Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (929. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.264
Cevap
201
Favori
1.964.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 927928929930931
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 ay cezasıyla birlikte 163 muayene 32 egzos
    Adres: Yunuslar Köyü Mevki Gerede Karabük Yolu 13. km No: 34
    Gerede / Bolu

Hafif kusur 2 tane reflektör olacak 1 tane var, ve yangın söndürme tüpü tarihi geçmiş

Bakım
    Bayi: ÖZENLER
    Adres: DOĞANLI KÖYÜ D-100 KARAYOLU ÜZERİ / DÜZCE
    cam suyu 1,36
    192tl yağ (20 binlik koymuşlar) işe yaramaz ama olmuş artık
    yağ filtresi 25,97
    yağ tapa contası 0,74
    yağ boşaltma tapası 3,12
    işcilik 32,5
    kdv 45 lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar6085

Arkadaşlar 1 hafta önce Hyundai i20 1.2 D-CVVT Sense aldım aracımın orta aynasını elit modelinde olan kameralı ayna ile değiştirme imkanım varmı? varsa bunu hyundaimi yoksa herhangi bir aksesuarcı mı yapar.

Hayırlı olsun aramıza hoş geldiniz. kameralı ayna diye birşey yok, gizli ekranlı ayna var yani ismi bu şekilde geçer. görüntü bagaj kapağındaki kamera ile çekilir orta aynada gizli ekranda gözükür. sırf o aynayı takmakla bitmiyor ne yazık ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

2 ay cezasıyla birlikte 163 muayene 32 egzos
    Gerede / Bolu

Hafif kusur 2 tane reflektör olacak 1 tane var, ve yangın söndürme tüpü tarihi geçmiş

Bakım
    cam suyu 1,36
    yağ filtresi 25,97
    yağ tapa contası 0,74
    yağ boşaltma tapası 3,12
    işcilik 32,5
    kdv 45 lira

Hayırlı olsun Samet bakımı,muyeneyi atlatmışsın

• quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Gerede / Bolu

Bakım
    cam suyu 1,36
    yağ filtresi 25,97
    yağ tapa contası 0,74
    yağ boşaltma tapası 3,12
    işcilik 32,5
    kdv 45 lira

Sağollasın öyle böyle bunuda atlattık. kışa girerken -60 derecelik cam suyu alınca tamamdır

• quote:

quote:

quote:

Gerede / Bolu

Bakım
    cam suyu 1,36
    yağ filtresi 25,97
    yağ tapa contası 0,74
    yağ boşaltma tapası 3,12
    işcilik 32,5
    kdv 45 lira

Sağollasın öyle böyle bunuda atlattık. kışa girerken -60 derecelik cam suyu alınca tamamdır

-60lık varmı samet bizde alalım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gerede / Bolu

Bakım
    cam suyu 1,36
    yağ filtresi 25,97
    yağ tapa contası 0,74
    yağ boşaltma tapası 3,12
    işcilik 32,5
    kdv 45 lira

-60lık varmı samet bizde alalım

varda ne kadar doğru bilemem

http://www.hepsiburada.com/liste/nigrin-nanotec-60-derece-antifrizli-cam-suyu-1-lt-dekra-onayli-73942/productDetails.aspx?productId=otm8573942&categoryId=20024785#Gorseller

• 1.2 D-CVVT Yakıt tüketimi

son yakıt alımımda depoyu fullemiştim...arac 485 km gitti ışık yandı...daha 57 km daha gider diyor bilgisayar....ışık yandıktan yaklaşık 10 km sonra yakıt aldım tam 39 km yakıtla tekrar fullendi...yani 39 lt yakıtla 485 km yol gitmiş arac...ortalaması 8 lt ye geliyor ki yol bilgisayarı 6,6 gösteriyor...araç toplamda 850 km de...
    8 lt ortalama tiketim beklentilerimin biraz üzerinde...daha aşağıya düşeceği koonusunda pek umutlu degilim ne yazıkki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KORO

1.2 D-CVVT Yakıt tüketimi

son yakıt alımımda depoyu fullemiştim...arac 485 km gitti ışık yandı...daha 57 km daha gider diyor bilgisayar....ışık yandıktan yaklaşık 10 km sonra yakıt aldım tam 39 km yakıtla tekrar fullendi...yani 39 lt yakıtla 485 km yol gitmiş arac...ortalaması 8 lt ye geliyor ki yol bilgisayarı 6,6 gösteriyor...araç toplamda 850 km de...
    8 lt ortalama tiketim beklentilerimin biraz üzerinde...daha aşağıya düşeceği koonusunda pek umutlu degilim ne yazıkki...

Aracim 1.4 cvvt eski kasa. Mart ayinda aldim.

Ilk baslarda benim de canimi sikiyordu yakit konusu bir ara. 45 kr yakiyordu km de. Su an 10000 km de ve 30 kr civari yakiyor. istanbul sehir ici trafiginde kullaniyorum. 3000 km den sonra gozle gorulur dusus oldu. Su an memnunum. Sizinkide zamanla duser...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yeni i20 1.25 jump benzinli yakıt tüketimi

Herkese iyi akşamlar,
    arkadaşlar ben de meraklıları ve karşılaştırma yapmak isteyenler için yakıt tüketim değerlerini paylaşıyorum. Araç sıfır almıştım düz bir zeminde depo uyarı ışığı kırmızı yandıktan sonra depoyu fulledim 33 lt benzin aldı, daha fazla 37-38 litre beklerken 33 lt alması süpriz oldu, yakıt göstergesindeki çubukta en üste çıktığı için tam dolduğuna emin oldum, almadan önce de yakıt çubuğu en alttaki beyaz çizginin üzerinde idi, demekki bu araç kırmızı yandığı zaman 33-34 lt benzin alıyor, yapılan km ye gelince toplam 464 km, bunun yaklaşık 70 km si şehir dışı sayılır 33 lt için toplam 152 lirayı toplam 464 bölünce km de 0,327 kuruş 100 km ise 7.1 çıkıyorki yeni araç için iyi bir değer, yol bilgisayarında ise, 60 km de sıfırlamıştım, 404 km için ortalama 6.6 gözüküyordu, ilk baştaki 60 km yi kattığımızda tahminen 6.8 olurki gerçek tüketim 7.1 çıkması yol bilgisayarı değerinin tam isabet olmasa da çok yakın olarak doğru gösterdiği ortaya çıkıyor. şehir dışı depoyu fulledikten sonra gidiş 2 kişi, dönüştü bagaj ve arka koltuklarda yaklaşık 200 kğ (domates, kavun, karpuz ) yine ortalama 80-120 km hızlar arası 155 km için yol bilgisayırına göre ortalama tüketim 100 km de 4.8 çıkıyor, bu da iyi bir rakam, toplam km arttıkça bu tüketim değerlerinin daha da düşeceğini, fabrika değerlerine çok yakın değerler çıkacağını umuyorum. Dikkatimi çeken bir husus da depo tam doldurulduğun da son ortalama tüketim değerlerinin kendiliğinden sıfırlanması, tüm arkadaşlara kazasız, hayırlı sürüşler dilerim

• Arkadaslar araci aldigimda dibinde cok az miktar benzinle verdiler. Bende benzinciye gidip depoyu tam doldurdum. Ancak pompa 38litrede atti. Benzin kadrani full gosteriyordu. Demekki icinde varmis dedim ama depo tam yarima indiginde tekrar doldurdum bu seferde 19 litrede atti ve depo doldu. Bu araclarda 45 litre depo yokmuydu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, önceki aracım da hyundai (starex minibüs) Oldugundan ve 8 yıl bitecek olmasına ragmen sorunsuzlugu ve kullanım keyfı beni şahsi aracım olarakda hyundai i20 1.2 sense almaya teşvik etti. Dün gittim test sürüşü yaptım araç 1.4 otomatik sense modeli idi. 1.2 test sürüşü aracları yoktu. yol tutusu ve gurultu kontrolu yaptım bende. arac fiyat performans olarak hosuma gıttı. 1.2 olusu bakım malıyetıne cok etki etmesede yakıt ve vergıye etkide bulunacagını dusunuyorum. ayrıca triger yerine zincir kullanılmış olmasıda 60000deki yuklu bakım malıyetını engellıyor. Burada bana jump 1.2 için 28000tl, 1.2 sense için 32000 tl fiyat verdiler(çorum)...Jump alıp cc ve otomatik ayna yaptırabilirmiyiz dedim servis cc olmaz ama ayna takarız 400-500 arası tutar demişler.

Sorularım;
    1.) 1.2 jump ve sense modeli için yakın zamanda fiyat alan varsa paylaşımda bulunabılır mı?
    2.) 1.2 motor jump alıp servis aracılıgıyla bir kaç onemli özelliği ekletip kullanmak mantıklımı,zira 4000 tl fark istiyorlar...

• ben de ankarada hyundai ata ve neziroğlundan i20 1.4 sense benzinli model için 33.000 TL (mtv hariç) fiyat aldım. allah kısmet ederse bu hafta içinde i20 alacağım.

i20 ile test sürüşü de yaptım. arabaya oturduğunda rahat ediyorsun en çok bunu seviyorum. arka koltuğuna oturduğunda da rahat ediyorsun. diz mesafesi ve tavan yüksekliği güzel (boyum 1.85), konsolunu seviyorum. mavi ekranını ve göstergelerini seviyorum. yani kullanması zevkli bir araba. türkiyede üretilmesi yedek parça için de bir avantaj. hyundai servislerinin diğer markalara göre daha ucuz oluşu ikinci avantaj.

dizel motorunun torku iki kat daha yüksek olduğu için gaza yüklendiğinde haliyle tepkisi büyük oluyor yani araba anında vınlıyor gönül isterdiki dizel alayım ama jump modeli 34.500 sense 39.000 tl.

malum vw bayilerinin ellerinde polo yok. yoksa sırf kasası ve konforu için polo alacaktım. (benim için polonun donanımda en önemli eksiklikleri öncelikle park sensörü ve cruse control daha fazlası o kadar fazlaki yazamayacağım)

seat ibizanın tipini ve konsolunu sevmiyorum. seat arabalara binmişliğim var konforu güzel oturduğunda rahat ediyorsun o ayrı. ama yeni seat ibiza benim kafamdaki araç değil.

ford fiestanın tipi güzel ama oturduğumda rahat etmiyorum, konsolunu da beğenmiyorum. arka koltuk diz mesafesi ve tavan yüksekliği benim için alçak (boyum 1.85)

kia rio ve kia rio sedan'ı da inceledim. kia rio sedan hoşuma gitti çok konforlu ve rahat bir araç, fiyatı 38.000 TL ama araçta esp, çift taraflı otomatik klima, deri direksiyon ve vites, kol dayama, 8 tane hava yastığı, kocaman bir kabin ve bagaj hacmi olmasına rağmen park sensörü ve cruse control yok. ama tercih etmeme sebebim forumlardan edindiğim bilgilerden kronik şanzıman sorunu, yetkili servislerinin sorunlu oluşu, parça sıkıntısı, ikinci elde satılabilirlik sıkıntıları.

chevrelot aveo benim için kia ile aynı çizgide çünkü yetkili servis ağı yedek parça sıkıntısı olabileceğini düşünüyorum konsoldaki göstergeleri de hoşuma gitmedi. yakıt sarfiyat değerleri de iyi değil. kasasına ne iyi ne de kötü diyebilirim. evt alınabilirliği var ama satış sonrasını düşündüğümüzde yetkili servis yedek parça arıza yapar mı soruları akla geliyor tereddüt hasıl oluyor bende. ama hyundai de 5 yıl veya 150.000 km garantisi var ve yetkili servisleri çok yedek parça sıkıntısı yok yetkili servis ücretleri düşük.

o yüzden son kararım yeni i20 1.4 sense benzinli 33.000 TL (mtv hariç)

• bende bu ay almayı düşünüyorum 1,4 dizel sense modelini bugün sordum 39.500 dediler .ayrıca
    jump ve sense modeli arasında ne fark var jump 35.. tl sizce bu fark için sense alınırmı ayrıca tavsiye edeceğiniz yer varmı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: myokan

ben de ankarada hyundai ata ve neziroğlundan i20 1.4 sense benzinli model için 33.000 TL (mtv hariç) fiyat aldım. allah kısmet ederse bu hafta içinde i20 alacağım.

i20 ile test sürüşü de yaptım. arabaya oturduğunda rahat ediyorsun en çok bunu seviyorum. arka koltuğuna oturduğunda da rahat ediyorsun. diz mesafesi ve tavan yüksekliği güzel (boyum 1.85), konsolunu seviyorum. mavi ekranını ve göstergelerini seviyorum. yani kullanması zevkli bir araba. türkiyede üretilmesi yedek parça için de bir avantaj. hyundai servislerinin diğer markalara göre daha ucuz oluşu ikinci avantaj.

dizel motorunun torku iki kat daha yüksek olduğu için gaza yüklendiğinde haliyle tepkisi büyük oluyor yani araba anında vınlıyor gönül isterdiki dizel alayım ama jump modeli 34.500 sense 39.000 tl.

malum vw bayilerinin ellerinde polo yok. yoksa sırf kasası ve konforu için polo alacaktım. (benim için polonun donanımda en önemli eksiklikleri öncelikle park sensörü ve cruse control daha fazlası o kadar fazlaki yazamayacağım)

seat ibizanın tipini ve konsolunu sevmiyorum. seat arabalara binmişliğim var konforu güzel oturduğunda rahat ediyorsun o ayrı. ama yeni seat ibiza benim kafamdaki araç değil.

ford fiestanın tipi güzel ama oturduğumda rahat etmiyorum, konsolunu da beğenmiyorum. arka koltuk diz mesafesi ve tavan yüksekliği benim için alçak (boyum 1.85)

kia rio ve kia rio sedan'ı da inceledim. kia rio sedan hoşuma gitti çok konforlu ve rahat bir araç, fiyatı 38.000 TL ama araçta esp, çift taraflı otomatik klima, deri direksiyon ve vites, kol dayama, 8 tane hava yastığı, kocaman bir kabin ve bagaj hacmi olmasına rağmen park sensörü ve cruse control yok. ama tercih etmeme sebebim forumlardan edindiğim bilgilerden kronik şanzıman sorunu, yetkili servislerinin sorunlu oluşu, parça sıkıntısı, ikinci elde satılabilirlik sıkıntıları.

chevrelot aveo benim için kia ile aynı çizgide çünkü yetkili servis ağı yedek parça sıkıntısı olabileceğini düşünüyorum konsoldaki göstergeleri de hoşuma gitmedi. yakıt sarfiyat değerleri de iyi değil. kasasına ne iyi ne de kötü diyebilirim. evt alınabilirliği var ama satış sonrasını düşündüğümüzde yetkili servis yedek parça arıza yapar mı soruları akla geliyor tereddüt hasıl oluyor bende. ama hyundai de 5 yıl veya 150.000 km garantisi var ve yetkili servisleri çok yedek parça sıkıntısı yok yetkili servis ücretleri düşük.

o yüzden son kararım yeni i20 1.4 sense benzinli 33.000 TL (mtv hariç)

Tamamen aynı şeyleri düşünüyoruz. Bende dediğiniz araçları inceledim ve en son Hyundai i20 1.4 Sense modelde karar kıldım. Ankara Ata'dan aldım aracı geçtiğimiz çarşamba elime geçti.

Size bir tavsiyem var. Eğer bütçeniz el veriyor ise 2500 lira daha fazla verip Tune paket alın. Ben almadım şimdi çok pişman oldum. Deri kaplı direksion, elektronik klima, supervision gösterge paneli, kol dayama, aracın içine çok farklı bir hava katıyormuş. Ayrıca sis farıda havasını değiştiriyor dışarıdan. Deneme aracı Tune paketti, aldığım Sense biraz içim buruk oldu. Bu yetmiyormu derseniz kesinlikle 33bin liraya alınabilecek en donanımlı ve en güzel araç. Ama içine binenlere ve dışardan bakanlara azcık havam olsun. VWciler biraz olsun sussun, "oğlum Polo alsaydın ya aynı paraya" demeyi kessinler diyorsanız tavsiyem Tune paket. :)

Ama bazen de "35bin lirada ufacık araba için çok ya 33 iyidir." diyorum. Sizin tercihiniz tabi. :) Yollarda i20 giderek artıyor. Sizede şimdiden hayırlı olsun.

• selam arkadaşlar
    ben uzun zamandır araba arıyorum forumda da baya bi fikir alış verişinde bulundum şu an ise i20 ye çok yakınım
    yalnız bir kaç sorum olacak kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Ben 1.2 jump benzinli yani başlangıç modeli düşünüyorum:

1.Bu aracı 0 km kaça kadar düşürebilirim şu an aldığım fiyat 28000 sizler ne kadara aldınız araçlarınızı?

2. 1.2 motor lpgye uyumlu mu çekişten düşüyormu araç?Bagajı küçültüyor mu?(sanırım stepne küçük boy bunlarda?)lpg taktıran arkadaşlar
    yakıt olarak 4.4ü gördüm diyenler var ben çoğunluk şehirdışı sakin kullanım yapacağım lpg yi aratır mı bana acaba?

3.Yılda birkaç sefer uzun yola çıkıyorum 100-120 arası motor bağırmadan zorlanmadan rahat gidebilir miyim?

4.son sorum jantlarla ilgili.Bu jump modelinde alaşım jant yok kapaklı bildiğim kadarıyla.servisten alaşım takmalarını falan istesem kaça malolur acaba?ya da 28000+alaşım jant desem nasıl olur ki?

• Bu yakıt tüketimi değerleri çok abartılı değil mi arkadaşlar? Ben 1.2 i20'den 5,5 - 6,0 arası bir ortalama yakıt tüketimi beklerim, siz 8,0'lerden bahsediyorsunuz... Benim diğer aracım VW Jetta 1.6 FSI. Manda kasa arabayla, klima sürekli açık şehir içinde 7,3 şehir dışında 5,8 lt/100 km yakıyorum. Acaba bende mi bir gariplik var?

Bu arada 1.2 Jump için 27.000 önerdim. Cevap bekliyorum. Olursa alacağım. Bu arabanın utanç kaynağı elle ayarlanan aynasını değiştirten oldu mu hiç?
  • hey benide alın aranıza bende 1,2 d cvvt sense füme aldım 3 gün oldu :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: oznozcn

hey benide alın aranıza bende 1,2 d cvvt sense füme aldım 3 gün oldu :)))

Hayırlı Olsun...
    Aramıza Hoşgeldiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metemetemete

selam arkadaşlar
    ben uzun zamandır araba arıyorum forumda da baya bi fikir alış verişinde bulundum şu an ise i20 ye çok yakınım
    yalnız bir kaç sorum olacak kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Ben 1.2 jump benzinli yani başlangıç modeli düşünüyorum:

1.Bu aracı 0 km kaça kadar düşürebilirim şu an aldığım fiyat 28000 sizler ne kadara aldınız araçlarınızı?

2. 1.2 motor lpgye uyumlu mu çekişten düşüyormu araç?Bagajı küçültüyor mu?(sanırım stepne küçük boy bunlarda?)lpg taktıran arkadaşlar
    yakıt olarak 4.4ü gördüm diyenler var ben çoğunluk şehirdışı sakin kullanım yapacağım lpg yi aratır mı bana acaba?

3.Yılda birkaç sefer uzun yola çıkıyorum 100-120 arası motor bağırmadan zorlanmadan rahat gidebilir miyim?

4.son sorum jantlarla ilgili.Bu jump modelinde alaşım jant yok kapaklı bildiğim kadarıyla.servisten alaşım takmalarını falan istesem kaça malolur acaba?ya da 28000+alaşım jant desem nasıl olur ki?

cevap yok mu arkadaşlar?
    araba almanın eşiğindeyim

• 
Sayfa: önceki 927928929930931
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.