Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1351. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13491350135113521353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    saolsun pompacılar kabul ediyor genelde.. Aylık ekstra bir depo LPG ilaç gibi geliyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaramnahya

saolsun pompacılar kabul ediyor genelde.. Aylık ekstra bir depo LPG ilaç gibi geliyor :)

Beleş olunca öyle😂

Ben lpg yi 2.09 dan alıyorum.

Geçen ay 25tl bonus geldi tebden.bu ay da 50 gelecek inş.

Bu şekilde 2 tl nin de altına geliyor lpg.

Daha geçenlerde baktım 1 yılda kredi kartımla 225 tl bonus kazanmışım😂Allah bereket versin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar sıfır bir araç icin LPGyi kac kilometre sonra taktirmak mantikli olur?

1000 km 2000 km?

Nasil bir yol izleyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: theasus

Arkadaslar sıfır bir araç icin LPGyi kac kilometre sonra taktirmak mantikli olur?

1000 km 2000 km?

Nasil bir yol izleyim?

Bilenler cevap verirse bende memnun olurum.

• theasus kullanıcısına yanıt
    Geçen Facebookda " i20 fan Türkiye " grubunda bir arkadasimizin 1000 küsür kilometredeki LPG' li aracinin motor bloğu çatlamişti.

1-) LPG taktirdigin an garanti gidiyor, Motor blogu catlamasi LPG den olmamasina ragmen servis garanti disi kaldigi icin tonla para istemiş, hakli vallahi ister.

Bence bi 5 bin KM bekleyin, ha bana sorarsaniz hic taktirmayin.

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanCbn

Geçen Facebookda " i20 fan Türkiye " grubunda bir arkadasimizin 1000 küsür kilometredeki LPG' li aracinin motor bloğu çatlamişti.

1-) LPG taktirdigin an garanti gidiyor, Motor blogu catlamasi LPG den olmamasina ragmen servis garanti disi kaldigi icin tonla para istemiş, hakli vallahi ister.

Hocam nedense alırken 8-9 litre olur diye yakıt tuketimini cok dert etmemistim. Ama simdi arkadaslarin soyledikleri rakamlari görünce paniğe kapıldım.

Araci bu hafta icinde teslim alicam kismetse. Olmazsa 1 sene bu sekilde binerim.

Insallah 4 bin lira daha verip polo almadigima pişman olmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theasus -- 14 Temmuz 2017; 22:36:19 >
  • theasus kullanıcısına yanıt
    Valla bizi de kandirdilar alirken araştirmadik 8-9L dediler 13' ün altina yeni düştü şuan 11L / 100KM' de araç 1800 KM'de.

Aslinda bu araç ufacik Polo ile kiyaslanmaz da Poloda otomatik dizel işte.

• quote:

Arkadaslar sıfır bir araç icin LPGyi kac kilometre sonra taktirmak mantikli olur?

1000 km 2000 km?

Nasil bir yol izleyim?

Benim kişisel düşüncem arac 5000 km olduktan sonra taktirmak

100 km de iken montaj yapılan 2 arkadaşım var ve cok memnunlar

• quote:

Blok kırma lpg ile ilgili degil dediğiniz gibi simdi lpg firmaları montaj sonrası 150 tl gibi bir ucretle 1 yil motoru garantiye aliyor 7500 tl hasara kadar karşılıyorlar

• quote:

Valla bizi de kandirdilar alirken araştirmadik 8-9L dediler 13' ün altina yeni düştü şuan 11L / 100KM' de araç 1800 KM'de.

Aslinda bu araç ufacik Polo ile kiyaslanmaz da Poloda otomatik dizel işte.

1.4 oto lar malesef cok yakıyorlar lpg ile 17 20 krs lara kadar düşüren arkadaşlarımız var

• arkadaşlar p.tesi yeni i20 alma niyetindeyindeyim, yardımcı olursanız sevinirim. alacağım paket 2016 style pan 1.4 crdi dizel.

öncelikle geri vites sorunu 2016 dizellerde de var mı?

ikincisi forumda herkes benzinli almış, dizellerde bir sorun mu var acaba?

son olarak panoramik tavan sorunu var mı 2016 modellerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

arkadaşlar p.tesi yeni i20 alma niyetindeyindeyim, yardımcı olursanız sevinirim. alacağım paket 2016 style pan 1.4 crdi dizel.

1.2lerin ilk alim fiyati dizellere göre avantqjli oldugundan ve yakit tuketimi kabul edilebilir seviyelerde oldugu icin genelde benzinli 1.2 manuel tervih ediliyor.

LPGye de nispeten uyumlu olmasi, dizelden de daha ekonomik seyahatler yapilabilmesine olanak sagliyor.

Ama tabiki dizelindeki ara hizlanma performansi beklenmemeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

arkadaşlar p.tesi yeni i20 alma niyetindeyindeyim, yardımcı olursanız sevinirim. alacağım paket 2016 style pan 1.4 crdi dizel.

1.2lerin ilk alim fiyati dizellere göre avantqjli oldugundan ve yakit tuketimi kabul edilebilir seviyelerde oldugu icin genelde benzinli 1.2 manuel tervih ediliyor.

LPGye de nispeten uyumlu olmasi, dizelden de daha ekonomik seyahatler yapilabilmesine olanak sagliyor.

Ama tabiki dizelindeki ara hizlanma performansi beklenmemeli.

peki hatasız 2016 style 1.4 dizel için 57.500 nasıl fiyat? malum sitedeki ilanlara göre uygun ama ederini bilmiyorum bu aracın

• ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Tavan da sorun olursa garanti halleder diye düşünüyorum. Ben de otomatik olsun diye benzinli aldım yoksa düz olsa dizel alırdım. Bir de lpg ye tam uyumlu olduğu için benzin alıyorlar. Benim otomatik uzun yolda 16 kr yaktı. Düz 1.2 olsa 13-14 kr çok rahat. Dizel de ağzınla kuş tutsa 18 kr yakar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sevozgur kullanıcısına yanıt
    hocam bütçeme göre manuel alabiliyorum. kendi otomatik corollamı sattım. ayrıca biraz küçük araç lazım şehir içi park etmek corolla da işkence idi. dizel olması ise gönlünce basma zevkini ve tıkanmadan, aracı bağırtmadan yokuşta sorunsuz çıkmayı verdiği için tercih ediyorum :))

peki yukarıda bahsettiğim gibi fiyat nasıl acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Tavan da sorun olursa garanti halleder diye düşünüyorum. Ben de otomatik olsun diye benzinli aldım yoksa düz olsa dizel alırdım. Bir de lpg ye tam uyumlu olduğu için benzin alıyorlar. Benim otomatik uzun yolda 16 kr yaktı. Düz 1.2 olsa 13-14 kr çok rahat. Dizel de ağzınla kuş tutsa 18 kr yakar.

LPGye tam uyumlu diye birsey yok hocam.

Euro5 ve 6 motorlarin egzos subaplari er ya da gec zarar göruyor.

• quote:

quote:

o yüzden accent era'lar i20 ler 300-400 bin km görüyor.Taksicelere hatta internette biraz araştırırsanız görürsünüz. 360 bin km yapılmış ve motora daha değilmemişbir araç vardı.Bu dediğim araç accent era.

• quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

quote:

quote:

o yüzden accent era'lar i20 ler 300-400 bin km görüyor.Taksicelere hatta internette biraz araştırırsanız görürsünüz. 360 bin km yapılmış ve motora daha değilmemişbir araç vardı.Bu dediğim araç accent era.

Siz kendinizi rahatlatmak için böyle dusuunuyor olabilirsiniz.

Ama gercekler ne yazikki öyle değil.

Euro5 veya 6 bir motor olacakki, egzos subaplari zengin/fakir karisimdan zarar görmemis olsun.

300bin km LPGde Euro5/6 motor kullanan bizzat tanidiginiz var mi?

• quote:

quote:

Hocam nedense alırken 8-9 litre olur diye yakıt tuketimini cok dert etmemistim. Ama simdi arkadaslarin soyledikleri rakamlari görünce paniğe kapıldım.

Araci bu hafta icinde teslim alicam kismetse. Olmazsa 1 sene bu sekilde binerim.

Insallah 4 bin lira daha verip polo almadigima pişman olmam.

Şöyle söyliyim.her zamanki kullandığınız güzergahta 10 lt yakarsanız polo ile 9 lt yakarsınız.yani arada öyle uçuk kaçık farklar olmaz.

Nerede oturuyorsunuz?

Ben istanbul pendikte sakin kullanımda 10 lt nin altını göremedim.ortalama hız 20–25 km arası 10–12 lt tüketim verisi alıyordum ki lovato taktırana kadar.şimdi ise 22–24 kr arası değişiyor.

Aracımda 1.4 otomatik.

• ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Fiyat bence güzel. Tabi km vs herşeye bakmak lazım. Dizel noktasında hyundai garanti çok güzel. olası turbo ,enjektor , dpf gibi parçalar garantilidir diye sanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 13491350135113521353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.