Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1341. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13391340134113421343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Emin değilim. İlk kalkışta hiç gaz pedalına dokunmadan, debrşyajdan ayağınızı çekin, kavrama noktasında dikkatle kalkış ypmaya çalışın. bo sırada gaz vermediğiniz halde devir saatinin yükseldiğini görüyorsanız var demektir. Bu sistemi kullanarak yoğun trafikteki sarfiyetı da düşürebilirsiniz.
  • 5 para etmez araç. 2013 a4 quattro 2.0 ın ikamesi olarak babam almış az yakar bu diye. Mevcutta fazla araç yokmuş.

1.4 benzin otomatik vites(4 vites). Max 197 gördüm ben. Otomatik viteslerde vites fazla olur bunlar azaltmış 4 vites yapmış.

Zannedersem olsa olsa trafik vs her şey olumluyken 200 belki 210 olur teker falan patlamaz yada kopmazsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki daha da giderdi ama viraj başlıyordu ve trafik vardı kaçacak yer yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: demente

Taktıran biri ile tanıştım, yeni i20'lerde sorunsuz çalışıyormuş.

Hyundai servisinden sipariş verdim tuşlar+kablo 370TL malzemeler gelince bir de montaj parası alacaklar. Alt yapı hazırmış, sadece tuşlar ile yeni tuşlara uyumlu kablosunu almak gerekiyormuş. Taktırdıktan sonra çalışıp çalışmadığını buradan yazarım, açıkçası risk aldım.

Edit: Aslında taktırmadan önce iyi bir elektrikçiye versem tuşları ve kabloyu, hengi tuşun nereye gittiğinin şemasını çıkarsa ve ona göre direksiyondaki mesela ses tuşlarının gittiği yol değiştirilse çok ucuza bile mal edilebilir bu hız sabitleme.

Hocam hayırlı olsun.malzemeleri nereden temin ettiniz ve hangi bayide montaj yaptırdınız?biraz bilgi verir misiniz.

• i20 kullananlar arkadaşlar oncelıkle merhaba

fiat dizel 1,3 mtj motor ile 1.4 crdi kıyaslamasında bulunursak

durum nasıl olur sizce? ford fiesta tdci 1.4 den memnun kalmamıştım

+

bayi liste fiyatı misalen 56 ise şuan sitede.. opsiyon ne kadardır .. kimi firma 3 bin kimi 1 düşerdi eskiden .. Hyundai bu durum nasıl
  • Arkadaşlar beni de gruba dahil eder misiniz ? Hyundai i20 2017 elite+smart kullanıyorum. Daha doğrusu ben eşime hediye olarak aldım ama araç benim üzerime. Tek sorunum video oynatma konusunu çözemedim. Usb bellek okunuyor deyip duruyor. Ama okumuyor bir türlü. Ayarlardan video oynatma blokesini kapattım. Formatında mı hata yapıyorum diyorum ama en azından liste olarak göstermesi lazım hiç açmıyor içeriği.

• sadece gruba ekli kişilere cevap veriliyor sanırım.. herkes hayat temposunda tabi doğrudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: afsinedremitli

Arkadaşlar beni de gruba dahil eder misiniz ? Hyundai i20 2017 elite+smart kullanıyorum. Daha doğrusu ben eşime hediye olarak aldım ama araç benim üzerime. Tek sorunum video oynatma konusunu çözemedim. Usb bellek okunuyor deyip duruyor. Ama okumuyor bir türlü. Ayarlardan video oynatma blokesini kapattım. Formatında mı hata yapıyorum diyorum ama en azından liste olarak göstermesi lazım hiç açmıyor içeriği.

aracınız hayırlı olsun.
    facebook dan i20 garage türkiye sayfasına üye olun her türlü yardımcı olurlar size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

Orijinalden alıntı: afsinedremitli

Arkadaşlar beni de gruba dahil eder misiniz ? Hyundai i20 2017 elite+smart kullanıyorum. Daha doğrusu ben eşime hediye olarak aldım ama araç benim üzerime. Tek sorunum video oynatma konusunu çözemedim. Usb bellek okunuyor deyip duruyor. Ama okumuyor bir türlü. Ayarlardan video oynatma blokesini kapattım. Formatında mı hata yapıyorum diyorum ama en azından liste olarak göstermesi lazım hiç açmıyor içeriği.

aracınız hayırlı olsun.
    facebook dan i20 garage türkiye sayfasına üye olun her türlü yardımcı olurlar size.

Teşekkür ederim. Üye oluyorum.

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Parçaların siparişini ve montajını Mersin/Anamur servisinden yaptırdım.

Tuşların parça kodu: 96700C8010SDH

Kablo parça kodu: 56190C8030

Parça kodları bunlar, aklınınıza takılabilecek soruların cevapları mesajlarda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: demente

Parçaların siparişini ve montajını Mersin/Anamur servisinden yaptırdım.

Tuşların parça kodu: 96700C8010SDH

Kablo parça kodu: 56190C8030

Parça kodları bunlar, aklınınıza takılabilecek soruların cevapları mesajlarda var.

Bunlar yeterli.teşekkür ederim sağ olun.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Arkadaşlar dün i20 için fiyat aldım ve otomatik olan versiyon ile teste çıktım.Araç mükemmel olmuş.Kesinlikle C sınıfı ayarında. Sessizlik genişlik iyi.

Ama çok büyük bir sıkıntı yaşadım.O da perfromasn konusunda.İzmir çevre yolunda hafif yokuşlu yolda dip gaz yapmama rağmen 100 e takıldı araç. 101 e çıkmadım. Şehir içi hızlanması da çok ağır geldi.Kendim 110 luk peugeot 110 luk dizel 3008 kullanıyorum . 1500 kg olmasına rağmen i20 ye göre çok atik. O kadar performans beklemiyorum ama rampada orta şeritte dedelerin arkasında 90 la da gitmek istemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Arkadaşlar dün i20 için fiyat aldım ve otomatik olan versiyon ile teste çıktım.Araç mükemmel olmuş.Kesinlikle C sınıfı ayarında. Sessizlik genişlik iyi.

Ama çok büyük bir sıkıntı yaşadım.O da perfromasn konusunda.İzmir çevre yolunda hafif yokuşlu yolda dip gaz yapmama rağmen 100 e takıldı araç. 101 e çıkmadım. Şehir içi hızlanması da çok ağır geldi.Kendim 110 luk peugeot 110 luk dizel 3008 kullanıyorum . 1500 kg olmasına rağmen i20 ye göre çok atik. O kadar performans beklemiyorum ama rampada orta şeritte dedelerin arkasında 90 la da gitmek istemem.

hocam şimdi 1.4 benzinli ile dizel kıyaslamayın sonuçta dizel torku yüksektir.araca alışmamış olabilirsiniz alıştıktan sonra bu tarz bir sorun yaşamazsınız.bende 1.2 si var doğru kullandıktan sonra bayılma yapmıyor.

• 1.4 Otomatik ile 1.2 Manuel in performans teknik verileri kağıt üstünde aynı gibi.
    Test edenler yorumlayabilir mi?
    Lpg li kullanmayı düşünüyorum, yoksa direk crdi ye mi yönleneyim.
  • Kadirdalgic kullanıcısına yanıt
    Sanıyorum 1.4 tam otomatik olduğu için orada bir performans düşüklüğü oluyor. 1.2 de devir yükseltmek mümkün ama otomatik te yükselmiyor sanırım.

• sevozgur kullanıcısına yanıt
    Neden yükselmesin ki. Siz gaza sonuna kadar bastığınızda vitesi düşürüp 4 bin devri geçmesi lazım aracın.

Eğer bunu yaptı ve tırmanamadı ise garip geldi bana. 2 bin devirde tırmanmasını beklemeyin yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Sanıyorum 1.4 tam otomatik olduğu için orada bir performans düşüklüğü oluyor. 1.2 de devir yükseltmek mümkün ama otomatik te yükselmiyor sanırım.

kick down yaptığınızda kesinlikle farkı hissedersiniz.
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Ben de anlamadım. Yanımdaki satıcı da yeni işe başlamış. O da bişey demedi.Gaza dibine kasar bastım. Ayağım sonda idi. Daha farklı birşey var mıydı yapılacak?

• arkadaşlar selamlar
    2015 1,4 dizel alınır mı?
    motor performansı, yakıtı v.s nasıl?
    örneğin ne kadarlık mazotla ne kadar yol gidiyorsunuz aklınıza kaldığı kadarıyla...
  • Hocam beni de eklesene

2013 - 1,4 cvvt jump 100 hp otomatik vites, beyaz renk

Cam filmi + ses sistemi + 15 inç çelik jant

• 
Sayfa: önceki 13391340134113421343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.