Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: seiko1 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
28.473
Cevap
163
Favori
1.761.706
Tıklama
Giriş
    1101 Mesaj
    Yol bilgisayarı 2000 devirde standart olarak vites buyutme işareti veriyor siz ona kulak asmayın. Çıkışlarda 2000 de büyütürseniz, motor bayılıyor toparlayana kadar daha fazla benzin yakıyor. Devirli kullanmak devirsiz kullanmaktan iyidir. comanmhee nin dediği gibi düz yolda 2100 yeter ama çıkışlarda eğime göre en az 2500- 3000, 4000 e kadar yolu var. Maksimim tork 4000 devirde üretildiğinden daha fazlası tamamen benzin ısrafı oluyor. İnişlerde 1500 de bile değiştirseniz çok hafif gazla kurtarıyor. Kullanıp, aracı tanıdıkça daha iyi anlayacaksınız.

Eyvallah hocam kaç hafta oldu kimse tenezzül edip cevap vermemişti. Peki bi sorum daha var izninizle. Tırmanırken kaç devirde atayım vites?
    |
    |
    comanchee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eyvallah hocam değerli bilgileriniz için
    |
    |
    murrix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

dostum araç 1,25 84hp. insanlar çok değil 20 yıl önce 1,6 90 hp 1,3-1,4 70hp arabalarla geziyorlardı.1,9 dizeller bile 60-70 hp civarındaydı. bu araçla, yolu bilen şoför güzergahında rampa varsa devri 3000nin üzerine çıkarır 1 vites veya en fazla 2 küçültme yapar.yol şartını bilmeyen şoför rampayla karşılaşınca çeksin 5 den 4e hatta rampa %10 meyil ise 3e keçi gibi kaçar araba.düzlükte kesinlikle vites uyarısını dinleyin 2000 devri biraz geçince vites atın çok faydasını görürsünüz.her dakika rampa çıkmıyor ya bu araba.

quote:

Orijinalden alıntı: nedenhagi

Eyvallah hocam kaç hafta oldu kimse tenezzül edip cevap vermemişti. Peki bi sorum daha var izninizle. Tırmanırken kaç devirde atayım vites?

rampa görürseniz gaza basın 3000 devrin üzerine çıkın orada kalmaya çalışın.uzun rampada araba tırmandıkça devir düşecektir.devriniz 3000 altına düşünce zaten araba gaza bassanızda isteklenmiyecek. bu durumda rampanın dikliğine göre 5den 4e veya 3e kadar düşün.gurur yapmayın.aracımız hem ağır hemde atmosferik ve devir çevirmeyi seven karaktere sahip motoru var. turbo benzin yada turbo dizel gibi alt devirde yüksek hp ve torka sahip değiliz. kaldıki o tip kullanıcıların çoğuda araçlarını abartıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comanchee -- 28 Ekim 2015; 10:05:39 >
    |
    |
    murrix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1935 Mesaj

|
    |
    nedenhagi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1101 Mesaj

Ne demek. Nacizane fikirlerimiz işinize yararsa ne mutlu.
    |
    |
    nedenhagi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    piyasa da sadece camı değiştirme şansım var mı? yani orjinal parçası var mıdır

Orijinalden alıntı: Wesley1010

bugün öndeki arabaya hafifçe dokundum sadece sol ön far camı kırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Wesley1010

bugün öndeki arabaya hafifçe dokundum sadece sol ön far camı kırıldı.

Komple farı değiştirmeniz gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bu yıl ekim ayında ilk kez aylık bazda otomobil satışı bir önceki aya göre düştü eş zamanlı olarak i20 fiyatı da ilk kez kasım ayında önceki aya göre düştü. Talep ile fiyat tamamen doğru orantılı.
    Arkadaşlar selamlar 6. Yılda 72bin kilometreye sorunsuzca ulaştık çok şükür. Uzun zamandır sayfaya uğrayamadım. sadece özelden mesaj yazanların sorularını yanıtlayabildim. Yeni araç alan arkadaşlara hayırlı olsun. Bir süredir özellikle tucson olmak üzere SUV sınıfında bir araca geçme niyetimi özel hayatımdaki bazı değişiklikler nedeniyle askıya aldım. Bu nedenle mevcut aracımı iyileştirici bir dizi yenilik yapmaya karar verdim. Ön silecekleri ve arka silecek lastiğini değiştirdim ki zaten zamanı gelip geçmişti :) Kışa hazırlık için 4 tane petlas kışlık lastik alıyorum. Birde bagaj havuzu falan ekleyeceğim. Ama sizlerinde fikirlerine ihtiyacım olduğu noktalar var.

Ilk olarak kısa farlarımdan şikayetçiyim. Içi dışı temiz olmasına karşı yeterince aydınlatmıyor. Özellikle ziftli siyah asfalt yolda kör kalıyor. Uzunlarda problem yok ama devamlı yakmanın imkanı yok. Bu nedenle karşıdakini rahatsız etmeden yolu güzelce aydınlatacak, polisle başımı derde sokmayacak, yasal hız sınırlarında seyrederken (şehirler arası 110 km/sa) rahat edebileceğim uygulamalar nelerdir ve tahmini ne kadar tutar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1101 Mesaj

Döviz kurlarındaki düşüşü de dikkate almak lazım
    |
    |
    ozgurmulazimoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar 2013 model i20 aracımız var. Arka silecek düzgün silmiyor. Sebebi silerken havaya kalkması. Servise gittim tüm arabalar böyle evet dediler. Kontrol ettik camın yarısından sonra havaya kalkıyor. Silecek kolunun kople takımı 150 tl. 2 ay sonra buda kalkar dediler. Öneriniz var mı veyada başka bir aracın arka sileceği uyuyor mu?
    |
    |
    Kendi soruma kendim cevap vereyim birkez daha :)))))
    Araştırmalarım sonunda herhangi radikal bir değişikliğe gitmeden sadece ampül değiştirerek işi en iyi fayda/maliyet oranında kapatabileceğimi anlamış bulunmaktayım.
    Ampül olarak Osram H7 night breaker unlimited olanı tercih edeceğim. Ortalama çifti 70-80 liraya geliyor. Kullanıcı memnuniyeti yüksek. Sadece ömürü ile ilgili sıkıntı var. Gerekirse bir tane yedek tutarım yanımda uzun yol için. Alıp takınca durumu paylaşırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    2012 model i 20 Her yıl Serviste bakım yaptırıyorum tabi en az 350 TL. Bu yıl ise düşünmüyorum.Avantajı ve dezavantajları ne olabilir. 5 yıl garanti var ama oda sadece boya için tahminim . Bilgi veririseniz memnun olurum.
    Dun Sigortalarinini yaptirdim.
    Trafik:: 340,00 Tl.
    Kasko: 865,00 Tl.
    Kredi kartina 8 taksit Yaptirmak isteyen arkadaslar ozelden mesaj atsinlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Garanti standart olarak 3 yıl. Kalan iki yıl "üretici firma garantisi" mi ne ... Zaten servislere gittiğinizde aracınızdaki arızaya % 90 ihtimalle kullanıcı hatası tesbiti yapılıyor :) Yine de karar sizin tabii, garanti garantidir. Arada 100 tl gibi bi fark olursa ben garantinin devamından yanayım. Ama serviste 550-600 verdikleri fiyat sanayide 250 ye düşüyorsa düşünmek lazım. Bie de kapıda servis hizmeti veren internet siteleri var. Ne derece güvenilir bilmiyorum ama araştırmakta fayda var. Çok uygun fiyat veriyorlar kimi zaman. mesela 15,000 bakımını 209 tl fiyatlandırmışlar. Servis fiyatı sanırım 400 civarı ?
    |
    |
    scil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben 2013 otomatik i20 kullanıyorum. Hyundai yetkili servisinde Landirenzo taktırdım, Nisan 2015 te toplamda 2500 TL ye mal oldu. Sistemi Olgun LPG firması takıyor. Firmanın kendisi pazarlıksız 2000TL ye takarız demişti. Şehir içi ortalama 100km de 10,5-11,5 lt LPG yakıyor(genelde sakin kullanırım). En son ekim ayında Ankara-Finike ve Finike-Ankara arasında 1360km yaptım ortama hızım 110km idi. 100km de 9,7lt yakmışım. Genel olarak memnunum ancak bizim araçlarda magnezyum alaşımlı sübaplar olduğu için "valve saver liquid" adında sübap yağlama sistemi var. Bunun için ayrıca yağ var ve zamanla azalıyor bunun kontrol edilmesi gerekiyor. Gerçekten sübaplara zarar verip vermediği konusunda şüphelerim var. DH forumda da bu konu hakkında bir başlık var. Ayrıca ne Ankara a Şaşmaz sanayi de ne de internette subap yağı kolay bulunmuyor ve çeşit yok, ayrıca çok pahalı internette en ucuz 1litresi 75TL kargo dahil ve anladığım kadarıyla 10000km den önce tekrar yağ koymanız gerek. Eğer taktıracaksanız bu yağlama sisteminin gerçekten gerekli olup olmadığını araştırın ve yağlama sistemsiz takılabiliyorsa bundan taktırın. Konuyla ilgili bağlığın linkini belirtiyorum. İyi günler...

http://forum.donanimhaber.com/m_59565824/tm.htm
    |
    |
    regedit_2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    329 Mesaj
    2012 model 1.2 mode aracım 48000 km oldu ve ilk lastik değişimini bu hafta yaptım, michelin cross climate 185 60 15 aldım, lastik çok iyi arkadaşlar tavsiye ederim. yol sesi hissedilir derecede azaldı, konforda arttı.

metal topuk destekli paspas arıyorum, bu konuda önerileriniz varmı. çünkü debriyajın altındaki paspas çok çabuk deliniyor.
    |
    |
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.