Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1064. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10621063106410651066
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SAMET/

Baya yolunuz var kazasız belasız gider dönersiniz inşallah

Teşekkürler,inşallah Samet
  • LPG montajıyla ilgili kampanya falan var mı bu aralar?
  • Herkese merhabalar ve iyi geceler.
    Bende bugün aranıza 0 km 2013 model 1.2 Jump Buz Mavi ile aranıza katıldım..:)
    Aracı henüz almadım eğer plaka işlemleri vs yarın biterse yarın alacağım aracı teslim ama yetişmezse malum yarın arefe yarım gün çalışılıyor, bu sebeple yetişmezse pazartesine kalacak.
    Aracı alma evrem şaka gibi oldu açıkçası hala inanamıyorum sanki rüyada gibiyim..:) Kendim Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde oturuyorum, bugün öyle bi galerileri gezelim bi fiyat alalım diye Edirne ye gittik. Önce Renault-Dacia sonra Ford sonra Opel sonra Vw ve en son Hyundai.. Benim biraz acelem vardı 10 gün içerisinde almam gerekiyordu araç ama Vw ve Opel Eylül sonuna gün verdiler, Renault Ağustos sonu dedi Ford ise hem diğerlerinden biraz daha pahalı hemde o da geç gün verdi. En son Hyundai ye gittik ellerinde bu araç ve beyaz renk olanı vardı.Fiyat olarak ve hediye olarak ve en önemlisi hemen teslimat olayından dolayı bu araçta karar kıldık.İnşallah hayırlı olur :)
    Sizlere sormak istediğim aracı teslim alırken dikkat etmem gereken hususlar nelerdir? Nelere dikkat etmeliyim?
    Satıcı arkadaş araçta rodaj falan yok, sadece 1000 km de bi kontrole gelirsin yağ, yağ filtresi, hava filtresi bakımı gerekirse değişimi yapılır ona ücret almayız dedi. Fakat benim bu rodaj olayında kafamda soru işaretleri var.. Ne yapmam gerekir nasıl kullanmam lazım sizlerin tavsiyelerinize ihtiyacım var sonuçta siz bu araçta tecrübelisiniz.

• Öncelikle hayırlı olsun. Bende de aynı araçtan var.
    1- Aracı alırken içine dışına iyi bakın, gerekirse gün ışığında bakın.
    2- Orijinal paspasları vermiyorlar bazen ona dikkat edin.
    3- Aracı 2000 deviri geçmeden sakin kullanın.
    4- Motoru açmak için yüksek devirde kullan diyenlere kulak asmayın zira bunun hiçbir mantığı yok.
    5- Her 1000 km'de gitmeye gerek yok, ama çay içmek için gidip bir de araca baktırmış olursunuz.
    Aracı kaça aldınız? Hediyeleri ne bu arada?
  • Öncelikle teşekkürler :)
    Aracı 30500 e aldık. Park sensörü, ve trafik sigortası hediye edildi.
    Bu arada her 1000 km de değil sadece ilk 1000 km de bi kontrole getir dediler. ondan sonra 15000 km de bir olacak bakım.
    Bu rodaj süreci çok kafamı kurcalıyor açıkçası..:)
    Bu 2000 deviri geçmeme biraz zor olacak galiba ama başka önerileriniz nelerdir?
  • Bu arada galeriden aradılar işlemler bitmemiş pazartesi ye kalmış araç..:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemay

Öncelikle teşekkürler :)
    Aracı 30500 e aldık. Park sensörü, ve trafik sigortası hediye edildi.
    Bu arada her 1000 km de değil sadece ilk 1000 km de bi kontrole getir dediler. ondan sonra 15000 km de bir olacak bakım.
    Bu rodaj süreci çok kafamı kurcalıyor açıkçası..:)
    Bu 2000 deviri geçmeme biraz zor olacak galiba ama başka önerileriniz nelerdir?

Araçta devir ekranında vites değiştirmeniz için ekranda uyarı çıkıyor zaten.
    Bu uyarılara uyarsanız yakıt tüketimine de iyi gelecektir.
  • egemay kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Rodaj durumunu kafaya takmayın. rodaj motorun kendisi için değildir. aktarma ekipmanları ve fren sistemleri için geçerlidir.
    ilk 1000 km ani kalkış, duruş, ve hız limitleri zorlanmaması önerilir. bunun nedeni parçaların birbirine uyum sürecide size daha uzun kullanım ömrü sunması içindir.
  • Bilgiler için teşekkürler..:)
    Peki bu araçta sizce eksik olan hani bu da olsa dediğiniz özellikler nelerdir? Yani bu aracı almakla hata mı yaptım yoksa iyi bir seçim mi? Ayrıca sonradan ileride neler ekleyebilirim araca aksesuar-donanım olarak? Ve kimi araçlarda gizli özellikler falan olurdu bunda da varmı öyle gizli özellikler açmam gereken özellikler?
  • egemay kullanıcısına yanıt
    Güzel tercih yaptınız i20 güzel araçtır. aldığınız paket başlangıç paketi olduğu için ileride kol dayama, sis farı, arka kapılara hoparlör, paçalık, ilk akla gelebilecek bunları alabilirsiniz.

Gizlenmiş bir özellik yok. Tüm markalar son yıllarda çok basit ucuz parçaları bile donanım paketlerinde belirtiyorlar
  • quote:

Bu arada galeriden aradılar işlemler bitmemiş pazartesi ye kalmış araç..:(

Mrb. hayırlı olsun bende edirnede ikamet ediyorum.aracımı köşkdereden aldım bende.2012 1.2 sense

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bibastis

quote:

Bu arada galeriden aradılar işlemler bitmemiş pazartesi ye kalmış araç..:(

Mrb. hayırlı olsun bende edirnede ikamet ediyorum.aracımı köşkdereden aldım bende.2012 1.2 sense

Aynen Köşkdere den aldık bilmem iyimi yaptık..:)
    Edirne de bu aracın yakıtı nasıldır yani kullanıma bağlı olarak tabiki değişkenlik gösterecektir ama üç aşağı beş yukarı siz ne kadar yakıyorsunuz km de yada 100 km de?Ve herhangi bir problem yaşadınızmı bugüne kadar?
    Ayrıca sormak istediğim birşey dah var bu araçta kronik bir sorun dikkat etmem gereken birşey varmı?
    Bu arada Herkesin Bayramı Mübarek olsun şimdiden iyi bayramlar..:)

• Arkadaşım ben de bu aracı sıfır aldım ve ilk aracım. Ben ona o bana çok çabuk ısındık. Bir ufak sürtme dışında
    bir sıkıntı yaşamadım. Araç genel olarak kullanımı, konforu, sürüşü kendi segmentinde çok güzel. Şehir içinde seri ve
    rahat bir sürüş zevki veriyor. Kışın 8-8,5 litre şehir içi kullanım (Niğde'de-soğuk havalarda), şehirler arası 4,4-5 lt arası yakıyor ama
    bu yol bilgisayarının verileri. Kaskoya 704 lira ödedim. Öğretmen olmamın, kaza yapmamış ve 35 yaş üstü olmamın katkısı da var tabi.
    Ayrıca vergi diliminde en ucuz vergisi ödenen araç grubunda (1.2 motor). 5 yıl garanti, az yakması, sürüş konforu
    bence bu arabayı zevkli kılıyor. Güle güle kullan arkadaşım. İyi bir seçim bence. Her güzelin bir bozarı olur, aracın ufak tefek kusurlarını
    görmeyeceksin artık. Niye bu aracı aldın diyen olursa da aldırma.
  • Herkesin Ramazan Bayramı Mübarek olsun hayırlı bayramlar.:)
    Bayramda yolculuklarda dikkatli olalım Allah kazasız belasız yolculuklar nasip etsin.
    Birşey daha sormak istiyorum..:) Bu araca ben şimdi ne kadar kasko öderim acaba bilgisi olan varmı?
    Aracı babamın üzerine aldım ben 22 yaşındayım ama babam 50 yaşında?
  • arkadaşlar merhaba... sizlere bir sey danışmak istiyorum....2. el hyundai i20 dizel almayı düşünüyorum... bulduğum bir araba var. hyundai i20 1.4 crdi jump......18.000 km-2012 model. hasar cizik yok. fiyat 30.000. aklıma çok yattı. ancak hyundai servisinde bir arkadaşıma sordum .6 ay önce aynı arabanın aynı modelini aynı özelliklerini 35.000 tl ye satıldığı ancak ötv zammından sonra fiyatların şiştiğini söyledi neticede şu anki liste fiyatı 39.000 civarı. sorum şu: acaba bu arabanın değeri gerçekten sizce bu mudur. yoksa biraz beklemenin ( örneğin yıl sonunu) bi yararı olur mu. ileride fiyatlar sizce daha uygun olur mu. şimdiden teşekkürler
  • quote:

Herkesin Ramazan Bayramı Mübarek olsun hayırlı bayramlar.:)
    Bayramda yolculuklarda dikkatli olalım Allah kazasız belasız yolculuklar nasip etsin.
    Birşey daha sormak istiyorum..:) Bu araca ben şimdi ne kadar kasko öderim acaba bilgisi olan varmı?
    Aracı babamın üzerine aldım ben 22 yaşındayım ama babam 50 yaşında?

Edirne içi mesafeler kısa. Araba degerlerine gore ş.i tüketimi 7 den aşağıda görmek büyük başarı.kış ayları tüketimi için 1, 1.5 lt üzerine koymak lazım.uzun yolda klima acik olursa 5, 5.5 arası.hiz tabi 90 dolaylarinda. 5 in alti gorulurse iyidir.sen bu degerler icin bi 5000 km devirmen lazim en asagi.bayram sonrasi kismetse yaklasik 900 km yola cikacagim.uzun yol degerlerini daha iyi olcme firsatim olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar iyi bayramlar.. acil bir sorum olucak size.arabam 1 yaşında oldu ve 11 bin km de şu an.10 binde servise göturdum bakım için ve özellikle frenle ilgili sıkıntılarımı söyledım.mutlaka bilgisi olan vardır birde size sormak istedım servsite tamam halloldu ayarları yaptık dedi ama yine aynı sorun bişey yapmamışlar yani..sorunum söyle fren pedalları taş gibi oluyor hiç basmadan ben daha ayağımı üstüne dokundurduğumda duruyor araba. mesele 80 le yokuş aşağı bi yola geliyorum ayağımı gazdan çekıyorum mantıken 80 90 100 diye hızlanması lazım ama tam tersi bende araba yokuş aşağı 80 den 60 a falan düşüyor.sanki bişey tutuyor aracı durduruyor.ben hiç anlamam ama balatalar mı sıkıyor lastıkleri acaba diye düşünüyorum lutfen yardımcı olun napmam lazım acaba?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: delicevat85

arkadaşlar merhaba... sizlere bir sey danışmak istiyorum....2. el hyundai i20 dizel almayı düşünüyorum... bulduğum bir araba var. hyundai i20 1.4 crdi jump......18.000 km-2012 model. hasar cizik yok. fiyat 30.000. aklıma çok yattı. ancak hyundai servisinde bir arkadaşıma sordum .6 ay önce aynı arabanın aynı modelini aynı özelliklerini 35.000 tl ye satıldığı ancak ötv zammından sonra fiyatların şiştiğini söyledi neticede şu anki liste fiyatı 39.000 civarı. sorum şu: acaba bu arabanın değeri gerçekten sizce bu mudur. yoksa biraz beklemenin ( örneğin yıl sonunu) bi yararı olur mu. ileride fiyatlar sizce daha uygun olur mu. şimdiden teşekkürler

Mrb iyi akşamlar..bence aldığınız fiyat oldukça uygun..araç fiyatları sürekli artıyor..Bende aynı araç var oldukça memnunum...15 gün önce bayiler bu aracın sıfırı için en en son 38.500 tl fiyat verdiler...euro daki artıştan dolayı fiyatlar uçmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: eserbey_i20

arkadaşlar iyi bayramlar.. acil bir sorum olucak size.arabam 1 yaşında oldu ve 11 bin km de şu an.10 binde servise göturdum bakım için ve özellikle frenle ilgili sıkıntılarımı söyledım.mutlaka bilgisi olan vardır birde size sormak istedım servsite tamam halloldu ayarları yaptık dedi ama yine aynı sorun bişey yapmamışlar yani..sorunum söyle fren pedalları taş gibi oluyor hiç basmadan ben daha ayağımı üstüne dokundurduğumda duruyor araba. mesele 80 le yokuş aşağı bi yola geliyorum ayağımı gazdan çekıyorum mantıken 80 90 100 diye hızlanması lazım ama tam tersi bende araba yokuş aşağı 80 den 60 a falan düşüyor.sanki bişey tutuyor aracı durduruyor.ben hiç anlamam ama balatalar mı sıkıyor lastıkleri acaba diye düşünüyorum lutfen yardımcı olun napmam lazım acaba?..

Düşük vitesle yokuş aşağı iniyorsanız araç bağırmaya başlar ve yavaşlamaya meğilli bir şekilde ilerler ( bu düşük ihtimalli bir çözüm)..mantıken fren aksamında bir sorun vardır...ben 1-2 ay önce 10.000 km bakıma girmiştim...fren ve teker aksamına 20.000 km de bakıldığını söylemişti servis, eğer bakılırsa ek ücret filan demişlerdi...bende çok ufak bir sorun vardı, durmaya yakın disklerde çok ufak bir ötme oluyordu.disk ve balatalar demizlenince sorun ortadan kalkacaktı...araç servisten çıktı tamam yaptık dediler ama, yapılmamış gibi duruyordu..Bunlar 10.000 bakımında teker aksamına pek bakmıyorlar...Siz sorununuz üzerinde ısrarcı olursanız büyük ihtimal yardımcı olurlar.

• Pazartesi gününü iple çekiyorum ya :) bi de bu volkswagen falan alıp bi kaç ay bekleyenler nasıl sabrediyor anlamıyorum valla :)
    Ya arkadaşlarım abilerim birde ben hala şüphe içindeyim acaba doğru bi karar mı verdim bu aracı alarak :S ayrıca yollarda genelde hep beyaz rengini görüyorum ben buz mavi aldım acaba hata mı yaptım :S
  • 
Sayfa: önceki 10621063106410651066
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.