Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1352. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.262
Cevap
201
Favori
1.964.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13501351135213531354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ankaradayim muhtemelen benimde benzer yakar.

Ilk 1 sene sonunda taktirmayi düşünüyorum.

Bu kiti ne kadara yaptırdınız hocam, lovatonun hangi modeli?

Son olarak yokuslarda sıkıntı çıkıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theasus -- 15 Temmuz 2017; 16:48:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theasus

Ankaradayim muhtemelen benimde benzer yakar.

Ilk 1 sene sonunda taktirmayi düşünüyorum.

Bu kiti ne kadara yaptırdınız hocam, lovatonun hangi modeli?

Son olarak yokuslarda sıkıntı çıkıyor mu?

Rampada sıkıntı yok,çok çok az belli oluyor ama o tasarrufa değer.

Lovato c–obd 2 modeli.yağlı sistem.marmara bölge distribitörüne nakit 2200 tl ye taktırdım.

Cidden yarı yarıya tasarruf sağlıyor.tavsiye ederim.

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Kac kilometrede taktirmistiniz hocam?

Tesekkurler bu arada.

• quote:

Kac kilometrede taktirmistiniz hocam?

Tesekkurler bu arada.

18 bin.

Ama ben ikinci el aldım.sıfır alsaydım 5 bin km benzinde biner öyle taktırdım.yerinizde olsam 5 bin den önce taktırmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

arkadaşlar p.tesi yeni i20 alma niyetindeyindeyim, yardımcı olursanız sevinirim. alacağım paket 2016 style pan 1.4 crdi dizel.

öncelikle geri vites sorunu 2016 dizellerde de var mı?

ikincisi forumda herkes benzinli almış, dizellerde bir sorun mu var acaba?

son olarak panoramik tavan sorunu var mı 2016 modellerde?

1.2lerin ilk alim fiyati dizellere göre avantqjli oldugundan ve yakit tuketimi kabul edilebilir seviyelerde oldugu icin genelde benzinli 1.2 manuel tervih ediliyor.

LPGye de nispeten uyumlu olmasi, dizelden de daha ekonomik seyahatler yapilabilmesine olanak sagliyor.

Ama tabiki dizelindeki ara hizlanma performansi beklenmemeli.

Bende 2016 model i20 Beyaz 1.4 CRDİ StylePan+ var. Manuel 6 ileri. Geri viteste ne gibi sorun yaşıyorlar bilmiyorum fakat benim gördüğüm veya yaşadığım bir şey yok. Panoramik tavanda da sıkıntı yok. İstediğiniz şekilde çalışıyor. 6. vites hariç diğer viteslerde araç çok istekli davranıyor. Sürekli bi gitme isteği var. Burnunu öne atmaya çalışıyor.

Araçta gördüğüm eksiklikler şöyle:

- Aynalar otomatik kapanır değil. 60 bin lira para veriyoruz. Aynalar manuel kapanıp açılıyor.
    - Multimedya yok. Taktırmak istedim 3500 TL dediler. Dışarıda taktırsam 1250 + 250 de işçilik versem 1500 TL ye gelir, siz yeniden mi üretiyorsunuz dediğim de taktır abi ama elektrik aksamında sıkıntı çıkarsa garanti konusunda sorun olur dediler. Taktırmadım henüz.
    - Ön tarafta park sensörü yok
    - Kararan dikiz aynası yok
    - Torpido soğutma yok
    - Yağmur sensörü yok
    - Bluetooth yok. Çok büyük eksiklik bana göre.

Araçta gördüğüm artılar şöyle:

- Araç 6. vites hariç hep istekli davranıyor
    - Yakıt konusunda gayet iyi. Uzun yolda ortalama tüketim 3.5 - 5.5 arası gidip geliyor. Şu anda ortalama yakıt tüketimim 5.3 bu tüketim trafiğin yoğun olmadığı fakat sürekli şehir içi kullanımdan oluşuyor.
    - Şıklık konusunda kesinlikle dikkat çekiyor. Aracın yanından geçenler geri gelip tekrar bakıyor.
    - En fazla 184 basabildim (Yol bitiyordu. Daha da çıkardı) Fakat 140 - 150 gibi hızlarda araç fena savuruyor kendisini. Hele bir de kamyon falan solluyorsanız çok dikkatli olmanız gerekiyor.
    - Hız sabitleme gerçekten büyük bir velinimet. Alışkanlık yapıyor.
    - Dört camın da elektrikli olması çok iyi oluyor. Toyota Auris bile 2016 modellerinde arka camları manuel yaptığı modelleri var.

Merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SmiLeToLife -- 18 Temmuz 2017; 8:41:55 >

• SmiLeToLife S kullanıcısına yanıt
    hocam söylediklerinize katılıyorum ancak sadece torpido soğutma yok demişsiniz onu düzeltmek istedim torpido soğutma var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

hocam söylediklerinize katılıyorum ancak sadece torpido soğutma yok demişsiniz onu düzeltmek istedim torpido soğutma var.

Farkında değilim hocam o zaman. Klima açıkken birkaç kez baktığımı hatırlıyorum. Sanki bi soğukluk hissedememiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmiLeToLife

quote:

Farkında değilim hocam o zaman. Klima açıkken birkaç kez baktığımı hatırlıyorum. Sanki bi soğukluk hissedememiştim.

hocam onu açmanız gerekiyor kapalıdır ondan soğutmuyordur.
  • arkadaşlar sıfır 1.2 benzinli manuel almayı düşünüyorum, jump model bir bayi 53000 tl fiyat söyledi kredisiz nakit fiyat, sizce nasıl?

• merhaba arkadaşlar,

2011 i20 troy otomatikler 5 ileri mi? sahibinden üzerinde teknik özelliklerde öyle yazıyor ama güvenemedim kullananlar yazarsa sevinirim teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: flanker05

arkadaşlar sıfır 1.2 benzinli manuel almayı düşünüyorum, jump model bir bayi 53000 tl fiyat söyledi kredisiz nakit fiyat, sizce nasıl?

bulunduğunuz yerdeki farklı bayiler ile fiyat kırdırın.şu bayi bu fiyatı verdi siz daha altını verirseniz sizden alayım deyin.yalnız benim fikrim jump almayın en az style alın derin çok özellik farkı var
  • Arkadaşlar bluetooth aramalarına cevap vermek için direksiyonda bir kısayol var mi?

Ekrandan cevaplamak özellikle seyir halinde zor oluyor ve aslında olayın mantığına aykırı.

Bu özelliği kullananlar bilgilendirebilir mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: flanker05

arkadaşlar sıfır 1.2 benzinli manuel almayı düşünüyorum, jump model bir bayi 53000 tl fiyat söyledi kredisiz nakit fiyat, sizce nasıl?

bulunduğunuz yerdeki farklı bayiler ile fiyat kırdırın.şu bayi bu fiyatı verdi siz daha altını verirseniz sizden alayım deyin.yalnız benim fikrim jump almayın en az style alın derin çok özellik farkı var

önerilerinizi dikkate alacağım hocam, çok teşekkürler

• quote:

Arkadaşlar bluetooth aramalarına cevap vermek için direksiyonda bir kısayol var mi?

Ekrandan cevaplamak özellikle seyir halinde zor oluyor ve aslında olayın mantığına aykırı.

Bu özelliği kullananlar bilgilendirebilir mi?

Arkadaşlar i20de bluetooth özelliğini kullanan yok mu hic?

• theasus kullanıcısına yanıt
    Direksyon dan düğme yok diye biliyorum. Ekran dan açıp kapatıyorum mecburen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 2012 i20 aracım muayeneden geçti yalnız lastik diş derinliği 4.5 mm yazıyor. Lastikler pirelli cincurato p6. Fabrika çıkışı takılı olan. Ayda 300 km falan yapıyorum. Aracım 45 bin km de şu an. Ne kadar daha gotürür bu lastikler beni ? Ya da değişim zamanı gelmiş midir?

• by_efendy34 kullanıcısına yanıt
    1 TL lik madeni parayı dişlerin arasına sokun. TC.Cumhuriyeti yazısı dişler arasında kayboluyorsa kullanabilirsiniz daha :). Ama genel olarak lastik ömrü 5 yıldır. Eski aracımda yepyeni lastikleri yakım olarak değiştirmiştim. Kauçuk malzeme özelliğini kaybettikten sonra kullanmak riskli.
  • murrix M kullanıcısına yanıt
    Tekrar pirelli cincurato p6 mı alayım sizce, ya da tavsiye edebileceğiniz başka marka lastik var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

Tekrar pirelli cincurato p6 mı alayım sizce, ya da tavsiye edebileceğiniz başka marka lastik var mı ?

Ben michelin diyorum ama bütçe sikinti olursa goodyear da olabilir

• sevozgur kullanıcısına yanıt
    Çok enteresan neden atlanmis acaba?

• 
Sayfa: önceki 13501351135213531354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.