorduğumda boyayı hallederiz demişti bakalım yaptırmaya niyetlenince hallederler bir şekilde
  • mrb arkadaşlar. aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama kafam karıştı araştırınca. bazıları lpg uyumlu demiş bazıları lpg uyumu yok demiş. yine bazıları garanti bozuluyor demiş bazıları ise sadece ateşleme sistemi garantiden çıkar demiş. bu konuda bilgisi olan veya aracına lpg taktıran arkadaş varsa ve deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yağmurkaçağı

mrb arkadaşlar. aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama kafam karıştı araştırınca. bazıları lpg uyumlu demiş bazıları lpg uyumu yok demiş. yine bazıları garanti bozuluyor demiş bazıları ise sadece ateşleme sistemi garantiden çıkar demiş. bu konuda bilgisi olan veya aracına lpg taktıran arkadaş varsa ve deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.

Bunu sürekli gittiğiniz bir servise danışın isterseniz ve ayrıyetten iki üç servisede sorun .. Chevrolet te benim bir arkadaşım var cruze önermiyor pistonlar eriyor diye .....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yağmurkaçağı

mrb arkadaşlar. aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama kafam karıştı araştırınca. bazıları lpg uyumlu demiş bazıları lpg uyumu yok demiş. yine bazıları garanti bozuluyor demiş bazıları ise sadece ateşleme sistemi garantiden çıkar demiş. bu konuda bilgisi olan veya aracına lpg taktıran arkadaş varsa ve deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.

Bunu sürekli gittiğiniz bir servise danışın isterseniz ve ayrıyetten iki üç servisede sorun .. Chevrolet te benim bir arkadaşım var cruze önermiyor pistonlar eriyor diye .....

1-lpg aracı değil sadece motor aksamını garanti dışı bırakıyor

2-hyundai i20 modelinin benzinli versiyonları lpg ye uyumsuz(yetkili servis ustasından öğrendim)sebebini şöyle açıkladı motorda kullanılan malzemenin lpg nin yanması sırasında oluşacak ani yüksek ısılara dayanıksız olduğu, ilk etapta pek zararlı gibi görünmesede 40 bin kmden sonra subap erimesi vs gibi sorunlar çıkardığını söyledi hatta eralara garantili lpg takarken sırf aynı sebepten garanti dışına itmişler.

• 
Sayfa: önceki 10311032103310341035
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.