DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
HYUNDAİ i20 KULÜBÜ 430 ÜYE ANA KONU
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı
27.101
Cevap
139
Favori
1.527.426
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Hyundai >> HYUNDAİ i20 KULÜBÜ 430 ÜYE ANA KONU
Giriş
      20 Mesaj
      16 Temmuz 2013 08:34:02
      quote:

Orijinalden alıntı: from_trabzon

yaptığım araştırmalar sonucu bu siteye üye oldum çünkü değerli,seçkin ve samimi insanların gerçek ve iyi niyetli yorumlarını okudum...

ilk arabamı almak istiyorum ve şu iki aracı buldum ve şimdi sizlerden tavsiye istiyorum.hangi aracı neden önerirsiniz diye.

iki kişilik bir aile için il merkezinde kullanılacak,eşimle her ikimizin kullanacağımız belki yılda 1 yada 2 kez uzun yola çıkılacak. :)

http://www.sahibinden.c...ya-deger-129246363/detay

http://www.sahibinden.c...kazasiz-131000577/detay/

birde kardeş... ikinci el için o fiyatı gözden çıkartmışsan iyi bir pazarlıkla i20 1.2 d-cvvt jump sıfır olarak 29 bine hatta daha da düşüğe alabilirsin...

hyundai i20 1.4 crdi sense (beyaz)
    • Yarbay
      2270 Mesaj

iOS Beta Tester
      16 Temmuz 2013 10:49:17
      arkadaşlar 2011 troy modeli aracım için kolçak tavsiyelerinizi bekliyorum

bu bardaklık kısmına oturtuluyor bildiğim kadarı ile delme falan yok ?

serviste satılıyor mu dışardan hepsiburada dan falan alıp takayım

http://urun.gittigidiyo...lcak-kol-dayama-80317381

şu mesela?
      |
      |

AMD FX 8320 @ 4.2
    • Onbaşı
      16 Mesaj
      16 Temmuz 2013 11:09:22
      quote:

Orijinalden alıntı: koniec

Alıntıları Göster

birde kardeş... ikinci el için o fiyatı gözden çıkartmışsan iyi bir pazarlıkla i20 1.2 d-cvvt jump sıfır olarak 29 bine hatta daha da düşüğe alabilirsin...

teşekkür ederim...

• Teğmen
      141 Mesaj
      16 Temmuz 2013 15:39:07
      quote:

Orijinalden alıntı: from_trabzon

Alıntıları Göster

teşekkür ederim...

Hemfikirim, bu tutarlara çıktıysanız ''0 km'' araç bakın.
      |
      |
    • Teğmen
      198 Mesaj
      16 Temmuz 2013 16:28:29
      quote:

Orijinalden alıntı: forgetLove

Alıntıları Göster

Hocam çok doğru bir noktaya değindiniz.. Bana satacak kişi de aracı öğrencisinden aldığını, öğrencisinin de hergün git gel yaptığını (yaklaşık 60 km )söyledi..ben de kabaca hesapladım, günde 60 değil 100 km yapmış olsa bile 36500 km eder ki yine hesap tutmuyor.. Acaba araç şirket aracı da eleman yalan mı söylüyor ?

İyi araştırmak lazım. Şirket araçları genelde dizel olur tüplü falan olmaz, belli ki bu araç başından beri tüp takıldığına göre çok yol yapılacağı önceden belliymiş.
      Bence aracın ceza sorgusuna bakın. Bu araç kiralık olarak kullanılmış olabilir. Ceza sorgulamasına baktığınızda her şey ortaya çıkacaktır.
      |
      |

Rabbim Allah!
      ----------------
      Hyundai i20 1.2 2015 Beyaz
    • Yüzbaşı
      260 Mesaj
      16 Temmuz 2013 17:21:03
      hyundaiclubtr.com sitesinde i20 si olan bi arkadaş ilan vermişti. dizel 50000 km de fiyat çok uygundu ama 12000 tl hasar kaydı var diyordu. ancak hasar kaydı ıvır zıvır şeylermiş.
      istersen bi de sen bak o siteye sitedeki çoğu arkadaş arabasına gözü gibi bakıyor benim bildiğim kadarıyla.

http://www.hyundaiclubt...iyorum-3.html#post567530
      |
      |

otomobil özgürlüktür
    • Yüzbaşı
      622 Mesaj
      16 Temmuz 2013 21:43:35
      quote:

Alıntıları Göster

Hocam çok doğru bir noktaya değindiniz.. Bana satacak kişi de aracı öğrencisinden aldığını, öğrencisinin de hergün git gel yaptığını (yaklaşık 60 km )söyledi..ben de kabaca hesapladım, günde 60 değil 100 km yapmış olsa bile 36500 km eder ki yine hesap tutmuyor.. Acaba araç şirket aracı da eleman yalan mı söylüyor ?

Şirketler artıl benzinli araçta kullanıyor..Çünkü şirket için yakıt maliyeti önemli olmuyor gider gösterip vergiden düşüyorlar..Ben uzun yola çıktığımda son model benzinli şirket veya kiralanmış araçlar görüyorum..ben geçen yıl 7-8 aylık bir sürede eşimin tain durumundan dolayı günde 200 km olmak üzere yaklaşık 35.000 km lik yoğun bir dönemimiz olmuştu, eski aracım ( fiesta) her yerinden arıza vermeye başlamıştı...40.000-45.000 km yüksek bir km değil ama 1 yılda bu km yapılınca bence araç hiç durmamış ve yorulmuştur diye düşünüyorum...Belki yanlış düşünüyorumdur ama düz mantık bakınca öyle düşünüyorum

• Yüzbaşı
      438 Mesaj
      17 Temmuz 2013 00:09:25
      quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

Alıntıları Göster

Şirketler artıl benzinli araçta kullanıyor..Çünkü şirket için yakıt maliyeti önemli olmuyor gider gösterip vergiden düşüyorlar..Ben uzun yola çıktığımda son model benzinli şirket veya kiralanmış araçlar görüyorum..ben geçen yıl 7-8 aylık bir sürede eşimin tain durumundan dolayı günde 200 km olmak üzere yaklaşık 35.000 km lik yoğun bir dönemimiz olmuştu, eski aracım ( fiesta) her yerinden arıza vermeye başlamıştı...40.000-45.000 km yüksek bir km değil ama 1 yılda bu km yapılınca bence araç hiç durmamış ve yorulmuştur diye düşünüyorum...Belki yanlış düşünüyorumdur ama düz mantık bakınca öyle düşünüyorum

Çok haklısınız.. Kime sorduysam 1 yılda bu kadar mesafe yol yapan araçtan uzak dur dedi.. Ben de biraz daha üzerine ekledim Ford focus 2011 trend x HB 125 hp beyaz yeni kasa modelini yarın nasipse alacağım.. Müslüman mahallesinde istakozdan bahsediyorum sanırım :) Neyse uzatmadan,fikirlerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ediyorum.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

2016-2017 Süper Lig Şampiyonu BeşikTaş J.K
    • Çavuş
      49 Mesaj
      17 Temmuz 2013 00:13:32
      Değerli Arkadaşlar,

Size bir sorum olacak az önce zamdan önce depoyu fulledim yaklaşık yarım depoya yakın yakıt harcamıştım. Neyse fulledim ve bilgisayarı sıfırladım. Daha önce fullediğimde bilgisayar benzin istasyonuna ne kadar kalacağını gösterirken 720 km derdi. Şimdi ise 498 diyor. Sizce bu neden olabilir? Sizinde başınıza böyle bir şey geldi mi acaba?

NOT: daha önceleri aracımla her gün yol giderdim yaklaşık 2-3 haftadır hatta bir aydır araçla gidip gelmiyorum sadece bir kaç km gidip geliyorum bir iki günde bir.

Sizce bilgisayarda bir sıkıntı olmuş olabilir mi? Normal ibresi ise full de yani en tepede....

Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Saygılar

ARacım 2012 Hyundai i20 Jump

• Yüzbaşı
      340 Mesaj
      17 Temmuz 2013 00:25:20
      quote:

Orijinalden alıntı: mehmeterzincan

Değerli Arkadaşlar,

Size bir sorum olacak az önce zamdan önce depoyu fulledim yaklaşık yarım depoya yakın yakıt harcamıştım. Neyse fulledim ve bilgisayarı sıfırladım. Daha önce fullediğimde bilgisayar benzin istasyonuna ne kadar kalacağını gösterirken 720 km derdi. Şimdi ise 498 diyor. Sizce bu neden olabilir? Sizinde başınıza böyle bir şey geldi mi acaba?

NOT: daha önceleri aracımla her gün yol giderdim yaklaşık 2-3 haftadır hatta bir aydır araçla gidip gelmiyorum sadece bir kaç km gidip geliyorum bir iki günde bir.

Sizce bilgisayarda bir sıkıntı olmuş olabilir mi? Normal ibresi ise full de yani en tepede....

Saygılar

Yol bilgisayarındaki kalan menzile takılmamanı tavsiye ederim. Zira kalan menzili ortalama tüketime göre hesaplıyor. En son tüketim, atıyorum 4.1 olarak kaldıysa menzil çok fazla gösteriyor. Ama tüketim 8-9 litre civarındaysa menzil gittikçe düşüyor. Hyundai servisindeki görevli bile yanlış gösterdiğini teyit etti bana. Bende de 1.4 crdi modeli var. Depoyu fullediğim zaman 685 km menzil gösteriyor ama 1000 km yaptım. Araç anlık tüketimi 100km'de kullanılan yakıta göre ortalama söylüyor. Opellerde olduğu gibi anlık gösterse güzel olurdu.

Macbook Pro 15.4" i7
      ASUS K53SD 15.6"
      Samsung Galaxy S4
      Hyundai i20 1.4 CRDI
    • Çavuş
      49 Mesaj
      17 Temmuz 2013 00:30:16
      quote:

Orijinalden alıntı: maniactolga

Yol bilgisayarındaki kalan menzile takılmamanı tavsiye ederim. Zira kalan menzili ortalama tüketime göre hesaplıyor. En son tüketim, atıyorum 4.1 olarak kaldıysa menzil çok fazla gösteriyor. Ama tüketim 8-9 litre civarındaysa menzil gittikçe düşüyor. Hyundai servisindeki görevli bile yanlış gösterdiğini teyit etti bana. Bende de 1.4 crdi modeli var. Depoyu fullediğim zaman 685 km menzil gösteriyor ama 1000 km yaptım. Araç anlık tüketimi 100km'de kullanılan yakıta göre ortalama söylüyor. Opellerde olduğu gibi anlık gösterse güzel olurdu.

Değerli Arkadaşım,

Daha önce her gün gidip geliyordum 80 km.. Bu dönemde 100 km de ibre 4 gösteriyordu son bir aydır ise ara ara şehir içinde kullandığım için bazen 9 bazen 8 bazen 7 ama 7 nin aşağısına inmiyor. Demek bundan olabilir.

• Teğmen
      175 Mesaj
      17 Temmuz 2013 13:31:54
      quote:

Alıntıları Göster

Hocam cam mekanizmamızda sorun yok..yeni nesil arabalarda camlarda bu ufak boşluk varmış, bende film çektirirken öğrendim...hatta birkkaç çok üst düzey araba vardı o arabalardada aynı boşluk vardı...cam filmini keserken biraz uzun kesmek gerekiyormuş...siz bence başka yere yaptırın, yapan kişilerin bu işin uzmanı olması ve sizi aydınlatması gerekli...Olmayacak birşey yok, bendede benzer sıkıntı vardı 2-3 gün sonra götürdüm, iyi bir usta biraz uğraşarak sorunu çözdü.

istanbuldaysan gencleroto lumar a gidelim halletsinler isterseniz ben götürdüm bıraktım orası oynuyor burası oynuyor demediler 10 numara yapıp verdiler allaha şükür hiçte sorun yasamadım zaten o kadar para vererek yaptırtmamın tek sebebi de bu gibi sıkıntılar yasamamaktı ....
      |
      |

i20 1.2 D-CVVT FÜME
    • Teğmen
      175 Mesaj
      17 Temmuz 2013 13:38:07
      quote:

Alıntıları Göster

Değerli Arkadaşım,

Daha önce her gün gidip geliyordum 80 km.. Bu dönemde 100 km de ibre 4 gösteriyordu son bir aydır ise ara ara şehir içinde kullandığım için bazen 9 bazen 8 bazen 7 ama 7 nin aşağısına inmiyor. Demek bundan olabilir.

anlık yakıt tuketimine cok aldanmamak lazım dogruyu gösteren tek yer arabanın gidecegi menzili gösteren ekran ...
      |
      |

i20 1.2 D-CVVT FÜME
    • Teğmen
      175 Mesaj
      17 Temmuz 2013 13:46:14
      quote:

Orijinalden alıntı: koniec

Alıntıları Göster

koniec arkadasıma katılıyorum senede 30 35 bin km yapmış bir araca 29 bin vermektense sıfır i20 jump almak cok daha akıllıca sitede o kadar temiz i20 varken bu aracları neden sectiniz trabzonda oldugu içinmi arac alacaksanız kaldıgınız ille sınırlamayın ben istanbullu olarak ilk arabamı manisadan almıştım ...
      |
      |

i20 1.2 D-CVVT FÜME
    • Yüzbaşı
      622 Mesaj
      17 Temmuz 2013 13:51:24
      quote:

Alıntıları Göster

Çok haklısınız.. Kime sorduysam 1 yılda bu kadar mesafe yol yapan araçtan uzak dur dedi.. Ben de biraz daha üzerine ekledim Ford focus 2011 trend x HB 125 hp beyaz yeni kasa modelini yarın nasipse alacağım.. Müslüman mahallesinde istakozdan bahsediyorum sanırım :) Neyse uzatmadan,fikirlerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Hayırlı olsun şimdiden..ford güzel tercihtir..3 yıl fiesta kullandım..sağlam arabaydı ama aracı baya yıprattığım için satmak zorunda kaldım..aslında aklımda 2010-2011 dizel sedan focus trend x vardı ama adamlar 60.000-70.000 km deki araca bile 35.000-36.000 tl para isteyince herşey dahil 31.000 tl ye filodan sıfır dizel i20 aldım..Benzinlisini bilmem ama dizel i20 den memnunum..Tek gözüme batan şey iç kalitesinin pek iyi olmaması..Allah hiçkimseye kaza bela vermesin..

• Yüzbaşı
      622 Mesaj
      17 Temmuz 2013 13:56:33
      quote:

Değerli Arkadaşlar,

Saygılar

Ben yaklaşık 10 aydır 1.4 crdi i20 kullanıyorum aracım yaklaşık 12.000 km.de..aldığım günden beri 100 km.deki ortalama tüketim hem değişkenlik gösterdi...yani gaza az veya fazla basma durumuna göre değişiyor ama menzil %95 hep doğruyu gösterdi...yani her yakıt alışımda değerleri sıfırlarım, toplam menzili bir yere yazarım, gidelen yol ve kalan yolu yakıt bitimine yakın topladığımda nerdeyse tam değeri gösteriyor.
      |
      |

• Yüzbaşı
      438 Mesaj
      17 Temmuz 2013 19:19:12
      quote:

Alıntıları Göster

Hayırlı olsun şimdiden..ford güzel tercihtir..3 yıl fiesta kullandım..sağlam arabaydı ama aracı baya yıprattığım için satmak zorunda kaldım..aslında aklımda 2010-2011 dizel sedan focus trend x vardı ama adamlar 60.000-70.000 km deki araca bile 35.000-36.000 tl para isteyince herşey dahil 31.000 tl ye filodan sıfır dizel i20 aldım..Benzinlisini bilmem ama dizel i20 den memnunum..Tek gözüme batan şey iç kalitesinin pek iyi olmaması..Allah hiçkimseye kaza bela vermesin..

Teşekkürler ama henüz almadım. . 25 km uzaktaki bir okula tayinim cikti..hal böyle olunca dizele yoneldim.. bakalım..
      |
      |

2016-2017 Süper Lig Şampiyonu BeşikTaş J.K
    • 18 Temmuz 2013 15:27:28
      s.a arkadaslar bendede 1.2 i20 sense var 2012 aracımdan memnunum ama aracı alalı 10 ay oldu aldığım günden beri sis farı arıyorum kafayı yedim servis delirmiş 1150 tl diyo tekine şimdi fiyatı düşmüş serviste ledli 480 tl tanesi ledsizide var orjinal 250 tl yan sanayisi cıkmadımı daha yada ikinci el bulabilirmiyiz

• Yarbay
      2703 Mesaj
      18 Temmuz 2013 18:25:15
      Daha önce çalıştığım şirkette sıfır i20 gelmişti, çok güzeldi , insan özlüyor arabayı. Bayaa uzun km'ler kullandım arabayı. Kendi aracım değildi ama bana aitmiş gibi temizliyordum tozunu alıyordum acayip bi bağ vardı. ALLAH nasip ederse kendime almak istiyorum i20 ama maddi olarak gücüm hiçyok. Burada yapılan paylaşımlara bakarak birazda olsa içim rahatlıyor inşallah bende birgün aranıza katılırım.
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      18 Temmuz 2013 23:11:36
      Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Sizlere bir sorum olacak. 2010 model 1.2 team sahibiyim. aracıma brc marka lpg taktırmayı düşünüyorum. motor, perforan vs. konusunda ciddi sorunlar yaşar mıyım?

Bilgi veren olrsa çok sevinirim.

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.