Şimdi Ara

Hyundai i20 ile Clio Kıyaslama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar araba düşünüyoruz, Hyundai i20 2019 otomatik model sıfır (Benzinli 1.4) ile Renault Clio 1.5 dci otomatik arasında öneriniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çok km yapılacaksa yakıt tüketimi önemliyse dizel clio alınıp geçilir, yok illa i20 diyorsanız ben kuzeni olan kia rio tavsiye ederim i20 yerine, rio'nun avantajlı yönleri;

- 6 ileri tam otomatik vites
    - daha iyi yakıt tüketimi
    - malzeme kalitesi ve konforu i20'den bi tık daha iyidir
    - şu anda olan indirim kampanyası ile aynı fiyatlara i20'den daha donanımlı kia rio alınabiliyor (elegance paket)

• Biz de aynı iki araç arasında kaldık, uzun ömürlülük açısından i20 tercih ettik.

• ikisini de kullandım clio oyuncak gibi ama yakıt acısından en iyisi, i20 konforlu ve daha oturaklı
  • İ20 konforlu mu : D

• Queens Boulevard kullanıcısına yanıt
    Clioya göre

• Clio 4 dci yakıt konusunda i20 crdi dan bile açık ara en az yarım litre daha az tüketiyor iken benzinlisini düşünemiyorum.
    Türkiye şartlarında mis gibi yakıtı koklayan dCi motorlu Clio varken i20 falan hikaye bana göre.

Şöyle söyleyeyim klima kapalı yarısı şehir içi yarısı şehir dışı olarak Mersin trafiğinde ve otoban karışık ortalama tüketim 100 km de 4 litre üstüne çıkmıyor. Şuan mesela 3.7 lt.

• i20 de lpg uyumu var. lpg takilirsa dizelden farkı olmaz yakit tüketiminde. 10 litre yaksa bile 30-35 kurus tutar.

• Her ne kadar 4 ileri olsa da nisbeten daha sorunsuz olan şanzımanı için ben i20 tercih ederdim. Clio da yakıt açısından iyi ama güncel yakıt rakamlarından ötürü lpg ye daha sıcak bakıyorum artık. Tabi i20 alacaksanız lpg şart ve uyumu iyi. Tip olarak ikisi de çok şık zaten.
  • Clio alınır

1.4 otomatik i20 performans ve yakıt düşmanı bi araba, yıl 2020 olacak, o kadar verimsiz bi kombinasyon olmamalı, günah...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok km yapılacaksa yakıt tüketimi önemliyse dizel clio alınıp geçilir, yok illa i20 diyorsanız ben kuzeni olan kia rio tavsiye ederim i20 yerine, rio'nun avantajlı yönleri;

- 6 ileri tam otomatik vites
    - daha iyi yakıt tüketimi
    - malzeme kalitesi ve konforu i20'den bi tık daha iyidir
    - şu anda olan indirim kampanyası ile aynı fiyatlara i20'den daha donanımlı kia rio alınabiliyor (elegance paket)

Hyundai i20 ile Clio Kıyaslama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 1 Ekim 2019; 10:49:7 >

• Dizel ile atmosferik karşılaştırılmaz. i20 nin tipi hoşunuza gidiyorsa bari 1.0 turbo motorlusunu alın daha iyi olur.

• i20 içinden geçer, etrafında salsa yapar.
  • 3 ay önce ikisini de test edip i20 aldım. Yakıt önemli ise Clio mantıklı, onun dışında i20 daha güzel araç. Tavan yüksekliği bariz ferahlatmış aracın içini. Test araçları otomatikti, Clio'da vites geçişleri çok kötüydü. O araca mı mahsus bilemem tabi.
  • Şu anki kasalar düşünüldüğüne i20 hem daha kaliteli hem daha geniş hem de daha donanımlı bir araç. Sırf yakıt için clioyu tercih etmenin mantısı yok. Ama Clio çıkalım 7 seneden fazla oldu. Dolayısıyla yüzü eskidi. Yeni clio her şekilde i20’den daha iyi.

• konfor diyenlere aldırmam clio yu seçerdim... b sınıfı plastik araçlar hangi konfor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • funnerman kullanıcısına yanıt
    İ20 kendi aracım, clio 75bg joy paket şirket aracım aynı tüketiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fakiramaseksi

İ20 kendi aracım, clio 75bg joy paket şirket aracım aynı tüketiyorlar.
    Kesinlikle Clio 4 dci en az yarım litre daha az tüketiyor i20 ye göre.

• Kia rio neden düşünmüyorsunuz? İ20 ile aynı araç ama 6 ileri tam otomatik. Hyundai den daha kaliteli, içi daha şık. 4 ileri İ20 den daha ekonomik ve seri.
  • Bayilerde rio var mi şu anda, ÖTV indirimi zamanı arkadaşım İstanbul’da bayilerde bulamamıştı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.