Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1369. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.965.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13671368136913701371
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: surfcasting

Herkese Selam. Herkes aracını kazasız belasız kullansın inşAllah.
    Benim bir sorum olacak, 2010-2012 arası 1,4 dizel İ20 almak istiyorum. bu araçların karter yüksekliği yerden kaç cm. yukarıda tahmini bir ölçü verebilir misiniz zahmet olmazsa. Yüksekli benim için biraz önemli de. Teşekkürler.

Sorunuza net bi cevap veremeyecem ama yeni kasa i20 sahibi olarak şunu diyebilirim ki yeni kasalar 14 cm diye biliyorum.

Eski aracım lineaydı.

Linea ile 6 kişi ile birlikte rahatça geçtiğim kasisten i20 ile 3 kişiyle rahat geçiyorum 4 kişiyle altı sürtüyor.

O konuda biraz muzdaribim.almadan önce bunu bilseydim alırmıydım?hiç sanmıyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mmm anlıyorum. Bizim yollar bubi tuzaklarıyla dolu, nerde ne zaman çukura denk geleceğimiz belli olmuyor. Onun için önceden tedbirimi almak istiyorum. Cevabın için teşekkürler.
  • Dj_CooL kullanıcısına yanıt
    Yakıtı ve gidişi çok iyi. Lastikleri yazın söker satarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

2011 troy 1.4 otomatik araba kullanıyorum. Sormak istediğim otomatik şanzımanda sürekli boşa almak mantıklı mıdır. Bayır aşağı giderken el alışkanlığı manuel arabadan. Sürekli boşa almak istiyorum. Ve trafik lambası kırmızı yanıyorken 50m kala falan boşa alıyorum durcam çünkü. Böyle sürekli şanzımanı boşa almak zarar verir mi

Bir de düz yerde arabayı park ederken hiç p moduna almıyorum n de bırakıyorum sadece el freni çekiyorum sizde mantıklı mı

up
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Size tavsiyem almayın.boşa almak yakıt tüketimini daha da arttırır hemde şanzuman yağlama yapmaz diyorlar.hem giderken vitesi bi anda d ye çekmek hem şanzumana hemde motora zarar verir.ben arabayı ilk aldığımda yalnışlıkla n ye aldım sonra d ye çektim. Devir bi anda kesiciye dayandı 1–2 sn öyle gitti sonra vites büyüttü rahatladı çok korktum birşey oldu diye.

En iyisi ışıklardaki beklemeler haricinde hiç vitesle oynamamak.

• Bu arada sizi bi konuda bilgilendirmek istiyorum.

geçenlerde vitesi d ye atıyorum araç vuruntu yaparak kalkmaya başladı.neyse vitesi r ye atmam gerekti yok,araba gitmiyor.d ye atıyorum vuruntu yaparak kalkıyor r ye alıyorum gitmiyor.neyse kontak kapat–aç yaptım düzeldi.bu olay 3kere başıma geldi.

neyse servise gittim vites seçici arızalanmış dedi.fabrikadan parça sipariş ettiler gelinde aradılar dün gittim değiştirdiler.şimdilik sorun yok.

Yalnız işin kötü tarafı az önce hyundai i20 garage türkiye grubunda aynı sorunu yaşayan birisini daha gördüm.umarım kronik bi sorunla karşılaşmayız.

Otomatik vites araç sahiplerinin aklında bi köşesinde dursun istedim.

Bu şekilde boşa almanın hiç bir mahsuru yok yeter ki hareket halindeyken d ye r ye veya p ye almayın. Park ettiğinizde n de durmasının da mahsuru yok ama bir sebepten el freni gevşerse araba kayar. Yokuş yukarı park ederken tekeri yola doğru, yokuş aşağı park ederken tekeri kaldırıma doğru çevirmek lazım yine de garanti için.
  • cümleten selamın aleyküm. inanılmaz bir şekilde hyundai i20 1.2 ile kia rio 1.25 arasında kalmış durumdayım. kafam feci şekilde karıştı. Tarafsız olarak görüşlerinize ihtiyacım var. Eğer i20 ise i20MPI mı yoksa 1.2 D-CVVT mi? şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: _EsEsLee_

cümleten selamın aleyküm. inanılmaz bir şekilde hyundai i20 1.2 ile kia rio 1.25 arasında kalmış durumdayım. kafam feci şekilde karıştı. Tarafsız olarak görüşlerinize ihtiyacım var. Eğer i20 ise i20MPI mı yoksa 1.2 D-CVVT mi? şimdiden teşekkürler.

İkiside aynı araç.

C elyese–301 gibi düşünün.

Son kasadaki motor mpi bi önceki kasadaki motor cvvt diye geçiyor yanılmıyorsam.ne farkı var bilmiyorum ama sonuçta ikiside atmosferik motor pek fark olacağını sanmıyorum.

Ayrıcamotora takılmayın derim.bütçeniz yetiyorsa son kasa alın geçin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

Orijinalden alıntı: _EsEsLee_

cümleten selamın aleyküm. inanılmaz bir şekilde hyundai i20 1.2 ile kia rio 1.25 arasında kalmış durumdayım. kafam feci şekilde karıştı. Tarafsız olarak görüşlerinize ihtiyacım var. Eğer i20 ise i20MPI mı yoksa 1.2 D-CVVT mi? şimdiden teşekkürler.

İkiside aynı araç.

C elyese–301 gibi düşünün.

Son kasadaki motor mpi bi önceki kasadaki motor cvvt diye geçiyor yanılmıyorsam.ne farkı var bilmiyorum ama sonuçta ikiside atmosferik motor pek fark olacağını sanmıyorum.

Ayrıcamotora takılmayın derim.bütçeniz yetiyorsa son kasa alın geçin derim.

yorumunuz için çok teşekkür ederim. Malum sitede baktığımda 40 41 bandından kia rio düşük km ve temiz rahat bulunuyor ancak i20ler boyalı paröaları oluyor genelde. Ama i20de kafamı felaket kurcalıyor kararsızlık çok kötü bir şey.

• _EsEsLee_ kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ne demek.

Fiyat farkını jettanın octavia dan biraz daha pahalı olması gibi düşürebilirsiniz.

Sizin de dediğiniz gibi aynı paraya daha temiz rio bulursunuz ama her ikisi de pişman etmez karar sizin.

• quote:

Size tavsiyem almayın.boşa almak yakıt tüketimini daha da arttırır hemde şanzuman yağlama yapmaz diyorlar.hem giderken vitesi bi anda d ye çekmek hem şanzumana hemde motora zarar verir.ben arabayı ilk aldığımda yalnışlıkla n ye aldım sonra d ye çektim. Devir bi anda kesiciye dayandı 1–2 sn öyle gitti sonra vites büyüttü rahatladı çok korktum birşey oldu diye.

En iyisi ışıklardaki beklemeler haricinde hiç vitesle oynamamak.

Hiç karşılaşmadım. Boşta giderken D ye atınca normal vitesinde 2bin devirde alıyor vitese

Boşta daha fazla yakar aynen ama daha uzun gider. Motor firenliyor viteste olunca.
  • Bugun 2015 style kirmizi navigasyon sunrofflu 22 bin km boyasiz tramersiz 53 bin'e aldim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu dediğim olay 70–80km hızda gerçekleşti.Motor bi anda kesiciye girince baya tırstım😂

Bence 300–500 mt uzun gidecek diye boşa almaya gerek yok.uzun vadede başınıza nasıl bi sorun açacağını bilemezsiniz.

• i20 whatsapp izmir grubu vardı bilen arkadaş bana pm atabilir mi katılmak istiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zeen kullanıcısına yanıt
    Kadirdalgic kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.ERTEN -- 5 Ocak 2018; 16:6:40 >
  • quote:

.

Tmm dir 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

quote:

.

Tmm dir 👍

👍

• Merhaba Arkadaşlar;

Hyundai i20 otomatik vites beyaz en baz 2017 veya 2018 modeli için fiyat araştırması yapıyorum. En uygun bulduğum bayiden alacağım konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Şuan ki bilgiler aşağıdaki gibi
    2018 Model 72.000
    20.000 X 12 Ay % 0
    25.000 X 9 Ay % 0

Daha uygun fiyat ve elinde araç olan bayiyi nasıl bulabilirim veya yakın zamanda alanlar ne kadara aldı.
    Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 13671368136913701371
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.