Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1373. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13711372137313741375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: apaci0834

quote:

Orijinalden alıntı: cedrus32

Hocam konfor olarak, rahatlık olarak sınıfına göre gerçekten çok iyi ama yakıt konusunda üzülürsünüz. Ben 1.2 kullanıyorum. Yakıt hariç arabanın herşeyini savunurum. Ama yakıt konusu büyük handikap.

Manüel viteste de mi aynı çok yakıyordan kasıt nedir acaba ? Genelde benim ev ile iş yeri arası 4.5 km git gelde 9 10 km yapıyor ve şuan otobüs ile gidince daha çok para çıkıyor cebimden öyle bir saçmalık var genelde işe git gel haftasonlari ve akşam bazen gezmeler yapacağım. Tamam araba güzel duruyor ve donanımlı ama eğer 40 50 kuruş ve üzeri yakıyorsa çok sert kullanmadan o zaman polo 1.2 2013 2014 falan mi baksam motor yapısı farklı diye biliyorum. Aslında golf özeniyorum ama çok uçtu fiyatı ahh ahh

ortalama 8 litre yaksaniz 1.2 ile 43 krs yapar yaklaşık ancak bu alacağınız diğer araçlar da da bu şekilde olucak sonuçta benzin pahalı ama 1.4 leri yakıt konusunda seni uzer ancak her iki motor da LPG ye çok uyumlu tak LPG geç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kadirdalgic kullanıcısına yanıt
    Şimdi polo ve i20 nın motorları aynı mi ? Yani aynı ise i20 donanım bakımından daha dolu olacağı için tercihim o olur ama motor bakımından polo daha iyiyse ve yakıta etkisi varsa polo alınır. Demen gibi benzin uçtu gitti.

• arkadaşlar i20 1.4 mpi otomatik araca Prins Silverline lpg taktıracağım. Ne diyorsunuz üzer mi beni? sorun çıkartır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Temkeş

arkadaşlar i20 1.4 mpi otomatik araca Prins Silverline lpg taktıracağım. Ne diyorsunuz üzer mi beni? sorun çıkartır mı?

LPG ye uyumlu bir motor usta iyi ise bence sorun çıkmaz bizlerde taktırdık tabi prins değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

quote:

arkadaşlar i20 1.4 mpi otomatik araca Prins Silverline lpg taktıracağım. Ne diyorsunuz üzer mi beni? sorun çıkartır mı?

LPG ye uyumlu bir motor usta iyi ise bence sorun çıkmaz bizlerde taktırdık tabi prins değil

üstadım istanbul candan mühendislikte taktıracağım. çok övüyorlar umarım haksız çıkmazlar...

nasıl tüketimi? bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanCbn

Bedava mı gitsin istiyorsun hocam, bizim i20 16.0 L yakıyor.

16 nereye yakıyor benim i20 otm. 10lt yakıyor ankara dikmen
  • ilkerk88 kullanıcısına yanıt
    " 16 nereye yakıyor? " derken, yakıyor işte.

Bunu duydukça bu arabayı almaktan soğuyorum İstanbul'da oturuyorum ben yoğun trafiğe girersem 20 yakar o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanCbn

" 16 nereye yakıyor? " derken, yakıyor işte.

nereye derken şehir olarak sordum trafik durumu vs.
  • quote:

quote:

quote:

üstadım istanbul candan mühendislikte taktıracağım. çok övüyorlar umarım haksız çıkmazlar...

Candan iyidir işinin ehlidir hayırlı olsun

Istanbul. Günde 10-12 KM kullaniliyor. Ortalama hiz 12km/h.

• quote:

Orijinalden alıntı: Google Chrome

2016 12 binde elite blue sunrofflu 56 bine aldık. 1.2 benzin. Fiyat iyi midir dostlar, çok kararsızdık çünkü. Ayriyetten şehirler arası hem iyi gitmiyor hem de çok fazla yakıyor gibi hissettirdi ilk kullanım için. Hata mı yaptık bilemiyorum

fiyat güzel hocam bende geçen ay 2015 style sanroff navigasyon kırmızı 22 bin KM hasarsız 53 bin TL ye aldım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende şuan benzinli kullanıyorum ortalama 6 7 litre arası yakıyor sakin kullanımda uzun yolda 90 100 yapanlardansanız.

50 lira atıp atıp deniyorum 35 kuruş civarı yakıyor şehir içi uzun yol karışık. 10 20 kuruş inip çıkabilir.

Ama yokuş kullanıp devir yapanlardansanız sizi üzer 40 50 kuruş arası olur direk.

Motor ufak çünkü 90da 2500 devire geliyor

• Yazın muaneye yakın lpg taktıracağım.

Şuan lpg 1.2 kullanan bir arkadaş 50 liraya 280 uzun yol gittiğini söyledi.

ben 150 civarı gidiyorum benzınle şehir içi dışı karışık

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

Yazın muaneye yakın lpg taktıracağım.

Şuan lpg 1.2 kullanan bir arkadaş 50 liraya 280 uzun yol gittiğini söyledi.

ben 150 civarı gidiyorum benzınle şehir içi dışı karışık

aynen öyle uzun yolda LPG de o kadar yakiyor

• İyi günler arkadaşlar.

• İyi akşamlar arkadaşlar .2012 i20 crdi jump sahibiyim.Aracımda birkaç gündür ilk çalıştırmada şıngırtı sesi geliyor.Bunun sebebi nedir acaba cevaplarsanız sevinirim.

• 2011 model 85000km de dizel bir araç aldım.yalniz araçta ciddi bir sorun çıktı.simdi servis yada Sanayiye gitsem yok şundan yok bundan bir dünya masraf çıkacak. Bu sorunu yaşayan oldumu acaba?sorunum su:

Aracın sürüş halinde kendi kendine fren yapıyor yada gaz kesiyor ama bana abs yada fren gibi geldi.vites değiştirince hızlanması için yine yapıp aracın hızını düşürüyor.gaza koklesem bile bir müddet çok düşük hızda kalıyor sonra vites değişip basınca geçiyor.

Bugün park halinde iken fren lambalarim yanık kalmış.kapiyi açtım fren ve gaza bastım söndü.bu bir ipucu olurmu?bu durumu yaşayan oldu mu?

İstanbul Avrupa yakasında bu işten anlayacak bir usta tavsiye edebilirmisiniz?

• Bu arada aracım i20 team paket

• quote:

quote:

quote:

quote:

Candan iyidir işinin ehlidir hayırlı olsun

taktırdım lpg yi... prins silverline. umarım sıkıntı çıkarmaz bana :(

şu otomatik araçların da lpg kullananlar kaç lt tükettiğini yazsalar çok iyi olacak.. yada kaç kr yaktığını belirtseler..

• 
Sayfa: önceki 13711372137313741375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.