Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1424. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14221423142414251426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bizde de 180 😂😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i20 2018 model aracım için şunu aldım sizce kullanışlı olur mu?
    https://urun.n11.com/telefon-tutucu/arac-oto-direksiyon-arasi-telefon-tutucu-cep-telefonu-sabitleyici-P264428114

aslında niyetim şunu almaktı
    konsolo zarar verir diye vazgeçtim.
    navigasyon amaçlı kullanılacak
    https://urun.n11.com/telefon-tutucu/oto-arac-ici-telefon-tutacak-360-derece-kiskacli-gosterge-ustu-P393056654

• Jump pakete kol dayama taktıran var mı ?
  • i20 2011 model araçta, tüm ikaz ışıkları yanmaya başladı
    eps, abs, el freni, yağ ....
    neyden kaynaklı olabilir, direksiyon da sertleşti

tüm akşam üzeri açık olan tek tamirciye gösterttik, obd ile bağlanıp gördüğü hata kodlarını resetledi, eps ışığı söndü ama tamirden çıkarken o da yanmaya başladı
  • Arkadaşlar Hayırlı Ramazanlar

1.2 aracı Rektifiye etmeye ne kadar gider acaba,aracım yağ eksiltiyor sanırım 2. piston segmanda aşınma var? bir kaç ustaya gittim 7 bintl dediler,bu aracın parçaları bu kadar pahalımı(piston segman,subap,conta ve üst kapakcı,el emegi)
  • O civarlarda çıkıyor maalesef doğrudur.
  • Selam arkadaşlar. Şöyle bir araç var almayı düşünüyorum. 2015 i20 elite 1.4 OTOMATİK. Ne dersiniz. 1 değişeni var. Fiyat aralığı nedir bu modellerin.
    Birde bagaj hacmi nasıl. Çok küçük mü.

• Arabamdan 2 aydır uzağım. Okullar tatil edildiği için onu bırakıp uçakla memlekete dönmüştüm. Gittiğimde nasıl bulacağım hiç bilmiyorum Bu kadar uzayacağını bilememek ne kötü.

• Yaklaşık 9 aydır 2017 model i20 aracı kullanıcısıyım. benim merak ettiğim konu araba hafif ıslanınca camları kaldırınca direk çizgi çizgi camda iz bırakması. arabayı yıkatıyorum üzerinden 1-2 saat geçiyor cam kaldırıyorum camlar gitti ya da gece yağmur yağıyor sabah cam indirip kaldırıyorum yine çamur gibi izler oluyor. sizin araçlarınızda da var mı bu durum kronik bir şey mi?

bunun için neler yapılabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_038 -- 7 Mayıs 2020; 0:33:35 >
  • Arkadaşlar Merhaba,

LPG’li 2016 model style paket i20 için akü almak istiyorum. Araçta park modunda çalışan kamera da var ama son zamanlarda erkenden kapanıyor. Şu an araçta orijinal aküsü takılı hala gideri de var gibi ama kameranın uzun süre kayıtta kalabilmesi için yüksek amperli bir aküye ihtiyaç var sanırım.

Bu aracın ölçülerine vs. uygun alınabilecek yüksek amperli (70 amper üzeri) akü marka modeli önerebilir misiniz? Kullanma kılavuzunda ölçü bilgisi yok. İnternetten de araştırma yaptım ancak net bir sonuç bulamadım.

Konuyla ilgili bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlara ricamdır.

• mehmet_038 M kullanıcısına yanıt
    Cam ıslaklen açıp kapatmak genellikle iz yapar. Benimkinde de oluyor.

• Merhabalar herkese ben de 7 ay önce 77.000'de 2014 model 1.4 crdi dizel i20 araç satın aldım. İlk aldığımda motor yağı, ve tüm filtreleri değiştirdim. Şu an aracım 88.000'de. Bu araçlarda ağır bakım kaç kilometrede yapılıyor? Genel bir ağır bakım yaptırmayı düşünüyorum (baskı balata bujiker vs) ama serviste mi yaptırmalıyım yoksa parçaları kendim alıp mı yaptırmalıyım bilmiyorum ve Ankara'da Hyundai ustası tanıdığım da yok.Ayrıca hangi parçaları değiştirmeliyim. Nasıl bir yol izleyeceğim bilmiyorum. Bilgi verenlere şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

i20 2011 model araçta, tüm ikaz ışıkları yanmaya başladı
    eps, abs, el freni, yağ ....
    neyden kaynaklı olabilir, direksiyon da sertleşti

tüm akşam üzeri açık olan tek tamirciye gösterttik, obd ile bağlanıp gördüğü hata kodlarını resetledi, eps ışığı söndü ama tamirden çıkarken o da yanmaya başladı
    sorunu buldum. aracın uyarı ışıkları sönmeden kontağı çalıştırırim, bu nedenleymiş

ama yeni tip araçlarda bu gibi sorunların olmaması gerek diye düşünüyorum

bu arada, şunu da danışmak isterim, araç benzinli ve 105 binde, tüp taktirsam mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 24 Mayıs 2020; 17:15:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    vallaha hocam tüpe çok uyumlu motor Atiker grand baya iyi gidiyor bizim araçlarda BRC de baya iyi

• Merhabalar,
    Yurtdışındayim ve 2019 i20 creative 1.0 tgdi manuel dusunuyorum (5 yil garanti, istedigim her özelliğin olmasi ve yeterli bagaj).
    Aranizda 1.0 tgdi kullanan var mi? Ya da bana genel olarak araba hakkında bilgi verebilecek? Yakit onemsiz bir konu. Önemli olan guvenilirlik, ariza cikarmamasi gibi seyler.
    Ozellikle 1.0 tgdi motorun karbon birikmesi gibi seyler diyorlar (her direkt yakit enjeksiyonlu motorun riski).
    Teşekkürler simdiden.

• i20 mi i30 mu önerirsiniz

maddi durumu kıyaslıyarak ?
  • i20 elite pan smart alınır mı sıfır? ilk aracım olacak
  • Arkadaşlar i20 dizel aracım var izmirde yaşıyorum 5.yil bakımı için 1430 lira fiyat istediler (Yükseliş hyundai), normal yağ bakımın dışında ekstra bi fren hidroliği değişiyor bu fiyat normal mi yoksa özel servisleri mi tercih etmeliyim? Ayrıca izmirde hyundai işinin ehli bi özel servis tavsiye edermisiniz teşekkürler.

• Ben de İzmir'de özel servis arıyorum.
    Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini rica ederim.
  • Arkadaşlar i20 2018 makyajlı jump aracım var bugün bir usta ile konuştum Cruise Control 500 TL nasıldır? Birde elektrikli ayna yapabilir miyiz nasıl yaptırabilirim usta işe konuştum ama araştırırız dedi var mıdır bilginiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Captain Tsubasa 10 -- 6 Haziran 2020; 13:15:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14221423142414251426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.