Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (924. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
29.262
Cevap
201
Favori
1.964.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 922923924925926
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EMOZEY

herkese iyi geceler

Cumartesi sabahı tatile çıkacağım ve arabamın 2 eksiği var.Birincisi arka sileceğin lastiği kopmuş ikincisi de klima gazı bitik doldurulması lazım.bursa Şentürklere sorduğumda inanılmaz bir cevapla karşılaştım.

silecek seti ( 2 ön cam 1 arka cam ) : 162,00
    Klima gazı : 100,00 TL

toplam 262,00 TL para istediler.Klima gazını dışarda 50-70 TL ye yaptırırım ama silecek konusunu ne yapacam bilmiyorum.Bursada tavsiye edeceğiniz marka ve adres varmıdır? Muz silecek taktırsam nasıl olur merak ediyorum.

Saygılar...

Merhabalar.

yukrada yazdıklarımı bugün yaptırdım.İşde size fiyatlar:

2 Adet ön silecek : 40,00 TL
    1 Ad arka silecek: 5,00 TL
    Klima Gaz dolumu ( Klima Yağı değişimi dahil ) : 50,00 TL
    Polen Filtresi Değişimi : 40,00 TL
    Ön ve Arka Fren Clipper'lar Kırmızıya boyandı : 20,00 TL

Toplam : 155,00 TL

Bu arada polen filtresi orjinal çin malı değil.( Servis 100,00 TL istemişdi )

araç yola hazır halde şuan Pazar sabahı Kuşadasına gideceğim bursadan.yol Yakıt değerlerini dönüşde paylaşırım.

İyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: intricate

Arkadaşlar merhaba

2011 model i20 Troy'um var ve duyduğum bir habere göre kış lastikleri zorunlu olacakmış. Hangi kış lastiğini tavsiye edersiniz. (Aslında bu durum benim için fazladan masraf olacak. Zonguldak'ta oturuyorum zira kar yağdığı zaman aracımı kulanmıyorum toplu taşıma araçlarını kullanıyorum o yüzden ucuz yollu ama çok da kalitesiz olmayan bir çözüm arıyorum.) Şu an Fabrikanın taktığı Pirelli Cinturato P1 175/70R14 84T lastiği takılı... 14"i ekstra jant masrafı olmasın diye değiştirmek istemiyorum ancak 175 mm de sanki bana yeterli performans veremiyormuş gibi de geliyor o yüzden 185'e yükselmek istiyorum. Ancak 14" te 185 mm seçeneği sınırlı modellerde var. Örneğin Pirelli winter snow control nasıldır. kullanan var mı.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Lastik boyutları için bir şey diyemeyeceğim ama ben de kış gelmeden uygun fiyatlı kış lastiği ararken petlas aklıma geldi, tanesi 90-120 arası uygun fiyatlı lastikleri mevcut, daha önce 4 mevsim petlas kullandım memnum kaldım, sanırım kış lastikleri de memnun eder diye düşünüyorum. Bir de bu fiyatlar üzerinden indirim yapan bir bayi bulunabilirse ki mutlaka oluyor, bence tercih edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Orijinalden alıntı: yogitech

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

En son 30 Haziranda yakıt almıştım nerdeyse 1,5ay olacak,dizelin varsa akaryakıtçılar sana düşman

Bu duruma, araba kullanmayanlara akaryakıtçılar düşman desek daha doğru olur.

Arabayı kullanıyorum hergün işe gelip gidiyorum 800km geçti yine mezil...

O zaman iş yeriniz 3 km uzakta

800km şehir içi yok mu artıran

Çoook uzun süredir fullemedim ama 100tl (25lt) vpower dizel ile şehir içi-şehir dışı karma+klima istanbul trafiği yani! 450km çok rahat gidiyorum, depo da şu an 175 e fulleniyo bildiğim kadarıyla, fulleyip uzun yol yapsam 900 çok rahat, yol bilgisayarı yoğun trafik ve klima da bile 6 ya çıkmıyo uzun süredir.

• Arkadaslar km 11870 te 2012 aracım daha servise gitmedim gitmem gerekir mı bana 15000 km de gelmemi ve garantisinde başlıcanı solemislerdi yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araciniz benzinli ise 15.000 de bir yada senede bir
    Dizel ise 10.000 de bir yada km dolmamissa senede bir bakima gitmeniz gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: banistercaq

Araciniz benzinli ise 15.000 de bir yada senede bir

Teşekkürler
    Kullanan arkadaslar LPG takmamı söylüyorlar sizce yapmalimiyim otomatik 1.4 arac fazlaca tasarruflu olacağını söylüyorlar LPG olduğu icin çekincem var sizlerin görüşlerinizi almak isterim yardımcı olursanız

• merhabalar,
    benim aracın radyosuna garip bi şey oldu. kayıtlı radyo kanallarından birini açıyorum 30 sny sonra ekranda tp search yazıp sonra kafasına göre bir (kayıtlı olmayan) radyo kanalına geciyor...bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KORO

merhabalar,
    benim aracın radyosuna garip bi şey oldu. kayıtlı radyo kanallarından birini açıyorum 30 sny sonra ekranda tp search yazıp sonra kafasına göre bir (kayıtlı olmayan) radyo kanalına geciyor...bilgisi olan var mı?

şuan kesin aklımda değil kısa yol tuşu fakat özelliğini aktif ederseniz haber kanalı bir radyo bulursa onu açıyor. bu özelliğin amacı radyodan trafik bilgisi veren yayınları size dinletmesi.

Yanlış hatırlamıyorsam TA tuşu aktifse bu durum oluyor bir deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Orijinalden alıntı: KORO

merhabalar,

şuan kesin aklımda değil kısa yol tuşu fakat özelliğini aktif ederseniz haber kanalı bir radyo bulursa onu açıyor. bu özelliğin amacı radyodan trafik bilgisi veren yayınları size dinletmesi.

Yanlış hatırlamıyorsam TA tuşu aktifse bu durum oluyor bir deneyin

OK herhalde öyle bir şeyler olmalı...akşam bir deneyeyim. teşekkürler.

• quote:

quote:

herkese iyi geceler

Cumartesi sabahı tatile çıkacağım ve arabamın 2 eksiği var.Birincisi arka sileceğin lastiği kopmuş ikincisi de klima gazı bitik doldurulması lazım.bursa Şentürklere sorduğumda inanılmaz bir cevapla karşılaştım.

silecek seti ( 2 ön cam 1 arka cam ) : 162,00
    Klima gazı : 100,00 TL

toplam 262,00 TL para istediler.Klima gazını dışarda 50-70 TL ye yaptırırım ama silecek konusunu ne yapacam bilmiyorum.Bursada tavsiye edeceğiniz marka ve adres varmıdır? Muz silecek taktırsam nasıl olur merak ediyorum.

Saygılar...

Merhabalar.

yukrada yazdıklarımı bugün yaptırdım.İşde size fiyatlar:

2 Adet ön silecek : 40,00 TL
    1 Ad arka silecek: 5,00 TL
    Klima Gaz dolumu ( Klima Yağı değişimi dahil ) : 50,00 TL
    Polen Filtresi Değişimi : 40,00 TL
    Ön ve Arka Fren Clipper'lar Kırmızıya boyandı : 20,00 TL

Toplam : 155,00 TL

Bu arada polen filtresi orjinal çin malı değil.( Servis 100,00 TL istemişdi )

araç yola hazır halde şuan Pazar sabahı Kuşadasına gideceğim bursadan.yol Yakıt değerlerini dönüşde paylaşırım.

İyi akşamlar.

hocam gereçekten güzel fiyatlar. bende bursadayım bunları nerden yaptırdığınızı söylerseniz bizde faldalanalım

• iyi akşamlar arkadaşlar.
  • Herkese gunaydin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: techstat

quote:

Orijinalden alıntı: Eksper muhendis

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,
    yaklaşık 2 hafta kadar önce, i 20 otomatik vites, sense, 1,4 benzinli araç aldık, şu an yaklaşık 300 km. de, ancak yeni farkettik aracın gaz pedalının sağındaki(vites kutusunun bulunduğu bölge ile gaz pedalı arasındaki bölge) bölümde ciddi bir ısınma oldu, bu tip bir sorun yaşayan varmıdır acaba, bilgi verirseniz sevinirim,
    birde radyo kanalı 2-3 dk. da bir kendiliğinde değişiyor bununla ilgili bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim,
    Aracı Akbak'dan almıştım servise oraya götürmeyi düşünüyorum,

Merhaba arkadaşlar,
    aracın gaz pedalının sağındaki(vites kutusunun bulunduğu bölge ile gaz pedalı arasındaki bölge) bölümde ciddi bir ısınma oldu, çok uzun mesafe yol yapmamış olsamda tekrar deneme yaptım, bir miktar ısınma yine oldu, bu tip bir durumla karşılaşan varmıdır acaba?

Geçen gün Dsg şanzımanla ilgili bi muhabbet vardı Vw grup gösterge paneline bir uyarı bölümü koyacakmış. Şanzıman çok ısınınca uyarı verecekmiş falan.

Bu durumda otomatik viteslerde belirttiğim bölümde ısınma olduğu/olabileceği diğer markalar içinde geçerli bir durum mu acaba?

Bunla ilgili bi bilgim yok işte. Servise bi uğrayın siz. İşinizi sağlama alın. Hic beklenmedik bi arıza da olabilir.

Merhaba arkadaşalar, İ20 OTOMATİK(sense) 1.4 ARACI OLANLAR BİLGİ VEREBİLİR Mİ?

ARACIN GAZ PEDALININ SAĞINDA BİR SÜRE SONRA HİSSEDİLİR DERECEDE ISINMA OLUYOR BU SEBEPLE SERVİSE GÖTÜRDÜM, SHOWROOM DAKİ ARACI DENEDİKLERİNİ ONDA DA ISINMA OLDUĞUNU SÖYLEDİLER, KENDİ ARACINIZDA KONTROL EDERMİSİNİZ BU TİP BİR SORUN VAR MI?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,
    yaklaşık 2 hafta kadar önce, i 20 otomatik vites, sense, 1,4 benzinli araç aldık, şu an yaklaşık 300 km. de, ancak yeni farkettik aracın gaz pedalının sağındaki(vites kutusunun bulunduğu bölge ile gaz pedalı arasındaki bölge) bölümde ciddi bir ısınma oldu, bu tip bir sorun yaşayan varmıdır acaba, bilgi verirseniz sevinirim,
    birde radyo kanalı 2-3 dk. da bir kendiliğinde değişiyor bununla ilgili bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim,

Merhaba arkadaşlar,
    aracın gaz pedalının sağındaki(vites kutusunun bulunduğu bölge ile gaz pedalı arasındaki bölge) bölümde ciddi bir ısınma oldu, çok uzun mesafe yol yapmamış olsamda tekrar deneme yaptım, bir miktar ısınma yine oldu, bu tip bir durumla karşılaşan varmıdır acaba?

Geçen gün Dsg şanzımanla ilgili bi muhabbet vardı Vw grup gösterge paneline bir uyarı bölümü koyacakmış. Şanzıman çok ısınınca uyarı verecekmiş falan.

Bu durumda otomatik viteslerde belirttiğim bölümde ısınma olduğu/olabileceği diğer markalar içinde geçerli bir durum mu acaba?

Bunla ilgili bi bilgim yok işte. Servise bi uğrayın siz. İşinizi sağlama alın. Hic beklenmedik bi arıza da olabilir.

ARACIN GAZ PEDALININ SAĞINDA BİR SÜRE SONRA HİSSEDİLİR DERECEDE ISINMA OLUYOR BU SEBEPLE SERVİSE GÖTÜRDÜM, SHOWROOM DAKİ ARACI DENEDİKLERİNİ ONDA DA ISINMA OLDUĞUNU SÖYLEDİLER, KENDİ ARACINIZDA KONTROL EDERMİSİNİZ BU TİP BİR SORUN VAR MI?

2012 yeni İ20 1.4 CVVTİ JUMP Otomatik sahibiyim. 2 aydır kullanıyorum ve bahsettiğiniz şekilde bir sorunla karşılaşmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sedatmemil

quote:

Teşekkürler
    Kullanan arkadaslar LPG takmamı söylüyorlar sizce yapmalimiyim otomatik 1.4 arac fazlaca tasarruflu olacağını söylüyorlar LPG olduğu icin çekincem var sizlerin görüşlerinizi almak isterim yardımcı olursanız

1.4 Otomatik sahibiyim. aldıktan sonra 1,5 ay benzinli olarak kullandım ve daha sonra LPG montajı yaptırdım. klima açık bir şekilde ve biraz da aracı zorlayarak kullanıyorum, karşılığında 22 Kr yakıyor. kesinlikle tavsiye ederim. biraz daha uslu kullanılırsa 20 Kr, belki de altına bile inebilir diye düşünüyorum. ( Tabi 2 gün önce yapılan zammı saymazsak )

• quote:

Orijinalden alıntı: dimitrivasilis

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Merhaba arkadaşlar,

2012 yeni İ20 1.4 CVVTİ JUMP Otomatik sahibiyim. 2 aydır kullanıyorum ve bahsettiğiniz şekilde bir sorunla karşılaşmadım.

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler,
    Acaba eliniz ile dokunarak test ettiniz mi? Eğer yine yoksa bu sorun kronik değil diyebiliriz,
    Birde göğüs kısmından veya şoför kapısı tarafından gelen bir ses var karşılaştınız mı?

• HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • quote:

quote:

Teşekkürler

Kullandığınız aracın motor ve şanzımanı lpg kullanmaya uyumlu, lpg takmanız tamamen sizin tercihiniz olacaktır. Tasarruf konusunda benzine göre ekonomik olacaktır.
  • arkadaşlar merhaba yenilemek isterim aracım yeni i20 1.4 dizel tune serisi anladığım kadarıyla çoğu kişide bir kapı gıcırtısı yada söför mahallinden gelen bir ses var ve rahatsız oluyorlar. benim aracımdanda ince bir ses geliyordu bende ilk kapıdan geldiğini sandım sonra geçen hafta farkettimki söför emniyet kemerinin alttaki sabit parçası koltuk ve şaft duvarı arasında sıkışıp araç hareket ettikçe sürtünüp gıcır gıcır ediyordu. tamamen boşlukta kalmış bir parçanın iki sert zemin arasında sürttüğünü gördüm
    çözüm olarak bende o emniyet kemeri parçası ile şaft duvarı arasına az bir miktar pamuk koydum ve bu şekilde kullanmaya başladım. şuan araımdan herhangi birses gelmiyor. bunun benzeri bir sorun yaşayan arkadaşlar varsa diye paylaşmak istedim. iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimitrivasilis

quote:

quote:

Teşekkürler

1.4 Otomatik sahibiyim. aldıktan sonra 1,5 ay benzinli olarak kullandım ve daha sonra LPG montajı yaptırdım. klima açık bir şekilde ve biraz da aracı zorlayarak kullanıyorum, karşılığında 22 Kr yakıyor. kesinlikle tavsiye ederim. biraz daha uslu kullanılırsa 20 Kr, belki de altına bile inebilir diye düşünüyorum. ( Tabi 2 gün önce yapılan zammı saymazsak )

Teşekkürler Cevabın icin arkadasım
    Ne marka LPG kullanıyorsun peki ? Tavsiye edebilecek arkadaslarımız var mı ?
    Sakın kullanan biriyim benzinde 40 kuruş yakmaktayim herhalde LPG de 20 kurusunda altına inebilecegimi düşünüyorum sizler nedersiniz ?
    Ayrıca aracım 2012 model LPG takdirdigimda garanti bozulacak mı ?
    Bilgisi olan arkadaslarımızdan cvp bekliyorum şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 922923924925926
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.