Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.964.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: master88

quote:

Orjinalden alıntı: KADIKOY

quote:

o güneşlik gibi tutulup çekilen birşey var gibi bende gördüm. tuşlarıda detaylı bakınca anladım. şehir içi kullanımda üst açık süper olur şehirler arasında malum hız olunca çok ses yapar ama aracı daha geniş gibi hava katması daha aydınlık olmasını sağlayacağı için inşallah SR olan araç bulunur 20 gün sonra

İnşallah alırsınız 3 ncü sayfadan beri çok keskin ve araştırıcı sorularınız var.
    SR için siz talepde bulunduysanız zaten getirirler ama araçlar az sayıda ve yurt dışından geldiği için bir sıkışıklık ve yoğunluk var.

Benim tahminim SR ve ESP li araçlara sanırım fiyatından dolayı pek yaklaşan yok zaten bu topiğin ilk mesajına bakarsanız genelde 1,2 team

SR ve ESP Select te ve Styl de Obsiyonel ,zaten Style pek alanda yok o nedenle sizin yaşadığınız bölgeye talebiniz doğrultusunda mutlaka kaydırırlar bir araç diye düşünüyorum

uzun süre araç değiştirilmesi olmayacağı için en ufak detayı düşünüyorum sonradan keşkeleri sevmiyorum. ben 18 peşin gerisi kredili alacağım yani 10bin kredi çekilecek. sitesinde kredi hesaplama var ama faiz oranı ne kadar çekersen ne ödersin yok faizide kendin ayarlıyorsun anlamadım bu olayı

Ben önce kredi ile düşünürken 12,900 peşin 10.000 taksitten hesaplatmıştım.

Şöyleydi sanırım 48 ayda 311 Tl.taksitle ödeyecektim.Sanırım faiz oranıda 1,48 falandı.Bu bilgiden yola çıkabilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

o güneşlik gibi tutulup çekilen birşey var gibi bende gördüm. tuşlarıda detaylı bakınca anladım. şehir içi kullanımda üst açık süper olur şehirler arasında malum hız olunca çok ses yapar ama aracı daha geniş gibi hava katması daha aydınlık olmasını sağlayacağı için inşallah SR olan araç bulunur 20 gün sonra

İnşallah alırsınız 3 ncü sayfadan beri çok keskin ve araştırıcı sorularınız var.
    SR için siz talepde bulunduysanız zaten getirirler ama araçlar az sayıda ve yurt dışından geldiği için bir sıkışıklık ve yoğunluk var.

Benim tahminim SR ve ESP li araçlara sanırım fiyatından dolayı pek yaklaşan yok zaten bu topiğin ilk mesajına bakarsanız genelde 1,2 team

SR ve ESP Select te ve Styl de Obsiyonel ,zaten Style pek alanda yok o nedenle sizin yaşadığınız bölgeye talebiniz doğrultusunda mutlaka kaydırırlar bir araç diye düşünüyorum

uzun süre araç değiştirilmesi olmayacağı için en ufak detayı düşünüyorum sonradan keşkeleri sevmiyorum. ben 18 peşin gerisi kredili alacağım yani 10bin kredi çekilecek. sitesinde kredi hesaplama var ama faiz oranı ne kadar çekersen ne ödersin yok faizide kendin ayarlıyorsun anlamadım bu olayı

Ben önce kredi ile düşünürken 12,900 peşin 10.000 taksitten hesaplatmıştım.

Şöyleydi sanırım 48 ayda 311 Tl.taksitle ödeyecektim.Sanırım faiz oranıda 1,48 falandı.Bu bilgiden yola çıkabilirsiniz.

aya göre faiz değişmesi lazım diye biliyorum ben max. 24 ay düşünüyorum. 48 ayda 1.48 faiz oluyorsa 24 ayda 1.06 gibi birşey olması lazım.

• quote:

aya göre faiz değişmesi lazım diye biliyorum ben max. 24 ay düşünüyorum. 48 ayda 1.48 faiz oluyorsa 24 ayda 1.06 gibi birşey olması lazım.

Benim size verdiğim bilgi aşağı yukarı 1 aylık şu anda Faiz oranlarını bilmiyorum.
    Yazdığınız gibi Genel Faiz oranı Aylık taksit tutarını ve toplam ödeyeceğiniz tutarı etkileyecek.Size tavsiyem aracı Alacağınız Plazanın tekliflerini alın değerlendirin ama sürekli çalıştığınız banka ilede görüşün.Plazanın onlarlada anlaşması varsa yoksa bile kabul ederlerse biraz daha uygun faiz ve Dosya masrafından dahada indirim yapabilirsiniz.
  • her konuda araştırma içersindeyim hayırlısı ile alınca rahat edeceğim.
  • aksesuaslarda deri koltuk döşemesine rastlamadım yoksa style paketi ile mi sunuluyor?

HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • quote:

her konuda araştırma içersindeyim hayırlısı ile alınca rahat edeceğim.

O zaman Size Altın değerinde bir tavsiyede bulunayım.Araç falan tamam ama bunun sonrasıda var.

Arkadaşların çoğunun dikkatini çekmiştir ben yinede konuyu açayım..

Şİmdi bizler araçlarımızı ÖTV.indirimiyle aldık değilmi.Araçlarımızın faturalarına bakarsak ;;

...15 in den sonra ÖTV indirimi bittikten sonra ÖTV siz fiyatına ulaşınca fatura üzerinden değeri düşük kalacak.
    Yani ALLAH (C.C.) korusun tamamen yandı yada bi şekilde pert oldu bişeyler oldu kaskonuz hangi değer üzerinden ödeyecek?????

...Bizim araçlarımız 1 yıl boyunca(Kaskoyu yaptırdığınız tarihten itibaren) sıfır sayılacak.Dolayısı ile bu yıl içinde başına bişi geldiğnde kasko acaba fatura üzerindenmi ödeme yapacak yoksa gerçek değeri üzerindenmi..

Bu nedenle KAsko yaptırırken 50-100 Tl ucuzu nasıl olur değil Kaskoda """""SIFIR değer ödenir""" maddesine dikkat edin.

Bir diğer Önemli konuda İMS.yani İHTİYARİ MALİ SORUMLULUK rakamı neredeyse aynı para ödenirken bir Kasko şirketi toplamda 20.000---25 000 gibi düşük bir rakamı poliçye yazarken başka bir şirket 5-10 Tl gibi çok düşük bir meblağla 72-100 000 Tl rakamlarını veriyor.

İMH yi internette bir araştırın ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

• kasko konusunda araştırma yaptım desem yalan olur sanırım kaskonunda %60 kısmından muafım bu aracın yıllık kasko masrafı nedir. birde benim için ötvsiz fiyat düzenlenecek kaskoya nasıl işlenir bu konularda bilgim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 12 Haziran 2009; 19:48:10 >
  • quote:

kasko konusunda araştırma yaptım desem yalan olur sanırım kaskonunda %60 kısmından muafım bu aracın yıllık kasko masrafı nedir

Aslında Bence en önemlisi KASKO
    Topikte arkadaşlar değişik fiyatlardan yaptırmışlar...hepsinin ortalaması tahminim 500 gibi çıkıyor .

Ama Alarm vb gibi etmenler dahada aşağı çekiyo.Malum İ 20 nin hiç bir versiyonunda Alarm yok..Ha İhtiyaç varmı ???araçlarda IMMOBILIZER var ama ben Caydırıcılık açısından taktırdım.

Sizin için ÖTV siz fiyat rakamı Kaskoyu nasıl etkiler bilmem ama Yukarıda yazdığım 0 değer konusunu iyi araştırın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KADIKOY -- 12 Haziran 2009; 19:51:22 >
  • şu deri koltuk olayında fikri olan var mı?
  • çok mu yazdım adada olduğumu farkında değilim valla... doğru adada yaşıyorum, öyle her canım istediğindede çıkamıyorum, bakalım şimdi okullar bitti. artık karaya ayak basarım... ben de arkadaşa katılıyorum uzun vadede değiştirmeyince ESP ve SR şart gibi duruyor... alıp 2-3 yıl sonra satacak olsam hic bakmaz bir tane alırdım elde olanlardan... ama şimdi cok dusunuyorum, cok dusunucede olmuyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcroses

çok mu yazdım adada olduğumu farkında değilim valla... doğru adada yaşıyorum, öyle her canım istediğindede çıkamıyorum, bakalım şimdi okullar bitti. artık karaya ayak basarım... ben de arkadaşa katılıyorum uzun vadede değiştirmeyince ESP ve SR şart gibi duruyor... alıp 2-3 yıl sonra satacak olsam hic bakmaz bir tane alırdım elde olanlardan... ama şimdi cok dusunuyorum, cok dusunucede olmuyor...

aynen alınca en az 10 yıl satmayacağım artık masraflardan bunalıp yeter artık dediğim zaman satmak aklıma gelir.
  • quote:

şu deri koltuk olayında fikri olan var mı?

yanlış hatırlamıyorsam style donanımı ile sunulmakta..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ehhalil

quote:

nasıl öğrenebiliriz. sitesinde style paketinde direksiyon ve vites deri yazıyor. döşemeden söz eden yok
  • Türkiye ye getirilen araçlarda deri döşeme opsiyonu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ashil -- 12 Haziran 2009; 23:52:43 >
  • Kasko için ben ÖTV siz fiyat üzerinden kaskolattım
    yani liste fiyatı şuan itibari ile 25900TL ama kasko bedeli olarak 28900TL
    kaza bela olmaz ise o kadar da önemli değil yani..

15 haziran da ötv devam etmez ise benim aracın 25.900 den 28.900'e çıkacağı anlamına geliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ehhalil

quote:

araç Türkiye'ye gelmeden İngiltere sitesinden bilgi edindiğim için ve Hyundai.com.tr de i20 bilgileri yayınlanmadan, hatta "otomobili tanıyın, kazanın" reklamları bile çıkmadan aracımı aldığım için Türkiye'ye gelen style donanımında deri koltuk olup olmadığını bilmeden tahmini olarak yazmıştım.. Hyundai-İngiltere sitesinde style donanımında deri koltuk olduğu yazıyordu, bu bilgi ordan aklımda kalmış.. Türkiye'de deri koltuk olayı yokmuş..
    Yanılttıysam özür dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhalil -- 13 Haziran 2009; 11:21:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mcroses

http://www.arabam.com/testDetay.aspx?id=578

evet arabam.com daki testi dün görmüştüm. 1.4 CVVT STYLE modelini test etmişler (araştırdım; araç HYUNDAI ASSAN şirketi üzerine kayıtlı)

Testi okumayanlar için özetlemeye çalışayım:

lastik basıncının ayarsız olduğunu, basınç ayarı yaptıktan sonra fren performansının iyi olduğunu yazmışlar.. lastikleri hep fazla şişiriyolar anlaşılan

**bardak tutacaklarının yerini beğenmemişler.. Henüz araçta bişey içmediğimden ihtiyacım olmadı. araçta içsem içsem pet şişeden su içerim anca, bardak tutacaklara pek ihtiyacım olmaz sanırım.. o yüzden tutacakların konumu hakkında bişey diyemicem..
    **Süspansiyonun iyi olduğunu ancak style donanımındaki 16"lik lastiklerin yanak yüksekliğinin az olmasının konforu olumsuz etkilediğini belirtmişler..
    **100 PS lik motorun test eden arkadaşları tatmin etmediği de belrtilmiş.. 100 PS ye göre daha iyi performans beklentisindelermiş.. ancak yakıt tüketimi başarı bulunmuş..
    **bi de içerdeki plastik kalitesini zayıf bulmuşlar.. çok iyi kalitede olduğunu iddia edemem ama kalitesiz de denemez bence B segmentinde olan i20; tatmin edici donanımıyla, NCAP'ten aldığı 5 yıldızla, verimli motorlarıyla fiyatını fazlasıyla hak ediyor zaten.. uygun fiyatına karşın çok şey sunan araçtaki orta seviyedeki plastik kalitesi de bence kusur sayılmaz.. tabi ki üst seviye araçlar kullanarak daha iyi plastik kalitesine alışanlar için eleştirilebilir, gayet normal..

Genel olarak, direksiyon tasarımı, direksiyon üzerindeki ses sistemi tuşlarının kullanışlılığı, kaltuklar, süspansiyon, yol tutuş, güvenlik, bagaj hacmi, iç hacmi ve görüş ferahlığı ile başarılı bulunmuş, test başlığına da "OLMUŞ" diye yazılmış

NOT_1: hürriyetoto.com daki densiz gibi vites geçişlerinden şikayet etmemişler. bu konuda bi yorum göremedim ancak rahatsız etmiş olsaydı mutlaka yazarlardı..

NOT_2: "Otomobil 3940 mm’lik uzunluğuyla en büyük rakipleri Opel Corsa ve Ford Fiesta’dan ufak." diye yazılmış.. iç hacmi ve bagaj hacmi ile rakiplerinden iyi olduğunu belirttiklerini göz önünde bulundurarak "küçük ama daha geniş ve işlevsel olmuş" anlamında değerlendirdim bu cümleyi
    bi de fiesata'dan sadece 1 cm küçük

• bugün hyundai tokat bayisine gidip görüştüm bazı düzenlenmesi gereken raporlar var onları ayarlayıp hayırlısı ile alacağım. şuan ellerinde yok gelmesini bekliyorlar.
    1.4 CRDi 90 PS STYLE ESP SR modeli için 27bin tl anlaştık şimdilik araç gelmesini beklemekten başka çare yok.
  • quote:

bugün hyundai tokat bayisine gidip görüştüm bazı düzenlenmesi gereken raporlar var onları ayarlayıp hayırlısı ile alacağım. şuan ellerinde yok gelmesini bekliyorlar.
    1.4 CRDi 90 PS STYLE ESP SR modeli için 27bin tl anlaştık şimdilik araç gelmesini beklemekten başka çare yok.

Master88 arkadaş aracın hayırlı olsun.Yanlız HYUNDAİ sitesinde 1.4 CRDi 90 PS STYLE ESP SR fiatı 32.200 TL.yazıyor.Bir yanlışlıkmı var,yoksa bu kadar
    indirim yapabiliyorlarmı.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.