Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.964.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar pazar günü bayiye gittim i20 ve i30 incelemeye i20 güzel olmuş özellikle donanımlı olan modeli ama öyle dedikleri gibi getzden çok büyük bi bagajı yok yani neredeyse aynı bu yüzden i20 den vaz geçtim diye bilirim ama full olanın vites koluna hasta oldum i30 sadece donanım olduğu için çok fazla inceleme fırsatım olmadı ama adamın demesi 10 gün içinde gelecekmiş tabi yine renk belli değil belki o zaman gidip incelerim hayırlısı olsun diyorum kısmette hangisi varsa ona bakacaz artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: ehhalil

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

getzde alıştığımız ferahlık kalmamış diğer markalardaki gibi boğucu olmuş

ben getziş almamım en büyük sebebiydi o ferahlığı

uzun boylu olmamdanmıdır nedir afakanlar bastı içinde beni

bide heryer kapkara olunca zifir gibi içerde tek bir aydınlık aksesuar yok alt modelde yani

afakanlar basması durumu psikolojik birşey tabi bişey diyemem, kişiden kişiye değişebilir..
    Ben de uzun boyluyum (187 cm.) ancak ben de öyle bi sıkıntı yaratmadı.. aksine gayet memnunum. sürücü koltuğunu bi hayli yükseltmeme rağmen(ben yüksek koltukta daha rahat ediyorum) baş mesafesi sıkıntı yaratmadı bende.. (plazada aracı teslim almadan önce satış görevlisi ile deneme sürüşüne çıkmak üzere araca bindiğimizde ben koltuğu yükselttikçe yükselttim.. satış görevlisi şaşkın şaşkın bana baktı ve dayanamayarak "aracın burnunu mu görmeye çalışıyorsunuz?" diye sordu o derece yani.. )

evet.. içerde siyah renk hakim olduğu doğru.. ama basit ve faydalı bir çözümü var:
    mesela ben, hem koltuklarımı korumak hem de daha ferah bir görüntü elde etmek için "gri-füme" (grisi daha fazla) renkli bi koltuk kılıfı alıp döşemeciye monte ettirdim. hem de aracın dış rengiyle çok daha uyumlu oldu (bence)..
    siz de aracınızın rengine göre ya da tamamen kendi zevkinize göre koltuk kılıfı taktırabilirsiniz...

ben 4.5 yıldır getz kullanıyorum ve bu ferahlık yüzünden olmuştur

eğer getz kullanmadıysan seni etkilememesi normal kanımca

son 4 yıldır kullandığım arabalar getz fusion eski laguna

bunların hepsi etrafa hakim arabalar

oyüzden diğerlerine bindiğimde darlanıyorum açıkçası

• quote:

Orjinalden alıntı: N3T

benide ekleyin belkide Türkiye'de ilk alan benim (14.05.2009)

Resimde görüldüğü üzeredir. (alıntı)

1.4 CRDi TEAM GECE MAVİSİ

HYUNDAİ i20  ANA KONU

Yoksa ilk alan benmiyim 02.05.2009 da almistik.tuna plazadan araci ilk teslim alan biziz ama turkiyede ilk degiliz.sakayla karisik ilk 20ye kesin girmissiniz demislerdi.benide listeye ekleyebilirsiniz.
    1.25 team metalik kirmizi

• satıcı bu metalik kırmızı iyi tutacak diyordu

gerçektende güzel renk
  • quote:

Orjinalden alıntı: guitar2006

Arkadaşlar biz de bugün füme rengi i20 team aldık. Aracı almadan önce test ettim. Özellikle direksiyonunu çok beğendim. Elektro hidrolik direksiyon çok iyi çalışıyor. Park manevralarında kuş gibi hafif, kullanırken sert. Ayrıca debriyaj pedalı da çok yumuşak insanı yormuyor. Bana baya güven verdi araç. Hemen almaya karar verik ve aldık.

Forumda kullanıcı sayısı arttığı için i20 ile ilgili görüşlerimizi ve sorularımızı burada paylaşalım istedim. Görüşmek üzere...
    i20 kulüp üyeleri:
    1.guitar2006 i20 1.2 team füme
    2.KADIKOY i20 1.2 team opak beyaz
    3.İ20_38 i20 1.2 team metalik gri
    4.ehhalil i20 1.2 team metalik açık gri

aşkolsun guitar2006 kardeş.. beni eklememişsin.. o kadar da emek verdim i20 forumuna.. ben temsili olarak yukardaki "alıntı"nın içine kendimi ekledim.. yazma zahmetine katlanmana gerek yok yani kopyalayıp yapıştırsan bile olacak hani..

• merhaba. herkese araçları hayırlı olsun. ehalil hemen eklemiştim. ben de görünüyo sizde de görünüyo mu? bugrahan18 arkadaşımızın araç modelini örenebilirsek onu da hemen ekleyelim.
  • quote:

Arkadaşlar biz de bugün füme rengi i20 team aldık. Aracı almadan önce test ettim. Özellikle direksiyonunu çok beğendim. Elektro hidrolik direksiyon çok iyi çalışıyor. Park manevralarında kuş gibi hafif, kullanırken sert. Ayrıca debriyaj pedalı da çok yumuşak insanı yormuyor. Bana baya güven verdi araç. Hemen almaya karar verik ve aldık.

Forumda kullanıcı sayısı arttığı için i20 ile ilgili görüşlerimizi ve sorularımızı burada paylaşalım istedim. Görüşmek üzere...
    i20 kulüp üyeleri:
    4.N3T i20 1.4 team crdi gece mavisi
    5.ehhalil i20 1.2 team metalik gri

liste yavaş ilerliyor gibi sanki.. bi de listeleme önerim olacak. ileriye dönük olarak yararlı olabilir diye düşündüm.. benzinli ve dizel kullanan arkadaşlarımızı ayrı ayrı listelersek ilerde birbirimize soru sorarken vakit kaybetmeden kafamız karışmadan bu listeye bakarak benzer motorları kullanan arkadaşlarla daha çabuk iletişime geçebiliriz diye düşündüm..

Önerim 1. şablon ;
    quote:

i20 kulüp üyeleri:

BENZİNLİ i20'ciler:
    4.ehhalil i20 1.2 team metalik gri

DİZEL i20'ciler:
    1.N3T i20 1.4 team crdi gece mavisi

Önerim 2. şablon;
    quote:

i20 kulüp üyeleri: (BENZİNLİ i20'ciler) & (DİZEL i20'ciler)

şahsen 1. şablondaki gibi benzinli ve dizel kullanan arkadaşların ayrı listelenmesini tercih ederim.. birbirimizi daha rahat ve çabuk bulup daha sağlıklı iletişim kurmamıza yardımcı olacaktır diye düşünüyorum..

forumdaki diğer arkadaşlar da bu konuda fikirlerini beyan ederlerse çoğunluğun istediği şekilde bir listeleme yapabiliriz.. (diye düşünüyorum..) ilk mesajı yazan ve bu konuda kendisine biraz zahmet vereceğimiz guitar2006 arkadaşımızın diğer arkadaşların görüşlerine değer vereceğini tahmin ediyorum..

• diğer fikirleri de alalım ona göre düzenliyelim derim
  • quote:

merhaba. herkese araçları hayırlı olsun. ehalil hemen eklemiştim. ben de görünüyo sizde de görünüyo mu? bugrahan18 arkadaşımızın araç modelini örenebilirsek onu da hemen ekleyelim.

foruma girip de liste tazelediğini ama beni yazmadığını görünce yazmıştım.. ben o mesajı yazdıktan 1 dk. sonra sen eklemişsin

bugrahan18 kardeşimizi de ekleyelim unutmadan.. aracı 1.2 team olması lazım ama rengini bilmiyorum.. sen listeye ekle onu da.. kendisi gelince rengini bildirsin

• quote:

diğer fikirleri de alalım ona göre düzenliyelim derim

ben de öyle söyledim guitar2006 kardeş.. diğer forum katılımcıları da görüş bildirsinler. görüş bildirenler içinde çoğunluk nasıl istiyor bi bakalım dedim.. kendi tercihimi de belirttim tabi ki BENZİNLİ i20'ciler ve DİZEL i20'ciler diye listelemek daha güzel geldi bana..
    bu arada senin bu konudaki görüşün nedir?? senin de görüşünü alalım sıcağı sıcağına

• benide eklememişsin hala
  • Hımm bence benzinli ve dizel olarak listelenebiliriz. *ama daha sonra gidip ayrı topic açmak yok anca beraber kanca beraber* tablo ekleniyomu diye baktım hani motor büyüklükleri ile ilgili ayrı
    sutunlar olsun diye ama olmuyo galiba

benimkide 1.2 team metalik açık gri olacak yıkanınca malum uzun yoldan geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 8 Haziran 2009; 17:16:06 >
  • Bide i20 kullanıcılarının ortak özelliği uzun boylu olmalarımıdır nedir

benim kafamda genellikle dik oturunca tavana çarpar

ayrıca getze binmişliğim ve sürmüşlüğümde çoktur. ön camın geniş olması insanın içini açar o da doğrudur. ama i20nin
    ondan geri kalan yanı yoktur. belki tamamen kişisel tercihler olabilir.içide gayet aydınlıktır.gece birçok paneli ışık verir zifiri karanlık yoktur.
    bana göre gayet rahat ve ferah geldi bagajıda benim ihtiyaçlarımı çok rahat karşılıyor. av, balık, kamp malzemelerimi rahatça koyabilirim
    iç hacmine laf söyletmem 3-4 çocuğu olanı bilmem tabi benim oralara daha çok yolum var

• benim için listeleme tarzı farketmez çoğunluk ne derse uyarım. Bu arada aracı alırken satıcılar çok anlayışlı davrandı. Şampanya gri ve füme arasında kaldık. 2 saat karar veremedik. Bi ara satıcıdan iki aracı da yanyana dışarı park etmesini istedik. Neyse kırmadı bizi.
  • dizel ve benzinli olarak ayırmak daha iyi olacak kanısındayım
    zira şuan dizel listesi olursa ilk ben olucam

yanlış anlaşılmasın ilk olma gibi bir gayretim yoktur.
  • arkadaslar merhaba..

hemen konuya giriyim acil bir sorum olacak net bir cevap veremedigim için i20 alacak bir arkadasım tereddütte kaldı....[

simdi i20 1.2 team'in geri vitesi sağ taraf geride. mandal vesayire birsey yok. hızla yolda giderken (yavasta olabilir) yanlıslıkla geri vitese alırsam ne olur? diye sordu..

alışırsın bişey olmaz falan dedim ama ikna olmadı.

siz ne derdiniz? onun deyimiyle "yani 3 ten 4e yada 5 ten 4e gecerken geri vitese alma gibi bir durum olurmu bir acemi için " ?

yada bunu önleyici bir sistem barındırıyormu şanzıman, yada aldı diyelim yanlışlıkla başına ne gelir?

beni bu üç soru için hemen aydınlatırsanız bende hemen arayıp söyleyeceğim

• ben de 98 model araba vardı biraz harekete geçince 1. vites kendini kliitliyordu araba tam durmadan tekrar 1 e geçmiyordu... o kadarını düşünmüşlerdir muhtemelen...
  • quote:

i20 kulüp üyeleri:
    6.bugrahan18 i20 1.2 team metalik gri
    7.borajik i20 1.2 team metalik kırmızı

bende 27.mayıs.2009 da arabamı aldım ve çok memnunum.

İ 20 1.4 CRDİ TEAM dizel metalik kırmızı renk.

listeye benide ekleyebilirsiniz..

kasko fiyatını bugün sordum.
    full kasko için 690 TL fiyat verdiler.

Arabayı alan tüm arkadaşlara cümleten kazasız - belasız hayırlı yolculuklar dilerim.

• quote:

Orjinalden alıntı: cemex

quote:

i20 kulüp üyeleri:
    6.bugrahan18 i20 1.2 team metalik gri
    7.borajik i20 1.2 team metalik kırmızı

bende 27.mayıs.2009 da arabamı aldım ve çok memnunum.

İ 20 1.4 CRDİ TEAM dizel metalik kırmızı renk.

listeye benide ekleyebilirsiniz..

kasko fiyatını bugün sordum.
    full kasko için 690 TL fiyat verdiler.

Arabayı alan tüm arkadaşlara cümleten kazasız - belasız hayırlı yolculuklar dilerim.

HAYIRLI OLSUN
    Allah kazasız binmeler nasip etsin

eh nihayetinde listeye 2nci dizel de eklendi yanlızlıktan sıkılmıştım.. :-P
    aynı araç bende 594TL ye kaskolattım AXA FULL+FULL
    biraz daha zorla istersen

• Forumda bi ara böyle bi başlık vardı. Sürüş halinde geri vitese takılırsa ne olur diye. Yanlış hatırlamıyorsam bu mümkün değilmiş yani sürüş halinde geri vitese geçmiyormuş araçlar. Yine de bu topiği bi araştırın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.