Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1364. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13621363136413651366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ankara
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olcars

Ankara

Doğu illerinde yaşıyorsanız nokıan wr d4 önerecektim.

Bence petlas da işinizi görür.kış lastikleri arasında öyle dağlar kadar fark olmaz.birbirine yakın performansları vardır.bence boş yere fazla para vermeye değmez.misal petlas 3 sezon idare ederse michelin 4 sezon idare eder ama alırken bi lastik parası daha verirsiniz.kısacası petlastan alacağınız verim daha yüksek olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün bende 2015 beyaz style panoramik tavanlı i20 ile aranıza katıldım,şimdilik mutluyum 😊

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer_impreza

Bugün bende 2015 beyaz style panoramik tavanlı i20 ile aranıza katıldım,şimdilik mutluyum 😊

Hayırlı olsun kazasız belasız

• quote:

Orijinalden alıntı: omer_impreza

Bugün bende 2015 beyaz style panoramik tavanlı i20 ile aranıza katıldım,şimdilik mutluyum 😊

Hayırlı olsun Allah kaza belâ göstermesin.

• Bende 2011 model i20 troy otomatik 1.4 var. BRC li. Benzin ortalaması şehiriçi 8.0 son 300km ortalaması. Sizce normal mi?

Ve tüpteyken her 2-3 depoda bir 30tl lik benzin almak zorunda kalıyorum. Arabayı 2 aydır kullanıyorum bu durum böyle. Kış geldi benzine geçiş gecikti bunun etkisi de var ama kış gelmeden de yakıyordu şimdi daha da arttı. Bu kadar benzin yakması normal mi? Değilse buna yapılacak bişey var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

Bende 2011 model i20 troy otomatik 1.4 var. BRC li. Benzin ortalaması şehiriçi 8.0 son 300km ortalaması. Sizce normal mi?

Ve tüpteyken her 2-3 depoda bir 30tl lik benzin almak zorunda kalıyorum. Arabayı 2 aydır kullanıyorum bu durum böyle. Kış geldi benzine geçiş gecikti bunun etkisi de var ama kış gelmeden de yakıyordu şimdi daha da arttı. Bu kadar benzin yakması normal mi? Değilse buna yapılacak bişey var mı

Bence o kadar benzin yakması normal değil.

Bende yeni yasa otomatik var.kaç ay oldu benzin ibresi bi diş bile eksilmiş değil.

Lpg ciye gidip gaz ayarlarına baktırın derim.

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Bayaa fark varmış.
    En son 50tl lik benzin aldım. İbre çeyrekle bir üst diş arasındaydı tam ortasında. Şu an 280km yol gittim ve ibre tam çeyreğe geldi.

Bir de şunu merak ediyorum tüpte giderken siz yol bilgisayarına baktığınızda kalan km bariz benzinle gidiyormuş gibi düşüyor mu? Ve bir depo tüp 100tl ile tam 400km gidiyorum sizde durum nedir
  • Arkadaşlar merhaba,

Diğer konuya da yazdım, fikirlerinize ihtiyacım var. 2015 model 1.4 mpi otomatik style 30.000km de bir araç alıyorum. Fiyatı 55.000 tavsiye eder misiniz? Fiyat uygun mu acaba mevcut piyasada? Bir de bu araçların garantisi 5yıl değil mi? Teşekkür ederim.

• lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Yol bişgisayarı benzine göre hesaplama yapar.

Evet kalan km bende de düşüyor sebebi de şu.

Bilgisayar kalan yakıta göre hesap yapmıyor.araba ilerlemeye devam ettikçe sanki benzin yakıyormuş gibi km geriye doğru düşüyor halbuki araba gazda ilerlemeye devam ediyor.kontak kapatıp açınca bazen eski haline heri dönüyor.

Bende şu anda çeyrek depo benzin var.bi bakıyorum gidilecek km ––– görünüyor bi bakıyorum rakam var.siz o göstergeye takılmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: beYdeNbeY

Arkadaşlar merhaba,

Diğer konuya da yazdım, fikirlerinize ihtiyacım var. 2015 model 1.4 mpi otomatik style 30.000km de bir araç alıyorum. Fiyatı 55.000 tavsiye eder misiniz? Fiyat uygun mu acaba mevcut piyasada? Bir de bu araçların garantisi 5yıl değil mi? Teşekkür ederim.

Fiyat konusunda birşey diyemem.internetten eşdeğer araçların fiyatlarına bakıp ortalama bir fiyat belirlenebilir.

Cam tavan var mı?boya–değişen var mı?bunlar önemli şeyler.

• İnwells marka muz silecek nasıldır arkadaşlar.Yoksa Bosch markamı olmalı.Araç 2016 i20

Bir de sustalı anahtarın düğmesi içine giriyor ve sustası çalışmıyor anahtarı elle itip çıkarıyorum. Yapabileceğim bir şey var mı yoksa onu oto anahtarcıya götürmelimiyim?

Sizin lpg bir depo kaç km gidiyor
    100tl ye 400 km gidiyorum ben 25krş ediyor
  • quote:

Depo 42 lik ama 30 lt alıyor.tamamen bitirirsem ortalama 300 km gidiyor yani ortalama 10 lt lpg tüketimim var.

Lt sini şu anda 2.73 den alıyorum.buda 27 kr yapıyor.

Bir defasında 99tl de doldu depo. Adam sordu daha 20tl lik daha alır sıkıştırayım mı diye. Bişey olur mu dedim olmaz dedi. Tam kapasitesine yaklaştı depo 120tl verdim. Pompa dolma uyarısı verdikten sonra 20tl daha sıkıştırdı. Böyle yapan var mı aranızda zararlı mıdır? Bir daha yapmadım tabi.
  • quote:

Bir defasında 99tl de doldu depo. Adam sordu daha 20tl lik daha alır sıkıştırayım mı diye. Bişey olur mu dedim olmaz dedi. Tam kapasitesine yaklaştı depo 120tl verdim. Pompa dolma uyarısı verdikten sonra 20tl daha sıkıştırdı. Böyle yapan var mı aranızda zararlı mıdır? Bir daha yapmadım tabi.

Tavsiye etmem.

Pompa attığı an kesiyorum gaz alımını.okuduğum kadarıyla şamandırayı zorluyormuş,bozarsınız diyorlar.

Hadi onu da geçtim zaten parlayıcı–patlayıcı bi madde ile dolaşıyoruz. Bide yüksek basınca maruz bırakarak tehlike oranını arttırmaya gerek yok.borular patlayabilir kaçak oluşabilir vs vs.bence hiç macera aramaya gerek yok.ayrıca faceden i20 garage türkiye grubuna katılırsanız size daha detaylı yardımcı olurlar.

• quote:

Sizin iyiymiş, 2009 otomatik aracım 27 litre gaz alıyor, 170 km yol yapıyorum. 100 km de 16 litre gaz yakıyor. Sadece benzinde kullandığımda yol bilgisayarı 13 litre gösteriyor. Lpg ci sorun olmadığını söyledi gaz ayarını tekrar yaptı bir şey değişmedi. Bujilerde, filtrelerde sıkıntı yok motoruna da baktırdım bir sorun bulamadılar. Daha önce 100 km de 10 litre yakıyordu. Ne yapacağımı şaşırdım, nasıl çözülür bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alenes

quote:

Sizin iyiymiş, 2009 otomatik aracım 27 litre gaz alıyor, 170 km yol yapıyorum. 100 km de 16 litre gaz yakıyor. Sadece benzinde kullandığımda yol bilgisayarı 13 litre gösteriyor. Lpg ci sorun olmadığını söyledi gaz ayarını tekrar yaptı bir şey değişmedi. Bujilerde, filtrelerde sıkıntı yok motoruna da baktırdım bir sorun bulamadılar. Daha önce 100 km de 10 litre yakıyordu. Ne yapacağımı şaşırdım, nasıl çözülür bilmiyorum.

Ekranda görülen ortalama hızınız nedir?

Belirttiğiniz değere göre 15 16 km hız olması lazım ortalamanın.

• Ekrandaki ortalama hıza dikkat etmedim ama normal hızda da böyle yüksek yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: karizmatic1

İnwells marka muz silecek nasıldır arkadaşlar.Yoksa Bosch markamı olmalı.Araç 2016 i20

Bir de sustalı anahtarın düğmesi içine giriyor ve sustası çalışmıyor anahtarı elle itip çıkarıyorum. Yapabileceğim bir şey var mı yoksa onu oto anahtarcıya götürmelimiyim?

Bosch kadar kaliteli olmasa da işinizi gorur.

Aracınız garanti kapsamında olduğundan yetkili servise gidip değişim yapabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 13621363136413651366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.