Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (199. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.056
Cevap
63
Favori
401.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ikinci araba olarak almayi dusunuyoruz. 2020 model sifir elite paketi tavsiye edermisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: serta2

Merhaba,

ikinci araba olarak almayi dusunuyoruz. 2020 model sifir elite paketi tavsiye edermisiniz?

Yarı otomatik tek kavrama robotize sansimanlaea alisiksaniz ve test sürüşü yaptiginizda yadirgamazsaniz alabilirsiniz.

Ama eski tam otomatik sanzimandaki konforu ve performansı beklemeyin 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serta2 kullanıcısına yanıt

Ben olsam almam. Şanzıman maalesef tam otomatik değil. Tam otomatik ya da çift kavrama araçlara bakın.

• electrun kullanıcısına yanıt

Burayi ileride okuyacak olanlar icin sorunlarim cozuldu paylasayim dedim.

1. Direksiyon saga sola cekme sorunu direksiyon aci kalibrasyonu sonrasi duzeldi.

2. Servise sorundan bahsettim, bunlar normal demislerdi araci aldigimda sorum epey azalmisti. Kesin serviste yazilim vs bir sey yaptilar.

Ayrica aracin fren balatalari hizli bitiyor, 20bin sehirici kullanimda balatalar bitti olacak sey degil ama oluyormus maalesef.

• Arkadaşlar konuyu hortlatiyorum ama hız sabitleyici montaji yaptiranlar var bu araçlara makyajlı kasa da zaten geliyor bu opsiyon Avrupa modelde de var ama hyundai sagolsun Turkiye de bunu bize 2. Jenerasyon da vermekten kaçmış. 2015 model 1.0 otomatik versiyonu var bende de hiz sabitleyici taktiran varsa parca kodunu paylaşabilir mi teşekkürler

• alicb kullanıcısına yanıt
    Bende bir tane mevcut fazla, isterseniz satabilirim. Parça kodunu da birazdan bakıp paylaşayım sizinle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • UberJager kullanıcısına yanıt

yeriniz nerede efendim 2016 i10 olurmu

• FaTBoYtr F kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba parca koduna balabilirseniz sevinirim fiyat nedir

• alicb kullanıcısına yanıt

Bende kablonun parça kodu var şuan. 56190-b9130 tuş takımının ise henüz bakamadım. Fiyat konusunu özelden konuşalım.

• i 10 aracım için navigasyon multimedya ne önerirsiniz

• Hyundai i10 aracıma hız sabitleyicili deri direksiyon ve deri vites topuzu montajı yaptım. Aracın içindeki kalite hissi baya arttı açıkçası benim açımdan 😂

alınık i10 paçalık ve elite jant, çelik 14-15 jant var ise düşünürüm satmak isteyen varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yehanohaa -- 20 Şubat 2021; 13:19:26 >

• Arkadaşlar araç 2009 model Benzinli-Otomatik 1.1 Motor Hyundai i10. 91.000 km'de. LPG yok.

Aracımda ilk olarak gaz yememe, ivmelenmeme, ani hızlanma yapmak isteyince hızlanmama gibi sorunlar oldu. Aynı gün içerisinde arıza lambası yaktı. Ustaya götürdüm, cihaza bağladı. Cihazda P0134 Oksijen Sensörü Devresinde Hareketlilik Tespit Edilemedi şeklinde bir hata kodu verdi. Usta aracı çalıştırdı, cihaza bakarak sensör çalışıyor, gerekli voltajı sağlıyor, bozuk olsa hiç çalışmaz, sensörden değildir dedi. Arıza kaydını sildi. Başladı aracın başka yerlerinde hata aramaya. Boğaz kelebeğini, rolanti sensörünü temizledi. Şanzıman yağının zamanı gelmişti zaten, şanzıman yağını değiştirdi, benzin yetişmiyor olabilir dedi, benzin pompasını değiştirdi. Sorun düzelmedi. Tüm bunlar yapıldıktan sonra ertesi gün yine arıza lambası yandı. Bu kez kıymetli ustam tamam oksijen sensörünü değiştirelim dedi. Yani en başta yapacağı şeyi şu an yapmaya karar verdi. Parça siparişi verdik bugün parça gelecek. Sorun sensörden midir sizce de? Başka yerden yapma ihtimali var mı? Cihaz söylüyor zaten sensör arızası diye ama usta yok çalışıyor deyip kesip attı ilkinde.  

• erAn_ kullanıcısına yanıt

Oksijen sensörü voltajı sabit veriyor ya da rutin kullanımda 0,5 Voltun üzerine çıkan bir sinyal göndermiyorsa ECU bunu hata olarak algılıyor ki gerçekten de hata. Önce sensörü değiştirmek gerekirdi bu arızada.

• FaTBoYtr F kullanıcısına yanıt

Haklısınız. Kendine usta demiş ama arabanın a'sından anlamayan bir kasaba denk geldik. Oksijen sensörü değişince sorun düzeldi.

• erAn_ kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun. Öyleleri yüzünden ben kendim usta oldum :)

• omentos O kullanıcısına yanıt

Aynen hocam çok yakıyor sıkışık trafikte malesef

• aynı sorun geçen hafta bende de vardı. 2 gün önce tekrar fark ettim geri yanmaya başlamış. :)

• Yeni i10 elite paket aldım hanım için . Bu gündüz farı far ayarı auto da iken yanmıyor mu? Farı ilgili konuma getirince mi yanıyor sadece

Edit: el freni inince yanıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc_delta_te -- 1 Ağustos 2021; 21:54:17 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, 2009 model 1.1 manuel i10 aracımız var 60 küsür bin km'de.

Aracımızın birkaç hafta önce yazlık lastiklerini taktırdığımızdan beridir sağa çekme ve yolda giderken gaza basınca "tık tık tık, tak tak tak" tarzı yüksek düzeyde-gürültülü bir ses duyuyoruz. Hafta sonu ustaya götürdük lifte kaldırdı akis başlarından olabilir falan dedi yeniden rot-balans ayarı yaptı ama sorun hala devam ediyor.

Araçta herhangi bir arıza lambası yanmadı hiç

Sebebi ne olabilir acaba tecrübeli olan var mıdır bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorwell -- 12 Temmuz 2021; 23:38:39 >
  • gorwell G kullanıcısına yanıt

Sesler icin bir sey diyemem ama rot balansa ragmen saga sola cekmeyi ben de yasadim. Direksiyonu birkac derece bir tarafa cevirince duz gitme vardi. Direksiyon aci kalibrasyonu yaptirarak cozmustum. Elektrikli direksiyonlarda rot balans sonrasi direksiyon aci kalibrasyonu yapilmasi lazim ama ne ustalar ne servisler yapmiyorlar oysa basit bir islem. Alt takimda lastiklerde sorun yoksa dedigimi yaptirabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.