Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1274. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Baryshx
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
29.262
Cevap
201
Favori
1.964.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12721273127412751276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar mrb. 2014 i20 1.4 otm. Sense aracima kış lastiği almak istiyorum. Aracın uzerindeki yazliklarin ölçüleri 185 60 15 ben şimdi kışlık olarak yine bu ölçülerde mi alicam bir de marka olarak bir tavsiyesi olan var mı? Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamunaleyküm arkadaşlar araçlardan sizin kadar anlamadığım için bir şey hakkında size danışmak istiyorum.
    Benzinli otomatik 65300 km motor gücü 100 2013 model Hyundai i20'ye 35.500 tl değermi?yardımcı olup beni bilgilendirirseniz çok iyi olur.
  • Merhaba arkadaşlar geçen gün benim aracın lastik uyarı göstergesi hareket ettikten 2 km sonra yanmaya başladı, çukura falan girdik de sensor mu arızalandı diye endişe ettim. Kılavuza baktığımda ön 34 arka 31 olması gerekiyormuş ben en son 33 yapmıştım ön ve arkayı. Benzinliğe gidip kılavuzdaki değerlere ayarladım az gidince uyarı ışığı söndü. Kılavuzda soğukta olçum hataları olabileceğini ve bunun normal olduğu da yazıyordu. Yani soğuk hava etkiliyor. Şimdilik sorun kalmadı derken bugün tekrar uyarı lambası yandı benzinliğe gidip ölçtüm tüm lastikler 1 puan inmişti. Tekrar önler 35 arklar 32olarak ayarladım malum siboptan çekene kadar bi miktar kayıp oluyor, benzinlikteki hava pompasının ayarı farklıdır, havalar bi miktar daha soğudu lastik içindeki hava büzüşmüştür derken bir daha gözlemleyeceğim bakalım yıllık bakımda yaklaştı orada da bir test ettireyim. Fakat yine de bu ön arka değerleri arasındaki fark normal mi sizce sizler kaça ayarlıyorsunuz paylaşırsanız sevinirim iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: allmylife

Arkadaşlar mrb. 2014 i20 1.4 otm. Sense aracima kış lastiği almak istiyorum. Aracın uzerindeki yazliklarin ölçüleri 185 60 15 ben şimdi kışlık olarak yine bu ölçülerde mi alicam bir de marka olarak bir tavsiyesi olan var mı? Şimdiden teşekkürler

Nokian WR D4 lastiğini tavsiye edebilirim, babamın 2013 model 1,2 i20 aracına aldık, lastik oldukça başarılı, memnun kalırsınız.
    Ben n11'den indirim + çek toplamda 580 tl.ye aldım.
  • i20 2014 1.4 CVVT JUMP Otomatik BEYAZ alarak kulübe katıldım 😊 Herkese kazasız belasız sürüler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi junex -- 8 Aralık 2015; 8:50:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • junex J kullanıcısına yanıt
    hayırlı uğurlu olsun . Kazasız belasız kullanırsınız inşallah
  • Arkadaşlar selam,
    1.2 motor i20 ELITE BLUE Smart + Panaromik araç var mıdır? Varsa en son ne kadara bıraktıklarını biliyor musunuz?
  • Merhabalar, arkadaşım b segmentinde araçlara bakıyor.
    Aklında polo, i20 ve fiestta var.
    Hyundai i 20 eski kasasına göre kaporta, fren ve hızlanma olarak nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: junex

i20 2014 1.4 CVVT TROY Otomatik BEYAZ alarak kulübe katıldım 😊 Herkese kazasız belasız sürüler dilerim

2012'de troyların üretimi yada ithali bitmedi mi? Araç kasko değer listesine baktığımda 2012'den sonra troy çıkmıyor.

• raskolnn R kullanıcısına yanıt
    Kapı direklerinde ön-arka 33 yazıyor 2013 modellerde. Hangi model sizinki?

• Dün itibari ile i20, 1.4 benzinli otomatik style alev kirmizi renk ile araniza katılmış bulunmaktayım. Araba aralık 14'ten sonra teslim edilecek :)

• quote:

Orijinalden alıntı: serkansutcu

Dün itibari ile i20, 1.4 benzinli otomatik style alev kirmizi renk ile araniza katılmış bulunmaktayım. Araba aralık 14'ten sonra teslim edilecek :)

Hayırlı olsun

• İ20 1.4 otomatik aracın ortalama yakıt tüketimi kaçtır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sıfır i20 almak istiyorum. Niğde'deyim. En hesaplı nereden alabilirim, fikriniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetarda34

İ20 1.4 otomatik aracın ortalama yakıt tüketimi kaçtır?

Kardes i20 de tork konvertörlü 4 ileri sanziman var o yuzde tuketim degeri yuksek lakin sorunsuz bir sanzimandir...

Şehir içinde ilk etapta 100km de 10 lt civarinda yakacaktir daha sonra ayağin gaza alişinca ve rodaj süreci tamamlaninca 1lt ye yakin düşer. Bu en iyi ihtimal... 8.5 lt altinda yakmak sehir içinde imkansiz..
    Zaten aracin fabrika içi verisi style+ için 8.5 lt, jump için 8.2 lt...
    Saygilarimla....

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetarda34

Merhabalar, arkadaşım b segmentinde araçlara bakıyor.
    Aklında polo, i20 ve fiestta var.
    Hyundai i 20 eski kasasına göre kaporta, fren ve hızlanma olarak nasıl ?

Yeni i20 gayet yakisikli bir arac ve eski kasaya gore bariz bir sekilde kalite algisi yüksek... Bunu her yerinde gorebilirsin. Fren olarak bizimkilerde arka frenler kampana yenilerde 4 tekerde disk fren... hizlanma konusunda fabrika verilerine bakabilirsin nette bulabilirsin bu bilgiyi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Volksdeutsche

quote:

Orijinalden alıntı: junex

i20 2014 1.4 CVVT TROY Otomatik BEYAZ alarak kulübe katıldım 😊 Herkese kazasız belasız sürüler dilerim

2012'de troyların üretimi yada ithali bitmedi mi? Araç kasko değer listesine baktığımda 2012'den sonra troy çıkmıyor.

Haklısınız benimki JUMP imiş

• Arkadaşlar otomatik şansıma ile ilgili bir sorum olacak. Bendeki 1.4 cvvt jump modelinde D nin altında 2 ve L var. 2 ve L yokuş iniş çıkışları için optimist edilmiş vitesler. Bu viteselere D den direkt geçebilir miyim yokuş çıkarken örneğin ? Yoksa yine durup mu değiştirmek gerekir? Deneyerek şanzıman zarar vermek istemedim :) saygılar

• Durmana gerek yok. Sadece yanlışlıkla geçişi önlemek için d'den l ve 2 ye geçişte yanındaki düğmeye bastırman gerekir. Basmadan geçirmez. Tersini yaparken düğmeye basmana gerek yok direk geçer.
  • Aracım 2012 model Gümüş Gri 1.4 CRDİ JUMP - Artık bende aranızdayım :) Neredeyse 1 yıl olarak aracı alalı ama yeni denk geldim konuya :)
  • 
Sayfa: önceki 12721273127412751276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.